Soutěže

Po vybrání týmu se vám zobrazí aktuální informace o výsledcích v aktuální soutěži a zobrazí se příspěvky s tímto týmem spojené. Pokud chcete příspěvky omezit na konkrétní ročník soutěže či halu/venek, tak vyberte i ji a příspěvky se vám zobrazí pod tabulkou s výsledky. Přípravky a mladší kategorie nehrají dlouhodobé soutěže na body, proto zde najdete jen naše zprávy o jejich úspěších a odkaz na stránky Hokej pro děti, kde se vyskytuje více informací.

 

Soubory:

Rozlosování_podzim_2018_Dospělí až žactvo a termíny nižších kategorií_HCH [docx]

Rozpis 2018-2019

Zápisy:
psph_zapis_o_utkani_v_halovem_hokeji_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_pripravky_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_v_ph_k_doplneni
svazové zápisy jsou ke stažení zde

Týmy

Muži A (98) :: Muži B (2) :: Ženy A (42) :: Dorostenci (2) :: Dorostenky (22) :: Starší žáci (8) :: Starší žákyně (6) :: Mladší žáci (13) :: Mladší žákyně (4) :: Přípravka chlapci (2) :: Přípravka dívky (5) :: Benjamínci (6) :: Minibenjamínci (3)

Hala 2014  ::   Hala 2015 (1)  ::   Hala 2015-2016 (2)  ::   Hala 2016-2017 (6)  ::   Hala 2017-2018 (4)  ::   Hala 2018-2019 (1)  ::   ME Juniorky 2019 (6)  ::   Sezóna 2013-2014  ::   Sezóna 2014-2015 (5)  ::   Sezóna 2015-2016 (14)  ::   Sezóna 2016-2017 (56)  ::   sezóna 2017-2018 (62)  ::   sezona 2018-2019 (41)

Aplikuji filtr: (všechny příspěvky týkající se soutěží)

Vašemu filtru odpovídá následující počet příspěvků: 188

Hodnocení sezóny MUŽI – HCH, poděkování


Tak jak již to chodí, vše má svůj začátek a také konec. Mužstvo HCH mužů se ve středu 5. června 2019 se po ukončení letošní sezóny sešlo ve své oblíbené restauraci „Pizza Jižní Město“ k poslední akci letošního ročníku. Tím byla týmová večeře při účasti téměř všech hráčů  a vedoucího mužstva -manažera, Ivana Kopeckého (pouze  chyběli – jeden byl na služební cestě v zahraničí a druhý v nemocnici). Na programu bylo tak jak ústní hodnocení právě uplynulé sezóny, či jejího vizuální obrazového připomenutí a také  ohlédnutí  (video, fotky) od jara 2016 – doposud. Setkání to bylo příjemné (trochu zklamání z nepostoupení do play off  tam bylo) a v klidné atmosféře byla pozdě v noci letošní sezóna definitivně ukončena.

Jaká tedy byla letošní sezóna?

Konečné 5. místo považuji s ohledem na závěrečnou mentální přeměnu mužstva v posledních kolech za „nedotaženou k úspěchu“. Již podzim naznačil určité možnosti mužstva. Výstižně bych mohl vyjádřit přerod HCH z průměrně dobrého mužstva na velmi zajímavý tým se zdravým sebevědomím (vše z optikou tuzemského hokeje), s tím, že hráči a tím i mužstvo překročilo svůj stín. Před sezónou, tak v jejím průběhu mužstvo mužů Hostivaře bylo výkonnostně mezi 5.-6. místě. Po závěru bych toto poopravil, kdy Hostivař je mužstvo mezi 3-5. místem. Bohužel nadstavba dopadla tak, že postup nebyl v našich rukou, ale v rukou Litic, které prohráli na hřišti Rakovníka 2:3 (gólem 2 minuty před koncem, přičemž remíza by nám stačila). Jsem přesvědčen, že letošní titul mužů oprávněně patří do Litic, nicméně s ohledem na závěrečnou herní formu HCH s hladem po úspěchu, dobrou fyzickou kondicí podloženou výborným kolektivem, měl letošní mistr štěstí, že nakonec Litice prohráli v Rakovníku, neboť bychom se s nimi případně střetli v semifinále v Plzni. Ve sportu však neexistuje kdyby, ale rozhodně „kdyby“ HCH postoupilo mezi poslední 4 mužstva jsem přesvědčen, že semifinále by pro HCH nebyl poslední zápas sezóny.

Co bylo příčinou herního vzestupu v poslední fázi?

Vše se vším souvisí. Po podzimu jsem psal poměrně podrobné hodnocení. Z něho pak lze jednoduše vycházet. Především se navázalo na úspěšný podzim a to po všech stránkách. Proběhla zimní příprava, s níž jsem by spokojen. Účast hráčů na trénincích i v nejvyšších mrazech či sněhu se pohybovala na mezi 80-85%. Jak již bylo v minulosti uvedeno, byla zvolena příprava taková, kdy fyzická příprava přes zimní období byla pouze součást herního tréninku, tedy herních cvičení s relativně krátkým blokem výslovně zaměřeným na kondici. Vyústěním pak byl nejen dobrý zdravotní stav hráčů, práce s hokejkou po celou zimu při zachování chutě do hokeje.

Samozřejmě zdravotní stav mužstva nebyl bez vad, kdy se nám nám nevyhnula zranění. Dlouhodobě tedy pak byli zdravotně vyřazeni Lukáš Beníšek a Tonda Houška. Bohužel se v posledních 5 minutách zápasu s Sk Slavii Praha se zranil i Fanda Rozhon. Zatímco Lukáš a Tonda se na podzim budou vracet do herního rytmu, Fandu bude čekat delší rekonvalescence. Přeji mu, ať je jeho návrat brzký, ale doléčený.

Zapojení dorostenců, na začátku letošní sezóny, považuji za největší devizu v rozvoji týmu. Dorci se velmi rychle integrovali do dospělého pojetí hry.  Vyjma jednoho dorostence si všichni odehráli alespoň jeden zápas v ligové sezóně. U všech se jedná o pracovité hráče a HCH v nich má určitě svojí budoucnost. Pakliže bychom měli jmenovat z těchto mladíků lze zmínit Jana Fedoše, který herně šel velmi nahoru během sezóny, či bratry Ondru a Jakuba Chabra, kteří se během jara vypracovali do užšího kádru mužů, kde každý na jiném postu se zdárně rozvíjel.

Herní systémy, jak ofenzivní tak defenzivní byly zvoleny stejné jako na podzim, přičemž na jaře došlo k přidání variant při výstavbě rozehrávky a při defenzivě k dalšímu prostoru, kde byl soupeř úmyslně zachytáván.

Jistě velkým posílením pak byl návrat z Erasmu (Irsko) Tomáše Holubu, kdy zvláště v závěrečné části soutěže disponoval velmi dobrou herní formou. Chtěl bych také tímto pochválit všech 24 hráčů HCH za příkladný přístup k jejich rozvoji v rámci tréninků a hernímu zápasovému zlepšení během zápasu.

HCH začalo v závěru soutěže připomínat družstva Hostivaře z doby minulých. K tomu přispěli svojí výraznou prací pro mužstvo všichni hráči, přesto bych rád jmenoval Aleše Bosáka, Tomáše Pauera, Michala Dudák, Petra Klouzala, Václava Průchu, Filipa Vymyslického a Fandu Rozhona.

Určitě také je nutné ocenit oba gólmany HCH Tomáše Fialu a Václava Uhlíře, kteří učinili výkonnostní vzestup a podpořili HCH svými výkony velkou měrou. Navíc Vašek Uhlíř byl oceněn brankářem roku – gratuluji.  

Určitě bych se chtěl také zmínit a pochválit výkonnostní vzestup u Jakuba Šmejkala, Jakuba Landy (nejlepší střelec :-)) či Tomáše Hynka. David Beníšek měl určitě loňskou sezónu lepší, nicméně i on odvedl dobrou práci v té letošní.

Co se týká dorců Davida Lachouta a Martina Sýkory u nich to chce čas a práci na příjmu a úderové technice. Nemám však u nich pochybnostmi, že jednou budou výraznými osobnostmi HCH. K Matějovi Lůžkovi bych chtěl říci, kdyby měl méně absencí na tréninku (škola) byl by ve své výkonnosti již mnohem dál, neboť má zajímavý hokejový potenciál.

Závěrem lze jen připomenout, že je škoda, že výrazná opora HCH Lukáš Svoboda, alias Cíba nemá lepší tréninkovou morálku, neboť je to klasický talentovaný produkt HCH, který má rád také život, nebo výlety do Thajska. U Honzíka Pauera, je nepochybné, že má hokej a  prostředí rád, jen by to chtělo o trochu více tréninků :-).

Na jaře pak HCH odehrálo tyto zápasy:

Rakovník – HCH          2:2 (příprava)

Litice- HCH                 4:0

HCH- Boh                    3:2

Praga – HCH               1:3

nadstavba

Rakovník – HCH           4-1

HCH-Rača                   1-1

HCH-SKS                     0-5

HCH-Rakovník             5-4

Rača -HCH                  0-1

SKS-HCH                     3-3

Přerod mužstva

Za tu dobu, mužstvo HCH prošlo poměrně zajímavým vývojem. Kluci mě i nyní dokázali překvapit. V nadstavbě soutěže a to v prvním zápase v Rakovníku sice hráli dobře, nicméně prohráli, doma v zápase s Račou opět hráli dobře, ale jen remizovali (mimochodem zápas, který rozhodl…měli jsme dát soupeři 5 gólů a byl klid…zajímavé na tom všem je ze 5 minut před koncem rozhodčí odpískal ve prospěch HCH penaltu, kterou po chvilce odvolal – dle záběrů z kamery za brankou – byla penalta jasná – asi se to tak mělo stát…) a zápas doma SKS sice HCH hrálo otevřený hokej, ale chybělo tomu ta zásadní věc – věřit ve vítězství. Jelikož již HCH nesmělo klopýtnout, došlo k něčemu velmi příjemnému – kluci nastupovali do zápasu s tím, že nejen chtějí si zahrát, ale také vyhrát – a oni v to věřili, to se pak opakovalo i v Rače, či v zápase na SKS, kdy z 0:2 otočili na 3:2. Tento poznatek jsem na hřišti zaregistroval po třech letech poprvé, místo zbytečných řečí tak z hřiště vycházela sebedůvěra, práce a odhodlání. Tento tým tak navázal na slavnou historii mužstev HCH, které v minulosti vyhrálo 14 titul ligového mistra či hrálo mezinárodní poháry.

Byl bych velmi rád, kdyby HCH – hráči HCH – v příštích sezónách navázali na svojí poctivou práci v uplynulých 3 letech, a postoupili výkonnostně zase o krůček dopředu a skončili na vytoužené bedně.   

Poděkování

Chtěl bych tímto všem v HC Hostivař poděkovat za podporu, kterou se mi od Vás v posledních třech letech dostávalo. Děkuji také hráčům za pěkné 3 roky a 3 měsíce. Děkuji také za obdarování na slavnosti klubu v rámci ukončení sezóny a za článek, jenž vyšel na klubových stránkách.

 

S pozdravem Ludvík

Ještě bych tímto připomněl několik zajímavých zápasů, které vystihují vzestup HCH

HCH- SKS 3:3 (jaro 2017)

Šenkvice – HCH 2:3 (podzim 2017)

Litice- HCH 0:1 (jaro 2018)

Hradec Králové – HCH 2:4 (jaro 2018)

HCH – Hradec Králové 4:1 (podzim 2018)

Hradec Králové  HCH 3:0 (jaro 2019)

HCH – Rakovník  5:4 (jaro 2019)

Rača -HCH 0:1 (jaro 2019)

SKS -HCH 3:3 (jaro 2019)

Jediného soupeře, kterého se nám nepodařilo porazit během 3 let, byla SKS, jinak u všech ostatních soupeřů HCH zaznamenávalo úspěch v podobě vítězství a to i opakovaně.

 

 

 

Ženy a jejich ,,celodeňák" aneb připravujeme se na semifinále!


Sobotní ráno pro každého znamenalo něco jiného. Někdo se připravoval na zápas a někdo zase pracoval nebo jen relaxoval doma. Pro nás to znamenalo jediné- ZAČÁTEK CELODENNÍHO TRÉNINKU.

Proč jsme si vůbec udělali trénink v sobotu?? Jak jistě většina z vás ví a už z názvu je to patrné, dostaly jsme se do semifinále a tam nás čeká velmi těžký soupeř- Rakovník.

Co nás čekalo? Už v 10 ráno jsme se začaly rozběhávat na hřišti, kdy jsme si po pár kolečkách daly krátkou běhací hru a potom už jsme si vzaly hokejky a chrániče. Na začátek jsme hrály,, zápas“ s několika brankami na malé části hřiště. Dále už jsme trénovaly to co nás vždy v zápasech pohřbívalo a tím byly přesné prudké přihrávky, správný pohyb v kruhu, rohy a postavení.

Po této části nás čekal oběd v restauraci Na Kačabce a poté video, kde jsme se koukaly na pohyb rakovnických útočnic a na to jak máme stát při rozehrávce soupeřek.

Před námi byla poslední část tréninku – druhá hokejová část. Tam jsme ještě dopilovaly pohyb v útočném kruhu, přihrávky a rohy.

Tento trénink nám ukázal, co ještě musíme zlepšit a na co si dát pozor. Před semifinálem máme ještě poslední trénink. Tam snad už dopilujeme vše co je potřeba. 💪🏽

 

 

 

Za tým žen Terka Pazli

 

SKS-HCH 3:3, remíza bohužel na postup do semifinále nestačila


SKS-HCH 25.5.2019,3:3

V sobotu 25.5.2019 odehrálo HCH na hřišti v EDENU s domácí SK Slavií Praha poslední dějství nadstavbové skupiny. Utkání nakonec skončilo remízou 3:3, což však bohužel následně nestačilo na postup do play off. K postupu do finálové skupiny muselo HCH vyhrát na hřišti Slavie. Ještě pár minut před koncem tomu tak bylo, ale nakonec konečná remíza nás odsoudila na čekání výsledku zápasu v Rakovníku, kam přijel lídr soutěže TJ Litice Plzeň. Když dvě minuty před koncem z rohu skóroval můj spoluhráč z vojenské základní služby Radek Ostaš na konečných 3:2 pro Rakovník bylo v Hostivaři smutno. Remíza Rakovníka s Liticemi by HCH stačilo na postup do play off. Nestalo se. Nezbývá než pogratulovat soupeři.  O to více nyní mrzí zbytečná remíza v domácím zápasem proti Rače Bratislava, kde jsme neproměnili řadu šancí.

Svoboda 2:1

Jak to tedy probíhalo v sobotu v Edenu. Hostivař nastoupila do zápasu v plném odhodlání vyhrát a sebedůvěrou. Jsme velmi potěšen, že tuto vnitřní sílu mužstva jsem cítil již v domácím zápase s Rakovníkem, či v Bratislavě. Hráči pak jsou do zápas vyhrát a nikoli si zahrát (což je rozdíl). Proti velkému favoritovi jsem se nakonec rozhodl hrát otevřenou hru s ověřeným defenzivním systémem, praktikovaný po celou jarní sezónu a se snahou rozehrávku maximálně zjednodušit. Mimochodem kolektivní výkon mi připomněl sílu HCH konce 80., 90 let min století až do roku 2003. Kluci pak hráli plni odhodlání bez přílišného respektu. Hostivař byla po celou dobu zápasu více než vyrovnaným soupeřem.

Vymyslický 2:2

Vývoj zápasu nebyl příznivý. Prohrávali jsme poměrně brzy zbytečně 0:1. Chtěli jsme udržet tento stav alespoň do poločasu. Po poločase inkasujeme lacině na 0:2. Hostivařští nic nevzdali, kdy Svoboda snižuje na 1:2. Poté velmi pěkným gólem zvyšuje Vymyslický a nakonec Ondra Chabr zcela otáčí průběh zápasu na 3:2. Oba poločasy a pak především ten druhý byl ze strany HCH odehrán velmi dobře. Po zvýšení důrazu a agresivity jsme pak ve druhé půli přešli na střídání po 2 minutách (ze 3 minut). Před koncem se bohužel zranil Fanda Rozhon, kdy následně 1 minutu na to, zcela zbytečně a lacině inkasujeme.

Chabr O. 2:3

Pakliže bych měl někoho z hráčů vyzdvihnout, pak by to v tomto zápase nebylo vhodné. Samozřejmě i v tomto zápase hráli někteří hráči nadstandardně, ale o tom až při celkovém hodnocení sezóny.

SK SLAVIA PRAHA – HC HOSTIVAŘ 3:3

(1:0,0:0, 1:2, 1:1)

Góly:

Svoboda, Vymyslický, Chabr O.

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Dudák, Klouzal, Chabr J., Průcha, Pauer T./C, Rozhon, Beníšek D., Fedoš, Bosák, Landa, Vymyslický, Svoboda, Holub, Chabr O.

Nenominováni:

Fiala, Beníšek L., Šmejkal, Houška, Pauer J., Sýkora, Lachout

4 metrový Hyňa

Samozřejmě po odehrání následujícího zápasu v Rakovníku, zavládl velký smutek v Hostivaři, což je pochopitelné. Je však nutné jít dál, pracovat a vytrvat. Za nepostoupení nemůže nikdo jiný. Nicméně, alespoň by příště se mohl poslední zápasy začínat ve stejný čas.

Již tradičně jedna kamera selhala.

S pozdravem

Ludvík

po zápase – remíze s SKS by normálně byl úspěch – chtěli jsme však více.

Uhlíř – dobře organizuje hru

šance SKS

SKS 1:0

roh HCH

roh HCH, Pauer T.

SKS 2:0

Svoboda gól 2:1

Vymyslický gól 2:2

Chabr O. gól 2:3

SKS 3:3

Roh HCH Pauer, jiný pohled

HCH roh, jiný pohled

poděkování – dobře odvedená práce

Alžběta Kordulová


Jak už jsme minule zmiňovali, tento příspěvek je podobný tomu předchozímu. Máme tu totiž profil starší z dvojčat, a to je Alžběta Kordulová.

Babet, co děláš mimo hokej?
Mimo hokej a školu mi už nezbývá moc času. Od svých čtyř let jsem hrála na flétnu a o dva roky později jsem zkusila klavír. Bohužel jsem nestíhala cvičit, učit se do školy a ještě hokejové tréninky a zápasy, tak jsem s nástrojema musela skončit.

Co je pro tebe důležité?
Rodina a blízcí přátelé. To je pro mě nepostradatelná skupina lidí, bez kterých bych pravděpodobně dnes nebyla taková jaká jsem a nedělala to, co dělám. Velmi důležitá je pro mě opora, kterou mám v Anie (mém dvojčeti) vždy, když ji potřebuji.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
V přípravce a v mladších žákyních jsem hrála převážně v obraně. Ted‘ ve starších žákyních a v dorostenkách jsem spíš v krajní záloze. Hokeji se věnuji 9 rokem a už od začátku se svým oblíbeným číslem 11.

Co bys řekla, že tě plně vystihuje?
O sobě bych řekla, že jsem většinou pozitivní člověk. Kromě hokeje mě baví plavání, badminton, horolezení, a spoustu dalších věcí (neříkám, že mi to jde, jen mě to baví)). Ráda si zajdu do kina s kamarádkami nebo klidně i s rodinou.

 

 

Vaše dorostenky <3

 

Zápas s Pragovkou aneb zlepšený výkon na výhru nestačil


Poslední zápas před finalfour nás čekal v pátek na domácím hřišti s Pragovkou.

Tento zápas jsme potřebovaly vyhrát, abychom mohly jít do boje o mistra České republiky ze 3.místa a získat tak alespoň bronzovou medaily. Jak už napovídá název, bohužel se nám to nepovedlo. 

 

Ale teď už přímo k zápasu!

Do zápasu jsme šly zase s trošku pozměněnou taktikou, kdy jsme reagovaly na chyby v předchozím zápase. Možná právě i to nám dosti pomohlo ke kompaktnímu hokeji a týmové hře. Celkově jsme si vytvářely krásné akce a dostávaly jsme se tak do kruhu.

Jediná věc co nás pohřbívá je útočení a celkově nám chybí ten,, hlad po míčku “ a chuť dát gól.

 

Když tady píšu, že jsme hrály dobře a vytvářely si skvělé akce a příležitosti ke střele, jakto že jsme prohrály?

Víte jak se říká – nedáš, dostaneš? To přesně se stalo nám. V útočném kruhu jsme měly hned 4 rohy po sobě, ale ani jeden gól a z posledního nám to sebraly, poslaly na půlku, z půlky do našeho kruhu a tam nám to zametly do brány. I když jsme potom byly skoro furt u nich v kruhu, gól se nám nepodařil dát. 

Tím končí zápas 0:1.

 

Za tým žen Terka P

RAČA BRATISLAVA vs HC HOSTIVAŘ – naděje na play off!


V sobotu dne 18.5.2019 učinilo HCH důležitý krok k zachování naděje na postup do play off. K zápasu s domácími přistoupili borci z Groše skutečně zodpovědně a odměna se dostavila. Po výborném kolektivním výkonu porazili gólem Filipa Vymyslického domácí Raču 0:1. Potěšujícím faktem byla skutečnost, že z hráčů vyřazovala touha vyhrát a nikoli si jen zahrát. 

Zatímco lze vyjádřit spokojenost s prvním poločasem, kdy se každý útočník dostal do gólové šance (bohužel opět selhala kamera) ve druhém poločase se již vkradla do hry HCH nervozita a Rača uvodních 15 minut druhé půle byla lepším mužstvem. Naštěstí se podařilo po zahájení hry úvodní 15 minutovky po pěkné akci HCH vsítit jediný a rozhodující gól a celkově uklidnit hru.

Zápas byla tak důležitým krokem na zachování naděje v letošním ročníku o postup do play off. 

RAČA Bratislava – HC Hostivař 0-1 (0:0,0:0,0:0,0:1)

Gól: Vymyslický

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Dudák, Klouzal, Chabr J., Pauer T./C, Fedoš, Rozhon, Benhíšek D., Bosák, Landa, Holub, Vymyslický, Chabr O., Svoboda

nenominováni:

Uhlíř/G, Beníšek L., Houška, Sýkora, Lachout, Beníšek L., Šmejkal, Pauer J.

S pozdravem

Ludvík

střelec Filip

POZVÁNKA:

SK SLAVIA PRAHA – HC HOSTIVAŘ

KDE: hřiště Eden

KDY: V SOBOTU 25.5.2019

V KOLIK: 11:00

POSLEDNÍ ZÁPAS NADSTAVBY O POSTUP DO PLAY OFF

 • NEMÁME CO ZTRATIT !

 

HCH- gól

Bosák- šance

šance Rača

spolehlivý Fiala

roh Rača

siesta po zápase

Zápas proti Bohemians aneb jak jsme podcenily soupeřky


Sobotní zápas proti Bohemians, jak už napovídá samotný název, nedopadl podle našich představ. Do zápasu jsme totiž šly s tím, že Bohemku porazíme.

 

Před tímto zápasem jsme se na tréninkách zaměřily na naše nedostatky- např. rychlá přesná přihrávka, chycení míčku a v neposlední řadě i střela na branku. Na poradě těsně před zápasem jsme dořešily i tu taktickou část, kdy jsme reagovaly na chyby v předchozích zápasech.

 

Písk!! A začínáme!!

Hned ze začátku zápasu musím říci, že z naší strany bylo vidět velké herní zlepšení oproti předchozím zápasům. Míč jsme dávaly rychle od hole, nabíhaly si pro míčky, přenášely hru a postupem času dobře zavíraly levou nebo pravou stranu. I přes tento fakt nám ale dělal velký problém pohyb a prosazení v útočném kruhu a také kompaktní útočení a bránění. Myslím tím to, že útok se snažil prosadit v kruhu, zatímco záloha a obrana stála na půlce a nezapojila se do hry.

Myslím, že právě tyto chyby soupeřky využily a povedlo se jim umístit dva góly.

Pro nás byla nejlepší poslední čtvrtina, kdy jsme napadaly soupeřky, dostávaly je pod tlak a také začaly více napadat branku soupeřek. Z toho se nám také podařilo dát 2 góly. První dala úderem k tyčce Míša a druhý potom Terka H., která vzala hru na sebe a vrcholku kruhu dávala argentinu do branky.

Zápas tedy skončil remízou 2:2.

 

Góly: Terka Holubcová a Míša Vostárková

HCH-RAKOVNIK, mnoho radosti v Hostivaři


 

To bylo radosti na tom plácku hostivařském. V sobotu 11.5.2019 muži HCH sehráli velmi důležité utkání s HC Rakovník. S tímto soupeřem bylo v rámci nadstavby po 10 dnech odehráno odvetné utkání, kdy k dobrému výkonu z predešlého utkání s tímto týmem, HCH konečně vsítilo tolik potřebné góly. Jak již bylo v minulosti opakováno, Rakovník je na domácí poměry kvalitní mužstvo, které má ve svém středu rozdílové hráče. Za poslední  roky se neodcházelo ze vzájemných střetů vítězně, ba ani remízy nebylo dosaženo. O to více sobotní vítězství potěší. Nutno však dodat, že výkon mužstva HCH byl velmi dobrý. 

Prvních 20 minut udávala tempo hry Hostivař. Herní projev, včetně zabezpečení defenzivy, roztahování hry, kolmé rychlé přihrávky byly potěšující. O tom svědčí i ta skutečnost, že se Rakovník těžko dostával do hry. Navíc HCH byla velmi aktivní při ztrátě míče. Bohužel svojí lehkomyslností či nezodpovědností, HCH pustilo soupeře do hry. Rakovník tak postupně vyrovnal hru a skóre. Až v posledních 20 minutách došlo ze strany HCH k dorovnání hry, následně přidala dvě branky a úspěšně dotáhla zápas do vítězného konce. Jistě stojí za zamyšlením, že se opakuje z minulých zápasů nekoncentrace po vstřelené brance, kdy velmi často do 90 sekund obdržíme gól. Samozřejmě, aby zápas nebyl v závěru klidný, soupeř dohrával roh.

Výsledek tak dává možnost bojovat o postup do play off. Další zápas se odehraje již dnes ve 14 hodin v Bratislavě. Bude to v podstatě rozhodující zápas jara. Každopádně s Račou jsme naposledy remizovali. Když bychom jí nedokázali porazit, nemáme v play off nic pohledávat.

Děkuji rekonvalescentovi L. Beníškovi za instalaci kamer.

Kamera bohužel byla nainstalována až po Šmejkyho gólu, tedy v nahrávkách absentuje.

Pauer 2 gól

HCH – Rakovník 5-4 (2-0)(1-2)(1-0)(2-1)

góly HCH: Šmejkal, Pauer, Vymyslický 2x , Holub

góly Rakovník: Seeman 4x

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Dudák, Pauer J., Beníšek D., Pauer T., Rozhon, Fedoš, Šmejkal, Bosák, Vymyslický, Landa, Svoboda, Holub

Omluveni:

Fiala, Houška, Beníšek L., Chabr. J, Sýkora, Chabr. O, Lachout

S pozdravem 

Ludvík

Svoboda – Vymyslický 3. gól HCH

Vymyslický 4 gól

Vymyslický 4 gól, jiný úhel pohledu

Seeman 1 gól

Seemam 1 gól

Seeman 2 gól

Pauer T. – roh

Rakovník roh – tyč

Rakovník- Roh

Holub – šance

Seemam 4 gól

ROH- Pauer T.

Seeman 4 gól

Šance Dejdar-Procházka

Holub – 5 gól

Uhlíř

Dohrávaný roh – Rakovník

 

První krok za námi – Dorostenky HCH x Litice


V neděli 12.5. čekal dorostenky první z dvou rozhodujících zápasů o udržení prvního místa v tabulce. A to zápas s Liticemi, kterým se jako jediným podařilo náš tým porazit (první zápas podzimní sezony) a také týmem který s námi dlouhou dobu sdílel první místo tabulky.

Před tímto zápase jsme měli k dispozici dva tréninky, kde jsem se zaměřili na vypilování rohů, obranné a útočné fáze ve čtvrtině a trojúhelníků. Díky volné středě jsme si dorostenky stáhly z center, abychom využili i tréninku v pátek. Na obou trénincích byla velmi vysoká účast, za co děvčatům velmi děkujeme.

Již před zápasem jsme holky varovaly, aby zabrali od první minuty a nenastal stejný scénář jako v minulém zápase. Bohužel se nám nepodařilo správně děvčata namotivovat a první půlka byla s pohledu HCH velmi neslaná a nemastná. Kdy se nám za první polovinu podařilo vystřelit pouze jednou na bránu. Oproti tomu Litice zaznamenali tři střely mimo bránu a jednu na bránu. Kdy jim pouze stačilo lépe zamířit a stav skoré by se otočil v náš neprospěch. Přesto se našim dorostenkám podařilo i touto neatraktivní hrou ubránit stav 0:0.

V prvním poločase bylo nutné děvčata zase probudit a připomenout jim náš společný cíl. A opět se stav hry naprosto změnil. Kdy velkou zásluhu na tom má probuzení Terezy Houškové, která byla iniciátorem prvních dvou gólů. První gól dorostenky dali hned v první minutě třetí čtvrtiny, kdy Terka Houšková, která se z nám neznámého důvodu, ocitla na pro ní na nezvyklé levé straně. Terka prošla zleva do středu až do kruhu, kde vystřelila do golmana a Terka Pazlarová na podruhé balon dorazila do brány. Oproti první polovině, kdy jsme byli v útoční čtvrtině pouze 8x, jsme se v ní v druhé polovině ocitli 36x. Až tak byl dramatický výkonnostní vývoj našich děvčat. V zápase byl vidět i náš neustálý trénink trojúhelníků a náběhů. Stejně tak obráncům prospělo častější střídání. Druhý gól byl obdobný akorát tentokrát dorážela Terka Holubcová, která balonek zametla zobákem mezi nohy golmana. Třetí gol jsme daly po akci Moniky Halamové, která nastřelila balon do kruhu a náš benjaminek Simona Šašková balonek tečnula a díky tomu balon přeletěl golmana. V poslední minutě po obranné chybě jsme také obdrželi gol, kdy šli náběh dva hráči sami do kruhu a tuto šanci proměnili. Díky této výhře si dorostenky pojišťují své první místo v tabulce. Navíc naše kapitánka Terka Holubcová bojuje o první místo střelce ligy.

 

V neděli nás čeká velmi těžký zápas proti Slavii, která je naším tradičním rivalem a nic si nedáme zadarmo. Navíc musíme opustit domácí hřiště. Doufáme, že se nám i děvčatům podaří  správně na motivovat a začít s naší útočnou hrou již od začátku a ne až od druhé poloviny. Pak nás čeká zápas v pondělí proti Bohemians a zápas v pátek s Pragou. Po tomto náročném týdnu nám dorostenecká sezona končí.

Zápasová statistika

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 28x
 • Průnik HCH do kruhu – 19x
 • Střely mimo bránu -1x
 • Střely na bránu – 10x
 • Vstřelené góly – 3x
 • Počet rohů – 1x

 

 • Průnik Litic do útočné čtvrtiny – 13x
 • Průnik Litic do kruhu -9x
 • Střely mimo bránu –8x
 • Střely na bránu – 3x
 • Vstřelené góly – 1x
 • Počet rohů – 3x

Zápas proti Rakovníku Aneb poučení z chyb vidět nebylo!


Další sváteční zápas nás čekal proti Rakovníku na domácím hřišti. Po vysoké prohře se Slávií jsme v tomto zápase chtěli vyhrát a získat tak důležité 3 body.

Jako před každým jiným zápasem nás čekala v šatně porada. Tam nám Staňky sdělila, že budeme hrát stažené na půlce, což jsme také v zápase dodržovaly! Bohužel nastal problém někde jinde. V souhře a individuálních chybách.

Soupeřky si nahrávaly přesně na hokejku, kde jim také míček zůstal, zatímco my jsme buď špatně přihrály nebo nám to odskočilo od hokejky. Tímto nás ženy z Rakovníka přehrávaly a dostávaly se do kruhu, kde také proměňovali šance. My jsme se dostaly do kruhu jen párkrát a na bránu jsme pomalu ani nevystřelily. Což také vyústilo v prohru 0:6.

,, Prohra s týmem Rakovníku byla pro mě obrovským zklamáním. Ukázala nám obrovské nedostatky a individualní chyby, na které se musíme v nejbližší době zaměřit – lepší zpracování míče, rychlá kvalitní nahrávka, přechod z obrany do útoku, lepší obsazování hráčů v kruhu a důraznější bránění před gólmanem. Do konce základní části nás čekají 2 zápasy a věřím že se na ně připravíme a připíšeme 6 bodů.“ Takto vyhodnotila zápas trenérka Eva Staňková.

Nejlepší hráčkou zápasu se stala Šárka, která dokázala zabránit několika útokům, dobře obsazovala hráče a řídila hráčky v kruhu.

 

 

 

 

 

Anežka Kordulová


Dnešní a příští příspěvek Vám možná bude připadat velmi podobný, skoro až stejný, ale není to tak. Na řadě s představením jsou totiž naše milé dvojčátka. Dnes tu máme profil té mladší z nich, a to je Anežka Kordulová.

Anie, co ráda děláš nebo jsi dělala mimo hokeje?
Mimo pozemní hokej jsem dříve hrála na flétnu a na housle, ale protože jsem se nestíhala připravovat do školy, tak jsem s tím musela skončit. V současnosti ráda trávím čas s kamarádkami a s rodinou.

Co je pro tebe důležité?
V životě jsou pro mě důležití přátelé a rodina, hlavně Babetka, mé dvojče na které se mohu vždy spolehnout a nezklame mě.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Hokeji se věnuju od první třídy, jenže jsem ho na rok přestala hrát a poté se k němu zase vrátila. Vcelku je to 8 let. V dorostenkách i ve starších žákyních mám na dresu své šťastné číslo 7 a hraju na postu krajního nebo středního záložníka. K hokeji jsem se dostala díky svému tátovi, který ho dříve také hrál.

Co si myslíš, že tě plně vystihuje?
Snažím se být optimistická, i když ne vždy mi to jde.

 

 

Vaše Dorostenky

HCH -SK Slavia Praha – soupeř byl nad naše síly (odveta bude 25.5.)


Jak již to chodí v životě tak ve sportu, velmi rozhoduje hlava. Bohužel v zápase nás svazoval přílišný respekt. Když se k tomu přidá uklidnění soupeře zcela zbytečným gólem,  je pak těžké s tímto protivníkem,  při jejich individální technice, hrát vyrovnaný zápas. Přesto lze na výkonu HCH najít mnohé pozitivního. Jednak HCH po celou hru produkovalo otevřený hokej: „Chtělo hrát hokej“ a dále ve velmi těžkém zápase sbírali zkušenosti mladící HCH (3 x 16 let).

Je nutno sportovně uznat, že jsme byli ve všech činnostech ti „druzí“. Soupeř zcela zaslouženě vyhrál. Nicméně, v sobotu (dnes) budeme hrát o poslední šanci udržet si šanci na možnost postupu do play off, kdy se však bude muset porazit mužstvo Rakovníka.

HCH- SKS 0-5 (0-2)

Sestava:

Fiala/G, Průcha, Hynek, Klouzal, Chabr J., Dudák, Pauer T./C, Beníšek D., Rozhon, Fedoš, Šmejkal, Vymyslický, Holub, Landa, Chabr O., Uhlíř

omluveni:

Bosák, Svoboda, Houška, Beníšek L., Lachout, Sýkora, Pauer J.

Děkuji za Lachymu a L. Beníškovi za instalaci kamer.

S pozdravem

Ludvík

HOLUB-ROH

PAUER-ROH

SKS 1 gól

SKS -2 gól

SKS – 3 gól

SKS –  4 gól

SKS – 5 gól

FIALA I

FIALAII

 

Marina van Veen


Dnes vám představíme již čtvrtou nejmladší hračku a to je Marina van Veen.

Mári, co ráda děláš nebo jsi dělala mimo hokej?
Kromě pozemáku jsem se do devíti let věnovala hře na flétnu, teď chodím na výtvarný kroužek.

Co je pro tebe důležité?
Pro mě je důležitá rodina, přátelé a hokej.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Hraji v útoku i zálohu. Za starší žákyně v dresu číslo 4 a v dorkách hraji s 18. Pozemáku se věnuji šestým rokem a přivedla mě k němu mamka, která dříve hrála a stále hraje. Mé oblíbené číslo je 24.

Co bys řekla, že tě vystihuje?
Myslím, že jsem pohodář.

 

Vaše dorostenky

HCH-RAČA Bratislava – remíza, chtěli jsme více!


V sobotu doma jsme uvítali mužstvo Rači Bratislava. S tímto velmi dobře technicky vybaveným mužstvem jsme se utkali nasposledy přede dvěma lety (jaro 2017), kdy utkání skončilo Na Groši 3:1. Od té doby obě mužstva pokročila ve svém vývoji kupředu. V chladném počasí se v uplynulém víkendu, za téměř stáleho deště, hrál poměrně svižný zápas. HCH předvádělo zejména prvních 15 minut první půle velmi dobrý hokej a slušnou úroveň si podrželo po zbytek zápasu. Pokračovalo trápení při exekuci rohů (8x). Co se týká útočné části. Hráčům nelze odepřít snahu, vůli, ale chybí nám individuální kvalita (především technika příjmu), ale to je obehraná písnička. Přesto chci hráčům poděkovat za odvedený výkon, opět to bylo krůček kvalitnější než v předchozím zápase v Rakovníku.

Jsem rád, že jsme se mohli střetnou v rámci extraligy s kvalitním mužstvem Rači. Škoda je jen, že kvuli absenci hráčů na straně Rači, jsme se nemohli s nimi střetnou v jejich plné síle. Účast mužstev ze Slovenska v extralize je obohacením pro obě strany. Oba účastnící, jak Rača tak Šenkvice, jsou technická mužstva s herní úrovní o které  se řadě týmu z Čech může jen zdát. Je zarážející, že některá mužstva nejedou k venkovnímu zápasu na Slovensko. Je to krajně nefér, prostě po sportovní a lidské stránce trapné a ploché. Jednou za rok by si česká mužstva mohla udělat výlet na Slovensko. Klasicky pak mužstva (nebudu je jmenovat), které se neobtěžují vyjet na venkovní zápas na Slovensko, domáhají při každém zápase spravedlnosti. 

Vymyslický – gól

HC Hostivař – RAČA BRATISLAVA 1:1 (1:0)

Gól: Vymyslický

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Dudák, Pauer J., Fedoš, Pauer T./C, Rozhon, Beníšek D., Vymyslický, Landa, Holub, Svoboda, Bosák, Chabr O.

Omluveni:

Chabr J., Beníšek L., Houška, Šmejkal, Fiala, Sýkora

Zápas odřídili veklmi dobře oba rozhodčí Michal Soukup a Lukáš Lahoda.

S pozdravem 

Ludvík

šance Holub

Chabr O., Bosák

šance Svoboda

roh Pauer, šance Vymyslický aneb odvolaná penalta

šance – Fedoš, Pauer T.

Vašek Uhlíř

šance – Holub

roh-Pauer

Zápas proti Liticím a Slávii aneb Čekala nás ledová sprcha


Zápas proti Liticím

   27.4. nás na domacím hřišti čekal zápas s Liticemi. Na zápas jsme se připravovaly už týden dopředu, kdy jsme koukaly na zápas Litic proti české reprezentaci. Bohužel nám ani tento fakt nepomohl tolik se prosazovat v kruhu nebo celkově ve hře. Zápas byl tedy dosti vyrovnaný a obě strany si vytvářely šance v kruhu. Ke konci první poloviny se ale prosadila naše levá záložnice Terka Holubcová, která dala argentinu skoro z brankové čáry a míček letěl před rameno golmance. Tento okamžik si budou pamatovat snad všichni fanoušci.

I přes takto krásnou branku se už další inkasovat nepodařilo, čímž končí zápas 1:0 pro nás.

Gól: Terka Holubec

 

Zápas proti Slávii

O státním svátku 1.5. jsme odehrály zápas s pražskou Slávií. To, že tento zápas nebude jednoduchý jsme všechny věděly. Abych nějak tento zápas shrnula, tak bych řekla, že jsme nehrály vůbec naší hru a celkově jsme dělaly zbytečné chyby, jak ve hře,tak v postavení.

Jak tento zápas vypadal?? tak hned v prvních 15 minutách jsme dostali tři rychlé góly. Rozhodně jsme se ale nechtěly vzdát! Při pauze po první čtvrtině nám trenérka Staňky řekla, že změníme taktiku, kterou jsme měly připravenou. Bohužel jsme taktiku nedodržely a také jsme za to byly potrestány góly. O jedinou naší střelenou branku se zasloužil náš benjamínek Monča Halamová, která ,,rybičkou“ dorazila míček do branky. Bohužel tímto pro nás gólové šance končí a tím i zápas 1:7.

Tento zápas jsme sice prohrály, ale všechno zlé je pro něco dobré. Upřímně si myslím, že bylo potřeba dostal lekci, abychom zase ,,spadly na zem.“ Z této prohry si určitě máme co odnášet a z čeho se poučit!

Gól: Monča Halamová

 

 

TUTO STŘEDU NÁS ČEKÁ DALŠÍ TĚŽKÝ ZÁPAS PROTI RAKOVNÍKU

SAMOZŘEJMĚ JSTE ZVÁNI A TO NA DOMÁCÍ HŘIŠTĚ OD 18:00

 

Za tým žen Terka Pazlarová a Déňa Neplechová

 

Nadstavba začala – z Rakovníka bez bodu (výkon příslibem)


Úvodní zápas nadstavby skončil v Rakovníku prohrou, ale viděl jsem ze strany Hostivaře jeden z nejlepších výkonů od převzetí mužstva na jaře 2016. S týmem Rakovníka má HCH dlouhodobě nepříznivou bilanci. Celkově to je mužtstvo pro HCH neoblíbené, které má ve svém středu výborné individuality a prezentuje se dobrou organizací hry. Přes nepříznivý výsledek jsem konečně viděl, že se Rakovník na své góly nadřel. Kde hledat příčinu prohry? Tím je individální technika. Tolik velmi pěkně započatých a rozeběhnutých akcí (výstavby rozehrávky), kdy jednoduchým způsobem se HCH dostávalo do útočné čtvtiny, jsem již dlouho nezaregistroval. Bohužel to skončilo na příjmu balonu…apod. Každopádně zápas v Rakovníku ukázal dobré nasazení, odhodlání a kdy při dodržení taktiky dává velkou naději na sobotní zápas s Račou od 14:00 Na Groši. 

Přeci jenom však třeba zmínit ještě jednu zásadní skutečnost, která v sobotu rozhodla. V zápase HCH zahrávalo 7 trestných rohů a pouze jeden proměnilo. Hostivař má trestné rohy velmi dobré, bohužel v Rakovníku nevyšla nahrávka. 

Všichni se však již těší na sobotu.

Rakovník- HC Hostivař 4-1 (1-0)

Gól: Hynek

Sestava:

Fiala-/G, Dudák, Pauer J., Hynek, Průcha, Klouzal, Rozhon, Fedoš, Pauer T./C, Beníšek D., Bosák, Vymyslický, Holub, Šmejkal, Svoboda, Landa

Omluveni:

Chabr O., Chabr J., Beníšek L., Houška, Uhlíř, Lachout

Jako vždy jednma z kamer selhala.

S pozdravem

Ludvík

Holub – roh

Vymyslický – šance

Pauer – roh

Hynek – gól

Od prohry k výhře (zápas s Bohemians 28.4.2019)


V neděli dorostenky čekal zápas s Bohemians na domácím hřišti. Jelikož Bohemians vstoupila tuto sezonu do soutěže, tak je pro nás poměrně nepřečteným soupeřem. Do zápasu jsem nastoupily skoro v plném počtu – v základu pouze chyběla Zuzka Halamová. Proto jsme se mohli vrátit k hernímu systému 3-4-1, který obecně lépe svědčí našemu týmu.

Ten kdo zápas viděl, viděl hrát dvě rozdílná družstva HC Hostivaře. V první půli byla převaha na straně týmu Bohemians (i když po shlédnutí videa bychom řekli že i tak míč byl více v našem držení), kdy naše dorostenky předváděli pouze individuální hru zakončenou chybami. Přesto se většina hry odehrávala ve středním pásmu a útoky Bohemians byli zastaveny před obrannou čtvrtinou. Jako první skoré otevřela v 14 minutě Terka Bartlová (pravý obránce), které individuálně prošla do kruhu a z pravého vrcholu kruhu vystřelila přímo do sítě. I tento gól odpovídal individuální hře našich dorostenek, kterým naprosto chyběli přihrávky a týmová spolupráce. Vždy vše muselo být vydřené jedincem. V první půli zápasu se většina útoků Bohemians odehrála po naší levé straně. Kdy naši obránci byli ve většině případů předběhnuti hráčem s balonem!! Tato situace se odehrála i v 16 minutě, kdy hráčka Bohemians zachytila špatnou přihrávku levého obránce, předběhla po naší levé straně posledního a objela golmana přímo do brány. Druhý gól od Bohemians byl obdržen po přímé střele z rohu, střela byla velmi dobře umístěna do levého rohu brány (z pohledu golmana). V první polovině zápasu jsme měli dva rohy, kdy v obou případech ztroskotala střela zleva. Jinak v rozích u našich dorostenek vidíme obrovský posun. Již zvládají všechny nadesignované varianty a pouze stačí vybrousit pár posledních detailů, které se často vytříbí až ve vyšší kategorii. První půle skončila 2:1 pro Bohemians a naše děvčata hřiště opouštěli se svěšenou hlavou.

O poločase jsme se pokusili děvčata probudit a vystřídat dle aktuální formy. Třetí čtvrtinu ještě ovlivnil jeden gól Bohemians, který byl naprosto identický jako gól první. Ale jak přítomní ví, na hřišti se poté objevil zcela jiný tým HCH. Který předváděl týmový přechod do útoku a důslednou obranu. Stejně tak se nám probudili oba krajní záložníci, což považujeme za zlomový okamžik celého zápasu.  I když v zápasu byli stále vidět individuální postupy, tak byli zakončeny přihrávkami ve správný okamžik. Hra se skoro nepřesunula z útočné čtvrtiny a děvčatům se podařilo nasázet 6 gólů, které si rovnoměrně rozdělily.

Díky výhře a vysokému skoré jsem odskočili Litcům o tři body a Slavii o pět bodů. Navíc naše skoré nastřílených golů je velmi vysoké (37) a skoré obdržených gólů je druhé nejnižší v lize (14). Příští dva zápasy nás čekají hlavní soupeři naší ligy a to Litice (12.5.) a Slavie (19.5.). Toto jsou zápasy, kde se rozhodne o umístění v tabulce.

Střelci gólů:

 • Terka Bártlová
 • Terka Pazlarová
 • Terka Houšková
 • Terka Holubcová
 • Simona Šašková
 • Monika Halamová
 • Sofi Balážová

 

Statistiky ze zápasu:

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 12x
 • Průnik HCH do kruhu – 31x
 • Střely mimo bránu -6x
 • Střely na bráno – 12x
 • Vstřelené góly – 7x
 • Počet rohů – 4x

             

 • Průnik Bohemians do útočné čtvrtiny – 11x
 • Průnik Bohemians do kruhu -5x
 • Střely mimo bránu –
 • Střely na bránu –
 • Vstřelené góly – 3x
 • Počet rohů – 2x

               

Věci k zlepšení:

 • U mladších hráček v obraně je potřeba zapracovat na vytahování se v útočné fázi.
 • Krajní obránci přesun od lajny při hře na druhé straně
 • Rychlost a obrana 1:1
 • Připravenost v útočném kruhu s hokejkou u země

Tereza Bártlová


Další z mladších hráček týmu, je Tereza Bártlová, též také jako Bártík nebo BaTerka.

Bartí, co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
V základě hraju v obraně, ale přehled mám i v útoku. Už od mala na dresu nosím desítku, tedy mé šťastné i oblíbené číslo. Díky rodičům jsem s pozemákem začala hned v první třídě. Hraju už 8 let.

Co ráda děláš kromě hokeje?
Hokeji se plně věnuji, takže toho mimo něj moc nedělám. Ale v oblibě mám lyžování, kreslení a psaní.

Co si myslíš, že tě plně vystihuje?
Vystihuje mě přehled o hře a týmová hra. Nahrávám i těm nejmladším a nejslabším hráčkám v týmu, přece jenom právě tak se všechno naučí.

Co je pro tebe v životě důležité?
Jsou to hlavně přátelé, kteří mě dokáží podržet v jakékoliv situaci a stojí stále při mně.

 

PRAGA-HCH 1-3, poslední kolo základní části


V sobotu 27.4.2019 se odehrálo poslední dějství základní části extraligové skupiny B mužů. Ač rozhodně zápas nepatřil k nejpovedenějším mohlo si HCH poměrně v klidu po zápase připsat 3 body po vítěsztví 3:1 nad Pragou. V zápase o kterém v podstatě nic nešlo, vyjma sebevědomí a cti, se bohužel nevyhlo tzv. „profesorskému“ způsobu hry. Chybělo soustředění, přišlo na řadu podcenění soupeře a celkově si hráči mysleli, že se Praga porazí sama. Proto také defenzivní či ofenzivní činnost připomínala tréninkový zápas. Doufám, že je to důrazné varování před nadstavbovou částí.

Přesto by se dalo najít na předmětném zápase mnoho pozitivního. Jednak jsme tento zápas využili k vyzkoušení nového systému při rozhrávce, který potřebujeme k variabilitě proti silným soupeřům, či v podobě náznaků hokejových akcí (nedůrazné zakončení). Na zápase si odbyl úspěšnou svoji premiéru dorostenec Martin Sýkora. Za HCH tak proti Pragovce v ligovém utkání nastoupili čtyři 16 letí hráči: Chabr J., Chabr O, Fedoš J., Sýkora M., přičemž s mužstvem byl také další dorostenec David Lachout, který ač nenominován přišel hráče povzbudit. V HCH se blýská na lepší časy, mladíci mají poctivého a týmového ducha, což je velký přínos.

Jinak tak jako vždy selhala jedna z kamer, proto nejsou šance HCH z druhého poločasu. 

HC PRAGA 1946 – HC HOSTIVAŘ 1-3 (0-2)

Góly: 2x Pauer T., Holub

Sestava: 
Uhlíř, Hynek, Průcha, Dudák, Pauer J., Chabr O., Sýkora, Pauer T., Fedoš, Svoboda, Vymyslický, Landa, Holub, Šmejkal, Chabr. O, Bosák

Omluveni:
Fiala-volno, Rozhon – zranění, Beníšek D. – volno, Klouzal – volno, Beníšek L. -zranění, Houška – zranění, Lachout, Uhlíř – volno

HCH v základní části skončila extraligové skupině „B“ druhá za Liticemi a před Bohemians při zisku 21 bodů (skóre 26-24). Kluci udělali za poslední tři roky velký kus práce. Všichni se těší na těžké zápasy v nadstavbové části. Během cca 1 měsíce odehrajeme 6 zápasů s Račou Bratislava, Rakovníkem a SK Slavii Praha. Uvidíme jaký jsme udělali výkonnostní vzestup. Věřím hladovosti a entuziasmu hráčů HCH. Začínáme v Rakovníku již tuto středu od 16:00 hodin.

S pozdravem

Ludvík

T. Pauer – GOL 1

Zřícení T. Holuba

T. Holub – GOL 2

šance Landa

Uhlíř – roh Praga

Uhlíř – s přehledem

T. Pauer – GOL 3

Ještě gól z minulého zápasu (zapomněl jsem ho zveřejnit a střelec se dožadoval medializace)

 

Simona Šašková


Další členkou naše týmu je Simona Šašková, a přestože za nás hraje teprve chvilinku, do tréninku a zápasů dává všechno!

Simi, co tě baví kromě pozemáku?
Svůj volný čas trávím s kamarády nebo se svým psem. Ráda cestuji.

Jak dlouho se hokeji věnuješ? S jakým číslem a na jakém postu hraješ?
Teď je mi 13 let a pozemní hokej hraju od 8 let. Můj post je útok. Již od přípravky hraju v dresu číslo 13,což je také mé oblíbené číslo, ale v dorostenkách mám 8.

Co je pro tebe v životě důležité?
Důležitá je pro mě rodina, přátelé a hokej.

Vaše dorostenky ❤️

Tereza Zátopková


První, koho Vám představíme je naše nejmladší spoluhráčka Tereza Zátopková.

Tak Terez, co děláš mimo hokej?
Kromě hokeje ráda jezdím na koních.

Co je pro tebe důležité?
Je pro mě důležité dělat to, co mě baví.

Jaký post hraješ? S jakým číslem dresu hraješ? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Pozemák hraji 8 let. Za starší žákyně jsem v bráně s číslem 61 a za dorostenky jsem v útoku s číslem 16, což je také i mé oblíbené číslo.

Co myslíš, že tě plně vystihuje?
Vystihuje mě zachování klidné hlavy v kritických okamžicích.

 

Vaše dorostenky ❤️

SEZNÁMENÍ S DOROSTENKAMI !!


Ahoj! Tak tohle jsme my ❤️🏑 jako tým nás znáte skoro všichni.

Jsme pro sebe důležité, ve hře i osobním životě. Jako spoluhráčky, ale hlavně jako kamarádky. Ale znáte nás jako jednotlivce? Takové, jako když jsme úplně začínaly a žádný tým z nás ještě nebyl? Proto bychom Vás chtěly s námi trochu seznámit. Tímto příspěvkem, rozjíždíme něco nového !!

 

 

Vaše Dorostenky â¤ï¸

 

Hodnocení zápasu HC Praga x HCH Dorostenky


V druhou dubnovou neděli odehrály dorostenky svůj první „jarní“ zápas proti Pragovce. Příprava na utkání byla od počátku ovlivněna velkou marodkou a mnoha omluvenkami, vždyť ještě ve středu, tedy čtyři dny před zápasem, počet hráčů čítal 7 plus golman. Naštěstí díky jednomu rychlému postaršení, zmátožení jedné nemocné a jedné zraněné se náš konečný počet nominovaných hráček vyšplhal na 10 plus jedna. I přesto jsme věděli, že straší hráčky budou nuceny odehrát celý zápas bez střídání. To byl důvod proč trenéři nakonec zvolili pro nás netypickou hrací variantu 3-3-2, i když týmu více sedí systém 3-4-1 (tři nepřítomné hráčky byly ze záložné řady).

Na Pragovce nás přivítalo velmi chladné počasí. Zápas se odehrával ve velmi kolísavém tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Přesto si naše děvčata dokázala vytvořit dostatek šancí, které často díky nedůslednému dobíhání na dorážky, nebyly zakončeny brankou. Toto považujeme za velký nešvar naší kategorie – po střele se 90% hráčů zastaví a kouká jak to dopadne. Přesto se v první čtvrtině po chybě soupeře prosadila Tereza Pazlarová. Střední obránkyně Pragovky se neúspěšně snažila dát puš, ale nahrála míček přesně na hokejku naší útočnice s číslem 15. Tereza zkušeně udělala kličku na levou stranu čímž se dostala se do střeleckého kruhu a kolem levé nohy krásně obhodila bezmocnou brankářku HC Praga.

V druhé polovině zápasu po chybě v přebírání hráčů naopak padl gól z hole zcela volné hráčky Pragy, která dostala přesnou přihrávku za zády naší gólmanky a bylo vyrovnáno. Třetí branku zápasu ale opět vsítila naše děvčata. Po skvěle zahraném rohu Terka Holubcová dorazila odražený míček těsně kolem nohy golmana do Pragovácké branky.

Díky únavě bylo vidět že tempo našich dívek pomalu klesá a pronikání hráček Pragy do naší obranné čtvrtiny bylo stále častější. Přesto se konečné skóre podařilo udržet a to především díky skvěle chytající gólmance Kristýně Šafaříkové, na které jsou vidět výsledky soustavné práce a sebezlepšování. Několikrát například zachránila nájezdovou situaci brilantním skluzem po celém těle doleva (to byl před pár měsíci byl nesplnitelný úkol), čímž nadechujícího se soupeře vyloženě nepotěšila.

Celkově zápas hodnotíme spíše jako utrpěnou výhru. I když jsme rádi, že děvčata i přes velkou marodku dokázali zápas zdárně odehrát. Nadále je potřeba pracovat na kompaktnosti týmu a přechodu z obrany do útoku a naopak.

Dorostenky stále na skoré drží první místo v tabulce. Další zápas nás čeká v neděli 26.4. 2019 od 16:00 proti Bohemians na hřišti HCH.

Zápasová statistika

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 8x
 • Průnik HCH do kruhu – 17x
 • Střely mimo bránu -10x
 • Střely na bráno – 5x
 • Vstřelené góly – 2x
 • Počet rohů – 6x

 

 • Průnik Praga do útočné čtvrtiny – 15x
 • Průnik Praga do kruhu -19x
 • Střely mimo bránu – 5x
 • Střely na bránu – 5x
 • Vstřelené góly – 1x
 • Počet rohů – 0x

Věci k zlepšení:

 • Jednoznačně dorážení v kruhu. Nezastavování a pokračování na dorážku k golmanovi
 • Trojúhelníky
 • Zdvojování v obraně
 • Kompaktní přesun z obrany do útoku a naopak

Pozitiva:

 • Zapracování mladších hráčů v základu
 • Fyzické zvládnutí zápasu bez střídání
 • Při proniknutí do kruhu – situace skončila 15 x z 17 případů střelou

ZÁPAS PROTI SLÁVII B ANEB Jak Pazli odmítla dát hatrick!


V sobotu (13.4.) jsme se střetly se Slávií B, ale tentokrát ne na domácím hřišti, ale u soupeře. Co pro nás nebylo úplně příznivé (když opomenu počasí) byla jedna hráčka na střídání (a brankář).

Zápas jsme,jako každý jiný, začaly řádnou poradou, kde jsme si zopakovaly postavení a objasnily jsme si dané situace, které se stávaly v předchozím zápase proti stejnému soupeři. PÍSK!! A ZAČÍNÁ ZÁPAS!!

Hned na začátku byla hra spíše v naší režii. To jsme také potvrdily hned ve 2.minutě rohem a následnou brankou z hokejky Míši Vostárkové. Dále se v první čtvrtině dařilo spíše nám. Presovaly jsme soupeřky, dobře je zavíraly, měly spoustu pěkných akcích a také jsme daly další gól. Tentokrát se při rohu prosadila Staňky, která svojí pohotovou tečí umístila balonek nad brankářku. Další čtvrtina pro nás tak dobrá nebyla. Přestaly jsme Slávistky tak dobře zavírat, nebyly jsme již tak důrazné v kruhu a hrála se spíš propalovaná. Tím končí první polovina 2:0 v náš prospěch.

Druhá polovina se z naší strany zase zlepšila a navázaly jsme na první čtvrtinu zápasu. Navíc nám do zápasu nastoupila poprvé i brankářka Kiki Šafaříková, které předvedla hned na poprvé skvělý výkon. Z naší hry a tlačení na soupeřky padly dva góly, které dala Terka P. Ta stála před brankářkou a vstřelila odražený míček do branky. Dvakrát po sobě. Po těchto dvou gólech jsme ale pustily Slávii do kruhu, kde se jim podařilo dát gól. Dál už se, i přes snahu obou týmu, skóre nijak nezměnilo a zápas končí 4:1.

Tímto zápasem jsme dokázaly, že umíme hrát i s jednou hráčkou na střídání a potvrzujeme výhrou naše zatím první místo v tabulce!

Góly: 2x Terka P. , Míša V. s Staňky.

 

 

Za tým žen Terka P. a Nikča L.

 

Poctivý výkon s Bohemians – tři body


Radující se Tomáš Fiala

V sobotu ráno čekalo HCH zápas pravdy proti Bohemians. Pakliže hráči HCH vzhlíželi k postupu do horní skupiny v boji o play off, bylo nutné také porazit někoho ze silnějších mužstev. V ranních hodinách se to HCH výsledkově, ale i vcelku herně podařilo. Do zápasu šlo HCH koncentrovanější s větším hladem a entuziasmem za svým cílem.  To se odrazilo již v 1 minutě, kdy Jakub landa se dostal gólové šance. Úvodních 10 minut hrálo HCH velmi dobře (sebevědomí, razantní nahrávky, jednoduchá hra, roztahování hry), což bylo stvrzeno ve druhé minutě gólem (Landa). Celkem však slušná hra provázela HCH po celý zápas.

Kdyby se někdo ptal jak se nejsnadněji dostane soupeř do zápasu, mohl přijít v sobotu ráno Na Groš a viděl by své. Za stavu 3:0 pro HCH v 54 minutě zahrávlo (zcela zadarmo) družstvo Bohemians trestný roh, který proměnilo a za 56 sekund přidalo z brejkové sitace po serii hráčů chyb HCH druhý gól. Do té doby soupeř nic dramatického neměl, jak to chodí, pak bylo na konci zbytečná nervozita. Jinak HCH po celý zápas předvádělo poctivý hokej se slušným pohybem. Po návratu z Irska se vsítil dva góly Tomáš Holub, což mu do další bojů jedině pomůže. 

chceme hrát útočně

Vytváříme si možnosti k zakončení, bohužel slíbné možnosti nedokončujeme, většinou že nám selže individální technika. Tedy v tomto zápase příležitostí např. 4 na 2 (3 na 2) bylo více. Tyto herní situace na trénincích samozřejmě trénujeme, řešení zlepšuje, chce to čas a poctivou práci.

Oproti předchozímu zápasu v Liticích se zlepšil důraz v útočné části hřiště a v defenzivním kruhu obsazování hráčů soupeře. Dále je nutné hráče pochválit za slušně fungující zónu.

HCH – Bohemians Praha, 13.4.2019, 3:2 (2:0)

Góly: 2x Holub, Landa

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Klouzal, Průcha, Chabr J., Pauer T. /C, Rozhon, Beníšek D., Fedoš, Bosák, Holub, Landa, Vymyslický, Svoboda, Chabr O.

Omluveni:

Pauer J., Šmejkal, Beníšek L., Houška, Uhlíř, Sýkora, Lachout

HCH-Bohemias Praha 3:2,13.4.2019

Ziskem tří bodů a remízou Pragy s Hradcem se HCH probojovalo na zbytek jara do horní skupiny, kde se bude hrát o play off.  

Za 14 dní tak HCH ještě čeká HCH ještě dohrávka s Pragou ze základní skupiny a pak se na HCH může těšit na zápasy s SK Slavii Praha, Račou Bratislava či Rakovníkem.

S pozdravem 

Ludvík

 

Landa šance

gól HCH 1:0

gól HCH 2:0

gól HCH 3:0

gól BOH 3:1

gól BOH 3:2

Tomás Fiala – čtení hry

Rohy moc povedené tentokrát nebyly

Tomás Fiala – s přehledem

 

Dobrý výkon v Liticích na body nestačil; POZVÁNKA NA ZÁPAS S BOHEMIANS


Filip po švé velké šanci

Odvážné, odpracované, nicméně na body to nestačilo;

V sobotu 6.4.2019 se odehrál první oficální jarní zápas základní skupiny. S favoritem soutěže HCH hrálo vyrovnaný zápas, přičemž však rozhodla vyšší hráčská kvalita na straně soupeře. Jednodušče řešeno, Litice své šance,díky své lepší technické vyspělosti, přetvořili na góly, což se HCH nedařilo. Nicméně, není všem dnům konec, je třeba pracovat a věřit ve své silné stránky. HCH v Liticích předvádělo velmi fyzicky náročný hokej a dokázalo si, že se dá hrát vyrovnaně v naší lize se všemi soupeři. Přednostmi HCH je organizovanost, fyzická připravenost a hlad po úspěchu. 

V Liticích se opět představili čtyři 16 hráči, kteří v těžkém zápase rozhodně nezklamali. Každý zápas mladíci nabírají zkušenosti, vše má čas. Co se však nedařilo v Liticích byl nedůraz v defenzivním, ale i v ofenzivním kruhu. Nebyla také přiliš dobrá práce útočníků v base line a hot zone. Dále nám na jaře chybí centry ze stran do přehuštěných prostorů kruhu s nedostatečnou blokací volných hráčů soupeře. V defenzivní činnosti v obranném kruhu však nemůže být spokojenost  orientací hráčů na balon a tudíž dochází k neobsazování hráčů soupeře. Avšak přes tyto výtky jsem, až na posledních 10 minut, byl s výkonem mužstva spokojen a kluci mohli být na svůj výkon dostečně hrdí. Je to tak dobrý odrazový můstek do jarních bojů. Což konečně hráči již mohou potvrdit tuto sobotu v zápase s Bohemians. 

tři body z toho nejsou

TJ LITICE PLZEŇ – HCH 4:0 (2:0)

Sestava:

Uhlíř/G, Pauer J., Hynek, Průcha, Klouzal, Chabr J., Beníšek D., Pauer T., Rozhon, Fedoš, Vymyslický, Landa, Chabr O., Bosák, Holub, Lachout

Omluveni:

Beníšek L., Šmejkal, Houška, Svoboda, Dudák, Fiala

S pozdravem 

Ludvík, Kopecký

IVAN VÁS ZVE!

rekonstruovaný areál

Litice gól 1

Litice gól 2

Litice gól 3

Roh 1 HCH

Roh HCH 5

Roh HCH 3

Roh Litice

Šance Bosák

Vašek při svém zákroku

Aleš při své brejkové akci

Z Thajska rovnou na zápas – jako divák – Cíba

ŽENY A JEJICH DVOUKOLO ANEB 4 BODY SE POČÍTAJÍ


Hostivařské modelky čekalo tento víkend dvoukolo. První zápas odehrály ve slunečném počasí na Pragovce a pro další body si jely až do Hradce.

Zápas proti Pragovce

Do sobotního zápasu jsme šly se značnou nejistotou. Se soupeřkami jsme ještě tuto sezonu nehrály a navíc změnily i trenéra, takže pro nás bylo mnohem těžší odhadnout jejich hru a chování na hřišti. Také nás sužovala docela velká absence a na střídačce jsme měly pouze 2 hráčky na střídání a náhradní golmanku Kiki Šafaříkovou.

Ale teď k samotnému zápasu. Ze začátku zápasu byla naše hra dosti chaotická a ani jsme nebyly schopné si pořádně a přesně nahrát, až v průběhu hry se nám podařilo srovnat hru a zvyknout si na měkký povrch. Bohužel nám chybělo i prosazení v kruhu. To jsme zlepšily až v druhé polovině, kdy jsme si vytvořily spoustu rohů a celkově jsme útočily častěji a vytvářely si i pěkné akce. Z jedné takové akce nám vyšel i gol, když Terka P. dostala přihrávku, zavezla to na okraj kruhu a nahrála doprostřed na penaltu, tam už stála Staňky, která nahrála před sebe Míše a ta už to jen vstřelila do sítě nad brankářku.

Dál jsme na soupeřky tlačily a snažily se dát další gol. Bohužel se nám nepodařilo správně vyběhnout roh a to Pragovka potrestala pohotovou střelou přímo k tyčce. I když jsme dál na soupeřky vytvářely tlak, nedokázaly jsme proměnit šance a tím skončil zápas 1:1.

Gol : Míša Vostárková

https://www.youtube.com/watch?v=o-9DHitMHy8

Z Hradce s výhrou

Už v 10:30 jsme se vyběhávaly na hřišti v Hradci Králové a připravovaly jsme se na zápas.

Celý zápas se přesouval od brány k bráně a oba týmy si vytvářely akce. Musím ale říct, že my jsme měly přece jenom šance nadějnější a chybělo ke golu opravdu málo. Právě z těchto akcí nám vzešlo pár rohů a z jednoho takového rohu jsme daly gol. Jak? Tam zazářila naše nahrávačka Terka Holubec, která chytla odražený míček od brankařky a z otočky poslala zobáčkem míček těsně kolem pravé nohy golmanky. Dál, i přes nadějné akce na obou stranách, se žádná branka nevstřelila. My si tímto odvážíme z Hradce 3 body.

Gol: Terka Holubcová

HCH muži – týmová večeře a příprava s Rakovníkem


HCH před jarem 29.3.21019

Zahájení jarní sezóny HCH 

Jak již je tradičně zvykem se HCH před nadcházející jarní částí sezóny sešlo (dne 29.3.2019) na týmové večeři k stanovení cílů, odhodlání a také k doladění technických záležitostí, jako jsou vyrovnání týmových příspěvků či pokut. Samozřejmě na programu bylo také rychlé zopakovaní taktické přípravy. Sraz se konal od 19:00 v Pizza Jižní město, kde se sešel téměř celý tým mužů HCH. Končilo se kolem 21:30 hodin, kdy následující den ráno v 7:15 byl již odjezd na přípravu do Rakovníka.

Rakovník – HCH 30.3.2019, 2:2 (0:1)

Rakovník – HCH 30.3.2019 2:2 (0:1)

Góly: Vymyslický, Lachout

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Pauer J., Chabr. J., Sýkora, Beníšek D., Pauer T./C, Rozhon, Fedoš, Bosák, Vymyslický, Landa, Lachout, Holub, Chabr O.

Omluveni:

Uhlíř, Houška, Šmejkal, Dudák,Beníšek L.

Po výpadku plánovaných zápasů se zahraničním soupeřem se v sobotu 30.3.2019 v Rakovníku střetlo mužstvo HCH s místním klubem s nímž máme dlouhodobě (v posledních 15 letech) nepříznivou bilanci. S předvedenou hrou jsem byl na začátek sezóny spokojen. Chceme navazovat na hru z předešlé podzimní části, tedy prezentovat se poměrně rychlým a jednoduchým přechodem až do útočné čtvrtiny se zakončením. Rozhodně prvky, které chci ve hře vidět se v Rakovníku ukázaly v dobrém světetle. Do Rakovníka také na generálku odjelo na 5 dorostenců (16 let), kteří všichni obstáli. 

Za obstarání a domluvu zápasu Rakovníka patří díky Tomášovi Holubovi.

Filip Vymyslický – gól

Tomáš Jahoda – Rakovník gól, 1:1

V sobotu 6.4.2019 odehrálo následně HCH v Liticích, proti favoritovi soutěže, velmi dobrý zápas, který HCH sice prohrálo 4:0, ale kluci odcházeli z hřiště se vztyčenou hlavou. Blíže k tomuto zápasu v dalším článku.

S pozdravem

Ludvík

Fanda Rozhon – teč

David Lachout – premiéra za A HCH a gól

Tomáš Fiala – zákrok

Tomáš Holub – teč

Tomáš Fiala – spolehlivost

Ondřej Chabr – teč

 

bylo pěkné sluneční počasí…

Ženy zahájily jarní sezónu výhrou, brigádou a přátelákem !


 

Už název napovídá, že tým žen měl hned na začátek neobvykle naplněný víkend. V sobotu přesunutý zápas z podzimu se Slavií B, poté hned brigáda na hřišti a v neděli přátelský zápas s Bohemians, kdy se některé ženy spojily s týmem dorostenek.

Zápas se Slávií B aneb držíme se na 1. Místě v tabulce

Góly: 2× Bětka M., Terka H., Terka P.

Do zápasu jsme nastoupily s nejistotou, protože jsme nevěděli co od soupeřek čekat. Nejenom, že jsme s nimi na podzim nehrály, ale ještě k tomu tvoří tento tým většina bývalých hráček nároďáku, takže je lepší tyto soupeřky nepodceňovat. Bohužel jsme to hned na začátku udělaly a jedna ze soupeřek si vytvořila situaci jedna na golmanku, kterou proměnila, takže Slavia B vedla 1:0. Naštěstí jsme se vzpamatovaly a při rohu se míček odrazil od golmanky do vzduchu na Terku Holubcovou a ta to bekhendem pinkla do brány, čímž končí poločas 1:1. Celý druhý poločas byl spíše v naší režii a hra se odehrávala na obranné půlce soupeře. Měly jsme mnoho šancí a začaly jsme je i proměňovat. Prosadila se Bětka, která využila situace, kdy golmanka vykopla střelu od Staňky přímo na Bětku a ta dorážkou skórovala. Další gol Terky P. padnul po krásné nahrávce od Květy. Poslední gól opět střelec Bětka :), která dostala přihrávku od Ivet a rozhodla se zakončit pořádným bekhendem a to se jí taky povedlo!

Ze zápasu tedy odcházíme vítězně 4:1 a co je nejhezčí ?? Po tomto zápase jsme PRVNÍ V TABULCE!! TAKŽE TEĎ NÁS ČEKÁ OPRAVDU POŘÁDNÁ JÍZDA!!!

Brigáda na hřisti

Hned po zápase se tým žen rozhodl uskutečnit ve slunečném počasí brigádu na hřišti. Co se muselo udělat? Natřít mantinely z malého hřiště, natřít zabradlí u buněk a hlavně vyplenit dlaždice kolem hřiště. Ženy se toho úkolu zhostily opravdu skvěle a hlavně s chutí, takže jim práce rychle utíkala a dá se říci, že si z toho udělali takový lehký teambuilding a zase se trochu víc poznaly. A HLAVNĚ UDĚLALY I NĚCO PRO KLUB!!

Přátelák s Bohemians

Jako přípravu na jarní sezónu čekal dorostenky zápas proti ženám z Bohemians a některé ženy si tedy šly zahrát s nimi. I přes prohru 5:2 bylo na zápase vidět spoustu pozitiv a věcí, které se musí zlepšit. Takže přatelák splnil svůj účel.

Góly: 2× Míša V.

Zimní soustředění st. žáků a dorostenců


Starší žáci a dorostenci absolvovali ve dnech 8. až 10. března zimní soustředění na běžkách v náročném terénu Jizerských hor, kdy ve dvou dnech najeli téměř 50 km. Soustředění se účastnilo celkem 17 hráčů (11 starších žáků a 6 dorostenců) a 4 dobrovolníci z řad rodičů, kterým bych tímto chtěl poděkovat za pomoc  s dopravou i organizací. První den běžeckého výcviku začal instruktáží základů běžeckého lyžování a následoval praktický nácvik. Nabyté dovednosti mohli kluci zúročit během asi 20 km, které jsme v pátek najeli. Jako zpestření proběhla dvě soutěžní klání, prvním byl slalomový sjezd z mírného svahu a druhým týmová štafeta, ve které se proti týmům složených z dětí postavil tým rodičů. Večer byly na programu společenské hry pro stmelení kolektivu a film se sportovní tématikou. Druhý den výcviku byli kluci rozdělení do dvou družstev, družstvo jedna (neboli družstvo B) absolvovalo 25 km výlet na Jizerku a družstvo dva (neboli družstvo A) se věnovalo zdokonalování běžecké techniky v okolí Příchovic, ale i tak najelo krásných 20 km. Závěrečný večer proběhlo vyhodnocení jednotlivých soutěžních klání, vědomostní kvíz a opět film se sportovní tématikou. V den odjezdu jsme po krátkém výšlapu navštívili přilehlou rozhlednu Štěpánka a závěrečným bodem byla exkurze v muzeu největšího Čecha – Járy Cimrmana.

Soustředění se zúčastnili

Dorostenci: Sýkora Martin, Lůžek Matěj, Lachout David,  Chabr Ondřej, Chabr Jakub a Fedoš Jan

St. žáci: Skořepa Jakub, Smiatek David, Fedoš Matěj, Vilímek Kryštof, Černý Jan, Bezpalec Matěj, Daneš Josef, Hurych Maxim, Jeřáb Vojtěch, Papírek Vojtěch a Lébl Martin

Rodičovský doprovod/taxi: Hurych Petr, Chabr Petr, Skořepa Radek a Fedoš Emil

Za finanční podporu děkujeme městské části Praha 15!

 

Rozdělení  družstev do štafetového závodu:

 

A B C D All star
Fedoš J. Lůžek Lachout Chabr O. Skořepa st.
Chabr J. Sýkora Smiatek Skořepa Fedoš st.
Vilímek Daneš Hurych Černý Hurych st.
Lébl Papírek Jeřáb Fedoš M. Bezpalec

 

Výsledky štafetového závodu:

 1. Družstvo D
 2. All star družstvo
 3. Družstvo A
 4. Družstvo B
 5. Družstvo C

Video ze závodu

Výsledky slalomu:

Jméno Příjmení Čas Pořadí
Jan Fedoš 25.01 2
Jakub Chabr 53.76 18
Ondra Chabr 28.81 5
Matěj Lůžek 28.91 6
David Lachout 52.86 17
Martin Sýkora 44.33 15
David Smiatek 33.03 10
Jakub Skořepa 22.96 1
Maxim Hurych 43.72 14
Martin Lébl 33.93 bez branky 13
Honza Černý 32.36 9
Josef Daneš 39.03 11
Kryštof Vilímek 29.09 7
Matěj Fedoš 30.81 8
Matěj Bezpalec 39.15 12
Vojtěch Jeřáb 48.30 16
Vojtěch Papírek 27.02 4
Průcha Václav 26.97 3

Účast byla hojná

Skupina jedna, tedy skupina B

Vědomostní kvíz pod taktovkou Emila

Sněhu bylo dost

S Járou

Zasloužená kofola

Zasloužená kofola

 

Jarní brigáda mužů HCH a nedělní trénink 24.3.2019


Jarní brigáda mužů HCH a nedělní trénink 24.3.2019

Již po několikáté se muži HCH během posledních tří let sešli k zvelebení  stánku Na Groši. Tentokrát padlo rozhodnutí na neděli 24.3. 2019. Vskutku se pánové činili a zanechali za sebou docela slušnou práci. Jednak došlo k navrtání koleček na branky (Vašek Průcha).  Pozdě, ale přeci – jistě branky byly v němém úžasu.

Došlo také k natření střídaček. Již tomu bylo na čase. Hyňa a  David jsou se svojí prací spokojení.

Nejprve to bylo třeba očistit.  To vše za bedlivého dozoru Fandy Rozhona, který celou brigádu zorganizoval a naplánoval a za to mu patří dík.  Honza Pauer, Martin Sýkora a David Lachout při náročné práci.

Bylo také třeba obrousit mantinely z malého hřiště. Vše se nestihlo. Při práci Jakub Šmejkal a Honza Pauer. Kluci také děkují za půjčení  profesionálních nástrojů Jirkovi Novotnému.

Také  Vašek Uhlíř se podílel na broušení  mantinelů.

Došlo také na smontování branek na funky hockey (na fotu nejsou všechny).

Došlo k vyčištění 3/4 hřiště….a Filip Vymyslický a jeho  úsměv.

Aleš Bosák měl vskutku velkou radost. Na hřišti sníh nebyl, ale špína ano.

Byla natažena i zelená síť na zadní stranu směrem do pole. Proč? Ze čtvrtiny je již bohužel vidět neutěšený stav okolních pozemků od rozpadlých buněk po provizorní hřebčín s výběhy a hnojem. Jistě lepší by bylo zasadit například túje. Určitě je to provizorní řešení. Ale alespoň nějaké, něž věčně přešlapovat na místě. Kluci chtěli zlepšit prostředí a určitě k tomu došlo. Na snímku Tomáš Holub s koštětem – zametá:-).

Pak již byl zasloužený oběd z Pizzy Jižní město. Brigáda započala v 10:00 a končila v 16:00.

Kdo se jí zúčastnil: Uhlíř, Pauer T., Pauer J., Hynek, Klouzal, Průcha, J, Sýkora, Beníšek D., Rozhon, Fedoš,  Bosák, Vymyslický, Fedoš, Lachout, Fiala, Lůžek, Šmejkal.

Následně HCH započalo svůj pravidelní jarní kemp v 16:00 – únava po brigádě byla však patrná. V pozadí zelená síťovina. Chce to ještě vypnout, což bude v nejbližší době uděláno.

Na záběru zjevně vyčištěné hřiště při rozehřátí.

Pracovalo se na více frontách. Ze strany mužů to byla již několikátý velmi výrazný příspěvek k obnově, úpravě, renovaci areálu. Je však třeba pokračovat.

Branky po namontování koleček. Najednou to jde.

Tomáš Holub a koště v jedné ruce…..pracovní rukavice má, tak určitě pracoval.

Začíná mám tedy jaro. Ze zápasu s Ulmem sešlo. Bohužel jsme se to dozvěděli pozdě, tedy ani náhradní soupeř ze Saska či Vídně nebylo možné zajistit, ač se Tomáš Holub (mezinárodní manager) snažil, co mohl. Nakonec alespoň jsem rádi, že odehrajeme přípravné utkání s Rakovníkem tuto sobotu.

Děkuji všem hráčů, co se brigády zúčastnili a zvláště Fandovi Rozhonovi za její zorganizování. Dále kluci děkují Jirkovi Novotnému za zapůjčení nářadí. 

Program:

29.3.2019 – týmová večeře Pizza Jižní město

30.3.2019 – přípravný zápas Rakovník – HCH 9:30 (v Rakovníku)

1.4.2019 – trénink

3.4.2019 – trénink

6.4.2019 Litice A – HCH v 17:00

S pozdravem

Ludvík

Zhodnocení halové sezony 2018/2019 mladších žáků


Zhodnocení halové sezony 2018/2019

 

 

Halová sezona mladších žáků je u konce a mně jako trenérovi nezbývá nic jiného, než sezonu zhodnotit a poohlédnout se po celém průběhu soutěže.

V první řadě bych chtěl kluky pochválit za přístup k zápasům, tréninkům a celkovému působení v klubu HC Hostivař, ať už bylo jakékoliv.

Nejdříve začnu hodnotit samotné zápay. Z dvanácti zápasů se týmu HCH podařilo vyhrát 5x a 7x odcházelo jako poražený tým. Nicméně i na zápasech, kde se prohrálo je k vidění mnoho pozitiv. Důvody, proč se některé zápasy výsledkově nepovedly je hned několik:

1) Děti za celou zimní sezonu netrénovaly v hale s mantinely, ale pouze v tělocvičně základní školy, kde i rozměrově tělocvična zdaleka neodpovídala rozměrům herní plochy haly. Tento fakt je velice zásadní, neb logicky nemůže během zápasů dojít k využití celé herní plochy, když na takový prostor děti nejsou zvyklý. Pakliže první tři týmy trénují v halách, musí se to projevit.

2) Herní systém. Bohužel musím podotknout, že zde jako trenér jsem pochybil, protože jsem podlehl nátlaku hrát s dětmi zónovou obranu, a tudíž došlo k rozporu mé trenérské filozofie u kategorií mladších žáků. Dá se říci, že v prvních 6 kolech družstvo HCH hrálo osobní obranu a od 7 kola po celý zbytek soutěže hrálo již zmíněnou zónovou obranu. Proč nejsem příznivcem zónové obrany? U této kategorii je naprosto nezbytné, aby děti, pokud možno měly co nejvíce herních situací jeden na jednoho. Pakliže budou získávat sebevědomí a odvahu z těchto soubojů, věřím, že si to přenesou i do dospělejších kategorií a stanou se rozdílovými hráči tuzemské ligy. Když se mužstvo prezentuje zónovou obranou, je vyvíjen velice efektivní tlak na rozehrávku soupeře. Nicméně děti se herně absolutně nerozvíjí, protože překonání soupeřovy zóny je pro ně v této kategorii velmi obtížné, v drtivé většině zápasů to pak vypadalo, že děti se zbavily balonku do volného prostoru, a tudíž nepřicházela cílená přihrávka spoluhráči. Tímto způsobem velice jednoduše soupeř získá balon a útočí do odkryté obrany. Z krátkodobého hlediska tým získává jednoduše vítězství, nicméně pokud se bavíme o nějaké budování koncepce a celkové práci s dětmi, je to krok dozadu. V dospělé kategorii osobně bránit svého svěřence naučíte už velmi obtížně, dovolím si tvrdit, že pokud se hráč s osobní obranou nesetkal tak vám pokyn bude dodržovat zhruba 5 minut z celého zápasu. Dojde ke kyslíkovému deficitu a hráč začne automatizovat své dovednosti naučené z mládežnického věku, respektive nebude schopen navázat útočícího hráče. S tímto problémem se potýká český hokej v mládežnických reprezentacích a pak i v samotných dospělých kategoriích – dlouhodobě. Proč jsem tedy začal hrát se svými svěřenci zónovou obranu? Důvod je prostý, přicházela až moc velká frustrace ze zápasů, kdy soupeři se prezentovali právě zmíněnou zónovou obranou. Byl jsem nucen tedy reagovat a začal jsem hrát zónovou obranu také. Tímto se pak samotné zápasy vyrovnávaly a soupeř už nepronikal tak lehce do našeho obranného kruhu. Nicméně budu se opakovat, tento způsob není absolutně vhodný pro děti v této kategorii.

3) Malý počet hráčů s věkem 12 let. Pouze 3 hráči z celkově 11členné soupisky dosahovali věku 12 let z toho jeden z nich je brankář. Dost často se tedy stávalo, že na hřišti mi v určitý moment běhalo mužstvo mladší 11 let a méně. U dětí se počítá každý rok a logicky pak docházelo k „přetlačení“ soupeře fyzickou indispozicí. Nicméně toto mě nechává naprosto klidným, protože až děti dospějí, ukáže se, jak se s nimi pracovalo a daný handicap bude smazán.

 

I přes výše zmíněné problémy. Družstvo mladších žáků Hc Hostivař ročníku 2018/2019 jsou velkými nadějemi pro samotný klub. Oproti jiným týmům mají velmi dobré hokejové myšlení, které se bohužel zatím nemůže úplně projevit právě zmíněným herním systémem nebo fyzickou vybaveností. Dále mužstvo mladších žáků si dovolím tvrdit je velmi dobře technicky vybavené, v samotný tréninkách je kladen důraz na hokejové myšlení, dribling – vedení balonku a 3D kličky – hra ve vzduchu, takže se jim dá odpustit i občasná hra ve vzduchu v hale. S úderovou technikou děti také nemají větší problém, k úplnému zvládnutí dojde až postupem věku, kdy se tělo samo přirozeně osvalí.

Děti čeká nyní jarní část sezony, poctivě přes celou zimu chodili trénovat na venkovní hřiště, tak věřme, že se tréninky zhodnotí.

Závěrem bych chtěl poděkovat za pomoc Jirkovi Novotnému, alias Huskymu za trénování v zápasech, kde velmi trefně nabádal svěřence k lepšímu výkonu. Dále panu Jiřímu Kolářovi za fotodokumentaci z celé halové sezony, kterou si můžete prohlédnout na odkazu níže:

https://d0lp0l.rajce.idnes.cz/Mladsi_zaci_hala_2018_2019

A také její prezentaci na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=8yVyP1hQx34&t=

Soupiska HC Hostivař: František Ebr, Jakub Novotný, Tadeáš Mladý, Adam Šteiner, Jakub Kohák, František Vacek, Jakub Vopálenský, Jakub Zátopek, Adam Kamínek, Petr Nádvorník, Michael Roskhko.

 

 

1.-2. kolo

Hostivař              :        President        2:7

Mnichovice B    :        Hostivař          8:1

 

3.-4. kolo

Hostivař              :        Slavia              1:3

Kbely                  :        Hostivař          1:5

 

5.-6. kolo

Hostivař             :        Praga              4:1

Mnichovice B   :        Hostivař          5:2

 

7.-8. kolo

Mnichovice A   :        Hostivař          0:1

Hostivař             :        President        0:1

 

9.-10. kolo

Hostivař              :        Slavia              3:4

Mnichovice A    :       Hostivař           5:1

 

11.-12. kolo

Hostivař              :        Kbely              7:1

Praga                 :        Hostivař          0:6

 

Konečná tabulka
1. Mnichovice B 12 10 1 1 80 : 14 31
2. Mnichovice A 12 9 1 2 54 : 13 28
3. President 12 8 0 4 65 : 28 24
4. Slavia 12 7 0 5 50 : 45 21
5. Hostivař 12 5 0 7 38 : 36 15
6. Praga 12 1 0 11 12 : 81 3
7. Kbely 12 1 0 11 13 : 90 3

HCH -ukončení zimní přípravy – TESTY; program do zahájení jarní sezóny


HCH 2018/19

Včera dne 27.2.2019 v podvečerních hodinách proběhlo již pravidelné testování mužstva mužů HCH. Ukončilo se tak zimní období přípravy. Testování hráčů proběhlo v oblasti (i) dlouhodobé běžecké vytrvalosti  – vytrvalostní člunkový běh na vzdálenost 20 M (T3)- beep test, (ii)  dynamické, výbušně (explozivně) silové schopnosti dolních končetin – skok daleký z místa odrazem snožmo, (iii) dynamické, vytrvalostně silové schopnosti břišního svalstva a bedrokyčlostehenních flexerů – leh sed opakovaně, (iv)dynamické, vytrvalosti silové schopnosti horních končetin a pletence ramenního – opakované shyby.

Testování proběhlo na hřišti (na Groši).

Testů se zúčastnilo na 20 hráčů HCH z 25 členného kádru. Důvody absence – zranění, dovolená, práce. 

Upřímně jsem očekával ve vytrvalostní části (beep test) daleko lepší výsledky. Na druhou stranu ještě v pondělí 25.2.2019 probíhala zimní fyzická příprava, ale i tak dosažené výsledky měly být lepší. V letošní zimě byl zvolen jiný model přípravy, kdy po celé zimní období jsme kontinuálně pracovali i na hokejové části (pakliže to počasí dovolilo. Tréninkové jednotky tak byly nastavené spíše pro mírné zvýšení a udržení  fyzické připravenosti. Resumé je takové, že po ukončení  letošní podzimní sezóny, jsme tak mírně navýšili celkovou fyzickou připravenost a udržujeme jí. Zvolený model přípravy byl také užit pro zmírnění dopadu příliš razantní fyzické přípravy, která má za následek mnohé zranění pocházející z únavy a přetížení. Pakliže nás pravidelně  sužují přelomu března a dubna zranění, chceme tímto se jim alespoň z části vyhnout. Nemusím však ani připomínat, že hráči podceňují kompenzační cvičení a relaxaci. Tedy až čas ukáže, zdali zvolený model byl vhodný.

HCH – testy jaro 2019

Testy v PDF:  HCH-testy, jaro 2019

Vysvětlení k testům:

Pro každou věkovou kategorii se používají jiné srovnávací tabulky – dle věkových norem a standardů. K srovnání byl užito standardy pro 15 let, 16 let, 18-20 let, 21-30 let, 31-40 let. 

U věkové kategorie 15,16, 18-20 let bylo užito desetibodové hodnocení. Pro věkovou kategorii 21-30 let, 31-40 let je však použito 5 bodové hodnocení.

hodnocení: (i) výrazně podprůměrný, (ii) podprůměrný, (iii) průměrný, (iv) nadprůměrný, (v) výrazně nadprůměrný;

diferenční skóre: (i) velmi vyrovnaný, (ii) vyrovnaný, (iii) poněkud vyrovnaný, (iv) nevyrovnaný, (v) velmi nevyrovnaný;

Nejlepší výsledky – napříč věkovými kategoriemi
 • člunkový běh – beep test – Jan Fedoš (16 let), 2580 m, 13:33, úroveň 13:11
 • skok z místa snožmo do dálky – Tomáš Hynek (23 let), 253 cm
 • sed leh (za 1 minutu) – Aleš Bosák (28 let), 67 x
 • shyby – David Beníšek (29 let), 14 x

Z hodnocení  vyplývá, že celková připravenost  mužstva je spíše průměrná (až na hráče do 20 let). Jeden bod chyběl T. Pauerovi, F. Rozhonovi či Davidovi Beníškovi k dosažení 15 bodů a tedy nadprůměrnému hodnocení (rozdíl např. 1 sed leh, či shyb, nebo se více chtít při vytrvalostní části).

K vytrvalostní části lze mít tak výtku k většině hráčů – nemyslím, že  byste do toho dali vše. To je pro mě zklamání, chybí tam více vůle býti lepším – dosáhnout maxima.

Program na jaro:

4.3. trénink – střelecké cvičení

6.3. – VOLNO

11.3. trénink

13.3. trénink

18.3. trénink

20.3. trénink

24.3. nedělní kemp 16:00-18:30

25.3. trénink

27.3. trénink

30.3. přípravný zápas s SSV 1848 ULM

31.3. přípravný zápas s SSV 1848 ULM

1.4. trénink

3.4. trénink

6.4. Litice vs HCH

 

S pozdravem

Ludvík

Zimní příprava mužů HCH v plném proudu


HCH 4.2.2019

Ač je v názvu článku zimní příprava mužů v plném proudu, je to trochu zavádějící. Příprava na nadcházející sezónu probíhá kontinuálně již od skončení podzimnní části, nicméně „gro“ fyzické přípravy byla naplánována na měsíc leden a únor. Samozřejmě od konce podzimní sezóny se snažíme (jakmile to počasí dovolí – nesmí  být led a sníh) mít alespoň z části hokejové tréninky (cca 1/3,1/2 tréninkové jednotky). Začátek února nás však zastihl na hřišti se sněhovou pokrývkou, nicméně tak jako vždy trénink proběhl.

Co se týká docházky lze říci, že 24 členného krádru je účast na trénincích 75 % (od počátku ledna). Ovšem byl bych rád, kdyby byla alespoň 80 %. Nicméně důvody absencí jsou většinou omluvitelné, což ovšem hledisko zápasové nominace příliš nezohledňuje (konkurence se zvýšila).

HCH 30.1.2019

 

K nastávajícímu programu lze sděliti toliko. Do konce února (počátek března) bude doménou tréninků fyzická příprava a od cca začátku března přecházíme na standardní hokejovou přípravu. Během února pak kluky čekají fyzické testy (až po jarních prázdninách, tak aby byli přítomni i mladí hráči HCH). Sezónu pak začínáme na hřišti TJ Litice Plzeň dne 6.3.2019 a rádi bychom týden předtím vycestovali k přípravným zápasům do Německa (Sasko).

S pozdravem

Ludvík

 

Zimní úklid – muži HCH, neděle 3.2.2019


Pod organizačním dohledem Jana Pauera byl v neděli 3.2.2019 odklizen rozsáhlý nepořádek po vystěhování starých buněk po stříškou. Této brigády se zúčastnili Jan Pauer, Aleš Bosák, Jakub Šmejkal a Vašek Uhlíř.  Kluci se s ohledem na množství odváženého materiálu do sběrného dvora a surovin otočili hned 2 x, přižemž dle vedoucího brigády, z utržených peněz za železo poté skočili  na zmrzlinu.

Dle týmové dohody (uzavřené na klubové večeři v září 2018 a poté potvrzené na večeři v prosinci téhož roku ) si již 20 hráčů HCH splnilo svých 6 hodin podzimní práce pro klub. Tedy ještě 4 hráči mají resty, kdy seznam neodpracovaných hodin vede Jakub Landa. Doufám, že ze strany hráčů, co mají defecit dohodnuté činnosti za mužstvo mužů HCH, brzy dojde k nápravě, neb sankce je všem známa.

Na jaře je pak nutné v areálu HCH vykonati mnoho prospěšného, včetně vyčištění povrchu hřiště. Věřím, že jak většina hráčů HCH zodpovědně přistoupila k plnění svých povinností (brigády, pískání dětí a mládeže…atd.) učiní tak i  na jaře, kde mají další svých 6 hodin jarních prací.

Děkuji Honzovi Pauerovi, že drží dohody a celou nedělní brigádu zorganizoval a odpracoval, a také Vaškovi Uhlířovi, Jakubu Šmejkalovi a Alešovi Bosákovi za práci.

S pozdravem

Ludvík

PVP 2003 V OBRAZECH – aneb první a poslední velká akce na Hostivaři (Na Groši), ohlédnutí po téměř 16 letech


CUP WINNERS 2003 – HOCKEY CLUB HOSTIVAŘ 18.4.-21.4.2003

HCH – SLAGELSE/DEN

Na konci tohoto roku by se stálo za to ohlédnout za zajímavou minulostí HCH a připomenout si nejen mým svěřencům, že ke všemu je nutná dlouhá a poctivá práce. V roce 2019 to bude již 16 let, kdy se na HCH v roce 2003 uspořádala, nejen na své poměry, velká akce, a to tehdejší Pohár vítězů pohárů (CUP WINNERS CUP, DIVIZE B). Následující rok již došlo k reorganizacím pohárových soutěží, kdy vzniká EHL (nahrazuje PMEZ), TROPHY,CHALLENGE I,II,III,IV. Účastnit se pohárů je poměrně nákladná věc a když se muži HCH rok předtím zúčastnili PVP (divize B) na Gibraltaru rozhodlo se, také z ekonomického hlediska, o pořádání poháru na domácí půdě. Myslím, že akce dopadla tehdy velmi dobře, ač to stálo mnoho býv. hráčů HCH, přátel HCH, činovníků, trenéra a hráčů veliké úsilí.  Tedy moji svěřenci (nejen Ti), snažte se nejen na tréninku, ale i v klubové činnosti či v tréninkovém procesů dětí a mládeže a úspěch se dostaví, dříve či později. Jelikož dokáži po letech vidět oddíl i z jiné perspektivy a ač trochu chápu, že HCH bylo vždy tak samo pro sebe, je také nutné sbírat to dobré u našinců či v zahraničí. Trochu otevřenosti by HCH slušelo. Toť vše úvodem. 

Následné fotky máte jako takovou inspiraci.

S pozdravem a přáním vše dobrého do Nového roku Vám přeje Miroslav Ludvík

předturnajový trénink – bylo docela hezky – ještě stará umělka; nové sídliště ještě nestálo

mladící HCH (Klouzal Pavel, Petr Hrdina- alias Kosťa s trénérem Ginem) a pozadí golmani Černý  alias Bambus a Mentlík

po předzápasovém tréninku; tenkrát umělka měla žluté lajny

tak toto byl program; výsledky již nevím, každopádně jsme prohráli s Dragons (BEL) 0:3, remíza či prohra s CUS Bologna (ITA), výhra nad Slagelse(DEN) a v dolním kříži výhra nad Rosco (Maďaři). Turnaj vyhráli KHC Dragons.

v pátek 18.4.2003 před prvním zápasem

byla vystavěna k tomuto turnaji také před časem zbouraná dřevěná tribuna

a tak turnaj začal….stolek judges je dosti blízko postraní lajny

stále pátek 18.4.2003 , v oranžovém triku hráči HCH Uhlíř a Sitár Martin a trenér Gino Schilders; v současné době na tomto místě je již malé hřiště

HCH 2003 (PVP) ležící Ludvík, Vudmaska, z leva klečící Klozal Petr,Hrdina,Bureš Jiří, Bureš Tomáš/C, Trávník, Uhlíř, Predescu, sedící z leva Sitár Martin, Vaniš, Halama, Klouzal Pavel, Babický F./G, Sitár Michal, Černý/G, Márová -vedoucí mužstva, Gino Schilders – trenér

proti CUS Bologni – taková klasika; ano – zaznělo konečné a hlučné HCH

na zápas dorazili otcové: pan Vudmaska s panem Klouzalem

Vencovi Uhlířovi bylo 32 let a malému Vaškovi nynějšímu golmanovi HCH jsou v té době téměř již 3 roky 🙂

HCH proti CUS BOLOGNA na útočné steči – gól

plácání to by jim šlo – tak jako současným hráčům:-)

počasí nic moc, ale diváků bylo dosti

Ondra Vudmaska

Bratři Burešové – výborní hráči HCH

veselo – to bude již asi po turnaji; zády stojí Filip Jaroš, Gino, Klouzal Petr, Jirka Musil – Mušák, Radek Skořepa

HCH lavička – u rozhodčích věrný hokeji doktor Dvořák

HCH a ofenzivní roh

Ondra Vudmaska a penalta- gól (v té době 17 let), později také byl vyhlášen nejlepší hokejistou ČR; jsem rád, že jsem se 5 let podílel na jeho hokejovém vývoji;

David Švejda, bývalý vynikající levý obránce s velice originálním bráněním protihráče dělající kličku do lajny; hráč s nízkým těžištěm a výbornou technikou, ovšem bez patřičné úderové techniky. V roce 1995, když HCH hrála PMEZ v Glasgow, divize B, byl spolu s Milanem Tichým nejlepším hráčem HCH. Již 13 let bydlí mimo Prahu, je to škoda, byl to dobrý parťák. Teď nevím, zdali byl zraněn, či již ukončil kariéru, proto dělal video.

rychlý přechod do ofenzivní zóny – Tomáš Bureš

Po vstřelení gólu Dánům

Nalevo je Petr Klouzal, v té době mu bylo 20 let

Klouzal, ale Pavel, bratr nestora HCH Petra Klouzala, výborný útočník dobře obsazující tzv. HOT ZONE,  spolu pak Petrem Hrdinou (výborný poctivý obránce s dobrou technikou, výborným charakterem a nízkým těžištěm), Michalem Sitárem – (velký pohybový a hokejový talent) , Ondrou Vudmaskou, Petrem Klouzalem jsem se piplal několik let v žácích. 

a tady je Martin Sitár – bratr Michala Sitára…talentovaný hráč, někdy však řešení nebylo optimální, či hráč velkých výkyvů- 6 gólů v jednom zápase a pak střelecké trápení

defenzivní rohy – masky se ještě nepoužívaly

Sestava HCH na PVP 2003

Tomáš Bureš, kočárek, Hanka Halamová, Gino Schilders, v pozadí u sloupu Tonda Kemr, Ivan Kopecký

hostesky byly též

internacionální zábava

hrálo se však stále

diváci na zápasy chodili; vedle Buryho jsou bratři Hanusové z SKS

HCH – na své již tradičně oblíbené straně – porada před rohem

popelník na zábradlí je tam doposud

CUS BOLOGNA – Western Wildcats /SCO

ve stanech bylo veselo též

Tonda Kemr, Alena Skořepová, Petr Halama, Radek Skořepa

Gino a já; měl jsem štěstí, že jsem se mohl učit u tak vynikajícího trenéra

Petr Halama s ratolestí

a branky ještě drží doposud – tréninkové

Western Wildcats vs WAC 20.4.2003

Pondělí 21.4.2003 po turnaji, respektive již po zápase s ROSCO, vše ok

HCH střídačka dne 21.4.2003

HCH stále střídalo barvu dresů, snad nyní již se to ustálilo. Pamatuji se na červené, modré tmavě, modré světle, zelené, žluto-černo pruhované, čtvercové zeleno-růžové, bílé….prostě divočina

KHC DRAGONS – nejlepší mužstvo na turnaji v Hostivaři. S shodou okolností se toto výborné mužstvo ocitlo Na Groši. Je to přední belgické mužstvo z něhož se rekrutují reprezentanti. Letošní kapitán mistrů světa Belgičan Thomas Briels (1987) právě pochází z KHC Dragons

sluší se uveřejnit ještě soupisku vítěze – KHC Dragons

byla i brožura a plakáty byly na Švehlově ulici

radost z gólu je všude stejná

sice mám v ruce prázdnou lahev šampaňského  s kolegou Michalem Šimků (býv. hráč HCH do dorostu a trénovali jsme spolu starší žáky), ale není co slavit…musí se pracovat, to bylo pravdou tehdy a nyní to platí dvojnásob

Proč uvádím tabulku z roku 2003? Protože současní muži HCH mají před sebou ještě mnoho práce. Jinak je nutné pracovat kontinuálně, obsadit všechny kategorie, posléze se soustředit na kvalitu a začít budovat „béčka“, pak přijde úspěch, který nebude na hliněných nohách, ale bude dlouhotrvající. Není třeba budovat vzdušné zámky, ale  je třeba jít stále krok za krokem, a mít radost i z malých krůčků, to vše však samo sebou při rozvoji klubu a areálu. Bez aktivity to však nepůjde. 

Vánoční večeře HCH 2018 – muži


Bohužel fotku jsme udělali pozdě, když již bylo akci a někteří již odešli

Ke konci letošního roku se již tradičně sešel celý tým mužů HCH v Pizza Jižní Město, aby se zhodnotila dosavadní podzimní sezóna.  Na programu toho bylo více, když se doplnila klubová pokladna, hráči využili pohostinnosti restaurace a najedli se, či jen tak ke konci roku si popovídali. 

bylo veselo – doufám, že na jaře bude též

Tedy probrali jsme herní úroveň, co se nám povedlo či co je nutné zlepšit, docházka, vztah ke klubu – brigády, stav pokladny…atd.

Účast byla hojná. Z 26 členého kádru dorazili tito hráči: Fiala, Uhlíř, F. Procházka, Klouzal, J. Pauer, J. Chabr, Sýkora, Hynek, Průcha, T. Pauer, Rozhon, Beníšek D., Houška, Lachout, Fedoš, Vymyslický, Landa, Svoboda,Chabr O. 

Omluveni: Holub, Lůžek, Bosák, Beníšek L., Šmejkal, Trávníček, Dudák

Z realizačního týmu Ludvík, Kopecký (Ivan dorazil po operaci ramene, o to je to cenější). Petr Černý – Bambus bohužel se musel omluvit, když se tato akce kolidovala s firmaní akcí, tedy se musel věnovat svým zaměstancům. 

S pozdravem

Ludvík

 

Zhodnocení podzimní části sezony – dívky


Pomalu se nám rozbíhá halová sezona, ale pojďme si společně zavzpomínat na venkovní část sezony pohledem trenérů:

U6 a U8:

S dětmi jsem odehráli pár turnajů na kterých náš tým A opravdu vyniká a jsme velkou obavou ostatních týmu. Tým B začal opatrně, ale již v posledních turnajích se dostáváme ke kombinacím a golům nejen do naší branky, ale začínáme góly rozdávat. V této kategorii nejde o umístění ale o účast, takže se snažíme zúčastňovat co nejvíce  a to hlavně na Pražských turnajích a v Mnichovicích. Se začátkem haly jsem s Dominikou Kasnerovou založila i tým U6 a absolvovala s nimi již první turnaj Pošíka na Bohemce . Bylo to výživné a pestré . Děti se teprve učí a máme na čem pracovat. Co ale také umět po 4 trénincích …..hlavní je že se tým zúčastnil a radost dětí je odměnou za strávený čas s nimi.

U10 dívky:

Děvčata U10 se v podzimní části zúčastnila 4 turnajů a jednoho velkého celopražského turnaje, který se pořádal na domácím hřišti HC Hostivař.

Na turnajích si děvčata vedla vždy velmi dobře a pokaždé obsadila první čtyři příčky, kdy dokonce si 3x na krk pověsili medaile za 2. a 3. místo.

Naše děvčata to mají v turnajích těžší o to, že mají za soupeře týmy, které jsou složeny pouze z chlapců nebo mix dětí. Ale vždy se o to nejlepší umístění rády poperou s kýmkoliv a je krásné se koukat na jejich týmovou hru.

Mladší žákyně:

Již minulý rok jsme se potýkali s nízkým počtem hráček. Pravidelná věková výměna hráček před
soutěží ani letos situaci nezměnila. Z minulé sezóny zůstalo v týmu pět hráček, které doplnily tři hráčky z přípravky. Bohužel se dvě o prázdninách zranily a ještě v září je zdobila sádra.

Podzimní část soutěže pro hráčky ani trenéry tedy nebyla růžová. Děvčata nastupovala na zápasy bez brankářky a pouze s jednou hráčkou na střídání, ale se snahou předvést ten nejlepší výkon. Přesto se podařilo udržet psychickou pohodu týmu. Několik zápasů jsme prohráli vysoko, některé pouze o branku. Vyhrát se nám podařilo pouze jeden krát. Zatím jsme v soutěži poslední, ale s velkou výzvou pro jarní část, získat více než současné tři body.
Těšíme se na halovou sezónu, kde se zápasy mladších žákyň a přípravky nekryjí, proto mohou děvčata přípravky posílit náš tým. Dobrým příslibem je přípravný turnaj na Bohemians, kde nás doplnily čtyři hráčky přípravky. Tímto se ukázalo, jak důležitý je plný počet hráček v zápase, kdy se mohou prostřídat a předvést technické dovednosti bez fyzického vyčerpání. Výsledkem bylo krásné 3. místo v turnaji.

Starší žákyně:

Starší žákyně jsou po podzimní části na pěkném 4. místě, i když s větší bodovou ztrátou. První dva zápasy ukázaly naší největší slabinu, a to vstřelení gólu. Zápas od zápasu se sehranost týmu zlepšovala, a přestože děvčata předváděla pěknou kombinační hru, akce nebyly zakončeny gólem. Výkon děvčat musím vyzdvihnout zejména v předposledním zápase v Mnichovicích, kdy svojí bojovností, důrazem a krásnými o akcemi ukázaly, že také dokáží dovést zápas do vítězného konce. V jarní části se musíme zaměřit na proměňování šancí a větší důraz v obraně.

Dorostenky:

Do nové venkovní sezony jsme nastupovali s mírnými trenérskými obavami, protože se náš kádr hodně omladil (opustily nás tři hráčky a přišly 4 nové). Přípravu jsme započali na soustředění, které bylo velmi intenzivně naplánované – od kondiční stránky po stránku taktickou (poprvé jsme vytvořili herní playbook, a byli zvědaví, jak se s tím naše holky popasují). Mladé přírůstky se do týmu velmi dobře zapojili. Poté následoval týdenní intenzivní tréninkový cyklus, kde jsme se zaměřili na trénink standardních situací a technické přípravy. Tento rok jsme se na sezonu také těšili z důvodu většího počtu přihlášených týmu.

Poté nás již čekal první zápas s Liticemi, který pro nás byli velkou neznámou. První společný zápas skončil prohrou 2:3. Tento výsledek byl pouze důsledkem prvního zápasu, který byl premiérou pro nové hráčky, které musely zastat i důležité posty v základní sestavě. Stejnou mírou se na výsledku podílela nekoncentrace. Po tomto zápasu můžeme už jen sledovat narůstající formu našeho týmu. Následovala remíza se Slavii 3:3, kdy se jednalo o velmi vyrovnaný výkon. Další zápas byl proti Pragovce, která patří k slabším článkům v naší lize, ale i tak dokáže často potrápit. Naše děvčata nasadila velmi vysoké tempo zápasu, který oplýval krásnými akcemi a skončil 12:1 pro Hostivař. Dalším zápasem byl pro nás neznámý soupeř Bohemians, který také remizoval se Slavii a proto nebylo radno ho podceňovat. Dívky předvedli vysokou herní disciplínu a pouze v první čtvrtině pronikli 25x do útočného pásma, kdežto Bohemians pouze 3x. Zápas skončil vítězně 3:1. V průběhu sezony se k nám přidaly ještě další dvě hráčky z kategorie starších žákyň a tím doplnily náš kádr a pomohli s marodkou.

Následovalo druhé kolo zápasů s Liticemi, kdy děvčata naprosto převzala kontrolu nad utkáním a díky skvělému výkonu hráček – obzvláště Terezy Houškové, která rychlostně vymazala nejrychlejší hráčku Litic, ho dovedli k zdárnému konci a vyhráli 4:1. Kdy míč byl zcela v držení HCH. Poslední zápas první půlky sezony byl se Slavii na domácím hřišti. Zápasu přecházel videorozbor minulého zápasu, kde byli ukázány největší chyby. Díky rozboru a také skvělé hře, dívky vyhrály 2:1. A zakončily sezonu na první místě s velmi vysokým skóre – 28 nastřílených gólů a 10 obdržených. Na druhém místě se stejným počtem bodů skončili Litice.

Velmi bychom chtěli vyzvednout práci celého týmu, který hraje jednu z nejhezčích her, jaké můžeme v této kategorii vidět. Je vidět velká týmová síla a sehranost. Stejně tak se nám podařilo vylepšit zvládání standardních situací, a to obzvláště rohů. Každá hráčka si zaslouží pochvalu za odvedený kus práce. Stejně tak chceme pochválit našeho kapitána – Terku Holubcovou, která naprosto splňuje roli kapitána, který jde týmu příkladem, vede ho a je jeho srdcem. Dále máme obrovskou radost z toho, jak se nejmladší zapojili do našeho týmu a svou šikovností a bojovností pomáhají týmu k výhře (v průběhu sezony se k nám přidaly další dvě žákyně a díky tomu máme 6 nových hráček v týmu). Musíme konstatovat, že tento rok to je tým, který má na to vyhrát celou sezonu a bavit svým hokejem diváky.

Nadcházející halovou sezonu bereme spíše jako zimní aktivitu a pokusíme se plně soustředit na jarní část sezony, kterou máme tradičně slabší než podzimní část.

Ženy:

Musím nás pochválit za rozehrání sezony bez prohraného zápasu a pouze s jednou remízou s celkovým skóre 13:4.

Do každého zápasu jsme nastupovaly s velkým odhodláním a chutí vyhrát – jako jeden tým. V rámci možností jsme dodržovaly i taktiku a zlepšovaly se v herním systému, který jsme začaly hrát. Došlo k obměnám na různých pozicích, díky zraněním a absencím a stále bojujeme s pracovní vytížeností některých hráček. I to jsme společně zvládly. Samozřejmě, že ne všechno bylo stoprocentní, ale z mého pohledu cítím spokojenost.

Co přinese jaro? Necháme se překvapit.

Naším úkolem bude zlepšit individuální technické dovednosti, fyzickou připravenost, zaměříme se na jednotlivé standardní situace (především statistika malých rohů je mizivá) a zapracujeme na útočné fázi a zakončení. Cílem je postup do semifinálové čtyřky a vzhledem k vyrovnanosti soutěže bude poté záležet na aktuální formě a sestavě našeho týmu.

Veteránský turnaj v Nieskym


17. listopadu proběhl turnaj veteránů v německém městě Niesky.

Již tradičně se turnaje zůčastnila mužstva žen a mužů z Německa a České republiky HCH a Slávie. Naše děvčata poté co vyhrála všechny zápasy obhájila loňské prvenství. Na jejich úspěchu se nemalou měrou podílela Denisa Neplechová.

Ani hoši nezaháleli, celou skupinu jsme vyhráli, až ve finále po téměř dvouhodinové pauze jsme podlehli mužstvu z Kóthenu. I v naší sestavě se objevila Denisa, ale i posila jménem Slivovice, která uvolnila zábrany a dopomohla k výkonům, které by od nás už nikdo nečekal. 

Výsledky ženy                                                   Muži

HcH – Cottbus 2:1                                            HcH – Potsdam 2:0

LSC – HcH 0:2                                                   Niesky – HcH  2:3

Slavia – HcH 0:4                                                HcH – Bautzen  4:1

HcH – Bautzen 3:0                            finále      Kóthen – HcH 4:2               

Vláďa Zýka                                                

 

 

 

 

HCH – MUŽI – hodnocení podzimu


HCH 2018/19

Po uplynutí podzimní sezóny se sluší jí trochu zhodnotit.

Pokusím se být maximálně stručný a rád bych se zaměřil na rozdíl od předcházející jarní sezóny uplynulého ročníku.

Mužstvo – rozšíření kádru

V loňské sezóně se sice podařilo postoupit do nadstavbové části, kde se hrálo o postup do play off, nicméně projevil důsledek příliš úzkého kádru, kdy mužstvo mentálně zcela nezvládlo možnost posunout své sportovní cíle o úroveň výše a spokojilo se pouze s postupem do nadstavby. Proto pakliže činnost by měla mýti nějaký smysl, bylo nutné rozšířit kádr mužů. Na podzim tak došlo k rozšíření tréninkové skupiny o dorostence (7 – přičemž 2 již trénovali s A mužstvem na jaře). Zápasový kádr čítal 20 hráčů a tréninkový pak 25. Důvodem tohoto rozdílu jak pak postupné zařazování, respektive dozrání mladíků do zápasového týmu mužů  (chce to čas). Každopádně to zvedlo přirozenou konkurenci v mužstvu. Na jaře bych byl rád, aby si zápasový křest v mužích okusilo více dorců, neb to bude investice do budoucna, nicméně nejdříve bude nutné, aby mladíci stále poctivě pracovali a jejich čas přijde.

Podzim – pro HCH vždy slabší období 

Hostivař, co si pamatuji, měla vždy slabší podzim (to je historický fakt). Příčin má tato skutečnost více, kdy mohu např. jmenovat (i) krátký letní čas na přípravu, kdy velká většina hráčů se nevrací z letní pauzy v dobrém stavu, (ii) světelné podmínky na hřišti nejsou optimální k herním činnostem, tedy nelze trénovat plnohodnotným způsobem. Po letošním podzimu nelze říci, že bych byl příliš celkově spokojen. Je nutné na věc nahlížet z více úhlů. Na jedné straně herní projev nebyl vůbec ideální, a to na dvě vyjímky (zápas v Hradci, či doma proti Hradci druhá půle). Proč tomu tak bylo? Dva klíčové faktory. Jeden z nich byla skutečnost,  kdy počátkem podzimní sezóny se nám rozpadla zcela obrana.

Obrana  – personální obsazení

Z pěti obránců z loňské sezóny byli zraněni Svoboda, Klouzal, Pauer J. a Dudák měl tréninkový výpadek. Jako pozitivní faktor se ukázalo stažení Vaška Průchy na tzv. volného hráče do obrany. Jakmile došlo k zotavení Petra Klouzala na levé obraně, defenziva se zkonsolidovala. Do budoucna, a to ve velmi krátké době je nutné zapracovat, či vychovat další obránce, především krajní. Stažení Vaška Průchy z krajního záložníka však sebou přineslo problém ve zpomalení přechodové  fáze do útoku, kdy zejména zrychlení hry či uvolnění jeden proti jednomu nám ve výstavbě útoku chybělo.

K záloze – stručně

Nicméně zálohu lze po podzimu celkem pochválit. Zvláště je potěšující, že všechny zápasy v záloze se ctí odehrál dorostenec Jan Fedoš, kdy jeho výkonnost se každým zápasem zvedala.

Něco málo k útoku

Problém, který mužstvo HCH dlouhodobě provází je nepříliš dobrá potence v útočném střeleckém kruhu, či celkově špatné řešení (bohužel i technické) v útočné čtvrtině. Samozřejmě nám chybí určitá herní kvalita. Tomáš Holub studoval na podzim v Irsku a u některých útočných hráčů nebyla příliš dobrá herní forma. Pakliže vezmeme, že mužstvo vsítilo ze 7 zápasů 20 gólů na zápas vychází cca 2,86 gólu na zápas. S tímto již v současné době nemůžeme býti spokojeni, jelikož jsme vyhráli pouze s horšími či vyrovnanými soupeři a proto bych očekával spíše 4 góly na zápas. Doufám, že k tomu se HCH během krátké doby dostane. K útoku lze tak uvést ještě jednu zajímavou skutečnost – druhý nejlepší střelec HCH – Václav Uhlíř  – hrající brankář. Pakliže vezmeme, kdy Vašek odehrál polovinu zápasů v poli (druhou polovinu chytal) je příjemným zjištěním, zvláště při jeho věku (stále ještě dorostenec), že má výborný výběr místa, hlad po gólu, bojovnost a pracovitost. Není jistě náhodou, že polovinu svých gólů na podzim vsítil tečí. Vašek hodil rukavici…záleží pouze nyní na ostatních útočnících.

K obdrženým gólům

V dosavadním průběhu HCH obdrželo 17 gólů. Upřímně se toto není příliš dobrá vizitka. Ano, zcela jistě se do toho promítlo absolutně ostudně nepovedené utkání s Liticemi, kdy jsme utrpěli zasloužený výprask 0:8. Přesto lze k tomu říci, že současná HCH má v defenzivě problém s koncentrací. Když je myšleno defenziva, je myšleno celkové bránění mužstva. Tato ne koncentrace se projevuje tím, že hráči v zónové obraně nehrají týmově, či v bránění ve vlastní defenzivní čtvrtině (zvláště kruhu) při přítomnosti balonu nehrají osobně a orientují se na míček, či vracení není tak poctivé( „on to za nás odehraje někdo jiný“). Další průvodním jevem podzimu bylo problém v přílišně komplikaci ve hře. Tento jev je stále průvodním problémem HCH, a i když již musím konstatovat podstatné zlepšení, přesto dochází k situacím, kdy hráči si chtějí zahrát a nikoli vyhrát, dochází tak ke zbytečnému držení balonu- kličkám či zbytečně složitým kombinacím a soupeře následně zadarmo pouštíme do hry. Tedy na podzim mě velmi mrzí prohra s Liticemi a špatný druhý poločas proti velmi slabému Presidentu, zapříčené nekoncentrovaností a nedostatkem pokory. Branky samozřejmě můžeme obdržet, ale cca 2,43 obdrženého gólu na zápas je příliš (ve srovnání se srovnatelnou kvalitou soupeřů – vyjma Litic a Bohemians)

K umístění po podzimu

tabulka po podzimu

HC Hostivař, tak před zimní přestávkou přezimuje při systému dvou oddělených základních skupin (HCH hraje skupinu B) na průběžném druhém místě. K tomu je však nutné dodat, že Bohemians s Liticemi mají o zápas méně.  Pohled na tabulku je tak potěšující, nelze ovšem přehlédnout, že HCH sice prohrálo právě se soupeři vyšší kvality, ale jistě k zamyšlení je skutečnost jakým způsobem. Soupeři v obou zápasech byli lepší a zcela zaslouženě vyhráli, kdy se v těchto zápasech projevila lepší kvalita kádru na straně soupeřů. Od hráčů HCH tak na jaře očekávám, že těmto soupeřům (samozřejmě i ostatním) se postaví s patřičnou sebedůvěrou podloženou organizovaností, fyzickou kondicí hladem po úspěchu a poctivostí. Pak budeme úspěšní.  Takzvaný  „profesorský“ způsob hry HCH rozhodně nesvědčí a u HCH by to byla cesta do pekel.

Docházka

Jak již bylo v uvedeno, v současné době je na tréninkových jednotkách pracováno s kádrem 25 hráčů (včetně dorostenců). Na podzim nás provázela poměrně rozsáhlá absence, a to jednak  marodka, kdy hráči byli dlouhodobě zraněni (Svoboda, Klouzal, Pauer J., Houška) či pracovním vytížením byl letos na podzim soužen Michal Dudák (Svoboda), nebo Erasmus v Irsku u Tomáše Holuba. Proto dosavadní 73% účast na trénincích jistě není špatná, nicméně na jaře bych byl rád, abychom se dostali nad 80 %. S přístupem k tréninku jsem však u hráčů spokojen, kdy nepostrádám entuziasmus, hlad a chuť se zlepšovat,….. jaký rozdíl oproti květnu letošního roku. Jsem rád, že dorci HCH vytvářejí pomalinku konkurenci pro své starší kolegy.

Herní projev

Samozřejmě, že herní projev je výrazně lepší než např. na jaře v roce 2016,17, ale musíme býti náročnější. Proto mimo zápasu v Hradci Králové druhému poločasu s Hradcem Králové doma nelze býti příliš spokojeni. Chtěl bych, abychom produkovali hokej, který bude založen na jednoduchosti a přetáčení hry v neutrální zóně a vertikálním pojetí hry ovšem s eliminací nebezpečných nahrávek (přes hráče), to vše v plné rychlosti, při roztahování hry na base line a dostupováním do hot zóny.  V defenzivním pojetí je pak nutné, aby hráči byli maximálně agresivní. Před podzimní sezónou došlo k mírné úpravě obranné zóny a během podzimu v reakci na prohru s Liticemi jsem zařadil ještě jednu úpravu obranné zóny, reflektující sílu soupeře. Tedy nyní pracujeme při zápase se dvěma základními obrannými systémy (samozřejmě při vyloučení hráče pak s třetím systémem).  Přispívá to k určité variabilitě herního potenciálu mužstva. Do obranné hry tak byl zařazen defenzivní systém, který se v HCH naposledy použil v roce 2004 (2001-2004).

Při výstavbě rozehrávky v podzimní sezóně došlo opět k posunutí laťky variability, přičemž však je nutné zapracovat na razanci, rychlosti a příjmu (tedy základní faktorů). Tedy v organizovanosti je třeba hráti na 2, 3 či 4 vzadu a naučit se systém se třemi vzadu, kde krajní obránci hrají více na středu. Očekávám od hráčů, že k variabilitě přispějí svým vnímáním hry sami a nebudou čekat na pokyn z lavičky. Stále nás trápí standardní situace, především před soupeřovým kruhem. Na jaře je třeba se na toto zaměřit. Na jaře bychom se chtěli také více soustředit na plynulé překonávání soupeře vysokými pušemi.

Chceme tak produkovat hokej dobře organizovaný, kolektivní,  rychlý s velkým množství šancí, tak aby hráči měli ze hry radost a diváci se nenudili.

Brankáři

Pochválit však musím oba brankáře Tomáše Fialu a Vaška Uhlíře, kteří udělali za 2 ½ roku velký výkonnostní vzestup a jsou oporami mužstva, včetně přístupu.

Mimo zápasové aktivity hráčů- očekávání

Narovinu od borců z A mužstva očekávám údržbu areálu a na jaře vyčištění hřiště vysokotlakými čističi. Je třeba si uvědomit, že nikdo to za hráče neudělá. Klouzající povrch u Botiče nás již handicapuje a běhat v prostoru u Botiče s tím, zdali se někdo zraní, mě skutečně nebaví.

Vašek Uhlíř – doposud nezveřejněný gól s Pragou

 

Výhled na jaro

Již od 5.11.2018 začíná zimní příprava, která bude mít několik částí a očekávám od ní obnovení a navýšení fyzického fondu, přičemž bych chtěl, abychom hokej v určité menší míře hráli do doby dokud to Botič (Rio Grande) s počasím dovolí. Abychom byli úspěšní, musí se na jaře porazit Pragu a uspět s Liticemi a Bohemians. Jako již tradičně svěřenci v HCH mají vždy velké oči. Chce to pokoru, práci a krok za krokem.

Závěrem chci poděkovat realizačnímu týmu – kolegům Ivanovi Kopeckému a Petrovi Černému (také za pořízení fotografií ze zápasu HCH-SHK) a dále všem příznivcům HCH za podporu. 

S pozdravem

Ludvík

 

Na závěr podzimní části President a Hradec Králové


Cíba- velký návrat

Odehráním posledních dvou zápasů s Presidentem a Hradcem Králové se přesouváme do zimní přípravné části pro jarní boje o postup do horní nadstavbové části extraligy mužů. Zhodnocení podzimu bych se však věnoval v některých jiných článcích. Nyní se ohlédneme se nejprve na zápas s Presidentem.

President – HCH

Landa- gól

V sobotu dne 16.10.2018 HCH odehrálo HCH v Edenu zápas proti Presidentu. Nebudu se více k tomuto zápasu zastavovat, neboť výkon to nebyl optimální. Nechat si dát od mužstva Presidenta v jejich současném rozpoložení dva góly a naopak nevsítit soupeři 5 a více gólů je opravdu ostudné.  

President – HCH 2-3 (0:0,0:2, 0:1, 2:0) Góly – 2  x Landa, Šmejkal

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Průcha, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Fedoš, Bosák, Rozhon, Šmejkal, Vymyslický, Beníšek L., Chabr, Landa

Omluven: Fiala-volno, Svoboda- zranění, Pauer J. – zranění, Houška – zranění, Holub – Azory, Beníšek D., – práce

druhý poločas slušný – až na to zakončení

HCH- Slavia Hradec Králové

Po nepovedeném zápase s Presidentem bylo v sobotu dne 20.10.2018, co napravovat. Zápas to by v podstatě o celé sezóně. Vítězství umožňuje HCH relativně přečkat v klidu zimu a poctivě se připravit na poslední velmi důležité tři zápasy základní části.

Honza Fedoš a jeho první sezóna za seniory

Skutečnost, že se na podzim potýkáme s nedostatkem herní formy má několik příčin, nicméně je pozitivní, že kromě dvou výsledkových výpadků odehrálo mužstvo poměrně sebevědomé zápasy, ač k optimální hře to mělo daleko. Teprve druhý poločas s Hradcem přinesl přiblížení se hernímu stylu, který bychom chtěli praktikovat. Tedy velmi rychlé a jednoduché přechody do útočného pásma, hru vertikální, maximálně s přetočením v neutrálním pásmu. S Hradcem (jakož i v jiných zápasech) však nutno říci, že zakončení je velmi pokulhávající. Jsem si toho vědom, kluci se snaží, ač někdy nám chybí hokejovost, například právě v zakončení. Na jaře očekávám zvýšení konkurence, kdy přiletí Holub (Tomáš), který se jistě  těší.  Ono již stačí skutečnost, že druhý nejlepší střelec podzimu je Vašek Uhlíř, který nehrál všechny zápasy, neb je brankář – je to střelecký talent…až na chycení balonu:-).

šance Fanda Rozhon

David „práší „betony

Dále je třeba zmínit dva navrátilce po zranění Lukáše Svobodu a Jana Pauera. Dále končeně hrál s chutí Aleš Bosák, což na podzim nebylo pravidlem.

HCH- SHK 3:1 (0:0, 1:0, 2:0, 0:1)

Góly: Uhlíř, Svoboda, Bosák

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Průcha, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Fedoš, Bosák, Rozhon, Beníšek L., Landa, Svoboda, Beníšek D., Pauer J

Omluven: Fiala-volno, Houška – zranění, Holub – Nová Kaledonie, Chabr – romantický výlet do KV, Šmejkal- školní aktivity, Vymyslický – volno

Vašek a jeho velké šance 🙂

Dále bych chtěl poděkovat trenérovi brankářů HCH – Ing. Petru Černému  (Bambusovi) za pořízení fotografií.

S pozdravem

Ludvík

Uhlíř – gól
Svoboda – gól
Bosák – gól
Landa – šance
Pauer T. – šance
Pauer T., Vašek Uhlíř – šance
Landa – šance
T. Pauer – roh
Rozhon- šance (možná to šlo přihrát)
T. Pauer – roh 1. poločas 
Vaška Uhlíře – bomba 🙂
Spolehlivý Tomáš Fiala

 

 

 

 

HCH-Praga 1946 – KTERAK T.PAUER ODMÍTL HATTRICK


 

HCH a Praga nastupují

Jako obvykle se již tradičně v sobotu odehrálo další soukromé veřejné dějství melodramatu  – extraliga pozemního hokeje  mužů, kde se na domácím hřišti utkali HC Hostivař a Praga 1946. Upřímně řečeno, soupeř mě překvapil velice mile. By to ze strany Pragy velmi dobrý  výkon, kde vedle své houževnatěji a bojovnosti doplnila také aktivní organizovanost (tím myslím, že trenér F. Neusser soupeře, citlivě reagoval na průběh zápasu v korespondenci  možností svého družstva). Ze strany HCH to byl opatrný výkon odrážející nepříliš dobrou sportovní formu určitých hráčů HCH. Nicméně tento zápas všichni hráči HCH odvedli velmi poctivě a z tohoto pohledu bylo vítězství zcela zasloužené.  S Pragovkou jsme se utkali  po více jak 1 roku a 1/2, tedy lze říci,že do jisté jsme nevěděli, co od toho máme očekávat.

po zápase

spokojenost se třemi body

Praga se dostala do zakončení pouze v omezeném množství a to 3 x. V prvním poločase  zlikvidovala velkou šanci včasným přesunem gólman Fiala a ve druhém již chybu na při rozehrávce na polovině soupeře již Praga z brejku trestala. Nicméně, ač HCH není v optimální sportovní formě, vytvořila si během zápasu na šest rohů, kdy dvakrát skórovala. Navíc jestliže Václav Uhlíř  (hrající brankář) velmi hokejově zakončil a zvyšoval na 2:1, třetí gól byl doplněn z rohu.  Dále Tomáš Pauer nedal penaltu, to se stává. Lze tak závěrem uvést, že že vítězství HCH bylo zcela zasloužené. Zápas rozhodly tak trestné rohy, přičemž HCH jich zahrávala šest.

 

 

Obecně lze ke hře HCH říci, že se přechod mezi neutrální a ofenzivní zónou je velmi pomalý. Doposud se mužstvo nevyrovnalo se skutečností,  kdy Vašek Průcha hraje předstopera-volného hráče, tudíž se nemůže v dostatečné míře zapojovat do ofenzívy družstva, zvláště v zrychlení přechodové fáze je tento problém patrný. Historicky je podzim HCH slabší, doufejme v zlepšení na jaře.

Zápas řídili rozhodčí Jakub Mejzlík a Lukáš Lahoda. Nutno dadat, že velmi kvalitně, zvláště Jakub Mejzlík výrazně vyčníval. Lze mu jemu a celému ČSPH přáti, aby se dostal se jako rozhodčí na příští OH 2020.

 

HCH- Praga 3:1 (0:0), (1:0), (2:1), (3:1)

Góly:

2x T. Pauer, 1x Vašek Uhlíř

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Dudák, Klouzal, Pauer T./C, Rozhon, Fedoš, Bosák, Vymyslický, Landa, Beníšek  L., Chabr. O., Uhlíř

Omluveni:

Pauer J. – zranění, Svoboda – zranění, Houška- zranění, Holub – Špicberky, Šmejkal – škola, Beníšek D.- práce

POZVÁNKA

Zítra v sobotu 13.10.2018 se od 12:30 HCH střetne s družstvem Presidenta v Edenu. Všichni jste srdečně zváni.

S pozdravem Ludvík

co ten Lanďák nestihne

po zápasová diskuse s rozhodčím Jakubem Mejzlíkem

s body spokojenost, to ostatní je otázkou práce, práce, práce

HC 1972 Rakovník – HC Hostivař aneb vezeme si cenný bod ze hřiště nevyzpytatelného soupeře


V sobotu 6.10. nás čekal náročný zápas na hřišti Rakovníka, ke kterému jsme vyjížděly v brzkých ranních hodinách.

Do zápasu jsme nastupovaly s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, ale věděly jsme, že nám Rakovník nenechá nic zadarmo. Všechny zápasy s nimi jsou velice vyrovnané a vyhecované a ani tentokrát tomu nebylo jinak a diváci mohli vidět bojovný a vyrovnaný zápas. Zápas začal v rychlém tempu, Rakovník šel od první minuty do presu a naše obránkyně měly opravdu co dělat, aby domácí hráčky uhlídaly a nedostávaly se do gólových situací. Tempu jsme se dokázaly přizpůsobit, a tak byl nakonec první poločas spíše v naší režii a měly jsme podstatně více útočných akcí, ze kterých padl i první gól zápasu. Vybojovaly jsme roh a ke střele se postavila Květa. Ta nedala gólmance střelou k levé tyči šanci a rázem jsme byly ve vedení – 0:1!

O přestávce jsme si řekly, že zápas udržíme v naší režii, a ještě se pokusíme přidat nějaký gól navíc. Příležitostí jsme měly dost, ale bohužel ani jedna střela neskončila za zády domácí gólmanky. Naopak jak to, tak bývá, co se nepovedlo nám, tak se povedlo Rakovníku a střelou z rohu vyrovnaly na konečných 1:1.

Z Rakovníka si odvážíme cenný bod. I když jsme určitě pomýšlely i na plný zisk tří bodů, tak jsme za něj rády. Příští sobotu nás čeká zápas proti Bohemians, tak držte palce, ať vyhrajeme a přijďte nás podpořit od 12 hod na našem hřišti.

Za tým Déňa a Terka P.

Za videa děkujeme Janě Neplechové, která i v brzkých hodinách přijela fandit do Rakovníka.

 

stačilo málo.

Bohemians vs HCH – výrazně zlepšený výkon na body nestačil


posléze diváci přišli 🙂

Úvodem je však nutné pogratulovat ženám HCH k vítězství z minulého týdne nad SK Slavií Praha. 

V sobotu 29.9.2018 po debaklu s Liticemi, bylo s mužstvem Bohemians, co napravovat. Podařilo se to pouze částečně. Výkon byl o poznání zodpovědnější, ale směrem dopředu, respektive v útočné čtvrtině to bylo velmi slabé.

hip-hop kemp

Prohráli jsme 0:3, kdy je však nutné kluky směrem dozadu pochválit, neboť výkon byl o poznání zodpovědnější. Částečně tomu pomohlo změna postů u zadních řad, kdy dále výrazným prvkem bylo dosazení Vaška Průchy na místo tzv. „volného hráče“. Trochu došlo k úpravě zónovému systému. K tomu všemu dodávám, že Vašek hrál velmi zodpovědně a mile nás překvapil. Samozřejmě, kádr HCH nemá na rozdávání další hráče typu Vaška Průchy a tak jeho absence v záložní řadě byla znát. Směrem dopředu to však žádná sláva nebyla. V podstatě HCH nevystřelilo na branku soupeře (ze hry). Vše se vším souvisí. Není náhodou, že minulé sezóně mužstvo Bohemians, při výpadku Slavie Praha, vyhrálo titul. Tedy jistě kvalitní hokejisty mají ve svém středu. A tito se lépe vyrovnali s velmi těžkým povrchem v Edenu, kdy odešlo před zápasem kropení a hrálo se na suchém hřišti.  Prakticky naši ofenzivní hráči nechytili přihrávku, razance nahrávky nebyla dostatečná či  nedocházelo k zjednodušení v útočné čtvrtině soupeře (terén je suchý a musí přicházet centry do kruhu – což hráči neplnili).

zaražení, bez nálady- za stavu 0:0….takto vyhrát nejde!!!!

Nicméně je třeba býti optimistický. Mužstvo pomalu a jistě se začíná přebudovávat. Během dvou let by měli být zapracováni mladí hráči (5-6). Výkon byl o poznání lepší než minulý zápas, kdy s Ivanem Kopeckým se nám líbila především hra zadní řady.

momentka, která klame – ohrožení branky nebylo

Zápas byl vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině HCH zahrávalo dva rohy za stavu 0:0, u nichž nedošlo k proměnění, kdy následně dochází k chybě na polovině hřiště, z čehož těžil soupeř a nařízený roh Tomáš Vohnický proměnil.  V poslední čtvrtině zákonitě přichází velká šance HCH, nicméně Ondrovi Chabrovi před prázdnou brankou skočil míč a  vzápětí lacino soupeř skóroval. Nutno dodat, že jsem především rád, že Ondra Chabr byl tam, kde měl být, to ostatní, tedy góly, přijdou časem. Třetí branka soupeře padla současně s ukončením zápasu, kdy kluci zahrávali roh, chtěli dát alespoň čestnou branku a jaksi již nebránili. Nemělo by se to stávat, ale mám v tuto chvíli proto pochopení (příště již ne).

Ještě bych chtěl závěrem uvést, že na straně soupeře odehrál výborný zápas odchovanec Hostivaře Ondřej Vudmaska, nejlepšího hokejisto roku 2008 a jeden z nejlepších hráčů posledních 15 let a historie vůbec,  který sice hrál se sebezapřením (zranění, po noční pracovní směně), ale byl to právě on, kdo dělal rozdíl mezi HCH a Bohemians, kdy stál u všech důležitých okamžiků zápasu a správně pochopil, že na tak těžkém a pomalém  povrchu se hra musí maximálně zjednodušovat.

Jelikož Bohemians proměnili své šance, vyhráli zaslouženě. Zápas obstojně řídili rozhodčí Lahoda a Tóth.

Tomáš Pauer šance
Aleš šance

 

HC Bohemians Praha – HCH  3:0 (0:0,0:0,0:1,0:2)

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Rozhon, Klouzal, Fedoš, Beníšek D., Bosák, T. Pauer/C, Vymyslický, Landa, Beníšek L., Šmejkal, Chabr, Dudák

Omluveni:

Fiala/G- volno, Svoboda – zranění, Pauer J. – zranění, Houška – zranění, Holub – Kapverdské ostrovy.

POZVÁNKA

Nedali jsme již v druhém zápase za sebou gól. V sobotu  proti 6.10.2018 proti Pragovce je nutné již plně bodovat, nicméně zápas to bude těžký díky houževnatosti a bojovnosti soupeře. Zápas začíná v 16:00 na HCH. Jste všichni srdečně zváni!

S pozdravem

Ludvík

Chabr – šance
Bohemka – momentka
Tomáš z jiného úhlu
typické zakončení v tomto zápase…(zlepšit)
sám před brankou 🙂

možná ping – pong…:-)

HC Hostivař – SK Slavia Praha 1:0 aneb porazit Slavii se neděje každou sezónu


V sobotu 22.9. jsme se měly utkat s hráčkami Slavie A, ale mnohem důležitější životní zápas sváděla v ten den u oltáře naše dlouholetá spoluhráčka Monča, a proto jsme ho odehrály až v úterý 25.9. v 18,30 hod na hřišti Slavie. Tímto ještě jednou přejeme manželům Hlavatým hodně štěstí do společného života 😊

Zápas se odehrával v poněkud nepříjemném počasí a na hřišti panovala zima, proto bylo důležité se pořádně rozhýbat a nenechat si utéct začátek zápasu. Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že před sebou máme nelehkého soupeře a mistra republiky z loňské sezóny. Naopak jsme si ale minulou sezónu dokázaly, že s nimi hrát umíme a chtěly jsme se porvat o co nejlepší výsledek a vrátit jim tak smolnou prohru z červnového semifinále. Tempo zápasu bylo rychlé, s čímž jsme počítaly a snažily jsme se hlavně eliminovat mezery, které nám vznikaly v naší zóně. Oproti minulému zápasu se hra ve středu pole a zóna celkově značně zlepšily. První poločas skončil 0:0 bez vážnější akce na obou stranách, z obou stran se hrálo hlavně ve středu pole a na brejky, které se ani v jednom případě nedotáhly do konce.

Ve druhém poločase bylo vidět, že chtějí oba týmy vstřelit gól a gólmanky začaly být ve střelecké permanenci. Bylo k vidění i několik rohů na obou stranách, ale žádný z nich golem neskončil – buď to zhatil zásah gólmanky nebo to byla špatná přihrávka či střela vedle brány. Ve třetí třetině vybojovala míček Květa, které se podařilo dát krásnou přihrávku až ke soupeřově kruhu, kde si míček zpracovala Déňa, počkala si až do kruhu doběhne naše druhá útočnice Léňa a okolo ležící gólmanky jí dala krásnou přihrávku a Léně stačilo jediné – dát gól do prázdné brány. Byla vidět veliká soustředěnost a k naší radosti jsme vstřelily první gól zápasu – 1:0!

Po našem gólu nás Slávie začala tlačit, ale ani my jsme nezůstávaly pozadu a vytvářely si další gólovky. Při jedné akci krásně dovezla do kruhu míček Léňa, která si udělala několik hráček a naservírovala míček před branku Bětce, tu ovšem zákrokem zápasu vychytala Andy. Při další šanci Déňa pálila vedle, a tak jsme se musely o výsledek prát až do konce zápasu. Šancí si Slavia začala vytvářet více a více, dokonce měly za sebou i několik rohů, ale skvěle zachytala Kačaba, a proto až do konce zápasu zůstal stav nezměněn.

Slavia se neporáží každý den, proto jsme po konečném hvizdu byly v eurofii ze získaných důležitých tří bodů. Na hráčkách Slavie bylo vidět, že nejsou v pozici prohrávajícího týmu často, proto bylo k vidění daleko více nepřesností, než na co jsme u nich byli zvyklé v minulých sezonách.

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu, makaly jsme na 100%, byla vidět bojovnost a chuť odnést si ze zápasu tři body. Nic jsme jim nenechaly zadarmo a praly se o každý míček.

 

Očima gólmanky:

Úterní zápas se Slavií A mi přinesl neskutečný zážitek. Favorit se neporáží každý den a když se řekne Slavie, tak v mém případě se výhra nad tímto týmem datuje až někdy do období kategorie dorostenek. Což je tak dávno, že už si to skoro ani nepamatuji = pravěk 😊

Skvělé výkony všech hráček přede mnou mne motivovaly k maximálnímu soustředění a když se o půlce hrálo stále bez branek, hecla jsem se, že za svá záda dnes prostě nic nepustím!

Při prvním zápase s Liticemi jsem cítila obrovskou nervozitu a pár nejistých zákroků to potvrdilo, ale zápas se Slavií představoval přesně to, co mě na pozemním hokeji a tomhle týmu baví…bojovnost, týmovost a skvělá podpora fanoušků okořeněná euforií z vyhraného zápasu nad favoritem.

Díky všem za super zážitek a jedeme dál.

My děkujeme Kačabě za hezké shrnutí zápasu a dodáme snad jen….máš to za flašku 😊

Za tým HCH Nikča, Déňa a Míša V.

 

Za fotky děkujeme panu Březinovi.

Lééééňa Góóóól 🙂

SOBOTNÍ POZVÁNKA: BOHEMIANS-HCH (MUŽI "A")


POZVÁNKA NA SOBOTU 29.9.2018

Srdečně jste zváni na sobotní utkání základní části soutěže mužů, kdy tentokráte se na hřišti SKS v Edenu střetneme s Bohemians Praha. Po posledním debaklu od družstva Litic je co napravovat.

Přístup k tréninkům během týdne byl dobrý a odhodlání by tu také bylo.  Tudíž, když budete mít cestu kolem, stavte se v čase sobotního oběda do Edenu, neb doufám, že Vám z výkonu našich borců nezaskočí .

Budeme chtít hrát opět jednoduchý, ale fyzicky náročný hokej. Jediné, co nás nyní trápí, že se nám rozmáhá marodka, ale je na čase Bohemians porazit.

Tedy kdo má čas a chuť ve 12:30 hod. se začíná.

S pozdravem

Ludvík

SMUTEK PO ZÁPASE S LITICEMI/O TO VÍC SNAD BUDE V SOBOTU RADOSTI

šance Průcha (hch-lit)
šance Landa (hch-lit)
něco málo z jarního utkání s Bohemians aneb to zakončení….

Muži "A"- Litický výprask!


jeden z mála rohů – zajímalo by mě, co tam Lukáši děláš!

Zasloužená prohra s TJ Litice Plzeň

V sobotu 22. září 2018 odehrálo HCH další díl  dlouhodobé soutěže, tedy základní části, kdy proti ní stál zdatný soupeř z Litic. Bohužel tak jak to ve sportu chodí, nic se v daný den nepovedlo a soupeř nejenže byl ve všech parametrech  lepší, tak především byl také velmi produktivní. Prohra ke sportu patří a je jen na nás jak se z ní poučíme.

K zápasu lze říci následující, pakliže nebudou hráči hrát proti všem soupeřům s pokorou a zvláště proti Slávii, Bohemians, Rakovníku či Liticím, pak nemůžeme uspět a dopadne tak jako v sobotu. Jestliže soupeř má na téměř každém postu reprezentanty ČR, pak zcela jistě mají určitou kvalitu a hráči HCH by k tomu měli také tak přistoupit. Tedy s takovými soupeři nelze hrát způsobem, že soupeře přehraji hokejovými dovednostmi, neb Litice mají tyto parametry mnohem lepší, ale naopak musím přidat  v činnostech který současný kádr HCH zdobí, či je v nich silný. Tím mám na mysli – organizovanost, houževnatost, zjednodušení, vůli po vítězství,  bojovnost a týmový duch. Nic takového jsem však u HCH v sobotu neviděl, naopak soupeř z Plzně přidal ke své hokejovosti také týmové pojetí hry s dostatečným nasazením.

Doufám, že toto bude pro nás velkým ponaučením a již v sobotu s Bohemians  mužstvo HCH začne hrát svůj poctivý jednoduchý hokej, který bude nejen disciplinovaný, co se týká defenzívy, ale také hráči nebudou litovat mnoha naběhaných kilometrů směrem dopředu.

V poslední době nás bohužel postihly zdravotní a tréninkové výpadky v podstatě skoro u všech defenzivních hráčů, což se také projevilo v celkové hře. Zvláště při rozehrávce a bránění jak v zónové, tak osobní obraně 1×1 v defenzivní čtvrtině, toto bylo znát. Nejenže nám chyběla razantnější úderová technika k překonání zóny – razantní nahrávka na druhého obránce s kolmicí, nemohla fungovat, neb tvrdost nahrávky nebyla – ale přidalo se k tomu zcela nezodpovědné bránění v defenzivní bránění ve čtvrtině, kdy polovinu gólů vsítil soupeř neobsazen. K tomu není slov. Na druhou stranu, nezodpovědný způsob bránění padá na vrub nejen obráncům, ale také záložníkům , či útočníkům.

Je dobře, že facka přišla včas.

jediná momentka ze zápasu

Ze zápasu nejsou videa a fotky…ne, že bych je nezpracoval, ale zcela mi odešel software a nejde mi opravit…do příštího zápasu se pokusím domluvit vše napravit.

Premiéru za muže si odbyl Ondřej Chabr.

Abychom však viděli i něco pozitivního, musím pochválit kluky, že zápas byl dohráván ze strany HCH v dobrém tempu, byla zde vidět snaha alespoň vstřelit gól.  Bylo zjevné, že výsledek není hráčům lhostejný a na tom lze stavět.

HCH-LITICE 0:8 (0:3)

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Klouzal, Rozhon, Pauer T./C, Dudák, Beníšek D., Bosák, Průcha, Fedoš, Landa, Vymyslický, Beníšek L., Šmejkal, Houška, Chabr O.

Omluven:

Uhlíř/G-volno, Pauer J. – zranění, Svoboda – zranění, Holub – škola výlet v Irsku

S pozdravem

Ludvík

výkon byl prostě rozmazaný

 

První 4 zápasy mladších žáků v sezóně 2018/2019 jsou za námi


V úvodu bych chtěl říci, že ze soupisky z roku 2017/2018 zbyli 3 hráči a mužstvo je nově doplněno hráči z přípravky. Tým se skládá početně z deseti hráčů z toho dva jsou brankáři. Fakt, že mužstvo má dva brankáře je luxus, který se všem týmům přihlášených do soutěže mladších žáků nenabízí. Využití to má hned několik, ale jedno dle mého názoru převyšuje všechny ostatní. Brankář, který nechytá dané dvojkolo zasahuje do zápasu jako hráč. Získá tím potřebné zkušenosti a hlavně „hráčské“ myšlení, které pak zúročí v samotném chytání, respektive pochopí, jak hráč přemýšlí a bude moci lépe předpovídat herní situace. Dále zastávám mentalitu, že v této kategorii se nemusí za každou cenu vyhrávat. Ano, vítězství jsou důležitá, ale pro mě je mnohem více důležité, aby si děti zápasy užívaly, nebyly pod stresem a celkově se hokejem bavily. Dá se toho docílit, i když se prohraje, viz článek níže. V neposlední řadě chci pochválit, jak mužstvo pracuje. V trénincích i samotných zápasech cítím pozitivní atmosféru a chuť na sobě pracovat. Uvědomění, že jsme hráči, kteří se to pořád učí a tedy máme na chyby nárok. Všichni táhnou za jeden provaz a podporují se na hřišti a doufám, že i mimo něj.

Samotná soupiska pro rok 2018/2019 se skládá z hráčů:

Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný (br), František Vacek, Jakub Vopálenský, František Ebr (br), Adam Šteiner, Jakub Kohák a Tadeáš Mladý.

 

9.9. 2018 Dvojkolo na Hostivaři

První podzimní zápasy sehráli mladší žáci na domácím hřišti v Hostivaři. Čekali nás týmy z Jičína a Mnichovic. Pro většinu týmu to byl přechod na větší hřiště a seznámení jednoduchých taktických pokynů, které od dětí vyžaduji. Mezi nejdůležitější považuji přístup k bránění, zastávám totiž v této kategorii osobní obranu. Děti by se měly co možná nejdříve naučit osobně bránit, aby postupem věku to měly co nejvíce zažité a ve starších kategoriích nedocházelo k výpadkům, kdy nejsme schopni navázat útočícího hráče. Co se rozehrávky/útočící časti týče. Jsou určité „pásma“ na hřišti (Hot zone, Baseline), kde chci, aby se děti naučily pohybovat. Dále bych chtěl, aby se děti naučily vnímat prostory na hřišti, a hlavně ROZTAHOVAT HŘIŠTĚ. Se všemi pokyny si děti poradily a z mé strany převládala spokojenost.

 

Hostivař            :           Jičín                8:0

Mnichovice     :           Hostivař          0:2

Tohoto dvojkola se zúčastnili tito hráči: František Ebr (br), Jakub Kohák, Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný, František Vacek, Jakub Vopálenský, Adam Šteiner a Tadeáš Mladý

 

Poločasová porada, Fando zatím se nefotíme!

Poločasová porada, již s Fandou.

Kuba Zátopek nebezpečný v tzv. „hot zone“..

Kuba Kohák, učíme se nahrávat rohy.

Dále bych chtěl poděkovat za pomoc při pořadatelství, a to konkrétně organizačnímu pracovníkovi Jakubovi Landovi a rozhodčím Tereze Pazlarové, Lucii Šankové, Vaškovi Uhlířovi a Martinovi Sýkorovi.

Jakub Landa bedlivě dohlížel na organizaci turnaje.

Vašek Uhlíř, nejlepší golman U18 přišel pomoci jako rozhodčí.

Martin Sýkora, více-mistr starších žáků přišel pomoci jako rozhodčí.

Terka Pazlarová, zkušená rozhodčí turnajů U12, poctivě zapisuje goly do zápisu.

Lucie Šanková, nerada se fotí, zápasy zvládla s přehledem a elegancí jako rozhodčí.

16.9. 2018 Dvojkolo v Hradci Králové

Další dva zápasy čekalo družstvo z Hostivaře. Tentokrát jsme změřili síly s Hradcem Králové a Kadaní. Z naší strany to nebyli příliš podařené výkony, nedařilo se nám kombinovat a dopouštěli jsme se laciných ztrát, z kterých soupeři trestali. Nicméně dětem se v žádném případě nedá upřít bojovnost a chuť vyhrát za jakéhokoli stavu. Za né příliš optimální výkon může i fakt, že umělá tráva v Hradci Králové je velmi těžká a hru velmi zpomaluje. Proto vyčnívají individuální schopnosti a jelikož družstvo mladších žáků se chce prezentovat kombinačním, týmovým výkonem tak tento povrch jim to moc neumožňoval. Nicméně v průběhu zápasu došlo k vzestupné tendenci. I přes prohraný zápas s Hradcem Králové děti odcházely ze hřiště dobře naladěny. Pochopili jsme, že né vždycky se zápas podaří vítězně zvládnout a že nic hrozného se neděje.

Hostivař          :           Hradec Králové                      1:2

Kadaň            :           Hostivař                                   1:3

Tohoto dvojkola se zúčastnili tito hráči: Jakub Kohák, Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný (br), Jakub Vopálenský, Adam Šteiner a Tadeáš Mladý

Předzápasová rozcvička.

Pozdrav i s Fandou Ebrem, který přišel podpořit své spoluhráče do Hradce. Dobrá práce!

Sranda musí být, ikdyž se prohrává a nevede!

 

HRADEC = VÁLEC – nikoliv – 3 body si veze HCH


po 35 sekundách gól – Lanďák

HRADEC = VÁLEC – nikoliv – 3 body si veze HCH

Na jarní vydařený zápas chtěli borci z Groše navázati, což se v neděli 16. září 2018 zdařilo. Cesta k úspěchu vedla především koncentrovaností na tento zápas – nepodcenit soupeře, což se někdy klukům bohužel stává. Jsem toho názoru, že HCH předvedlo poměrně dobrý a zodpovědný výkon a vítězství si z Hradce Králové odváží zcela zaslouženě. Ano, lze vidět na výkonu řadu nedostatků, ale to je vždy. Nicméně je nutné zmínit alespoň nedostatečnou úderovou razanci, což na hradeckém hřišti je velký problém. Ve druhém poločase pak chybělo lepší řešení brejkových situací. Tuto herní činnost trénujeme, nicméně nás sráží individuální technika. Je třeba trpělivosti.

Filip – nebezpečný útočník

Jak již bylo řečeno, k zápasu se přistoupilo zodpovědně. K překvapení soupeř se objevil na hřišti až 25 minut před zápasem. O to více potěšilo, kdy HCH vstřelilo po 35 sekundách úvodního hvizdu gól, niž půjčilo balon soupeři. Zázraky se v Čechách dějí. Soupeř následně vyrovnal po 7 minutách kdy byl prvně vůbec v naší obranné čtvrtině. Nedůsledné bránění, ale hlavně nedůrazné vyvážení balonu zbytečně soupeře dostalo do hry. Nicméně Vymyslický následně pěknou tečí skóroval. Do poločasu přidal David Beníšek Třetí gól po asistenci benjamínka Honzíka Fedoše. Ten přitom odehrál za muže teprve druhý zápas. V průběhu zápasu byl přesunut do zálohy, kdy zvláště  v prvním poločase pakliže měl balon byl na hřišti výrazný a kreativní.

Klouzek nemá hradecké hřiště rád – v neděli se mu utrhla bota – viz izolačka – pondělní koupě byla dosti bolestivá:-)

 

Šmejky – sprintuje na svojí pozici

Ve druhém poločase, až na zbytečné zaváhání při rozehrávce, kdy po chybě soupeř snížil z penalty, již HCH hrálo na brejkové situace a z nich vytěžilo další tři góly. Nicméně již výše bylo uvedeno, že je nutné na této činnosti pracovat.

Bohužel záběry z druhého poločasu nejsou, neboť Tonda Houška poprvé umísťoval teleskop s kamerou…..dopadlo to nad očekávání.

Cíba hrál až do konce – bohužel zranění ho nepustí na zápas s Liticemi

Bohužel zápas se neobešel bez zranění, kdy Lukáš Svoboda, alias „Cíba“ sice dohrál zápas, ale bude HCH chybět dalším utkání.

SHK-HCH 2:6 (1:3)

Góly: 1y Landa, 2x D. Beníšek, 1 x Vymyslický, 1 x Pauer T., 1 x Průcha

Sestava:

Uhlíř/G, Rozhon, Hynek, Pauer T./C, Svoboda, Průcha, Beníšek D., Bosák, Fedoš, Beníšek L., Vymyslický, Landa, Houška, Šmejkal, Klouzal

Omluveni

Fiala – volno, Dudák – práce, Pauer J. – zranění, Holub – škola

S pozdravem

Ludvík

Landa – gól
Vymyslický – gól
Beníšek D. – gól
Beníšek D.- šance
T. Pauer – gól

Rohů Hradec neměl mnoho (asi 3)

 

kroužit umějí

HC Hostivař – TJ Plzeň Litice 5:2 aneb do nové sezony jsme vkročily výhrou


V sobotu 15.9.2018 jsme se netradičně v odpoledních hodinách utkaly s týmem Litic. Zápas jsme měly původně odehrát na hřišti v Liticích, ale díky rekonstrukci hřiště se zápas přesunul k nám a na novou umělku a výlet do Plzně se budeme těšit až na jaře.

Před začátkem porady jsme si rozdaly nové dresy a musely se pochválit, jak nám to v nich sluší. Ale teď k zápasu. Věděly jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý, protože se hostující hráčky sezonu od sezony zlepšují a dokáží soupeře pěkně potrápit. V prvním poločase jsme měly otevřený střed více, než jsme chtěly a litický mladý talent Duchková toho dokázala využít a posílala balóny do brejku na své útočnice. Naštěstí máme vzadu Šárku G., která snad musí mít na hokejce magnet, protože většinu balónů dokázala s přehledem pochytat. Litice jsme v první půli pustily do šancí jen párkrát, ale dokázaly jich využít. Z jedné akce a následného rohu naštěstí trefily jen tyč, ale z druhé už bohužel padla branka – hostující hráčce jsme daly velký prostor v cestě do kruhu, odkud vystřelila přesně k tyčce a byl z toho gól. Naštěstí jsme před tímto gólem dokázaly skórovat i my, a to hned 2x, a proto bylo po poločase skóre 2:1 v náš prospěch! O vůbec náš první gól sezóny se postarala Léňa, která vystřelila beckhandem a míček hostující gólmance propadl do brány. Vzápětí přidala druhý gól Terka P., která byla ve správný čas na správném místě a dorazila balón do prázdné branky. Na oba tyto góly přihrála Terka H a rozhodně to nebyl z její strany v tomto zápase konec.

O poločase jsme si řekly, že musíme zlepšit rychlost a přesnost přihrávek, a především se vyvarovat zbytečných chyb – zejména přihrávky na první hůl soupeře, ze kterých pramenily útoky hostujících hráček a zbytečně jsme tím ztrácely síly, které jsme mohly vrhnout spíše do útočných akcí. V druhé půli poslala Miša V. z půlky krásný míček do rohu, kam si naběhla Déňa N.. Míček si vedla až do kruhu, kde si obehrála jednu hráčku, vzala zodpovědnost na sebe a úderem ke vzdálenější tyči upravila skóre na 3:1! Ve zbývajících minutách jsme chtěly mít zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Litické hráčky po jejich dalším brejku vybojovaly roh, ze kterého se i díky naší teči dostal míček do branky a rázem to bylo opět jen o jeden gól 3:2! Litice měly i další šance, ale všechny zlikvidovala domácí obrana v čele s Kačabou, pro kterou to byla premiéra za náš tým na venkovním hřišti. Konec zápasu byl naštěstí v naší režii, kdy Terka H. vybojovala míč, dojela s ním až do kruhu a střelou backhandem vylepšila skóre na 4:2! Už jsme nedopustily žádné drama a na konečných 5:2 dala z rohu gól Květa, kdy dělovkou k levé tyči nedala gólmance šanci.

V tomto zápase si zasloužíme pochvalu hlavně za bojovnost, ale určitě máme do dalších zápasů na čem pracovat.

Očima trenérky:

Do letošní sezony jsme vstoupily vítězně. Proběhly nějaké změny v sestavě, nejvíce viditelná byla změna na postu gólmanky, kdy se do brány postavila mnichovická posila Kačaba. Góly padaly z různých herních situací, což ukazuje chuť a schopnost týmu dávat góly nejen ze standartních situací. Vylepšuje se i individuální hra se balónem. Na taktické hře musíme ještě hodně zapracovat. Super začátek a jedeme dál.

Děkujeme divákům za podporu a hlavně Honzovi G., který každé z nás přinesl kytičku za vybojovaný bronz v předchozí sezóně.

Za HCH Niky a Déňa N.

 

Začala nová sezóna, aneb jak Vašek Uhlíř na hřišti řádil


HCH 2018/19 

V sobotu se odehrálo první kolo dlouhodobé soutěže mužů, kdy na mužstvo HCH čekal President. Nicméně, než se dostaneme k prvnímu utkání je třeba zmínit, několik skutečností.  Jednak zápasu předcházela téměř měsíční příprava, kdy došlo k doplnění mužstva HCH o dorce, tedy v současné době kádr čítá na 27 hráčů. A dále nám odletěl Holub Tomáš do krajin  svatého Patrika, jeden z klíčových hráčů jara . Doufáme, že se mu ve studijním pobytu bude na krásném a zeleném ostrově dařit. Tome na jaře Tě očekáváme!

v noci ve dne – vždy trénují

Foťák se zaměřil na Davida – tedy na fotce je David

Týmová večeře

Před zahajovacím zápasem proběhla již tradiční týmová večeře v restauraci u našeho sponzora Pizza Jižní město (http://www.pizzajiznimesto.cz/), kde jsme našli veškeré zázemí. Jídlo a obsluha (Cíba) bylo výtečné, rozhodně návštěva stojí za to. Na programu byla jednak pracovní náplň – projektor a playbook a dále videa z minulé sezóny. Vedle úvodního proslovu došlo také vyběru pokut a příspěvků do týmové kasy. Myslím si, že někteří měli zkažený večer. Podstatné však je, že došlo ke změně pokladníka týmu, kdy na žádost odstoupil svědomitý Vašek Průcha a jednomyslně byl zvolen Tomáš Hynek. Svůj nový úřad vzal s nadšením. Přejeme mu mnoho úspěchů a neústupnosti.

přátelské předání funkce pokladníka 

HCH-President

V sobotu 8.9.2018 v 10:00 na HCH čekalo mužsvo Presidenta. Jelikož HCH s tímto mužstvem hrálo naposledy na jaře roku 2017 bylo to pro mnohé trochu neznámé mužstvo. K zápasu lze říci, že se projevil úvod sezóny. Ač lze na hře vidět mnoho pozitivního je nutné vidět nedostatky. V první půli zvláště neobsazování tzv. hot zóny, statické standardní situace, komplikovaná – složitá a pomalá hra. Jelikož však začínáme, je nutno šetřit kritikou a vyzvednout pozitiva a tím byla organizovanost a ve druhé půli lepší zapojení pravého beka do před finální částí útoku.

úvodní gól D. Beníšek

Vašek Uhlíř přidal druhý

na lavičce s Ivanem Kopeckým a zraněným Janem Pauerem

Dále jsem rád, že v A týmu Hostivaře si odehrál premiéru Jan Fedoš, kdy rozhodně nezklamal dostal se přinejmenším do velmi slibné šance. Každopádně je to příslib do budoucna a motivace pro osoatní dorostence HCH.

šance Honza Fedoš

šance David Beníšek

V červenci letošního roku ve Welsu byl Vašek Uhlíř na MEU18,B divize zvolen nejlepším brankářem. Jelikož se brankáři HCH střídají vypomohl, při rozsáhlé absenci na úvod podzimu, v útoku. A jářku, to nebyla výpomoc, ale plnohodnotný útočník. Dva góly o tom rozhodně svědčí.

Druhý gól Vaška 

HCH-President 5:0 (2:0)

Góly: Beníšek D., Uhlíř 2x, Landa, Klouzal

Sestava:

Fiala/G, Rozhon, Svoboda, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Beníšek D., Průcha, Landa, Vymyslický, Bosák, Fedoš, Houška, Uhlíř

Omluveni:

Beníšek L. – dovolená, Dudy – dovolená, Pauer J. – zranění, Šmejkal – výlet, Holub – Erasmus

S pozdravem

Ludvík

po zápase

šance Tomáš Pauer

šance Filip Vymyslický

Jakub Landa – gól, pravda nohou, ale platí

Aleš a roh – poprvé

Aleš a roh podruhé (jsou to, ale „bomby“ :-))

Tomáš šance

Klouzek gól – dva úhly pohledu

A perlička na závěr – neuznaný gól Aleše Bosáka, poté kdy rozhodčí z druhé strany hřiště nepochopitelně nenechal dohrát akci a přerušil hru.

 

HCH – nová sezóna, cíl a očekávání


mnoho úsměvů před sezónou?! …uvidíme

HCH – na počátku nové sezóny

Dne 13. srpna začíná nová sezóna pro muže HCH. Jako obvykle (dalo by se říci – historický zvyk) očekávání hráčů jsou vždy vyšší než reálné možnosti mužstva, nicméně vždy je to otázkou poctivé práce a krůček po krůčku k lepším sportovním výhledům u mužstva mužů.

nový cyklus

Jak již bylo v hodnocení, dnes již minulé sezony řečeno, stávající mužstvo dosáhlo v dvouletém cyklu svého sportovního vrcholu. Bohužel, aby jsme mohli jíti po sportovní stránce v příští sezóně opět o schod výše  bylo by nutné doplnit tým o dva až tři  hráče kolem 18-20 let. Bohužel tento zdroj HCH nyní nemá. Od podzimu se tak začne pracovat s hráči starými 16 let. Pozitivní výstup ze zapracování mladých hráčů (zvyknutí na dospělý hokej, pochopení  hry A mužstva, fyzické osvalení, sociální provázanost…atd.)by se měl projevit za dva roky.  Očekávám od starších hráčů trpělivost, protože nic učeného z nebe nespadlo a mladí hráči potřebuji podporu, na druhé straně od mladíků chci ochotu pracovat.

na konci jarní sezóny

herní systémy

V nové sezóně trochu vyprecizujeme defenzivní systém, kdy na konci sezóny se mi  práce obrany celého mužstva příliš nelíbila. Co se týká rozehrávky, chtěl bych abychom na podzim naučili ještě jeden systém, který bychom používali proti plně soupeřům, kteří vysunují obranu do presu.  Vzhledem k tomu, že opět Rada ČSPH změnu herního času zápasu, s čím nesouhlasím, neboť to vyhovuje mužstvům se slabší fyzickou kondicí (hraje se 60 minut (4 x 15), v předchozí sezóně 70 minut (2 x 35), budeme muset opět být aktivnější a mnohem dříve začít presovat soupeře, což je poměrně náročné na fyzickou kondici a herní inteligenci hráčů.

věkové složení

Jak již výše bylo uvedeno, stávající mužstvo bude doplněno o dorostence. Mužstvo tak by mělo v příští sezóně pracovat s 26 čelnou tréninkovou skupinou. Bude to jistě zajímavé.  Věkový průměr by měl být cca 22 let.

realizační tým

Přede dvěma lety jsem přebíral mužstvo s tím, ze k poslednímu zápasu v sezóně 2017/18 skončím v HCH. Což jsem také učinil. V podstatě na naléhání z mnoha stran jsem přehodnotil rozhodnutí a sdělil HCH podmínky (zařazení dorců do A mužstva, změna tréninkových dní, asistent trenéra), za kterých bych byl ochoten pokračovat. Nutno říci ke cti HCH, že všem mi vyšlo HCH vstříc, proto nyní pokračuji.

Pro příští sezónu bude realizační tým tvořit:

Miroslav Ludvík,  trenér

Petr Černý, trenér brankářů

Ivan Kopecký, as. trenéra, manažer

Tímto bych chtěl Petrovi Černému a Ivanu Kopeckému poděkovat  za ochotu podílet se na spolupráci a budování mužstva.

tréninkový program 

13.8. trénink 18:45-20:45

15.8. trénink 18:45-21:00

22.8. trénink 18:45-20:45

24.8. trénink 18:45 – 21:00

27.8. trénink 18:45 – 20:45

29.8. trénink 18:45 – 21:00

2.9. tréninkový kemp 17:00 – 20:00

pak v zaří – říjen:

pondělí  18:50-20:50

středa    19:15-21:00

herní program

8.9. HCH- President

15.9. Hradec Králové – HCH

22.9. HCH – Litice

29.9.  Boh – HCH

6.10. HCH – Praga

13.10. President – HCH

20.10. HCH – Hradec

Vašek a Tomáš – individuální trénink za bedlivého dohledu fanouška z Belgie!

něco málo z mužstva

Pro příští sezónu bude opět kapitánem Tomáš Pauer. Po celý podzim bude opora útočných řad Tomáš Holub bude v rámci studentského programu Erasmus studovat v Irsku. Doufejme, že hokejově získá nové zkušenosti, které zúročí na jaře v HCH.

Nutné ještě zmínit, že nadějný brankář HCH Vašek Uhlíř získal na MEU18 2018 v Cardiffu, B divize, ocenění nejlepšího gólmana. Gratulujeme!

S pozdravem

Ludvík

Úspěšný VAŠEK!

 

 

HCH – konečné 5. místo (zápas s Bohemians, Liticemi B, hodnocení sezóny)


 

HCH 16.6.2018

Trochu opožděně, ale přeci komentář k posledním dvěma zápasům a stručné zhodnocení  sezóny.

Ještě než dojde k povídání samotnému, jistě by se slušelo pogratulovat ženám HCH k pěknému třetímu místu.

Když jsem před dvěma lety přebíral HCH k predikci pátého místa jsem si myslel, že k tomu bude mužstvo potřebovat zázrak. Nebylo však třeba zásahu nadpřirozených sil, ale poctivou prací si kluci páté místo zasloužili.  Je mi jasné, že pro mnoho příznivců HCH je páté místo málo, ale je třeba se na věc podívat reálně a přestat budovat si vzdušné zámky. Nemám rád ve sportu příliš slovo kdyby…., proto si myslím, že při stávajícím kádru je letošní umístění maximum, čeho mužstvo mohlo dosáhnout. Skutečnost, že mužstvo HCH se umístilo na pátém místě, je tak  nutné považovat za úspěch, ale k tomu až závěrem.

HCH-Bohemians 0:4 (0:1)

Jsem rád, že kluci v podstatě až do předposledního zápasu bojovali o play off. O tom, že tomu tak nebude, se rozhodovalo v zápase s Bohemians (ono to tak není pravda, rozhodující okamžik přišel po ukončení základní části, kdy mužstvo se uspokojilo a herní forma odešla neznámo kam). Tento zápas, který se odehrál dne 9.6.2018 v ranních hodinách Na Groši, HCH prohrálo, neb Bohemians bylo produktivní a vsítilo 4 góly. V první půle skončila 0:1, přičemž však ve 4 minutě druhé pole, během tří minut Hostivař obdržela 3 góly a bylo po zápase. Nezlobil jsem se na kluky po jejich mentální stránce, chtěli vyhrát,  ale již to nešlo. Měli jsme špatný pohyb, statická hra jak v ofenzivě a defenzivě, nedocházelo k roztahování hry, nedoplňování druhé vlny záložníky…atd. Mužstvo působilo vyčichle pohybově a fyzicky výkon s časem šel dolů a dolů. Prostě se již nedařilo. Přeci jenom je nutné zmínit jeden klad, vrátili se do týmu po dlouhodobé absenci Klouzal a Vymyslický, a ač neměli, odtrénovalo, bylo potěšující, že chtěli mužstvu pomoci.

Sestava:

Uhlíř/G,Hynek, Pauer J, Svoboda/C, Dudák, Průcha, Beníšek D., Bosák, Houška, Rozhon, Vymyslický, Klouzal, Landa, Beníšek L., Holub

Omluven:

Fiala, Pauer T – zranění, Šmejkal

 

konečně volno

HCH-Litice B 3:1 (1:0)

V posledním zápase s Liticemi B se kluci HCH rozloučili se sezónou. Sportovní klání to bylo uvolněné, kdy hráči z Litic ocenili reciproční dar HCH – osvěžení z místního pivovaru a hra byla v přátelském duchu. Tomáš Pauer, ač dle mého nedoléčen, mermomocí si chtěl odehrát závěrečný mač a tak nastoupil, aby klukům pomohl k sebevědomějšímu výkonu. Ano, HCH bylo v tomto zápase lepší, ale je zde opětovně zdůraznit ALE. Bohužel statická hra – pohyb záložníků a útočníků při naší rozehrávce, či při přechodové fázi nás provázela i v tomto zápase. Chyběl nám pohyb bez balonu, jenž hru HCH zdobil až do konce dubna letošního roku. Statická hra se poté projevila také zejména tím, že hráči útočníci, či záložníci se pohybovali pouze ve středu hřiště a k roztahování hry ač již na base line, či v postranních prostorech nedocházelo. Každopádně to bylo poměrně důstojné rozloučení s uplynulou sezónou.

HCH-Litice B 3:1 (1:0) Góly: 3x Holub

Sestava:

Fiala/G, , Pauer J, Pauer T/C, Průcha, Beníšek D., Bosák, Houška, Rozhon, Vymyslický, Klouzal, Landa, Beníšek L., Holub, Uhlíř

Omluven:

Hynek – škola, Svoboda- práce, Šmejkal, Dudák – zranění

„gáláček“ před zápasem

po dlouhé době hrál také Tomáš Pauer

utkání v přátelském duchu

Filip Vymyslický

 

dobře čte hru, kdyby nehrál ten fotbal – mohl být zdravý celou sezónu

Hodnocení sezóny– stručné

Pakliže si budeme klásti otázku, zdali právě uplynulá sezóna skončila úspěšně, pak já pravím, že ano. Celkové umístění, ale  i samotná hra byla výsledkem dvouleté poctivé práce většiny hráčů. V letošní sezóně jsme se soustředili na celkově rychlejší hru, opětovně v intencích definovaných ofenzivních a defenzivních pravidlech. Soutěžní systém letošní sezóny nebyl příliš nakloněn HCH, neb HCH nemá na rozdávání  individuálně kvalitních hráče, proto menší hokejovost nahrazuje organizovaností a fyzickou kondicí. Kluci tak museli jít pod tlakem zápas od zápasu, a když konečně, a zcela zaslouženě se dostali do horní skupiny v boji pro play off, tak došlo k jejich vydechnutí, ale k nadechnutí již nikoli. Začátkem května, někteří hráči zabalili sezónu – mentálně a  ač se později snažili toto změnit, již to nešlo.  Přesto lze hodnotit sezónu jako velmi úspěšnou. HCH  skončilo celkově na 5. místě, kdy po většinu sezóny předvádělo  velmi dobou hru. Je to nejlepší umístění HCH od roku 2005 (2012,2013 také 5. místo, část mužstva tvořili hráči Bohemians a to s HCH nemá nic společného). V přelomovém období letošní sezóny  – duben-květen se zranili navíc tři klíčový hráči Pauer T, Klouzal, Vymyslický, což se významně projevilo na hře, sebevědomí a celkové hokejovosti mužstva. Od května tak došlo k postupnému poklesu výkonnosti. S ohledem k mnoha absencím, či nedostatku herní kvality, šla dolů i fyzická odolnost mužstva, když na konci sezóny kluci působili dosti unaveně. Každopádně HCH si letos užilo mnoho radosti ze hry i vstřelených gólů.

Největším handicapem současného HCH je problém nedoplňování mužstva. Nebylo v podstatě z čeho(zatím příliš mladí hráči). Od roku 2014 je mužstvo v podstatě identické (najděte si v archivu fotografii mužstva). V podstatě jediným hráčem, který posílil, a to výrazně mužstvo, byl František Rozhon, navrátilec ze Slavie.  Nebylo tak možné ještě letos okysličit novou krví stávající mužstvo, ač někteří hráči by konkurenci potřebovali jako sůl. Pakliže by mužstvo mělo vnitřní konkurenci, nemuselo ani letos při výpadku přelom dubna – května nic zásadního pocítit. HCH by tak v nastávající sezóně především začít pracovat s mladými hráči tak, aby přirozeně a postupně se začali začleňovat do „A“ mužstva HCH. Pakliže by se toto povedlo, další vrchol by mužstvo HCH mohlo mít za 2-3 roky.

S pozdravem

Ludvík

 

porada v odlehčeném duchu

Po Liticích B – konec sezóny a úsměvy

STROMOVOUS

tolik se nedaří – to je sport, vždy musí být tvrdá práce a pak je odměna, když však přijde lenivost…

Mějte se pěkně a užijte si prázdniny!

 

 

SK Slavia – HC Hostivař 1:0 aneb houpou se nám na krku bronzové medaile


Semifinále extraligy

Přemýšlím, co k tomuto zápasu napsat. Pro někoho zklamání, pro někoho úspěch díky dosažení medaile. Po podzimu určitě málokdo z nás čekal, že budeme mezi třemi nejlepšími týmy sezony, a nakonec se nám to povedlo. Postupem času je za bronz každý určitě rád, ale nebudeme si nic nalhávat – letošní Slavia byla hratelná a měly jsme na to jí porazit. Ale teď hezky od začátku…

V sobotu 23.6. nás v Rakovníku čekalo final four, tedy zápasy čtyřech nejlepších týmu v ženské a mužské extralize. Zápas jsme měly naplánovaný od 12:15, ale většina z nás přijela do Rakovníka s předstihem a fandila Rakovníku, díky jejichž výhře bychom už s předstihem věděly, že máme jistý minimálně bronz. Rakovník si nakonec s Hradcem poradil hladce 10:1 a tak jsme šly do zápasu zase o něco klidnější, i když všechny z nás měly touhu zvítězit.

Porada trvala o něco déle, ale poslední zápas už nebylo co pilovat – teď to bylo buď anebo. Celý zápas jsme tahaly za kratší konec, ale i přes to jsme si dokázaly šance vytvořit. Slavia hrála velice tvrdě, často naše hráčky skončily na zemi s bolestivými grimasami, ale o tom boje v play off jsou. Déňa P. si dokonce vyhodila rameno, ale po chvíli odpočinku k zápasu znovu naskočila. Celý tým bojoval, Slavii jsme k vyloženým šancím moc nepouštěly. Párkrát se jim podařilo vystřelit či tečovat, ale vše jsme dokázaly zneškodnit. Slavia měla nespočet rohů jak v první, tak v druhé půli, ale ani jeden z nich nedokázala proměnit i díky tyčce nebo jejich nepřesnostem. Ve druhé půli naši gólmanku překonali, ale střela šla do sítě a přes naše protesty nakonec rozhodčí gól odvolali. My jsme si pár rohů a střel také vytvořili, ale ani my jsme se nedokázaly prosadit, a proto to byl zápas o tom, kdo dá první gól – vyhrál. Když bylo posledních pár minut do konce zápasu a stav byl stále 0:0, už jsme myslely i na případné nájezdy, ale bohužel jsme dostaly smolný gól, na který jsme nedokázaly odpovědět. Byl to gól po teči, na který obrana ani gólmanka nestihla zareagovat.

Co nás může těšit poslední zápas, ale i celé jaro je to, že jsme nedostaly žádný gól z rohu, a naopak nám rohy vycházely daleko lépe než třeba na podzim.

Celý tým makal na 100 %. Máme spoustu mladých hráček, které se postupně začleňují do našeho týmu a určitě jim bude patřit budoucnost hostivařského hokeje. Hlavu vzhůru, příští rok se o finále pokusíme znovu a věřím, že máme na to porvat se o titul! Teď si užijeme měsíc volna a v srpnu na to opět vlétneme.

Děkujeme všem, kteří nám fandili a moc si vážíme, že jste se za námi byli podívat v Rakovníku a povzbuzovali nás.

Za tým HCH Nikča a Déňa

   

 

Dvě víkendové výhry nás posunuly na třetí místo po základní části 


Tento víkend jsme odehrály dva poslední a velmi důležité zápasy v základní skupině. Věděly jsme, že pokud vyhrajeme jeden z nich, tak máme z 99,9% jisté semifinále. V případě výhry v obou zápasech jsme se mohly dostat do play off ze třetího místa – kdo by s tím po nevydařením podzimu počítal?

V pátek nás čekala od 18:30 pražská Slavia B, která je zajisté překvapením celé soutěže, protože až do posledního kola měla šanci bojovat o play off. My jsme s nimi na podzim prohrály smolně 2:3 a proto jsme jim to teď chtěly vrátit a ukázat, že to s medailí myslíme vážně. Do zápasu jsme vstoupily v tempu, které jsme si před zápasem řekly. Hezky jsme kombinovaly, nabízely se a vytvářely si plno pěkných akcí. Zkraje zápasu se po jedné takové akci odpískal roh, ze kterého střelou k pravé tyči dala gól Květa – 1:0! Gól nás nejen uklidnil, ale také nabudil. Slavia si kromě jednoho rohu a střely na bránu nic nevytvořila, byly jsme jasně lepším týmem. Další roh v náš prospěch opět střílela Květa, která tentokrát sice gól nedala, ale z pohotové dorážky ji zastoupila Bětka a rázem to bylo 2:0! Slavia hrála hlavně propalovanou, ale míčky jsme dokázaly v zóně zachycovat a vytvářet si další útoky. Na 3:0 upravila z rohu skóre Déňa N., která propálila vše, co jí stálo v cestě a mohly jsme se radovat potřetí. Druhý poločas jsme trochu polevily a Slávistky měly více brejků, ale díky naší obraně a gólmance žádný gól nepadl. My jsme si sice i nadále vytvářely šance, ale ani z rohů, ani ze hry se nám už žádný gól nepodařilo vstřelit.

V sobotu nás čekal zápas s Hradcem Králové a díky páteční výhře to byl zápas o konečné třetí místo. Začaly jsme neobvykle – místo pozdravu s diváky jsme se loučily s našimi dlouholetými hráčkami s Kačenkou a Janičkou. Tímto bychom jim ještě jednou chtěly poděkovat, co pro náš tým udělaly a rády je kdykoliv na hřišti znovu přivítáme. 😊

Do zápasu jsme šly s dobrou náladou, která se přenesla také do zápasu a bylo vidět, jak moc chceme uspět. Na Hradec jsme vlétly a hned v páté minutě si vytvořily roh. Střela sice gólem neskončila, ale z následné dorážky se trefila Terka H. a vedly jsme 1:0! Po tomto gólu jsme trochu polevily, Hradec si také vytvořil několik slibných šancí a rohů, ale všechno jsme dokázaly ubránit a z jednoho brejku jsme daly druhý gól zápasu. Staňky projela několik hostujících hráček a vedle gólmanky prošel míček až k Déně N., která měla lehkou pozici a trefila ho do prázdné branky – 2:0! Zápas probíhal v rychlejším tempu než proti Slavii B a divákům se musel líbit. Druhý poločas nás začal Hradec více napadat, ale i nadále jsme hrály svoji hru a k vážnějším útočným akcím je nepouštěly. Naopak z jedné naší akce dala krásný gól Léňa, která prošla po levé straně do kruhu, položila si gólmanku a puší dala náš další gól 3:0! V druhé půli už na nás bylo vidět, že máme v nohou páteční zápas a neběhalo se nám tak dobře. Makaly jsme ale na 100% a pro vítězství jsme chtěly udělat vše. Střílely jsme z každé pozice, ale gól se nám ze hry dát už nepodařilo. Naopak se nám ho ale podařilo dát z rohu. Jako poslední se ke slovu dostala sváteční střelkyně Verča, která si roh sama chytla, prokličkovala vybíhající hráčky a obrovskou bombou (přeháním – větší ránu by dokázala dát i mladší žákyně) 😊 dala gól na 4:0! Rána to sice nebyla veliká, ale o to přesněji umístěná a zapadla přímo k pravé tyči hostující gólmanky. Na konci zápasu jsme trochu polevily a zhruba půl minuty před koncem jsme dostaly zbytečný a smolný gól, který upravil konečné skóre na 4:1! Gól nás ale nemrzel dlouho, tři body jsme získaly a s tím spojené třetí místo, pro které jsme tak bojovaly!

Příští sobotu nás na hřišti Rakovníka čeká nejdůležitější zápas sezóny. V semifinále se od 12,15 hod střetneme s hráčkami Slavie, kterým chceme oplatit porážku a dostat se přes ně do finále extraligy.

Doufáme, že si najdete čas a půjdete nám fandit.

Za tým HCH Niky a Déňa

Očima trenérky:

Nejdřív musím všechny pochválit za přístup v celé naší řadě posledních čtyř zápasů. Bylo skvělé pozorovat, že jsme si jasně šly za naším cílem a dosáhly jsme ho.

Páteční zápas proti Slávii B jsme v první půli nasadily naše tempo a určovaly jsme rytmus hry. Dodržovaly jsme pokyny. V druhé polovině naše hra upadla a spíše jsme se přizpůsobily a soupeř se dostal i k útočným akcím. Každopádně byl zápas v hezkém tempu a bylo vidět spoustu pěkných kombinací.

Sobotní zápas proti Hradci Králové měl určit naše konečné postavení v základní části. Hned od začátku jsme byly lepším týmem. Přenášela se hra jak v obraně, tak i záloze a útoku. Hra byla divácky atraktivní a padaly góly. Škoda gólu, který jsme dostaly 35 sekund do konce zápasu. Nejen, že si Nikča zasloužila nulu, ale v semifinálových zápasech se to nesmí opakovat.

 

Léňa goool 🙂

Nikča vše vychytá 🙂

HCH-SK Slavia Praha 0:4, porážka se ctí


příjemné setkání u Botiče

V sobotu (2.6.2018) se sice prohrálo, ale přesto můžu upřímně říci, že výkon HCH byl jeden z nejlepších od doby, kdy jsem převzal tento tým. Kluci navázali na výkon z minulého týdne ze zápasu s Liticemi „B“ a nastoupili na Slavii bez respektu. Na naší straně nás stále trápí absence klíčových hráčů Pauera T., Klouzala, Vymyslického, nicméně lze  uvést, že se mužstvo již s touto komplikací vyrovnalo. Družstvo Slavie je technicky či herně zcela jinde, neb je z 90 % složeno ze současných či bývalých reprezentantů, či je to mužstvo hrající každoročně evropské poháry. Jestliže jsme chtěli uspět, museli  jsme odehrát zodpovědný výkon, bez přílišného respektu k soupeři s dobrou organizací jak v defenzivě, tak při přechodu do útoku s tím, že cca 8-9 šancí za zápas se musí proměnit alespoň polovina. V sobotu tak HCH podalo výborný kolektivní výkon plné osobní zodpovědnosti vůči svým spoluhráčů. Co se však nepodařilo, bylo vsítění gólu.  Možnosti ke skórování si kluci vytvořili. S ohledem na průběh zápasu bylo zřejmé, že vyhraje to mužstvo, které se podaří vstřelit první gól. Po 60 minut utkání branka nepadla. V závěru přeci jenom nás Slavia díky herní vyspělosti jejich hráčů a naší nepatrné chybě v defenzivní zóně, vstřelila branku. Posléze ještě HCH měl Aleš Bosák na hokejce vyrovnání, ale soupeř pak přidal 65 minutě druhý gól. V podstatě soupeř pak dal ještě v 69,70 minutě ještě dva góly, za to však nezlobím, byl to pro kluky na konci zmar. Po celý zápas HCH bylo soupeři z Edenu vyrovnaným soupeřem. K dokreslení lze uvést jednu skutečnost, která má určitou vypovídající hodnotu: Slavie se dostala k zakončení až 15 minutě. Pakliže mužstvo Slavie technicky převyšuje kluky z Groše, tuto přednost soupeře  v sobotu hostivařští nahrazovali nasazením, pohybem a organizovaností.

Dva nosáči tankují SUPER

Netřeba vyzdvihovat jednotlivé hráče, přesto musím pochválit Vaška Průchu, který dnes potvrdil, že hraje na jaře v životní formě, dále výborně chytajícího Tomáše Fialu a v neposlední řadě i Vaška Uhlíře, který se dnes díky velké marodce musel nastoupit do útoku, kde předvedl velmi dobrý výkon.

Zápas s přehledem řídila dvojice rozhodčích Mejzlík, Plochý.

HCH – SK Slavia Praha 0:4 (0:0)

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Rozhon, Pauer J., Svoboda/C, Beníšek D, Průcha, Bosák, Holub, Landa, Beníšek L., Uhlíř

Omluveni:

Pauer T – zranění, Klouzal – rekonvalescence, Vymyslický – rekonvalescence, Houška – nemoc, Šmejkal – volno

S pozdravem

Ludvík

před zápasem:

zahřátí na malém hřišti

Beníškové – otec a syn na mašinách….parkují v zakázaném prostoru! To bude asi průšvih.

jde se na to

Tomáš Fiala – kvalitní výkon

I. poločas

Jakub Landa ve své první šanci

chybělo málo

Jakub Landa ve své druhé šanci

Fanda Rozhon a jeho dobré řešení brejkové situace

Přestávka:

pár slov je třeba

Tanečník s vodní synchronizací (pozemní akvalbela)

najdi pět rozdílů 🙂

II. poločas

Roh soupeře a Hyňa

Vašek Průcha – skvělý výkon  – šance

Roh soupeře – Tomáš , celou situaci pod kontrolou

Alešova pěkná akce

možné plynulé vystřelení puší by brankáře Slavie Formánka překvapilo

Tomáš Holub také hrál s chutí

po zápase

poraženi, ale se ctí

Klouzek nám také něco řekne

…řekl, ale při přetažení na jiný formát se neuložil zvuk. Tedy říká, …přišel se podívat na  zápas a v posledních 10 minut měl velké nervy a myslel, že vyhrajeme…..

Tak Klouzku, příště již na hřišti…

 

HC Hostivař – HC Praga 3:1 aneb druhý krok v cestě do play off splněn!


V sobotu 26.5. nás v poledne čekal velmi důležitý zápas s Pragovkou. Do zápasu jsme šly s tím, že uděláme maximum pro získání tří bodů a poražené ze hřiště neodejdeme. Jako vždy jsme si k zápasu řekly taktické pokyny a chyby, které jsme chtěly oproti předchozím zápasům odstranit.

Zápas se hrál za velkého horka, proto jsme zřejmě první poločas nehrály v takovém tempu, jak bychom chtěly. I přes to jsme většinu první půle měly více ze hry a vytvořily si nějaké šance a rohy. Rohy by měly být největší zbraň na vstřelení gólu, ale u nás tomu je bohužel naopak a z těchto situací se nám góly střílet nedaří. Věděly jsme ale, že když půjdeme štěstí naproti, zlomí se to a taky se tak stalo. Hostující gólmanka střelu z vrcholku kruhu ještě stačila vyrazit, ale proti dorážce byla krátká a Staňky dala první a pro nás velice důležitý gól zápasu – 1:0! Praga se snažila hrát od půlky a ohrožovala nás z brejků. Z jednoho takového se jí nakonec podařilo dát gól, když si míček srazila do naší branky vlastní hráčka – smolný gól, který znamenal vyrovnání na 1:1! Tento gól nás paradoxně nakopl a chtěly jsme vítězství překlopit na naši stranu, ale v cestě nám stála hostující obrana v čele s gólmankou nebo bohužel rozhodčí, který nám neuznal regulérní gól a nepískl sporné momenty v kruhu. Pragovka si na konci první půle také vytvořila pár rohů, ale všechny jsme dokázaly ubránit.

Do druhé půle jsme šly za nerozhodného stavu, ale věděly jsme, že když nepolevíme, tak naše hra góly přinese. Hra se odehrávala ve větším tempu a z naší strany bylo vidět zlepšení. Vybojovaly jsme si několik rohů a z jednoho jsme dokázaly vstřelit gól. Opět přišla střela z vrcholku kruhu, kterou gólmanka vykopla, ale jen na hokejku Déni N., která vstřelila vítězný gól zápasu – 2:1!. (,,Z rohu to gólmanka kopla do strany přímo na mě. Já si v hlavě řekla, že teď to musím vybombit a dát gól ranou do sítě,,). Gól to byl opravdu výstavní, střela šla gólmance na hokejku a neměla nejmenší šanci na střelu zareagovat. Bohužel místo toho, aby nás tento gól uklidnil, tak jsme se začaly bát o výsledek a nechaly Pragovku útočit. Vytvořila si několik slibných šancí, střel a hlavně tečí, které jsme nedokázaly pokrýt, ale nic z toho neskončilo za zády naší gólmanky. V poslední minutě poslala Déňa N. do brejku Léňu, která se nemýlila a upravila skóre na konečných 3:1!

Musím pochválit celý tým za bojovnost, bylo vidět, že se o play off chceme poprat a zase jsme o krok blíže k boji o medaile.

Očima trenérky:

Náš úkol zněl jasně – vyhrát! První poločas byl ve volnějším tempu, ale díky vedru náročný. Druhý poločas byl bojovnější, důraznější a byly vidět hezké kombinace na soupeřově polovině. Stále se ale objevují nepřesné přihrávky a máme problémy s přenášení hry. Nejdůležitější ale je, že jsme splnily náš další krok!!!

 

Pátek 15.6. nás od 18,30 hod čeká na domácím hřišti Slavia B a v sobotu 16.6. nás doma čeká od 12 hod souboj s HC Hradec Králové. Přijďte nám fandit.

 

Za tým HCH Niky a Déňa

LITICE B -HCH 1:2, zasloužené vítězství


spokojenost

Dnešní sobotní odpoledne od 13:00 se odehrálo další dějství v jarním cyklu víkendových rozjímání na téma  – ťukání na bránu play-off, respektive, chtějí se kluci ještě poprat o naději? Odpověď dnes zněla ano. Soupeř byl jistě na domácí půdě nepříjemný, neb velmi zkušení hráči doplnění mladíky (klasická náplň béčka) dokázal, že právem postoupil do horní šestky. HCH však po měsíce konečně předvedlo poměrně dobrý výkon a po zásluze vyhrálo.  Během zápasu si kluci vytvořili  mnoho šancí či náznaků (chybné vyhodnocení  herní situace, či zbrklost v zakončení). Soupeř se k zakončení dostal velmi sporadicky, nicméně určitou nekoncentrovaností v závěru soupeři se umožnil dohrávat roh, nakonec z toho byla série 4 dohrávaných rohů. Tedy jsme rádi, za situace poměrně velkých absencí byl dnes v Plzni podán kvalitní výkon, nicméně v závěru se štěstím. HCH po celý zápas diktovalo tempo snažilo se o roztahování hry bez fyzického kontaktu. Jedinou kaňkou na tomto utkání pak bylo obnovené zranění kapitána mužstva Tomáše Pauera (po 10 minutách).

Marodka se tak vrátila do starých kolejí. Vedle absence Klouzka, Filipa Vymyslického, chyběl také maturant Jakub Šmejkal, který se ještě nevzpamatoval z maturitního šoku (odmaturoval).

Netřeba dnes chválit jednotlivé hráče, neb si každý z kluků odvedl své (v rámci svých možností). U prvního gólu řádilo bratrské duo ze Satalic a druhou branku přidal s chutí hrající Tomáš Holub.

Příští týden tak na domácí půdě proti Slavii Praha budu očekávat navázání na hru z Litic. Marodka se sice nevyprázdní, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Čekám dobrý, bojovný, koncentrovaný a sebevědomý výkon.

Zápas velmi dobře řídila dvojice rozhodčích Holek, Větrovský.

za pěkného počasí

TJ LITICE PLZEŇ – HCH 1:2 (1:2)

Góly: Beníšek D., Holub

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Hynek, Svoboda, Rozhon, Pauer T./C, Pauer J., Beníšek D., Beníšek L., Bosák, Průcha, Landa, Holub, Houška

Omluveni:

Vymyslický – rekonvalescence, Klouzal – nemocný, Šmejkal – volno, Fiala – volno

S pozdravem

Ludvík

před zápasem – zahřátí

před zápasová příprava – kontaktní hokej

koncentrace před zápasem

dnes chytal Vašek Uhlíř – podal spolehlivý výkon

Tomáš Holek – pozdrav

první gól, aneb řádění dvojice ze Satalic

Holub – roh – gól

Tomáš gól z jiného úhlu

Univerzál Fanda Rozhon ve své první šanci

Hyňa se dostal také k zakončení

Aleš a roh – tlačit dolů

 

Fanda Rozhon

II. poločas

momentka ze zápasu

Holubíno při chuti

 

Chtělo to úder – pěkná akce

trochu důrazu při zakončení

Tomáš Holub je jinak z této pozice neomylný…

rohů za zápas na straně HCH bylo 7

šancí bylo poměrně mnoho

Zraněný kapitán Tomáš Pauer s bratrem Janem a Tondou Houškou

nejprve na zápase

k večeru na brigádě – vyčištění tabule – je spokojen

Sledovat Lukáše Beníška

 

HC Hostivař – TJ Mnichovice 5:1 aneb první krok ze čtyř v cestě do play off splněn


V pátek 18.5. nás na domácím hřišti čekal zápas s hráčkami Mnichovic. Na jaře jsme s nimi změřily síly už podruhé a zřejmě jsme si myslely, že to bude stejně jednoduchý a střelecky plodný zápas, jako předtím.

Opak byl ale pravdou, v první půli jsme absolutně nehrály svoji hru a nedodržovaly dané pokyny, které jsme si na poradě řekly. Přizpůsobily jsme se hře soupeře a pro diváky musel být první poločas velmi neatraktivní. Hra byla pomalá a jak v obranné, tak v útočné fázi jsme měly velké mezery. Soupeř navíc ve většině případech míčky propaloval a jsme rádi, že to neskončilo zraněním našich hráček. Dvě hráčky totiž dostaly úderem do oblasti břicha a hrudníku, ale ve hře naštěstí mohly pokračovat.

V první půli jsme si vypracovaly několik rohů, ze kterých jsme vytěžily gól po teči Míši V. – 1:0! Soupeř, ale za nedlouho vyrovnal, když se po faulu v našem kruhu pískla penalta a hostující hráčka poslala míček na druhou stranu, než šla naše gólmanka a bylo to rázem 1:1! Skóre se do poločasu již nezměnilo.

O pauze jsme si řekly, že musíme hru razantně změnit, přitvrdit a dávat si rychlejší nahrávky a opravdu jsme to začaly dodržovat. Hned zkraje druhé půle vstřelila po hezké akci gól Léňa, když si nejdříve položila hostující gólmanku a poté střílela do prázdné brány a nemýlila se 2:1! Tímto gólem jsme se uklidnily a začaly jsme si vytvářet více šancí. Naše dravost v kruhu nakonec vyústila ve faul a měly jsme k dispozici penaltu, ke které se postavila Staňky a nedala gólmance šanci 3:1! Hostující hráčky využívaly chyb v našem středu hřišti, který nebyl pokrytý tak, jak by měl, ale obrana s gólmankou jejich šance zmařily. Na 4:1 upravila skóre Déňa N., když tečovala míček, který ze třetiny poslala do kruhu Léňa – zde jsme viděly, jak jednoduché může být dát gól. Hostující gólmanku jsme zasypávaly střelami ze všech stran, ale většina skončila vedle brány nebo na jejích betonech. Při jedné z akcí se dostala k míčku Bětka a BACKHANDEM!!! dala krásný gól, který stanovil konečné skóre 5:1!

Skóre se sice zdá jednoznačné, ale byl to těžký zápas, ze kterého se musíme do posledních třech zápasů poučit. Opět jsme nepřenášely hru, chtěly útočit, ale zapomínali na bránění.

Tímto bychom Vás chtěly pozvat na další domácí zápas, který se uskuteční v sobotu 26.5. od 12 hod s týmem HC Praga. Držte nám palce, pouze tři body z tohoto zápasu nás udrží v boje o play off!

Za tým HCH Niky a Déňa

HC 1972 Rakovník – HC Hostivař 3:2 aneb body zůstávají v Rakovníku, ale naše hra se zvedá


V sobotu 12.5. nás od 10:30 čekal zápas na hřišti silného soupeře z Rakovníka. Domácí hráčky se připravují na pohár v Belgii a úspěchu podřizují vše, proto trénují daleko více, než v předchozích letech a byly jsme zvědavé, jak bude jejich hra vypadat.

V první půli na nás soupeř opravdu vlétl, za celý poločas jsme měly snad jen dvě šance, z toho hned ta první skončila gólem. Léňa krásně vystřelila z vrcholku kruhu a nedala gólmance šanci – 0:1! Rakovník byl po většinu času na naší půlce, ale gólových akci si tolik nevypracoval. Měly k dispozici i několik rohů, které se nám podařilo ubránit. Z jedné akce nakonec Rakovník ale přece jen dokázal v první půli vyrovnat. Domácí hráčka šla po naší levé straně, gólmanka proti ní vyběhla, aby ji zmenšila střelecký úhel, ale ta nahrála na rakovnickou kanonýrku Kláru Hanzlovou, která dala gól. Tedy gól, sekla do hole naší bránící hráčky a od její hole šel míček do brány. Naše protesty proti tomuto gólu vyslyšeny nebyly – 1:1!

Do šaten jsme šly s pocitem, že i proti nejsilnějším týmům ligy dokážeme hrát vyrovnaně, a proto jsme do nich hned z kraje druhé půle šly naplno. Dostávaly jsme se více do hry, lépe si nahrávaly a také se více útočilo. Pro diváky určitě hezký zápas, šance byly na obou stranách. Hru jsme více otevřely a domácí hráčky to z brejku potrestaly 2:1! Tento gól nás ještě více nabudil a postupně jsme si vypracovaly více šancí i rohů. Z jedné takové Terka P. vyrovnala, když dorážela míček do hostující branky – 2:2! Doufaly jsme, že výsledek udržíme a z těžkého zápasu si odvezeme minimálně bod, ale bohužel se ke slovu dostala znovu Klára Hanzlová, která si pohrála se čtyřmi bránícími hráčkami a backhandem nekompromisně zavěsila míček do branky – 3:2! Na tento gól už jsme odpovědět nedokázaly, a tak jsme v Rakovníku všechny tři body nechaly.

Doufáme, že se k nám v následujících zápasech štěstí konečně přikloní a užijeme si pocit vítězství i nad silnějšími týmy ligy.

Góly: 1x Lenka Brtvová, 1x Terka Pazlarová

Očima trenérky:

V sobotním zápase byla vidět řada hezkých kombinačních i individuálních akcí. Gólové šance viděli diváci na obou stranách. Hezký bojovný a vyrovnaný zápas nám ukazuje, že jsme rovnocenným soupeřem těm nejlepším týmům v naší lize. Máme stále slabinu v zakončení a přečíslení. A musím také zmínit smolný konec zápasu, kdy jedna hráčka přejde přes naše 4 obránkyně, a ještě vystřelí a dá gól. Tomu musíme do příště zamezit. Každopádně remíza by tomuto zápasu zcela objektivně slušela více.

Pozvánka na následující zápas:

Příští zápas odehrajeme v pátek 18.5. od 18:30 na domácím hřišti proti týmu z Mnichovic. Tímto jste srdečně zváni.

Za tým HCH Niky a Déňa

Turnaj U10 na Slavii 13.5.2018


Za velmi krásného počasí se v neděli 13.5. konal turnaj kategorie U10. Turnaje se účastnilo 12 pražských týmu včetně hostivaře A kluci a B holky. Ze tří skupin se oba dva hostivařské týmy potkaly v samotném finálovém souboji, kde nakonec více štěstí provázelo kluky a po nájezdech skončili na prvním místě. Holky se ale nemají za co stydět a právem se umístily na krásné druhé příčce. Nejvíc nás těší jejich bojovné srdce, týmová hra a to, že první dvě příčky obsadily právě hostivařské týmy a nechaly za sebou všechny ostatní pražské týmy.

trenérky Kabelka a Déňa

Bohemians – HCH 4:2 – zlepšený výkon ve druhé půli prohru neodvrátil


V sobotu 12.5.2018 čekal na HCH již druhý zápas nadstavbové části, kdy borci z Groše chtěli v zápase s Bohemians napravit výkon z předchozího utkání s SKS. Přání je jedna věc a provedení druhá. Bohužel v současném rozpoložení mužstva je těžké napravovat jakékoli individuální chyby jednotlivců. Tedy v první poločase jsem udělali při rozehrávce či bránění velmi laciné individuální chyby, kdy navíc po ztrátě chyběla agresivita a soupeři se tak daroval třígólový náskok. Co naplat, že posléze přišlo viditelné zlepšení. Výsledky a hra se odráží nejen v kvalitě kádru, ale také v práci na tréninku. Pakliže někde něco schází, projeví se to v zápase.  Soupeř dal 4 góly a vyhrál tak zaslouženě.

Nicméně druhý poločas, zvláště některé pasáže jsou příslibem k zápasu v Liticích. Jelikož se zápas hraje až 12 dní, je zde naděje na návrat na hřiště Tomáše Pauera a Filipa Vymyslického.

Bohemians – HC Hostivař 4:2 (3:1)

Góly: Bosák, Landa

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Rozhon, Svoboda, Bosák, Průcha, Beníšek D., Houška, Landa, Holub, Beníšek L., Pauer J.

Omluveni: Pauer T . rekonvalescence, Vymyslický zranění, Klouzal nemocný, Uhlíř s U18, Šmejkal – maturita

S pozdravem

Ludvík

 

 

HC Hostivař – SK Slavia Praha aneb neproměněné šance nás stály body


Ve sváteční den 8.5. jsme se na domácím hřišti utkaly s hráčkami pražské Slavie. Byl to doposud nejtěžší soupeř, na kterého jsme na jaře narazily a tento zápas nám ukázal, jestli dokážeme se silnými týmy z předních míst tabulky hrát vyrovnaný hokej.

Začátek první půle jsme si řekly, že začneme hrát od poloviny a do pressu půjdeme až později. Hned na začátku zápasu jsme si vytvořily roh, ze kterého ovšem nakonec nic nebylo. Hra byla zajímavá, útočilo se na obě strany, a proto bylo jasné, že kdo dá první gól, tak bude na koni. To se bohužel povedlo hostujícím hráčkám, když před kruhem rozehrály balón a my soustředěné na tuto rozehrávku dostaly gól po teči slávistické útočnice, kterou jsme si nehlídaly tak, jak bychom měly. Skóre se do první půle již nezměnilo, a tak jsme odcházely za stavu 0:1.

O přestávce jsme si všechny chyby řekly a trenérka nás nabádala k větší aktivitě a agresivitě v útočném kruhu. Její slova jsme si vzaly k srdci, bojovaly jsme a vytvořily si nespočet gólových šancí a rohů. Těch bylo celkem 11, ale bohužel jsme ani jeden nedokázaly proměnit. Po jedné z akcí jsme vybojovaly penaltu, ke které se postavila Denisa N., ale hostující gólmanka penaltu chytila. V tuto chvíli se dle mého názoru zápas zlomil, protože jsme z dalšího protiútoku dostaly laciný gól a dva góly se proti Slavii (leč oslabené a značně omlazené) dávají těžko. Bojovaly jsme až do konce zápasu, ale ke gólům to nevedlo, a to i přes to, že jsme mohly minimálně 2x zakončovat do prázdné brány. Vrhly jsme vše do útoku a v poslední půl minutě dostaly třetí gól, který stanovil konečné skóre.

Zápas jsme si nezasloužily prohrát. Svým výkonem jsme měly na to Slavii konečně porazit, ale stále nám chybí chladnější hlava ve finální fázi. Dokázaly jsme si ale, že i se silnými týmy hrajeme vyrovnaný útočný hokej a musím všechny pochválit za předvedený výkon. Tento týden se na tréninku zaměříme na rohy, držte nám palce, ať v sobotu v Rakovníku předvedeme podobný výkon a odcházíme ze zápasu s pocitem vítězství.

Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Očima trenérky:

Předvedený výkon v tomto zápase absolutně neodpovídal skutečnosti. Minimálně bod ne-li tři jsme si zasloužily. Hrály jsme kompaktně, týmově a dodržovaly taktiky. Nechyběla ani bojovnost a jsem s předvedenou hrou spokojená. Jediné, s čím spokojená nejsem, jsou naše trestné rohy a neproměněné šance. Na tom musíme zapracovat! Jestliže toto změníme, vím že můžeme porazit kohokoliv!

Za tým HCH Niky a Déňa

Všechny tři holky Halamovy se nám bohužel 26.5 na jednom hřišti neukáží.


Lákala jsem Vás na zápas s Pragovkou 26.5, kde se nám měly na jednom hřišti objevit všechny tři holky Halamovy. Bohužel, však na základě zranění nejmladší z aktérek jsme nuceni tuto údalost zrušit. Samozřejmě zápas jako takový zrušený není a Zůza to na hřišti bude muset zvládnout i tak 🙂

Přeji prima večer a budeme se Vás těšit 26.5 ve 12:00 u nás na hostíku.

TJ Plzeň Litice – HC Hostivař 0:5 aneb dodržování pokynů nese své ovoce


V sobotu 5.5. jsme se vydaly na výlet do Litic u Plzně, kde nás od 15 hod čekal zápas s nevyzpytatelným domácím týmem. Rok od roku se Litice lepší, proto jsme nesměly nic podcenit a důkladně jsme se na ně připravily. V toto krásné datum se nejvíce dařilo komu jinému než hráčce s číslem 5 – Léně, která vstřelila hattrick.

Od začátku zápasu jsme šly do pressu a už ve druhé minutě skórovaly po krásné individuální akci od Terky H., která prošla několik domácích hráček a pod tělem padající gólmanky vstřelila první gól utkání. Tento gól nás nejen uklidnil, ale také nakopl k dalším krásným akcím. Po jedné takové vybojovala Léna penaltu, ke které se postavila Déňa N. a mířila přesně. Skóre 0:2 vydrželo až do konce první půle i když šance na vstřelení gólů jsme si vytvářely i nadále. V druhé půli už se trochu polevilo, a i Litické hráčky se dostávaly na útočnou polovinu. Ke gólu to ovšem nevedlo, a naopak my jsme vstřelily tři další góly a odvezly si potřebné body pro boje o play off a hlavně větší sebevědomí do úterního zápasu, kdy nás čeká na domácím hřišti Slavia. Dokázaly jsme si, že umíme přenášet hru a tím si vytvářet šance. Jediné, co by se dalo naší hře vytknout je to, že drbeme míček více, než bychom měly – chybí nám načasování přihrávky, ale po sobotní výhře se na to rychle zapomnělo 😊

Očima trenérky:

Dnešní výhra byla krásná a zasloužená a musím všechny pochválit. Bylo vidět veliké zlepšení v kombinační hře i v individuálních dovednostech. Díky prostoru, který nám dal soupeř jsme přenášely hru z jedné strany na druhou. Stále je ale potřeba zapracovat na rychlejší a lepší orientaci na hřišti. Hattickem se dnes blýskla Lenka Brtvová

Popis gólů očima střelkyně hattricku:

První gól: velká náhoda 😊 Ani nevím, jestli to byla nahrávka nebo střela, z otočky jsem poslala balón někam vedle branky a litická hráčka si ho kopla do branky, ale asi jsem konečně prolomila střeleckou smůlu 😊

Druhý gól: Běžím, běžím a nikoho nevidím, tak to prostě dloubnu na branku a ono to přeletělo rameno gólmanky 😊

Třetí gól: Převzala jsem balón od Bětky, jedna otočka – tam plno, druhá otočka, tam branková čára, stahovačka pod nohy a když už jsem nevěděla, co s tím, tak jsem opět jen dloubla balón a hele prošlo to. Kudy? Tak to fakt nevím, no ale byl tam 😊

Pozn. Od spoluhráček: Snad ti to střelecké štěstí zůstane i do dalšího zápasu a chtěly bychom se naučit ,,dloubat,, do balónu tak jako ty 😊

Za tým HCH Niky a Déňa

Muži : SKS-HCH 6:0, bídný výkon


Slavia Praha – HC Hostivař 6:0

– špatný výkon – je co napravovat !

Dnes 5.5.2018 se uskutečnil první zápas nadstavbové části v boji pro play off. Výkon z naší strany však nebyl vůbec dobrý. Chyběla herní kvalita, což se negativně projevilo ve hře HCH. Ač soupeř podal zcela průměrný výkon,  v rozpoložení, které jsme měli v tomto zápase, to zcela soupeři stačilo. Neb vše souvisí se vším, bylo znát absence Tomáše Pauera, Petra Klouzala a Filipa Vymyslického, tedy tří klíčových hráčů HCH. Bohužel v současné době tyto hráče nejde adekvátně nahradit. Zatímco Petr Klouzal onemocněl, Filip si zlomil nohu při fotbale, a dále musím „poděkovat“ současnému vedení reprezentace mužů, neboť Tomáš Pauer se vrátil z dvojdenního soustředění zcela rozbitý a zraněný….nic více k tomu nelze dodat.

Nicméně výše uvedené problémy neomlouvají, tak trochu nemastný neslaný výkon. Nasazení a entuziasmus z předchozích zápasů byl ten tam. V defenzivní i útočné fázi vládla ošizení herních činností. Příští utkání bychom měli trochu zabrat, pakliže si chceme zachovati, alespoň nějakou šanci na slušné umístění.

Za poslední dva roky, toto byl jeden z nejslabších výkonů, doufám, že jsem si ho již vybrali a zase půjdeme nahoru. Dojde k určitým změnám v postech, předpokládám, že by nám to ofenzivně mělo pomoci.

Z videa není nic – neboť pramálo jsme si vytvořili.

SK Slavia Praha – HC Hostivař 6:0 (2:0)

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Pauer J., Pauer T./C (zkusil to se zraněním nastoupit po 10 minutách odstoupil), Svoboda, Hynek, Rozhon, Beníšek D., Beníšek L., Bosák, Průcha, Houška, Šmejkal, Landa, Holub

S pozdravem

Ludvík

pěkná akce – jednoduchá

Šance Tomáše Holuba

Za stavu 0:2 – nedopískaná zcela jasná penalta

 

SK Slavia Hradec Králové – HC Hostivař 1:0 aneb opustilo nás střelecké štěstí


 
V sobotu 28.4. nás čekal zápas v Hradci Králové. Hrálo se už v 9:30, což nikdo z nás kvůli rannímu vstávání neocenil.
Z předchozího zápasu jsme měly k dispozici video, které odhalilo naše chyby a nedostatky. Při tréninku jsme se zaměřily hlavně na cvičení jedna na jednu a musím říct, že to bylo ku prospěchu. Holky se přestávají bát vzít na sebe zodpovědnost a do těchto soubojů chodí častěji. Porada proběhla ve stejném duchu jako předchozí zápasy, jen nám Staňky kladla větší důraz na přesouvání hry – to se nám bohužel v zápase zase nepovedlo a budeme se na to muset zaměřit více.
Do zápasu jsme šly s jediným cílem, a to vzít si tři body a navázat tak na předchozí zápasy. Povrch v Hradci nám úplně nesedí, pokaždé zde máme veliké problémy a potvrdilo se to i teď. Opustilo nás střelecké štěstí, nebyly jsme schopné gólmanku Hradce propálit a domů odjížděly z prázdnou.  K dispozici jsme měly i penaltu, ke které se postavila Léňa, ale hradecká gólmanka vystihla směr a bohužel to chytila. Protihráčky se do našeho kruhu tak často nedostávaly, za první poločas vystřelily jen 2x, ale jelikož jsme se ani my neprosadily, šlo se do šaten za stavu 0:0.
V druhé půli jsme se snažily vstřelit brzký gól, ale soupeřky hrály od poloviny, vzadu to zabetonovaly a my si s tím nedokázaly poradit. Chyběl nám důraz a chladnější hlava v jejich kruhu. Hradec nás potrestal z rohu, kdy jsme si nepohlídali dorážku a pod gólmankou míček doputoval až do brány. Naše snaha za vyrovnáním přinášela více a více nepřesností a skóre už se nezměnilo.
I přes nepovedený zápas bych ráda pochválila naši obranu, která pracovala velmi dobře. Na levého beka se poprvé postavila Denisa P., která se s tím poprala nad očekávání a Šárka, která hrála posledního, byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.  Většina týmu hrála celý zápas bez střídání, protože jsme na zápas odjely pouze ve 12 lidech + gólman a holky si chvílema sáhly na dno.
Na konec snad jen to, až si uvědomíme, že pozemní hokej není individuální sport a člověk tomu musí něco obětovat a mít zodpovědnost, určitě v naší hře nastane zlepšení.
Pohledem našeho mládí – Terky P.
Noo tuto sobotu jsem zjistila, že opravdu nejsem ranní ptáče a že dávám přednost spíše odpoledním zápasům. Nicméně si myslím, že bychom měly více poslouchat na poradách a poslouchat se navzájem při zápase. Toto je asi největší slabina, ale i tak Vám chci říct, že jedeme dál a že si ty 3 body nahrabeme jinde!
 
Rovnou bychom Vás chtěly pozvat na nadcházející dva zápasy. V sobotu 5.5. hrajeme od 15:00 v Liticích a v úterý 8.5. ve 12:00 doma se Slavií – na tento zápas budeme Vaši podporu potřebovat, jde nám o každý bod, abychom se dostaly do play off a mohly bojovat o medaile.
 
 
 
Díky moc všem za podporu, za tým HCH Niky, Déňa a Terka

MUŽI – HCH vs Šenkvice 3:2, HCH vs TJ Litice – Plzeň 1:1


Víkendovými zápasy se ukončila základní část letošního ročníku extraligy mužů v pozemním hokeji. V obou zápasech podala HCH velmi slušný výkon. Hráči se snažili  a jednoduchý hokej. Nemohu však souhlasit s hlasy po utkání se Šenkvicemi, že HCH utrpělo vítězství. Mám za to, že HCH není v pozici, že by nyní hokejově přehrávalo ostatní mužstva. Výsledky jednoznačně sdělují, že v každý zápas byl vydřený. Ano, mám za to, že HCH výrazně zlepšilo organizovanost hry, již více osvojilo filozofii hry a k tmu všechno fyzicky a rychlostně udělalo velký pokrok. Ale přesto  mužstvo musí být vděčno za každé vítězství. Na každý gól musíme mít mnoho šancí či jejich náznaků. V zakončení  (v útočné zóně) nám tak chybí více hokejového umu, ať již v podobě hráčských dovedností či myšlení.

se Šenkvicemi

Co k předvedeným zápasům říci obecně, respektive, co je výrazný neduh jarních zápasů? Soupeře místo, abychom ve druhém poločase agresivitu pustíme soupeře vždy kolem 25 minuty I. poločasu zpět do hry tím, že se hráči HCH postupně v nepřetržitém sledu nechají vylučovat. Místo pochvaly, která by tak jistě byla na místě musím se pozastavit na nedisciplinovaností, jenž nás nyní provází ve třech jarních zápasech. Není možné abychom v Hradci hráli 27 minut v oslabení, proti Šenkvicím 27 minut a konečně proti Liticím 24 minut. Pro jeden zápas by se to dalo pochopit, ale když se to opakuje….hráči by se nad tímto měli zamyslet, zdali dřinu posledních let hodí lehkovážně za hlavu nebo se konečně na hřišti umravní (trenér má k umravnění také prostředky, nebude však k nim ještě přistupovat). Rozhodčí pískají nebezpečné skluzy, všichni to vědí, tak je přeci nebudu dělat. To samé platí o komentování rozhodnutí či nedovolených zákrocích holí.

před zápasem

V základní části kluci z HCH skončili na třetím místě skupiny B, což je posunulo do skupiny, kde mužstva budou bojovat o play off.

 

HCH – Šenkvice 3:2 (1:1)

Góly: Bosák, Pauer T., Beníšek L.

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Svoboda, Klouzal, Hynek, Pauer J., Beníšek D., Průcha, Pauer T./C, Bosák, Rozhon, Landa, Vymyslický, Houška, Beníšek L., Holub

Omluveni:

Fiala, Šmejkal

Bohužel, video již v prvním poločase zcela zkolabovalo, proto není více záběrů ze zápasu. Soupeř z Slovenska prokázal svoji technickou a rychlostní vybavenost. Disciplinární výpadek – 27 minut v oslabení je výrazný prohřešek jinak na poměrně solidně předvedenou hru. Zvláště třetí gól na 4 doteky přes celé hřiště byl dobrý zdůvodněním roztahování hry. Každé mužstvo má určitý svůj charakter a zatím se HCH se může presentovat organizovaností, bojovností, důrazem, snahou o rychlou a jednoduchou hru….ještě mnohé se musí však zlepšit.

před Šenkvicemi

solidně řídil zápas Lukáš Lahoda s Michalem Soukupem

a rohy byly také

spokojenost po zápase

Gól Aleš Bosák 1:0

Gól Tomáš Pauer 2:1

Opětovně velmi dobrý výkon Vašek Uhlíř

 

HCH – TJ Litice- Plzeň 1:1(0:1)

Góly: Bosák, Pauer T., Beníšek L.

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Svoboda, Klouzal, Hynek, Pauer J., Beníšek D., Průcha, Pauer T./C, Bosák, Rozhon, Šmejkal, Vymyslický, Houška, Beníšek L., Holub

Omluveni:

Uhlíř, Landa

Pakliže bychom soupeře lehkovážně svojí nedisciplinovaností nepustili do zápasu, respektive nedali mu prostor, aby se zkonsolidoval, byl bych s výkonem spokojený. Ale platí to, co již bylo uvedeno výše. Velmi solidní výkon podali kluci z Groše. Bohužel, prakticky celý druhý poločas hrajeme v hráče méně v poli, to je pak těžké  kolem 20 minuty druhého poločasu začít stupňovat pohyb a důraznou hrou si vytvořit brankové příležitosti. Jdeme zápas o zápasu, není třeba si malovat vzdušné zámky, ale karty mohou mnohé sny hráčů zhatit, na to je nutné myslet. Ze strany HCH byla snaha hrát rychle, organizovaně, agresivně a hlavně jednoduše. Toto bylo poměrně v tomto zápase naplněno.

Fandova dělovka na úvod

Tomáš Holub  vs gólman Jurek

Pozvánka na příští týden

Příští týden 5.5. v 10:45 hod. (předpokládám) se tak na SKS utká HCH s mužstvem SK Slavia Praha. Všichni jste srdečně zváni.

S pozdravem

Ludvík

záběry z řad diváků

David a gól

video od diváků

Dohrávaný roh – drama

Vašek – šance

David – pohotová střela bekhendem

Fandova dělovka

Šance Holubína

po zápase, Cíba spokojen nebyl

rozhodčí Pivko, Holek – dobrý výkon

Kvíz? Co se skrývá v buši? 

Zachránil z Botiče dva balonky za 500,-Kč. Děkujeme.

 

Ženy HCH – Bohemians 11:0


HCH – Bohemians 11:0 aneb začalo se nám střelecky dařit

Ve druhém jarním kole nás v sobotu 21.4. od 16 hod čekal zápas s Bohemkou a byl to zápas náročný především po fyzické stránce, protože se hrálo ve velkém vedru.

Na poradě jsme kromě 16 hráček měly také dvě batolata – doufejme budoucnost našeho klubu, které spíš, než proslov naší trenérky zajímala hlavně tabule s fixou a vše, co bylo v jejich dosahu. Po úvodním rozptýlení jsme se ale začaly soustředit na zápas. Úkol zněl jasně: vyhrát a dodržovat pokyny, které jsme si řekly, a hlavně navázat gólově na předchozí zápas, což se nám také povedlo. Celkově jsme daly 11 gólů a ve hře byly k vidění spousty pěkných kombinací. Nicméně gólovým hodům z počátku nic nenasvědčovalo. V deváté minutě sice otevřela skóre po hezké přihrávce od naší hrající trenérky Staňky Denisa N., ale jinak se naše kombinace a chuť útočit postupně vytrácely a Bohemka začala více hrozit a do konce prvního poločasu nám byla rovnocenným soupeřem.

Do druhé půle jsme odcházely za stavu 4:0, ale výsledek předvedené hře vůbec neodpovídal. Do druhé půli jako by přišel jiný tým – v obranné fázi to bylo bez chyb, přidaly jsme na agresivitě, dávaly si krásné nahrávky a byly k vidění akce, které končily góly a musely se líbit i divákům na tribuně, kterých přišlo nad očekávání. Tento zápas nám ale odhalil i nedostatky, které máme a budeme se je snažit odstranit. Zejména fyzickou připravenost a pokrytí hráčů před naším kruhem – to nám v první půli dělalo veliké problémy a zkušenější tým by nás za tyto chyby potrestal. Tím nechci říct, že hráčky Bohemians zkušenost nemají, ale mají v týmu hodně mladých hráček, které hrají dokonce ještě za starší žákyně a do budoucna budou jistě příslib jejich klubu či reprezentačních výběrů.

Na konec bychom rádi poděkovaly divákům za podporu 😊

Góly – 3xDéňa N., 2x Staňky a po jednom gólu Terka H., Déňa P.,Květa, Bětka,Léňa,Iveta

Z pohledu trenéra:

Vyhrály jsme 11:0, což je krásný výsledek. Ukazuje nám, že se zlepšujeme v útočné fázi, ve hře jsou vidět kombinační akce, které trénujeme. Příkladem je krásný gól po kombinaci po levé straně, který zakončila Bětka. I přes tento výsledek ale musím říct, že máme veliké mezery v obranné fázi a fyzické připravenosti. Což je pro mne impuls k tomu se zaměřit tímto směrem a věřím v neustálou vzestupnou tendenci. Znovu musím všechny pochválit za přístup a bojovnost.

Z pohledu diváka (Kabelky – Pavlíny Trčkové)

Za krásného, slunného sobotní počasí se odehrálo extraligové utkání žen vs Bohemians na hřišti v Hostivaři. Utkání začalo v první třetině “oťukáváním” z obou stran, kde se čekalo, co jeden tým připravil na ten druhý. Až v druhé třetině se oba týmy “rozehřály” a pro nadšené diváky na tribuně začaly padat i góly. Goly ale pouze do jedné branky, naneštěstí ne do té hostivařské. Poločas tedy skončil čtyřgólovým rozdílem pro domácí. Diváci se šli o poločase rychle posilnit tekutinami a nejspíše to se také stalo i na střídačce žen Hostivaře. Druhá půlka začala totiž ve svižném tempu, nádhernými akcemi, které byly zakončeny gólovou smrští. Hráčky Bohemians už se pouze snažily tlak Hostivaře zmírnit, ale i přesto jim hostivařské modelky nadělily krásných 11 gólů. Pro diváky velmi hezké a koukatelné utkání s velmi atraktivní nabídnou krásných gólů.

Za tým HCH

Déňa a Nikča

      

Růžovky U10 – turnaj Rakovník 22.4.2018


   

Nedělní turnaj dne v Rakovníku kategorie U10 se velmi vyvedl. Počasí nebylo vůbec aprílové ba naopak krásné letní s vysokými teplotami. Za účasti 11-ti celostátních týmů se naše holky probojovaly až na druhé místo ve skupině. Stále musíme zdůrazňovat, že jsou to týmy složeny z chlapců a pouze na turnaji byly naše hostivařské holky a holky ze Slavie. Naše holky jsou neskutečně šikovné, nepotřebují hrát silou jak někteří chlapci, ale přehrajou chlapecké týmy nádhernou a týmovou hrou, kde jsme týmy porazily i 6:0. Únava, absence zkušenějších hráček a teplé počasí bylo znát a tak na poslední zápas holkám nestačily již síly a tak skončily na krásném 4. místě. I tak je velmi chválíme za jejich statečnost a týmového ducha a čtvrtým místem nám udělaly velikou radost.

Trenérky
Kabelka a Déňa

 

a tady odkaz na krásné fotky 🙂

https://www.zonerama.com/PetrBransovsky/Album/4267399

Turnaj U8 v Hostivaři 14.4.2018


Turnaj benjamínků, který se na Hostivařském hřišti odehrál v sobotu 14.4.2018 byl opravdu veliký. O tom , jak velký turnaj byl, vypovídá asi nejlépe číslo zúčastněných týmů, kterých bylo neuvěřitelných 27.
Zúčastněné týmy:
4x Hostivař
1x Praga
2x President
4x Hradec
1x Kadaň
3x Mnichovice
3x Rakovník
2x Kbely
4x Slavia
2x Bohemians
1x Bolevec

I přes počáteční obavy jak vůbec turnaj organizačně uspořádat a zvládnout to nakonec dopadlo velice dobře a to i podle ohlasů ostatních týmů. Na turnaj dorazila Kája Kříženecká s nabídkou hokejového vybavení a profesionální fotograf pan Karas i se se svým stánkem, na kterém bylo možné zakoupit pořízené fotografie.
Rozdělení na hřištích bylo podle zkušeností dětí A,B,C,D. Odehrálo se úctyhodných 78 zápasů, děti jsou moc šikovné a je vidět že je pozemní hokej opravdu baví, to bylo znát i na počtu vstřelených gólů za celý turnaj. Je to až neuvěřitelné, ale padlo celkem 897 gólů.
Tato kategorie nehraje na umístění, ale za účast dostávají všichni odměnu. Tentokrát to byl diplom, společné foto týmu od fotografa, sladká odměna a každý hráč si mohl vybrat hokejový odznak, který pro nás vyrobila Kačka Vaňáková.
Moc děkuji všem pomocníkům, trenérům, rozhodčím, rodičům prostě všem, kteří se na turnaji podíleli. Počasí nám přálo …a já? Já se těším na další turnaj!
..ať žije pozemní hokej hip hip hurá.

Hlavní organizátorka turnaje
Petra Keke Brabcová

Jedna z odměn

Hlavní organizátorka při vyhlášení

 

Všichni účastní turnaje a že jich bylo!

Hostivařští účastníci turnaje

 

MUŽI A, POZVÁNKA NA VÍKENDOVÉ DVOJUTKÁNÍ


Všichni jste srdečně zváni na víkendové dvojutkání mužů HCH, kteří se ještě v rámci základní skupiny utkají s mužstvy ŠENKVIC a TJ LITICE PLZEŇ.

V sobotním utkání nás čeká soupeř ze slovenských Šenkvic. Bude to jistě zajímavá podívaná, neboť Šenkvice v rámci oficiální soutěže zajíždějí do Hostivaře po cca 30 letech. Soupeře jsme u nich doma na podzim porazili kolektivním výkonem 2:3, avšak zápas to byl těžký. Šenkvice jsou poměrně dobře technicky vybavené mužstvo, silné v osobních soubojích, s dobrými rychlostními typy hráčů, máme se na co těšit.

V neděli nás čeká mužstvo Litic, které má dle výsledků jarní sportovní formu. Na podzim v Liticích jsme vyhráli 2:3 po  kolektivním a kompaktním výkonu. Mužstvo Litic je zajímavé tím, že ve svém středu má několik reprezentantů U21 či mužů A, a z tohoto pohledu se je jistě je na co těšit. Sám jsem zvědavý na výkon Adama Uhlíře, Lukáše Bendy, Lukáše Nocara, Michala Bárty, Vaška Čvančary, Jakuba Koryťáka, Jardy Kasla, Ondřeje Sochora, Václava Kozáka či Ondřeje Hese.

HCH však chce uspět v obou těchto utkáních, neb Šenkvice zajíždějí do Hostivaře po cca 30 letech a bylo by škoda nevyhrát. V neděli pak je na programu velmi důležité utkání z pohledu postupu do horní skupiny pro boj o play off, kde si vítěz tohoto utkání bere s sebou 3 body!

S pozdravem

Ludvík

Trocha připomenutí podzimních utkání letošní sezóny:

V Šenkvicích

V Liticích

 

Ženy – HCH x Mnichovice, výhra 7:0


 

Mnichovice – Hostivař 0:7 aneb střelecky se dařilo hostivařskému mládí (a konečně i Déně)

V sobotu 14.4. nás od 10:00 čekal první zápas jarní sezóny na hřišti Mnichovic. S tímto soupeřem jsme se potkaly po dlouhé době, a proto jsme nevěděly, co od nich můžeme čekat.

Předzápasovou taktiku jsme udělaly netradičně před branami hřiště a hlavní úkol byl presovat už od začátku zápasu a vstřelit brzký gól, který by nás uklidnil. To se nám povedlo, když hned z prvního rohu a následné dorážky vstřelila gól Denisa Neplechová. Celý zápas jsme diktovaly tempo hry a bylo vidět, že máme hlad po gólech. Na posledních trénincích nám Staňky vštěpuje, abychom se tlačily do brány a dorážely, což jsme si vzaly k srdci a většina gólů padla právě z dorážek.

Pozitivní věc je ta, že se střelecky dařilo našemu mládí. Když pominu Denisu N., která se trefila hned 2x a od které se góly očekávají, dva góly si připsala také Terka Pazlarová (která to má mimochodem za flašku, protože to byly její první góly v týmu žen). Terka mohla dát i hattrick, ale bohužel v dalších šancích spíše prášila betony mladé gólmance Mnichovic. Po jednom gólu si připsala Terka Holubcová, Iveta Ivanovová a Míša Vostárková. Míši gól stojí také za zmínku. Za prvé uzavíral naše konečné skóre na 7:0 těsně před koncem zápasu a za druhé byla to teč, ze které padl gól snad jen díky vlivu větru, nakloněnému hřišti či hypnotizujícím očím, aby se do brány vůbec ,,došoural,, – ale i takový gól se počítá.

Skóre mohlo být ještě o něco veselejší, ale v mnoha šancích jsme ztroskotaly na dobře chytající gólmance. Sedm gólů se nám nepovedlo dát dohromady ani za celý turnaj, který jsme odehrály koncem března, a proto musíme být s výsledkem spokojené.

Z pohledu gólmana:

Z mého pohledu to byl těžký zápas na koncentraci, v prvním poločase se hráčky Mnichovic několikrát dostaly do kruhu, ale byly to spíše ojedinělé akce. Ve druhém poločase jsem si sáhla na balon jen 1x, když tedy nepočítám míčky v autu, které jsem našim bekům podávala.

Na závěr snad jen to, že mi druhý poločas šlo sluníčko do zad – na žádné opalování tedy bohužel nedošlo, tak snad příště, pokud budu mít díky spoluhráčkám málo práce 😊

Očima trenérky:

Jarní část sezóny jsme zahájily vítězstvím a v tomto trendu hodláme i nadále pokračovat. V Mnichovicích jsme měly možnost vyzkoušet taktické pokyny a technické dovednosti. To vše vyústilo ve výhru 7:0. V zápase byly situace, se kterými jsem byla spokojená, jen musíme ještě přidat na rychlosti a důraznosti. Rozjezd sezóny je za mě dobrý, ale vzhledem k našemu cíli máme stále na čem přidávat a na čem pracovat. Co musím ale vyzdvihnout – bylo nadšení pro hru a týmovost !!!

Za celý tým HCH N. Lešánková

 

 

V Hradci – 2 x Holub, Bosák, Svoboda – Postup do skupiny pro boj o play off


vypnutí tabule….nevadí

 

Sobotní kompaktní kolektivní výkon přivedl muže HCH k prvnímu cíli letošní sezóny – postupu do horní skupiny extraligy o boj pro play off. V Hradci začínal sobotní zápas nezvykle již v 9:00 hodin ráno. Proč tomu tak bylo, nemám tušení, každopádně nenechali jsme se s tím rozhodit. Příprava na tento velmi důležitý zápas probíhala již posledních 14 dní a vyvrcholila páteční předsezónní večeří v restauraci „Na Šancích“ nad Hostivařskou přehradou, které se zúčastnil téměř kompletní kádr mužů. Vzhledem k brzkému odjezdu proto před zápasová porada u videa proběhla také v rámci této večeře. Na zápas se jelo již oblečeno v dresech a 8:20 již se kroužilo na hřišti v Hradci.

před sezónní večeře

již v 8:20 hod.

Samozřejmě, že povrch v Hradci je dosti náročný, nicméně i přes tuto skutečnost, si HCH vytvořilo dosti brankových příležitostí, respektive situací 3:1, 4:2…apod., kdy se řešení situací provádělo zbrkle, či v útočné zóně (čtvrtině) útočníci postrádali více odvahy a přímočarost.  Během utkání se HCH snažilo hrát jednoduchý hokej, což se určitý čas dařilo. Soupeř se dostal do naší obranné zóny (čtvrtiny) až v 10 minutě. Klukům je však nutné vytknout skutečnost, že jsme hráli 26 minut v oslabení (3 x žlutá karta, 3x zelená karta), kdy většina karet pramenila z přílišné snahy či reakcí na rozhodčí. To by se stávat nemělo, 26 minut v oslabení je moc….je to chyba, doufám, že se nad tím mnozí zamyslí. Na druhou stranu se projevila dlouhodobá práce s fyzičkou, kdy fyzicky mužstvo zvládalo oslabení tak, že neustále bylo pro soupeře nebezpečné a chodilo do brejkových situací vždy ve 4 hráčích.

 

počasí se následně vybralo

Tomáš Holub – gól

Vedle určité nedisciplinovanosti je však třeba vytknout nekoncentrovanost na počátku druhé půle, kdy po 34 vteřinách jsme obdrželi srovnávací gól na 2:2, to by se nemělo opakovat.

Pochvalu si za tento zápas zaslouží především mužstvo jako takové, nicméně dnes můžeme pochválit Tomáše Holuba za aktivitu a střeleckou potenci, Aleše Bosáka za výborné nastudování videa a Tomáše Hynka za jeho nejlepší výkon za poslední 2 roky.

O touze po úspěchu svědčí i skutečnost, že hráči, kteří nemohli hrát, se přijeli do Hradce v takto brzkou sobotní hodinu na své spolubojovníky podívat.

SHK – HCH 2:4 (2:2) Góly: 2 x Holub, 1 x Bosák, 1 x Svoboda

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Klouzal, Svoboda, Hynek, Pauer T. /C, Průcha, Houška, Beníšek D., Bosák, Beníšek L., Pauer J., Vymyslický, Holub, Uhlíř/G, Rozhon (zranění)

Omluveni:

Šmejkal – zranění, Landa – zranění

Ještě je třeba poděkovat Františkovi Rozhonovi, ač nemohl hrát kvůli zranění, přesto mi pomáhal na lavičce jako asistent – dobře odvedená práce J.

Filip – žlutá

Pozvánka na sobotu:

od 10:00 hodin Šenkvice

Pozvánka na neděli:

Od 16:00 hodin Litice (již o body v horní skupině)

 

S pozdravem

Ludvík

půle – po poradě

VIDEA ke stažení:

SHK-HCH,14.4.,2-4,GOL HOLUB

SHK-HCH,14.4.,2-4,brejk, penalta,ALES

SHK-HCH,14.4.,2-4,GOl II,HOLUB

SHK-HCH,14.4.,2-4,GOL III,BOSAK

SHK-HCH,14.4.,2-4,GOL IV, SVOBODA

začátek druhé půle … za 30 sekund tomu bylo 2:2

rozjímání po zápase

siesta

úsměvy a spokojenost- jo, jo rádi se fotí…

 

 

MUŽI – pozvánka na zápas SHK-HCH, 14.4.2018, 9:00, v Hradci Králové


Pozvánka

Pozvánka SHK-HCH

V sobotu jste všichni srdečně zváni ve velmi brzký čas na utkání extraligy mužů  HCH do Hradce Králové, proti místní Slavii.  Je nám jasné, že v 9:00  z příznivců HCH asi nikdo nedostaví… s tím počítáme a budeme následně referovat o klíčovém utkání jara. Vítěz utkání si velmi přiblíží účast svého týmu v horní skupině nadstavbové části, která bude hrát o play off. Jsem přesvědčen, že kluci jsou si toho plně vědomí.

Konečně již skončila zima a pomalu začíná být na tréninku světlo. Příprava zimní probíhala dlouho, byla však poctivá, ale nyní již kluci potřebují hrát a najet na rytmus trénink-zápas.

Příprava 10.4.2018

Praga- HCH 0:2

David Beníšek…mělo to adresáta?

Včera se ještě uskutečnil přípravný zápas na Pragovce, kde kluci zvítězili 0:2. Zápas se hrál na 3 x 20 minut. Bohužel se neuskutečnil ještě jeden přípravný zápas, proto k průběhu lze říci, že se objevovali klasické nedostatky v rozehranosti. S první 20 minutami jsem byl více měně spokojen, při dalších 40 minutách by to chtělo větší důraz v zakončení. Tento nedostatek, jsem přesvědčen, že budeme odstraňovat.

Sestava: Praga- HCH

Fiala, Uhlíř, Dudák, Svoboda, Hynek, Rozhon, Paeur Jan, Pauer Tomáš, Beníšek David, Beníšek Lukáš, Průcha, Bosák, Vymyslický, Holub

Omluveni: Šmejkal, Houška, Klouzal, Landa

Konečně se však všichni dočkali a těší se na sobotní zápas. Chceme vyhrát.

S pozdravem Ludvík

Lukáš Beníšek…příjem:-)

před začátkem

Nedělní brigáda na HCH – muži "A"


Vedoucí brigády a ohniště

pracovní spolupráce

zasloužený oběd

Již bylo třeba něco udělati, řekli si muži HCH, neb jaro již nějakou dobu je a bylo třeba něco pro klub učinit. A tak věru, se muži činili. Zodpovědný vedoucí Jakub Landa naplánoval práce a téměř kompletní kádr mužů si odpracoval 3 hodinovou brigádu.

Tedy, podařilo vyčistit od náletů zadní část plotu u zoo-koutku, kde nálety tvořili velmi nebezpečné místo, dále se odnosilo metrové dřevo po poražených stromech (smrk – nálet), do přední části areálu na odvoz. Prostor se dále vyčistil od větví. Dále bylo prostor kolem buněk – „šaten“ vyčištěn a nashromážděný odpadový materiál připraven k odvozu. Jako zdařilý kousek se našim borcům povedlo vybudovat nové ohniště. Za spontánní nápad je třeba poděkovat Janu Pauerovi.

 

Klouzek přidal ruku k dílu – s Vaškem poctivá pracující dvojice

Zodpovědný vedoucí Jakub Landa byl spokojen a to je podstatné :-).

Poté již byla jen společná obědová pizza a následoval podvečerní trénink, neb za týden nás čeká zápas jara. Nutno však podotknout, že kluci byli unavení a trénink za mnohé nestál…to se však stává – něco za něco.

S pozdravem

Ludvík

 

jarní úklid – připraveno k odvezení

 

Dudy – místo dizertační práce byl na brigádě

v klídku a pohodě

 

za ostnatým drátem

hromada to byla veliká

síly bylo dosti

HCH muži – 12 dní do zahájení jara – program přípravy


HCH 2.4.2018

Dnes to bude 12 dní do startu jarní dohrávky základní skupiny dlouhodobé soutěže mužů. Kluci v zimě poctivě trénovali a nyní si již více jak jeden měsíc užívají hokejek. V rámci přípravy tak dnes byl na programu „mimi camp“. Důvodem zvolení tréninku ve sváteční den byla nutnost konečně si řádně a dosytosti užit denního světla – odlehčení – změna od nočních tréninků. Po nočních trénincích v pološeru, bylo tak především cílem navyknutí na normální denní světlo, kdy gólmani nemusí chytat střely podle zvuku, což se nám snad dnes podařilo. Účast na dnešním „soustředění“ byla 17 hráčů, přičemž tento počet zcela koresponduje s docházkou hráčů po celou zimu. Příští neděli si tak v podvečerních hodinách dáme repete v podobě již před zápasového herního tréninku.  Jsem dále rád, že jsem mohl přivítat od začátku března novou posilu na postu trenéra brankářů – Petra Černého, bývalého hráče HCH, který se nyní 1 x týdně plně věnuje našim gólmanům.

Klouzek – špatná ústroj – pokladna

 

Program mužů HCH na do prvního jarního zápasu:

2.4.2018 „MiniCamp“ 16:00-19:00

3.4.2018 trénink HCH

5.4.2018 trénink HCH – fyzické testy

8.4.2018 brigáda od 13:00-15:30

8.4.2018 společný oběd po brigádě – pizza

8.4.2018 „MiniCamp“ 16:30-19:00 – herní činnosti – rozehrávka, základní cvičení „hot zone + base line“

10.4.2018 přípravný zápas s Pragou  (od 20:00 na Pragovce)

12.4.2018 trénink HCH

13.4.2018 společná večeře před zahájením sezóny + před zápasová příprava (video)

14.4.2018 sobota – extraliga v Hradci Králové 9:00

Na první jarní zápas v ranních hodinách v Hradci Králové jste srdečně zváni.

S pozdravem

Ludvík

Hyňa v akci

rychlý přechod do útoku

momentka ze hry

Vašek Průcha

 

 

 

Ohlédnutí za Mrkev Cupem


Již tradičně se na hostivařském hřišti uskutečnil OVB turnaj známý také jako Mrkev Cup. Zde se mohlo 8 týmů žen připravit na nadcházející jarní sezónu. Tunaje se zúčastnily dva zahraniční týmy – Slovensko, HC Wien – a šest českých týmů – HC Hostivař, HC Praga 1946, HC Bohemians, SK Slavia Praha, HC Slavia Hradec Králové a HC Rakovník. Týmy žen se musely vypořádat nejen se svými soupeřkami,ale také s klesající teplotou. To se však dalo zvládnout s horkým čajem a připraveným občerstvením. Pro týmy pak byl připraven ještě oběd v restauraci Na Kačabce, kde si všichni mohli dát vydatný oběd před dalším zápasem. Po těžce vydřených zápasech vypadalo umístění takto:

1. HC Rakovník,

2. HC Praga 1946,

3. SK Slavia Praha,

4. HC Hostivař,

5. HC Slavia Hradec Králové,

6. HC Wien,

7. HC Bohemians,

8. Slovensko.

Jako nejlepší brankářka turnaje byla vyhlášena Barbora Čecháková z HC Slavia Hradec Králové. Nejlepší hračkou se
stala Anička Vorlová – HC Rakovník a cenu za nejlepší střelkyni dostala Klára Hanzlová, také HC Rakovník. Tímto bych chtěla všem poděkovat za účast a za výpomoc.

Teri Pazlarová

Pozvánka na OVB Mrkev Cup 2018


Dne 24.-25.3.2018 se uskuteční již tradiční, jarní turnaj OVB Mrkev Cup 2018 v pozemním hokeji.

Přijďte podpořit svůj oblíbený český tým nebo se podívat jak se hraje pozemní hokej za českými hranicemi jelikož pozvání přijalo i pár zahraničních týmů.

Užijte si skvělý den plný krásných akcí,hezkých golů ale hlavně s lidmi, které pozemní hokej doprovází celý život.

Budeme se na Vás těšit na hřišti HC Hostivař a první zápas bude odpískán v sobotu 9,00 hod.

Tým HCH ženy

 

Program turnaje:

Skupina A     Skupina B  
         
SK Slavia Hradec Králové     HC Hostivař  
SK Slavia Praha     HC Wien  
HC Rakovník     HC Bohemians Praha  
Slovensko     HC Praga  
         
         
Sobota :       Výsledky
         
9:00 HC Hostivař : HC Wien  
10:00 HC Bohemians : HC Praga  
11:00 SK Slavia Praha  : HC Rakovník  
12:00 Slovensko : SK Slavia Hradec K.  
13:00 HC Wien : HC Praga  
14:00 HC Bohemians Praha : HC Hostivař  
15:00 HC Rakovník : Slovensko  
16:00 SK  Slavia Hradec K. : SK  Slavia Praha  
         
         
         
Neděle:        
         
9:00 HC Hostivař : HC Praga  
10:00 HC Wien : HC Bohemians  
11:00 SK Slavia Hradec K. : HC Rakovník  
12:00 SK Slavia Praha : Slovensko  
13:00 4 : 4  
14:00 3 : 3  
15:00 2 : 2  
16:00 1 : 1  
         
17:00 Vyhlášení      

Zhodnocení mladších žáků v hale 2017/2018


Mladší žáci HC Hostivaře se zúčastnili halové sezony v kategorii U12 pro rok 2017/2018. Nejdříve zhodnotím, pro mě méně podstatné, samotné výsledky a poté herní projev mužstva a celkový pohled na to, jak si mladší žáci vedli. Kluci za halu odehráli celkově 18 utkání, z toho 9x zvítězili a 9x prohráli. Na konci soutěže jim tedy patřila 5. příčka z 9 mužstev

1.-2. kolo

Hostivař               :               Praga                  5:0

Mnichovice B     :               Hostivař               3:1

3.-4. kolo

Hostivař               :               Slavia                  1:0

Kbely                   :               Hostivař               2:4

5.-6. kolo

Hostivař               :               Budějovice         2:0

Praga                  :               Hostivař               1:6          (Utkání mimo soutěž)

7.-8. kolo

Hostivař               :               President            1:2

Mnichovice A     :               Hostivař              5:3

9.-10.- kolo

Bohemians         :               Hostivař               1:0

Hostivař               :               Praga                  7:0

11.-12. kolo

Mnichovice B     :               Hostivař               4:1

Hostivař               :               Slavia                  1:3

13.-14. kolo

Kbely                   :               Hostivař              1:5

Bohemians         :               Hostivař               0:1          (Utkání mimo soutěž)

15.-16. kolo

Mnichovice A     :               Hostivař              4:2

Hostivař               :               Budějovice         9:1

17.-18. kolo

Hostivař               :               President            2:7

Bohemians          :               Hostivař              2:1

 

Tabulka U12 mladších žáků

1. Mnichovice A 16 15 0 1 100 : 14 45
2. Mnichovice B 16 12 1 3 57 : 17 37
3. President 16 12 0 4 82 : 22 36
4. Bohemians 16 9 1 6 37 : 42 28
5. Hostivař 16 7 0 9 45 : 35 21
6. Slavia 16 6 2 8 37 : 60 20
7. Budějovice 16 3 3 10 24 : 70 12
8. Praga 16 2 2 12 14 : 71 8
9. Kbely 16 1 1 14 20 : 85 4

Teď tedy k té zajímavější části, a to k hodnocení z pohledu trenéra. Kluci stále bojují s herní pohodou, respektive pořád na sobě cítí tlak, že za každou cenu musí vyhrát, a to je poté svazuje k lepšímu výkonu. Na druhou stranu, nelze to vůbec porovnávat se zápasy v podzimní části. Lze tedy říci, že je tam určitý pokrok. Nicméně, je dobré si uvědomit, že děti by se hlavně v této kategorii měly hokejem bavit. Pokud je drží u hokeje pouze výsledky, není divu, že pak ve starších kategoriích končí velký počet dětí. Protože je logické, že přechodem do nové kategorie nebudou hned vyhrávat. Chuť vyhrávat se u dětí probudí sama, ale přirozenou cestou ve starších kategoriích. Není tedy potřeba tlačit děti za výsledky. Tímto ovšem v žádném případě nechci říct, že děti učím prohrávat, naopak. Určitý chtíč a vášeň je v pořádku, ale všechno v mezích. Určitě není správné po obdrženém gólu přijít s brekem na střídačku. To už se těžko dá dítě koncentrovat na zápas a uvolnit tak, aby všem ukázalo svůj potenciál.

Teď k hernímu projevu mužstva. Děti jsem v obranné části učil hrát tzv. osobní obranu. Hned z několika důvodů, ale tyto dva považuji za nejpodstatnější. Tím, že kluci hrají osobní obranu, se tvoří hned několik prostorů, kam dítě může s balonkem operovat. A TO JE PŘESNĚ TO, CO DĚTI V TÉTO KATEGORII POTŘEBUJÍ. Obranu založenou na zónovém bránění, kde se soupeř postaví před rozehrávající tým a tím mu nedá skoro žádné možnosti, jak balonek rozehrát, je v této kategorii více než úsměvné. Děti se nedokáží vyrovnat s nátlakovou hrou a je jasné, že tento způsob obrany bude více než efektivní, ale s ohledem do budoucna škodí týmy hlavně sobě, protože děti nemají šanci se rozvíjet. Dalším velkým důvodem, proč hrát osobní obranu už v tomto věku je ten, že obecně český pozemní hokej, ať už v domácí soutěži nebo pak i na mezinárodní úrovni, má problém s osobní obranou v obranném pásmu. Hráči mají problém navázat útočícího hráče, a to je jeden z hlavních důvodů neúspěšnosti dovolím si tvrdit všech týmů u nás. Zónově bránit nikdy nebyl problém naučit, ale probudit cit pro prostor a osobní bránění v pozdním věku už ano.

Co se týče hry dopředu budu děti pouze chválit. Již se v nich probouzí hokejové myšlení, na které je během tréninku kladen velký důraz. I po technické stránce na tom děti jsou velmi dobře, že se to během zápasů ne vždy úplně projevuje mě nechává naprosto klidným. Děti potřebují čas, a hlavně pořád se jedná o kategorii U12, kde výkonnost dětí je kolísavá.  Obzvláště pohledné zápasy odehrály děti proti Slavii a Mnichovicím A i B, neboť všechny tyto zápasy proběhly bez stresu a bez jakéhokoli křiku na naše svěřence. Pokud děti vydrží u hokeje a následně i do A mužstva, budou velkým příslibem do budoucna. Dále chci děti pochválit i za to, že se začínají podporovat i na hřišti. Během zápasů na podzim docházelo k vyčítání neproměněných šancí, ale dnes už tomu tak není. Naopak, když se něco někomu nepodaří tak děti samy jedince podpoří a povzbudí.

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům, kteří se aktivně účastní zápasů a podporují své děti, dále trenérovi Michalu Dudákovi, který mě zastoupil při mé absenci na zápase. Dále Jakubovi Landovi, Filipovi Vymyslickému a Tomášovi Holubovi za pomoc při organizaci, kdy Hostivař měla pořadatelství. A v neposlední řadě Lucii Šankové za pořízení několik fotografií pro zhotovení aktualizované soupisky mladších žáků, kterou naleznete zde: http://hchostivar.com/tymy-a-treninky/soupiska

S chutí do jarní sezony!

S pozdravem Rozhon

Připraveni naskočit do zápasu

Kluci již jsou koncentrováni na zápas. Neblbnou, nejančej

Spokojeni odcházíme ze zápasu

Sam do koše rozhodně nepatří

Fotíme se rádi, to jo!

Muži B na zahraničních turnajích dvakrát stříbrní!


Nezdolní patrioti HCH (muži B) se v poslední době zúčastnili hned dvou zahraničních turnajů. Prvním byl 31. ročník Dřevěné bedny v německém Görlitzu. Za účasti 6 mužstev dosáhli se 4 výhrami a jednou prohrou s Berlínem na druhé místo!. Večer následovala řádná oslava i s dámami, které se turnaje též zúčastnily (jejich umístění snad dodáme). Druhý turnaj se odehrál 17.3. ve slovenských Trenčianských Teplicích, kde se podařilo udržet vysoko nastavenou laťku v podobě zopakovaného druhého místa! Gratulujeme!!!

Nenechte si ujít jedinečný zápas – se všemi třemi holkami Halamovic 🙂


Dovoluji si Vám všem oznámit takto s předstihem, že nás v květnu čeká parádní podívaná. Všichni si prosím zapište datum 26.5, kdy hrajeme doma s Pragovkou, jelikož se na place objeví, jedinečná, usměvavá a neobyčejná Hanička Halamová, která si s ženským týmem zahraje po dlouhééé době. My se na to neskutečně těšíme a moc rádi bychom Vás všechny poprosili, abyste dorazili pořádně podpořit, jak nás, tak hlavně ji.

Ovšem pozor! Na hřišti totiž neuvidíte pouze sympaťandu Háňu, ale i její dvě dcery Zuzku a Monču, které s námi již nějaký ten pátek hrají. No řekněte sami, nebude to supr den? Jedna hvězda vedle druhé

Hanička začala hrát již v devíti letech. Za její start můžeme poděkovat hlavně trenérce Radce Kemrové, která ji podporovala a vypracovala z ní velice skvělou hráčku a také spoluhráčku. Hanka se může pyšnit i starty v reprezentaci. No…holky z Pragovky těšte se. Bude sranda, ale také pořádná mela!

Mějte se všichni krásně a nezapomeňte, 26.5 u nás a trumpetky s foťáky sebou.

PS: Pokud nám Hanička na zápase nenechá duši, tak se s ní pak uvidíte na limče a párku po zápase. Všichni jste zváni na posezení. 

 

HCH muži – konec zimní přípravy – nadcházející program


„kopečky“ v Hostivaři

Prvním březnem skončila zimní příprava mužů. Příprava  bez hokejek zaměřená na celkovou fyzickou připravenost. Probíhala již od listopadu loňského roku a hlavní část pak se uskutečnila letos v lednu a únoru. Důvod proč byla příprava uskutečněna bez hokejek nebylo počasí, ale problém  v „hladovostí po hokeji“, ketré se nedostává  již od druhé poloviny května. Tomu se chceme vyhnout, proto jsem zvolil tuto variantu přípravy. Nicméně někteří hráči hokej přeci se s hokejem také setkali, když odehráli halovou soutěž.  Z mého pohledu to byl však doplněk k našemu hlavnímu cíli a tím je uspět v jarní části rozběhlé sezóny.

HCH v zimě i s Cíbou – zázrak

V zimní přípravě tak hráči absolvovali na 22 tréninkových jednotek. S účastí na trénincích jsem byl v podstatě (až na vyjímky) spokojen. Přes chřipkové problémy či povinnosti v zaměstnání se průměr účasti hráčů na tréninku se v hlavní části přípravy (v lednu a v únoru) pohyboval na 73 %. Samozřejmě šrámem v přípravě bylo zranění Jakuba Landy z halového utkání, ale v průběhu dubna již by měl se zapojit do tréninku s hokejkou.

v mrazu

V úterý 6. března začnou již standardní hokejové tréninkové jednotky. Extraligové zahájení účasti se uskuteční již dne 7. dubna s ambiciózním, ale mladým mužstvem TJ Litice Plzeň. Následovat bude o týden později klíčové utkání Hradcem Králové (14.4.) na půdě soupeře a základní část ukončíme v domácím utkání se Šenkvicemi (21.4.).

soupaž

V měsíci březnu bychom tak rádi odehráli alespoň tři přípravná utkání. Bohužel výběr soupeře vzhledem k rozlosování soutěží na dvě skupiny je velmi omezen.

Složení mužstva zůstává stejné. Tedy žádné externí posily nyní nejsou. Nejprve je třeba vychovat vlastní kvalitní odchovance (což ještě nějakou dobu bude trvat) a dál být úspěšný, aby do HCH chtěli hráči z jiných oddílů. Jsem rád, že celou zimní přípravu absolvovali mladí a nadějní hráči Hostivaře Ondřej Chabr a Jan Fedoš, nicméně vzhledem k jejich mládí, mají tak ještě rok čas na plnohodnotné zapojení do družstva mužů. Co je však pozitivní, vrací ze svého studijního pobytu Erasmus z jihu Dalmácie Jan Pauer. Uvidíme v jakém stavu bude jeho fyzická připravenost.

snaha tu byla

V úterý 6.3.2018 tedy začínáme standardní hokejovou část.

Tréninky mužů HCH na jaře: úterý, čtvrtek 18:50-cca 20:50 hod.

Přeci jenom jedna posila by měla do HCH dorazit a to do realizačního týmu, na pozici trenéra gólmanů (blíže až později).

S pozdravem

Ludvík

běhání dvojic s expandéry

„krátké kopce“ na hřišti

klasika k zahřátí

rychlé nohy

posilování – různé – po celou zimu

Fanda….je to dříč!

Věhlas HCH až v Litvě….?!

 

 

 

Jak probíhal poslední víkend (27.1) halové sezony? Ženy A


Velmi dobrá nálada a střelecká úspěšnost tentokrát nechyběla, bohužel tato úspěšnost nám již v posledním kole k ničemu nebyla. Nakonec jsme skončily na 5. místě.

Pojďme si ale říci více k oběma zápasům.

Ještě před úvodním zápasem s Rakovníkem probíhala v šatně vynikající nálada a vtípky nechyběly. Pojďme si pro šest bodů znělo od trenérky Evy Staňkové. Že zápas s Rakovníkem nebude vůbec jednoduchý jsme věděly. Proto jsme musely při zápase „šlapat“ jako hodinky. V zápase se prosadila naše hvězda Lenka Brtvová, která se radovala ze 4 branek. Ke konci zápasu bylo skóre vyrovnané a to 4:4, nicméně my máme Déňu Neplechovou a ta zápas rozhodla. Poslední minuty jsme již dokázaly ubránit a odcházely jsme ze hřiště s úsměvem na tváři. Díky této výhře jsme i nadále zůstaly v extralize. 

V druhém zápase nás čekaly Litice. V tomto zápase jsme hlavně chtěly napravit chybu z předchozího utkání, kde jsme již klasicky prohrály o gól. Dodržovaly jsme vše, co nám trenérka řekla a díky tomu byl celý zápas v naší režii. Střelecky se opět prosadila Lenka Brtvová(3x), Déňa Neplechů(2x) a Lůca Šanková (2x). Zápas skončil 7:1. 

Nejlepší hráčkou víkendu se stala naše golmánka Nikola Lešánková, která podala neuvěřitelný výkon, a díky ní jsme se na konci dne radovaly ze dvou výher. 

Na závěr bych v tomto článku ráda poděkovala všem fanouškům, kteří nás podporovali. A doufejme, že navážeme na výhry v posledním kole v následující venkovní sezóně. 

Fotky: Mimochodem, pokud se ptáte, kde bereme, tak pěkné fotky, tak od pana Březiny, kterému za ně moc děkujeme a zůstaňte s námi i nadále.

Mějte se všichni báječně a těšíme se na Vás při dalších zápasech. 

 

Muži HCH zahájili zimní přípravu na jaro


bylo veselo

Již 2. ledna se muži HCH sešli k zahájení zimní přípravy před nadcházející jarní sezónou. Do konce únoru tak bude mužstvo absolvovat 16 tréninkových jednotek – bez hokejek. Na programu bude celková kondiční příprava. Až od března začne i hokejová část. Zimní přípravu by mělo absolvovat 21 hráčů (alespoň pevně doufám). Je tedy na každém hráči jak přistoupí k zimní přípravě, což bude mít následný odraz jak k vytíženosti jednotlivých hráčů  na jaře, tak i v samotném týmovém výkonu, neb cíle pro jaro jsou pevně dány. V prvé řadě chceme postoupit do nadstavbové části extraligy.  Věkový průměr mužstva je 24,65 roků, což ho činí zkušeným mužstvem. Nicméně určité osvěžení – v podobě příchodu alespoň jednoho hráče, by rozhodně pomohlo ke zdravé konkurenci a tím i lepším výkonům mužstva.

Tréninky úterý, čtvrtek 19:00-20:30

Na prvních dvou trénincích se sešli tito hráči:

 1. Klouzal, 2. Fiala, 3. Uhlíř, 4. Pauer T., 5. Dudák, 6., Holub., 7.Rozhon, 8. Landa, 9. Beníšek L., 10, Beníšek D., 11.Hynek, 12. Průcha, 13. Vymyslický, 14. Bosák, 15. Houška, 16. Chabr

S pozdravem

Ludvík

odpočinek

napít

vše ok

jumpeři 🙂

až do konce února….

 

Počátek kroniky mužů A


Díky neuvěřitelné píli a reportérskému nasazení našeho trenéra, Míry Ludvíka, má družstvo chlapů kompletní záznamy o našem dění nejen za uplynulou sezónu, proto jsem se rozhodl je zpracovat za pomoci Fandy a jeho kamaráda do návrhu podoby kroniky a jako poděkování předat vytištěný a svázaný exemplář Mírovi na našem večerním zhodnocení sezony. Vy pak máte možnost se na tento díl podívat v PDF verzi zde.

Pokud to čas a dostatek podkladů dovolí, tak třeba za pár let budeme moct zpracovávat takové kroniky všech týmů, či se snad začnou objevovat alespoň starší články z dřívějších webových stránek, abychom měli naši historii zachycenou alespoň na našich webových stránkách. Přeji krásné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok třeba i při čtení v této kronice.

Michal Dudák

Vánoční schůze HCH-muži k sezóně 2017/2018


krátce před fotem odešli David a Lukáš Beníškovi. Vašek Uhlíř se skrývá za Tomášem Fialou

Včera (21.12.2017) ve večerních hodinách se uskutečnila společná večeře a následná schůze mužstva mužů HCH. Večer to byl příjemný. Sešli jsme se v hojném počtu, pouze 4 hráči chyběli – to se stává. Na programu se bylo shrnutí uplynulé podzimní sezóny. Nejprve bylo nutné vyřešit týmové příspěvky – k tomu měl hlavní slovo pokladník mužstva Vašek Průcha. Následně přišlo shrnutí podzimu a poté proběhlo obrazová rekapitulace (video, fotky)  jednotlivých podzimních zápasů. Samozřejmě pak následovala volná zábava – jsou to mladí lidé. Cíle na jarní sezónu jsou vytyčeny – postup do nadstavbové části extraligy. Z dlouhodobého hlediska – historického pohledu, letošní podzim byl pro podzim HCH poměrně dobře zvládnut, jen mělo HCH mít o tři body více. Příčin k tomu je více, ale to je na jiné povídaní.

Tabulka po podzimu

Dále se oslavil příchod na svět Bertíka Fialy, dle hrdého otce Tomáše Fialy,nový gólman HCH.

Z dalekého Chorvatska, ze vzdělávacího programu Erasmus, zavítal Honza Pauer, aby konečně viděl své spoluhráče.

To vše bylo na programu pololetní schůze mužů HCH.

Dobrý kolektiv. Sláva, nazdar výletu!

Nyní trochu obrazové rekapitulace:

po přípravném zápase – začátek září (tréninkové dresy)

do nové sezóny s novými zápasovými dresy

po utkání s Bolevcem

slavné vítězství v Liticích

kvalitní kolektivní výkon na Slovensku

dobrá nálada po celý podzim

Příprava na jarní sezónu HCH bude zahájena již dne 2.1.2018, kdy čistě fyzická příprava bude probíhat následné dva měsíce, tj. 16 tréninkových jednotek. Kluci se mají na co těšit.

Akce se zúčastnili:

Tomáš Pauer, Tomáš Fiala, Vašek Uhlíř, Petr Klouzal, Michal Dudák, Honza Pauer, Lukáš Svoboda, Lukáš Beníšek, David Beníšek, Vašek Průcha, Jakub Landa, Aleš Bosák, Fanda Rozhon, Jakub Šmejkal, Tomáš Hynek, Tomáš Holub

S pozdravem

Ludvík

Ještě také 4 x video – pěkné góly HCH z podzimu:

 

PF 2018 HCH

Přípravné utkání s Hradcem – očima trenérky


Jako správní hokejoví nadšenci jsme se dnes (v NEDĚLI 12.11!) sešli v 7:30 ve sportovní hale na Chodově. Kde jsme strávily krásné hokejové dopoledne. Naše pozvání přijala SK Slavia Hradec Králové, jako sparingpartner. Za to jim velice děkujeme.

Utkaly jsme se v 6x 20min a z naší, na začátku nesmělé, nepřesné a neforemné hry se pomalu začala vyvíjet hra s myšlenkou, správným postavením, okulahodícími akcemi… zkrátka a dobře, bylo vidět zlepšení a je moc fajn, že jsme toto dopoledne absolvovaly. Samozřejmě máme stále co zlepšovat, ale je z nás cítit obrovské odhodlání, chuť hrát a vyhrávat. Těšíme se na vás příští týden v prvním kole ligy.

Za tým HCH 
Trenérka Eva Staňková

Medailonek:<BR> František Rozhon


Jistě jste si všimli, že všechny medailonkové rozhovory až dosud publikované na webu HCH patřily prakticky výhradně a jen hráčům. Ten dnešní ale bude v tomhle  směru průkopnický: respondentem je sice také hráč (nastupuje za A-tým mužů), zároveň je ale i trenérem družstva mladších žáků. Stává se tak historicky vůbec prvním trenérem se kterým jsem udělal medailonkový rozhovor a osobně doufám, že nezůstane jediným. Dnešním respondentem není  nikdo jiný než Fanda Rozhon. 

Jméno a příjmení:

František Rozhon

 
Družstvo: HCH muži A
Číslo dresu: 12
Pozice: útok/univerzál
Hůl: Adidas LX24

 

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišel?

Přezdívku nemám, ale slyšim defacto na cokoli: Ferry, Fany… je toho víc.

Oblíbené číslo dresu a proč?

Číslo 12, protože to bylo číslo, které mi přiřadili ve Slavii, když jsem tam přestoupil. Dostal jsem ho po Peťovi Nováčkovi. Kluci tenkrát říkali „legenda odchází, mládě přichází…“ 😀

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostal?

Hraju od šesti let. Přivedl mě k němu tehdy spolužák a kamarád Tomáš Hynek. Na škole Hornoměcholupská vedl kroužek žijící legenda pan Tomášek. Pamatuji si, že jsem tam běhal jak hadr na holi a vůbec jsem nevěděl, která bije.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Celkově nás to hrálo asi 5 kluků ze třídy, takže jsme si tam vytvořili fajn partu. Líbí se mi na něm to, že to je velmi rychlý sport a když se umí, tak je to prostě radost hrát. Škoda, že u nás není taková úroveň.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Tak to se teď docela prostřídalo. Považuju se za takového univerzála na hřišti, nemám problém zahrát na jakémkoliv postu, tedy až na brankáře.

Jsi pověrčivý? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Pověrčivý nejsem. Nicméně máme takový zápasový rituál společně s Tomášem Hynkem a Jakubem Landou, táhne se to snad už od starších žáků. Prozrazovat ho ale nebudu 😀

Provozuješ nebo provozoval jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Ve školce jsem chodil na aerobik, protože tam chodila ségra. Naštěstí jsem tam nevydržel ani půl roku, asi zasáhl táta. Na škole jsem vedle pozemáku ještě chodil asi dva roky na atletiku.

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

To bych jsem radši neuváděl.

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Adidas LX24, je dobře vyvážená a padla mi do ruky. Dají se s dobře dělat 3D kličky.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Zdravý respekt mám asi z každého týmu, respektive snažím se žádného soupeře nepodceňovat. Když bych měl ale jmenovat jeden tým, určitě by to byla Slavie. Už jenom proto, že jsem tam 6 let působil, mám tam spoustu kamarádů a je to pro mě takový svátek proti nim hrát. Škoda, že je nemáme ve skupině.

Jaké máš rád filmy či knihy?

Všechny válečný filmy. Viděl jsem na doporučení od nejmenované osoby Hacksaw Ridge a bylo to fakt dobrý, doporučuju. Co se knížek týče, tak asi převažují fantasy: série Eragona, Pána prstenů a Harryho Pottera. Bavila mě číst i světová válečná literatura, třeba „Na západní frontě klid“.

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory?

Žádný hokejový vzor nemám, spíš respektuji hráče, co něco dokázali. Mám ale vzor v trenérovi a to konkrétně v Miroslavu Ludvíkovi. Měl jsem tu možnost s ním trénovat přibližně 4 roky mládežnickou složku ve Slavii a byla to ta nejlepší škola, kterou jsem mohl dostat. Nicméně, co se týče hokejisty, nejlepším hokejistou pro mě asi je pořád Jamie Dwyer. V jeho letech hrát pořád nejvyšší Holandskou ligu za HC Bloemendaal je fakt něco. Abych to lidem přirovnal, je to něco, jako Jágr v NHL.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Hip Hop a rap, CZ/SK i zahraničí. Hodně v oblibě mám Eminema, třeba album „the Show“ je fakt pecka. Žádnou motivační skladbu nemám, prostě to co hraje, tak hraje.

Jaké jsi znamení zvěrokruhu?

Beran. Snažím se být co nejméně tvrdohlavý, ale lidé z blízkého okolí si to asi nemyslí

Oblíbený školní předmět?

Jednoznačně matika. Na střední jsme měli skvělou učitelku, byla docela i pěkná, takže možná proto mě to tak vtáhlo.

Jaká je tvoje oblíbená hokejová finta?

Pojď sem, kam jdeš!

Dokážeš si vzpomenout na nějakou radu (od trenérů, od spoluhráčů apod.), která ti ve sportu zatím nejvíc pomohla?

Jo mám dvě, vlastně tři:

 • Hraj to hlavou!
 • Hlavně nepřemejšlej!
 • Dejte mu čuchnout a pak ho zmáčkněte.

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerad hraješ?

Nemám žádného brankáře proti kterému bych nerad hrál, prostě kdo nastoupí, ten chytá. Nedělám si z toho vrásky.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Rozhodně radši přihrávám. Mám rád, když vykoupeme brankáře a dáváme to do prázdný kuchyně 😀

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku?

Jelikož moc nestřílím, tak asi zametený úder. Snažím se s ním dát vždycky finální nebo předfinální přihrávku.

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým či týmy(ze zahraničních lig či repre)?

V repre fandím Belgii. Za poslední dekádu dokázali posunout pozemák ve svojí zemi na velmi kvalitní úroveň. Líbilo se mi jak hráli teď na mistrovství Evropy v Amsterdamu. Brankář Vincent Vanasch odchytal fantastickej turnaj. Škoda, že pak prohráli ve finále.

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Jelikož se hokeji věnuju i jako trenér, tak moc času na další aktivity není, ale rád sportuji i mimo hokeje. Taky si rád zajdu s kamarády na pivko, anebo zahrát na playstationu.

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

Najdete.

S kterými spoluhráči se ti nejlépe hraje?

Nevybírám si spoluhráče, ale když bych měl jmenovat tak asi všechny kluky z mojí generace, se kterýma jsem prošel mládežnickými výběry… tedy Vašek Průcha, Tomáš Hynek, Tomáš Holub a Jakub Landa. Doufám, že na halu poskládáme i takovouhle pětku.

Co bys doporučil dětem, které s pozemákem teprve začínají?

I když to je ze začátku třeba hodně těžké, vydržte u toho. Když se tomu budete věnovat, máte velkou šanci si pak zahrát za reprezentaci… ale v každém případě si u pozemáku najdete kamarády na celý život.

 

Mladší žáci – ohlédnutí za podzimem


Konec podzimní sezony je za námi, a tak se pokusím zhodnotit sezonu, jako trenér mladších žáků. Sezonu budu hodnotit hned z několika různých pohledů. Začnu tím, že trenérem mladších žáků jsem se stal až od nového školního roku, či-li muselo dojít k takzvanému „poznání hráčů“. Hráči jsou na tom velmi dobře technicky, takže směřuje velká pochvala k trenérům, kteří měli děti v předešlých letech.

Na co se snažím zaměřit, během tréninků a posléze pak i na zápasech, je rozvíjení hokejového myšlení dětí. Když srovnám první zápas a poslední, došlo k určitému pokroku, ale i tak je ještě dlouhá cesta k ideálu. Nicméně děti pracují opravdu dobře a mají velmi slušnou docházku. Věřím tedy, že do budoucna budou velkým přínosem pro další působení v klubu.

Dále se pokusím zhodnotit samotnou soutěž a jaký má vliv na děti. V první řadě musím začít bohužel trošku negativně. Dle mého názoru není VŮBEC vhodné, aby se v tomto věku hrála soutěž. Má to několik nevýhod. Jednak děti mají velmi malé herní vytížení, protože odehrát pouze dva zápasy za den, je podle mého názoru směšné. Druhým velkým negativem vidím to, že děti jsou svázané výsledkem. Děti jsou stresované a tím jde i jejich výkonnost dolu. Mají v hlavách zafixované, že musí za každou cenu vyhrát a buďme upřímní nevede to k ničemu. Děti se v tomto věku musí hlavně plně hokejově rozvinout a pod stresem to opravdu nejde. Konkrétně to můžeme vidět na našem týmu HC Hostivař. V zápase, kdy vedou a jsou v takzvané „herní pohodě“ jejich výkon je velmi dobrý a jsou tam náznaky dospělého hokeje a mnoho pohledných šancích. Naopak v zápase, kdy děti začnou prohrávat, dojde k velkému hernímu zhoršení. Kluci jako by přestali hrát, což je škoda, protože jsou všichni velmi šikovní. Podotýkám tedy, že mě vůbec nejde o výsledky, nýbrž aby si všichni zahráli a hokej je bavil.

Nyní výsledkově tedy k samotným dvojzápasům.

10.9.2017 Litice

Hostivař – Praga                          5:0 (kontumace)

President – Hostivař                     5:5

24.9.2017 Hradec

Litice B – Hostivař                         0:6

Hostivař – Jičín                             11:0

1.10.2017 Hostivař

Mnichovice A – Hostivař             7:1

Hostivař – Hradec                        4:3

8.10.2017 Kbely

Olomouc – Hostivař                    0:7

Hostivař – Kbely B                        14:0

15.10.2017 Praga

Praga – Hostivař                          1:2

Hostivař – President                     2:5

22.10.2017 Mnichovice

Hostivař –  Litice B                        5:1

Jičín – Hostivař                             0:6

Tabulka

 

Dále bych chtěl poděkovat rodičům, kteří se aktivně účastní zápasů a podporují své děti. A také trenérům Aleši Bosákovi a Terce Pazlarové za pomoc na turnaji ve Kbelích dne 8.10., kde jsem se nemohl zúčastnit kvůli extraligovému výjezdu na Slovensko.

Článek viz níže: http://hchostivar.com/archiv/2289

Na závěr chci klukům poděkovat za podzim a již se těším do haly!

S pozdravem Rozhon

 

Odcházíme spokojeně ze hřiště

Byli jsme i v Liticích

Same, co ten obličej?!

Zahřátí před zápasem

Poločasová porada

Medailonek:<BR> Tereza Pazlarová


Když byste na zápasech dorostenek hledali hráčku s číslem 15 na hostivařském dresu, dívejte se před branku soupeře. Vždy aktivní, vždy v pohybu mezi obránci kde čeká na vhodnou přihrávku aby mohla vyzkoušet své střelecké štěstí. Formálně sice stále patří mezi hráčky PH Kbely a v klubu HC Hostivař „jen“ hostuje, stala se ale již natolik nedílnou součástí týmu, že si bez ní letošní družstvo dorostenek jednoduše ani nelze představit. V tomto dílu medailonků jsme vyzpovídali Terezu Pazlarovou. 

Jméno a příjmení:

Tereza Pazlarová

 
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 15
Pozice: útok
Hůl: Grays GR7000

 

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Ano mám: „Rambo“. Jednou na tréninku mi sjela červená čelenka až po čelo a prý jsem vypadala jako Rambo.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

15, je to číslo s kterým mám spojeno několik dat a také hodně nebo zážitků

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ?

Momentálně hraji v dorostenkám a začínám hrát i za ženy

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Od 12ti let, kdy jsme s kamarádkou šly o prázdninách na hřiště, kde byl trénink. Jeden trenér za námi přišel, jestli to nechceme zkusit, a tak jsme neodmítly. To bylo asi to nejlepší rozhodnutí které jsem kdy udělala.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Líbí se mi složitost a nápaditost hry

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Nejradši hraju v útoku

Foto: David Griebl

Foto: David Griebl

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Většinou mám v uších cestou na zápas sluchátka a poslouchám energickou hudbu

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

Trocha ovoce a müsli

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Mám Grays GR 7000, vyhovuje mi snad ve všem. Je lehká, ale i tak s ní dám přesnou ránu.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Nejspíš ze Slávie, protože jejich hráčky jsou tak kreativní, že nikdy nemáte jistotu, co udělají.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Mám ráda fantasy, což se také odráží od výběru knih a filmů

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory (tuzemské i zahraniční)?

Moje vzory se často mění a většinou jsou to hráčky z Nizozemí

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Skladbu úplně ne, ale hudba je dost silná motivace

Jaké jsi znamení zvěrokruhu? Máš pocit, že jsi jeho typický představitel?

Narodila jsem se ve znamení blížence. Typický představitel? Myslím, že v něčem určitě, například jsem hodně společenská a upovídaná.

Dokážeš si vzpomenout na nějakou radu (od trenérů, od spoluhráčů apod.), která ti ve sportu zatím nejvíc pomohla?

,,Nedělej furt ty bekhendy sakra“

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Proti Lindě Matouškové z Pragovky. Je rychlá a strašně bystrá. Je fakt těžké dát jí gól.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

No asi spíš střílím, ostatně proto jsem v útoku (smích).

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

V poslední době jsem si oblíbila úder zvaný „Argentina“

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým či týmy(ze zahraničních lig či repre)?

Mám ráda Nizozemskou reprezentaci žen. Nejen hráčky, ale i jejich trenérku

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Spaní, jídlo, kamarádi

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

FB, instagram, snapchat

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Nebát se hrát. Je to jen hra a je lepší to zkazit dřív než později. Čím dřív se přijde na chybu, tím je jednodušší naít řešení

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

N.G., hrajeme spolu už hrozně dlouho a máme taktiky, kterým obě rozumíme a zvládneme je

Shrnutí podzimní části venkovní sezóny – starší žáci


Výsledkově by se tento podzim v podání starších žáků dal hodnotit jako snový. Ze všech šesti zápasů jsme si odnesli plný počet bodů a skóre 85:9 vypovídá o dominanci asi nejlépe. Jediným vyrovnaným soupeřem nám byla Slavie, se kterou ale kluci také předvedli nejlepší výkon a zaslouženě vyhráli 8:4.

Důvodů těchto výsledků je hned několik. První z nich je způsobený posunem věkových hranic jednotlivých kategorií . Výsledkem je, že se po letech karta obrátila a kluků je dostatek, na rozdíl od minulých let, kdy bylo pro postavení základní sestavy nutné stavět hráče z nižších kategorií. Celkem je letos na soupisce 16 hráčů, což je velice pozitivní údaj i do dalších let.

Dalším důvodem skvělých výsledků je změna systému rozlosování. Celkem 12 týmů přihlášených do starších žáků bylo rozděleno do dvou skupin a po odehrání zápasů systémem každý s každým 2x postoupí první 3 týmy z obou skupin do skupiny, ve které se utkají o titul mistrů republiky. Kluci mají postup jistý už teď a dá se očekávat, že je na jaře v této „lepší“ skupině budou čekat vyrovnanější soupeři.

Posledním důvodem, který zde uvedu, a důvodem nejdůležitějším, je herní posun oproti předchozím sezónám. Kluci se zlepšují jak individuálně, tak týmově a jsou schopni ve velké míře plnit taktické pokyny a dodržovat je dlouhodoběji. Důkazem individuálních posunů je suverénní první místo v tabulce střelců Ondry Chabra s 24 góly a třetí místo Honzy Fedoše s 11 góly.

I přes tato všechna pozitiva je stále na čem pracovat. Na jaře bych chtěl zapracovat především na tvrdosti nahrávek, řešení brejkových situací a disciplinovanosti hráčů.

Celkově tedy nelze hodnotit podzimní část venkovní sezóny jinak než pozitivně a mít jiné ambice než medailové.  Závěrem bych chtěl ještě uvést, že mnohem důležitější než samotné výsledky je, aby kluky hokej bavil a měli radost ze hry, a pevně věřím, že tomu tak v uplynulých zápasech bylo.

Držte nám palce a přijďte nás podpořit!

Spokojený tým po výhře ve Kbelých

Tabulka po podzimní části sezóny

 

 

 

Velmi dobrý výkon na vítězství v Rakovníku nestačil, aneb darované vítězství soupeři


 

Pavel Hraba byl všude

V sobotu 21.10.2017 v odpoledních hodinách se odehrálo důležité utkání mužů v rámci extraligy pozemního hokeje mezi HC Rakovník 1972 a HCH. V zápase se tak šlo o to, kdo přečká zimu na druhém místě skupiny „B“.  Po dlouhé době se vyprázdnila střídačka HCH od marodů a tak se mohli do zápasu zapojit po pěti měsíci Lukáš Svoboda a po také odehrál celé utkání Lukáš Beníšek.

K průběhu zápasu. I přes prohru jsem přesvědčen, že výkon kluků velmi dobrý. HCH předvádělo konečně „dospělý“ hokej (vyjma zakončení a individuálních chyb – k nim níže). Problém současného mužstva tak zůstává, nekvalita v zakončení dána individuálními schopnostmi hráčů  a dále určitá nedisciplinovanost některých hráčů v určitých fázích zápasu.

Rakovník byl skvěle řízen veterány Ostašem, Daškem, Jahodou v čele s Pavlem Hrabou a Seemanem a k tomu pobíhalo po hřišti zbytek mladíků. Systém hry byl tak uzpůsoben na brejkové situace a standardní situace (trestné rohy). Tedy všechny mužstva, které hrají s Rakovníkem mají pocit, že je dostatek prostoru ke hře – ono tomu tak skutečně je, ale mentálně se strhávají průběhem hry, aniž by mysleli zodpovědně na bránění.

srážka

Góly Rakovníka padly po chybách HCH:

 1. Hráč HCH získal balonu na vrcholu kruhu a místo, aby balon rychle přesunul do volného prostoru tak ho drží – ztráta balonu – roh – gól. Toto byla v 11 minutě první možnost soupeře v obranném kruhu. 
 2. Hráč Rakovníka na spojnici kruhu a outové čáry dělal kličku na hráče HCH, který je navíc zdvojen dalším hráčem HCH, odkrytí nohou – roh – gól. 
 3. Hráč Rakovníka – mladík – dorec, dobíhá balon souběžně s outovou čárou za kruhem směrem k rohovému praporku. Hráč HCH nepochopitelně tohoto hráče otočenému od branky HCH zbourá. Ptám se proč? Roh- gól.Tomu však předcházel výlet bourajícího beka do útoku, kde ztratil balon – nevracel se a posléze zápasnicky zbytečně srazí protihráče.
 4. HCH zahrává trestný roh. Tento je vystřelen- gólman zasahuje – brejková situace – dobíhají hráč HCH ve středu hřiště uklouzne – diagonála na soupeřova hráče – gól. Poměr vracejících se hráčů – 6(HCH) -4 (Rakovník) – tedy nemělo by býti možné, aby střelec byl volný.

Toto byl první poločas – nic jiného hráči Rakovníka (vyjma dvou polo-náznaků neměli).Výborná produktivita. Naopak je zjevné, že kluci se nechali strhnout či spíše ukolébat. Jinak HCH především v prvním poločase zdobil velmi dobrý pohyb. Škoda nedůrazného zakončení.

Druhý poločas:

5. Hráč HCH se začal na čtvrtině soupeře nepochopitelně utápět v kličkách do pěti hráčů – balon soupeř vypíchl – brejk – gól. Vracelo se 6 hráčů na 4 soupeře. Útočník to zakončil střelou z kruhu k tyči. Hříšník z HCH se bohužel nevrátil.

6. Stejný hráč HCH – obránce, který má namočen prsty v 3 gólu Rakovníka, opět na výletě, ztratí balon na kruhu soupeře – při své kličkované – brejková situace – gól. Tento hráč HCH se opět nevrátil po své chybě.

Jinak chybující hráče na web HCH nejmenuji, při rozboru týmovém videu však toto bude řešeno.

masky je třeba – druhý poločas

V prvním poločase HCH zahrálo 5 trestných rohů , bohužel ve druhém však nemělo žádný.

Také jsme měli jednu penaltu, brankář Hraba ji však Tomášovi Pauerovi chytil.

Klíčovým hráčem pro HCH v útočné fázi by měl být na jaro Tomáš Holub – chce to, ale fyzičku – zachování zdraví, ale také udržení koncentrace při zápase. Tak příště.

Výsledek mě velmi mrzí, neb jsme se poctivě na Rakovník připravovali. Nicméně je to jen sport, HCH má vše v rukou a nyní je nutné v zimě se intenzivně připravit na jaro.

Ještě jednou chci klukům poděkovat za podzim. Na jaře však očekávám důraznější práci v soupeřově kruhu a zodpovědnější práci dozadu. Na podzim se výrazně projevila letní přestávka – fyzická kondice. Stále však opakuji, že současným problémem mužstva mužů HCH je neokysličení mužstva novými hráči (myslím tím v zápasovém vytížení. Samozřejmě, že s námi trénují hráči U15 Ondřej Chabr a Jan Fedoš, kteří přistupují k tréninku velmi poctivě a jejich výkonnost jde vzhůru, ale ještě mají čas).

byla či nebyla teč

HC RAKOVNIK 1972 -HCH 6:2 (4:1) Góly: Vymyslický, Dašek vlastní

Sestava:

Uhlíř/G,Dudák/O,Hynek/O, Klouzal/O, Průcha/VH, Beníšek D./Z, Paeur/C/Z, Bosák/Z, Houška/Z, Svoboda/Z, Rozhon/U, Landa/U, Vymyslický/U, Holub/U, Beníšek L./U, Šmejkal/U

Omluveni: Fiala- volno, Pauer J – Erasmus

S pozdravem

Ludvík

za chvilku se rozsvěcovalo – bylo šero

VIDEA ze zápasu ke stažení:

RAK-HCH,21.10. 6-2,sance,roh,Holub-strela

RAK-HCH,21.10. 6-2,sance PAUER,VYMYSLICKY

RAK-HCH,21.10. 6-2,sance Filip

RAK-HCH,21.10. 6-2,sance Benisek D

RAK-HCH,21.10. 6-2,sance Filip II

RAK-HCH,21.10. 6-2,roh,HCH,nahravka na Lukase

RAK-HCH,21.10. 6-2,roh HCH,strela BOSAK

RAK-HCH,21.10. 6-2,roh HCH,nahravka Holub

RAK-HCH,21.10. 6-2,penalta Pauer

RAK-HCH,21.10. 6-2,gol,Vymyslicky

RAK-HCH,21.10. 6-2,gol,vlastni Rakovnik

RAK-HCH,21.10. 6-2,akce na penaltu

ani bekhendem to nešlo – přitvrdit je nutné v zakončení

gól!!

Holubíno, podívej se kolik máš času a prostoru ….

Zklamání po zápase, tak příště, je to jen sport. ČUS NA JAŘE!

 

 

 

 

POZVÁNKA DO RAKOVNÍKA – POSLEDNÍ ZÁPAS PODZIMU – 35 LET PETR KLOUZAL


Kdo bude rozjímat v Křivoklátských lesích je srdečně zván na sobotní odpoledne na extraligu  mužů HCH v Rakovníku s místními „OLD BOYS“. Čeká nás souboj o druhé místo v podzimní části extraligy ve skupině „B“. Tedy zítra půjde reálné vytvoření nadějných šancí na postup do jarní skupiny extraligy z níž se budou rekrutovat týmy pro play off.

Včera plní humoru

Rakovníku kluci mají co vracet, proto pevně doufám, že se jim podaří zvítězí a odvést z Rakovníka všechny body. Bude to těžké, neb mužstvo Rakovníka má ve svém středu výborné veterány spolu se dvěma nadstandardními hráč. HCH  – pakliže podá kolektivní výkon, nemám obavy.

Pozitivum – vyprázdnila se nám marodka, takže přijedeme do Rakáče kompletní (až na studenta Honzu Pauera – Erasmus).

Rakovník – HCH 21.10.2017 16:00 hodin

Sestava: 

Uhlíř/G, Dudák/O, Hynek/O, Průcha/VH, Klouzal/O, Svoboda/Z/O, Pauer T./C/Z, Beníšek D./Z, Houška/Z, Bosák/Z/U Landa/U, Vymyslický/U, Holub/U, Rozhon/U, Šmejkal/U, Beníšek L/U

Omluveni:

Fiala- volno, Pauer J. – Erasmus

mají tam i náměstí – tuze dlouhé

Ještě něco k Rakovníku, tedy lépe řečeno k názvu:

Rakovník se původně nazýval Rokytka a to podle říčky, která osadou protékala. Své dnešní jméno dostal údajně podle báje o velikém hladomoru, který zasáhl kraj. Tehdy pomřelo mnoho lidu a neštěstí by zřejmě pokračovalo dál, kdyby jednu moudrou ženu nenapadlo uvařit svým dětem k jídlu raka. V té době se totiž myslelo, že rak, který získá po uvaření rudou barvu, je jedovatý. Děti však nepomřely, Rokytka žila z raků a znova se postavila na nohy. Pravděpodobnější však je, že Rakovník dostal své jméno podle porostu, který kdysi rostl v tamních mokřinách.

Základní informace
Počet obyvatel 15 975 (2017)[1] (e)
Nadmořská výška 322 m n. m.

Mají tam Rakovnický potok

HOSTIVAŘ MÁ VŠAK ŘEKU – RIO GRANDE BOTIC

Jinak kluci se na zápas těší, tedy doufám, že se budou na zápase bavit (a po něm také).

 

PETR KLOUZAL

Jelikož letošního roku bylo opoře HCH Petru Klouzalovi 35 let, níže mu věnuji malý foto příspěvek. Tento hráč ročníku 1982 již od srpna 1999 (soustředění v Doksech) je členem a součástí mužstva mužů HCH. Od tohoto data také „okupuje“ dres s č. 19.

 

ANI BANGLADÉŠAN

ANI PROMETHEUS

ANI TURISTA v SEVŘENÍ SKAL

ZA TO PILNÝ A VNÍMAVÝ ČTENÁŘ

18 LET HRAJÍCÍ S ČÍSLEM 19 V DRESU HCH (PVP -Gibraltar 2002)

 

A rozhodně výborný hráč oplývající individuální technikou a velmi dobrým herním myšlením (PVP -Hostivař 2003)

který má radost ze hry a úspěchu mužstva (PVP-Hostivař 2003)

jenž hrál za svojí kariéru na všech postech (vyjma golmana) (PVP – Hostivař 2003)

a který, co by starší žák vyhrál v republice, co se dalo – Venkovní a halový titul – Mistra ČR (rok 1998)

a který má rád sladké

 

poctivý v tréninku dává příklad mladším

a nebojí se přiložit ruku k dílu

 

a po těch letech patří stále mezi nejlepší

To vše byl Petr Klouzal, můj svěřenec od dětských let.

S pozdravem

Ludvík

UTRPĚNÉ VÍTĚZSTVÍ V BOLEVCI!


Muži HCH v sobotu 14.října se střetli v den oslav 75 let HCH s HC Bolevec na půdě hostů. Tentokráte klukům slavná BOLEVECKÁ KOULE byl dosti nepříjemný soupeřem. Výkon HCH podstatě odpovídal černému kompletu s níž HCH nastoupilo do zápasu.

Rozhodně Bolevec podal mnohem lepší výkon než v předešlém utkání a naopak pánové z Hostivaře nám toho tentokrát moc kolektivního nenabídli. Jak vtipně poznamenal Vašek Průcha:“ utkání se hrálo na jediném 3D hřišti v Evropě“ (boule a náhorní plošiny). Nicméně povrch byl stejný pro obě mužstva.  HCH, jak bylo chváleno po výkonu v Šenkvicích, tentokrát podalo příliš individuální výkon, kdy do kolektivního pojetí to mělo dosti daleko. Dále se borci z Groše trochu báli (asi  povrchu), což se projevilo na nepříliš důrazném výkonu. Snaha o „profesorský“ hokej není na místě, neboť k tomu není individuální technika jednotlivých hráčů. Výsledkem pak byl předváděný PING-PONG, bez efektivního dotažený náznaků šancí. Ve druhém poločase pak již mužstvo HCH hrálo disciplinovaněji.

Jistě za zmínku stojí skutečnost, kdy vstřelení prvního gólu Jakubem Landou došlo po pěkné akci již v 25 sekundě. Pozitivum se vždy najde…spíše překvapení, že byla koncentrace v úvodu zápasu.

Proto jsem velmi rád, že toto utkání je již za námi a plně se můžeme soustředit na poslední utkání s družstvem Rakovníka  na jejich půdě. Každopádně máme jim co vracet!

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Klouzal, Průcha, Rozhon, Houška, Pauer T./C, Beníšek D., Bosák, Landa, Vymyslický, Šmejkal, Uhlíř

Omluveni:

Beníšek L. -zranění, Svoboda – práce, Dudák – pěvecká soutěž (3.místo), Pauer J. – Erasmus, Holub – zranění

S pozdravem

Ludvík

Kuba s přehledem střílí první gól

Panel story

 

Filip a jeho nezakončení :-)…stane se

BOLEVEC-HCH,14.10.2017,1-2,gol LANDA

BOLEVEC-HCH,14.10.2017,1-2,gol PAUER

BOLEVEC-HCH,14.10.2017,1-2, sance VYMYSLICKY

BOLEVEC-HCH,14.10.2017,1-2,sance Benisek D.

BOLEVEC-HCH,14.10.2017,1-2,VYmyslicky,brevno

druhý gól

náš střelec tentokrát – břevno – moc to vidět není – kamera se hnula

konec – snad to bude příště lepší výkon

 

Smutek byl z výkonu na místě – radost však ze tří bodů – jede se dál

Pozvánka na HCH do Bolevce!


Ani předměstí Bory, ani Litice, zítra to bude Bolevec.“DOBRÁ KOULE“  s tímto legendárním oceněním dlouhé přihrávky jsem se seznámil v roce 1994 právě na Bolevci. Předpokládám, že této úsměvné hlášky si v sobotu užijeme dosytosti.

Tímto Vás, srdečně zveme, kdo bude mít cestu kolem Boleveckých rybníků, ať se zastaví na hřišti v Bolevci, kde odehraje HCH od 11:00 hodin své další dějství v dramatickém podzimu.

Sestava:

Fiala/G, Hynek/O, Houška/O, Klouzal/O,Rozhon/VH, Beníšek D./Z, Pauer/C/Z, Průcha/Z,Landa/U/Z,Vymyslický/U,Bosák/Z/U, Šmejkal/U, Uhlíř/U

Omluveni:

Dudák – pěvecká soutěž,Pauer J – Erasmus, Svoboda – práce, Beníšek L.-zranění, Holub – zranění

S pozdravem Ludvík

BOLEVEC – ideální místo na výlet!

Něco z historie Bolevce (Wikipedie zdroj):

Ves Bolevec je zmiňovaná poprvé v roce 1382, původní název obce byl Voleves od osobního jména Volimír. Do roku 1460 patřila kapitule sv. Apolináře v Praze, poté ji odkoupilo město Plzeň s úmyslem založit na jejím území rybniční soustavu. V době odkupu se zde nacházelo 10 statků, z nichž se dodnes dochovaly některé cenné stavební prvky.

Roku 1917 zde došlo k mohutnému výbuchu v továrně Škodových závodů. Událost inspirovala Karla Čapka k napsání románu Krakatit. Od 70. let 19. století nastal prudký rozvoj obce, v roce 1942, kdy došlo k připojení Bolevce k Plzni, měl už 5570 obyvatel a byl tak největší vsí v Čechách. Od roku 1977 bylo historické jádro obce téměř pohlceno vznikajícím sídlištěm a tradiční vazby na krajinu byly tak přerušeny.

Počet obyvatel 31 564 (26. 3. 2011[1])
Domů 2 324 (2009)

S výlety má HCH zkušenosti.

Gól, kterým se HCH na jaře 2016 zachránilo na půdě Bolevce.

Gól z podzimního utkání s Bolevcem Na Groši.

ZE ŠENKVIC TŘI BODY – HOSTIVAŘ ZPĚT V BOJI O POSTUP DO JARNÍCH BOJŮ O PLAY OFF


Trocha turistiky – Pezinská Baba

nástup

Tak je za námi výprava na hřiště Šenkvic. V odpoledních hodinách se v příjemném hokejovém areálu Šenkvic odehrálo pro Hostivař velmi důležité utkání. HCH šlo o udržení se v kontaktu v boji o jarní část nadstavbové části extraligy. Utkání skončilo tříbodovým ziskem pro Hostivař. Průběh utkání lze rozdělit do několika fází. V prvním poločase, zvláště v jeho první polovině, HCH mělo hru pod kontrolou, kdy postupem času se hra vyrovnala. HCH mělo v utkání osm rohů (4 v první poločase), přičemž Tomáš Pauer vstřelil právě z jednoho trestných rohů první gól.  V druhém poločase, přidalo HCH po pěkné akci z pravé strany další branku, kdy Davida Beníška přesnou nahrávkou našel Tonda Houška a David tvrdým a pohotovým zakončením vsítil branku. Bohužel v 50 minutě HCH pustilo soupeře po dvou chybách v  rozehrávce do hry. Místo jednoduché rozehrávky přišla snaha o komplikované vymýšlení herní situace, čehož využil soupeř a snížil na rozdíl jednoho gólu. Po třech minutách byly bohužel pak vyrovnáno, kdy hráč hostí pěknou bekhendovou střelou nad rameny Vaška Uhlíře mu nedal šanci (toomu však předcházela hrubá chyba v nedostoupení soupeře při příjmu balonu). Naštěstí poměrně záhy pohotovou dorážkou strhl vítězství na stranu Hostivaře. Již v druhém poločase chyběly HCH trochu síly a na závěr cca 10 minut pak již HCH pouze bránila. 

S projevem mužstva jsem byl spokojen. Kluci se stále učí hrát rychlý přímočarý, ale jednoduchý hokej, v některých momentech to nebylo vůbec špatné. Mezery však v tomto utkání pomalé dostoupení do prostorů „hot  zóne“ zvlástě obsazení tyček branky soupeře.

Utkání odchytal velmi dobrý výkonem Vašek Uhlíř – kdy zvláště jeho role v tomto utkání  byla v organizování hry.

Zápas řídila dvojice slovenských rozhodčích, která také přispěla k dobré kvalitě utkání.

momentka z utkání

a porada byla a mraky též

 

střelci

Šenkvice- HCH 2:3 (0:1) 

Góly: Pauer T., 2 x Beníšek David

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek/O, Dudák/O,Rozhon/O,Klouzal/VH, Průcha/Z, Pauer/Z, Beníšek D./Z, Vymyslický/U, Landa/U,Holub/U, Houska/Z/U

Omluveni:

Fiala-volno termín-potomek, Svoboda-zranění, Bosák -zranění (z práce), Šmejkal – hlídá sestru, Beníšek L. – zranění, Pauer J. – Erasmus

Chceme poděkovat hostitelům ze Šenkvic za pohostinnost a všem klubům z ČR vřele doporučujeme navštívení – výjezd na venkovní zápas do Šenkvic na Slovensko. Případné vítězství z venkovního hřiště chutná daleko více než unfér „venkovní“ zápas na domácím hřišti.

Dále bych chtěl poděkovat Filipovi Vymyslickému, který zařizoval dopravu a ubytovaní (bohužel nebyla kapacita pro ubytování v Šenkvicích) a Tomášovi Paeurovi, který následně sehnal hotel v Bratislavě.

Nutno však ocenit také přítomnost hostivařských fanoušků – Luisy Dudákové s dcerou. Táta je konečně vzal na výlet. To je dost!

Jinak skutečně, byla to podařená výprava, posloužila také nabytí zkušeností a stmelení kolektivu. Fajn čas.

S pozdravem

Ludvík

Pěkné prostředí mají v Šenkvicích – Malé Karpaty

Siesta

 

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3´,rohIV,sance

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,sance,PAUER,strela

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,sance,PAUER,strela II

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,rohIII,gol

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,roh,sance Pauer

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,BENISEK,gol,III

SENKVICE-HCH,7.10.2017,2-3,BENISEK,gol,II

Po utkání -podání rukou

Klouzek – strečinkové cvičení ? 🙂

 

Věrní fanoušci HCH!

Věrní fanoušci s výkonným kočárkem

 

po zápase – v pozadí mobilní stánek

zasloužená večeře

 

zřejmě sportovní oddíl

Turista – cesta do Pedzinku 2:25 hod.

 

bez komentáře 🙂

 

 

 

 

 

POZVÁNKA NA ZÁPAS DO ŠENKVIC!


V sobotu od 16:00 se HCH po dlouhých letech znovu objeví na hřišti mužstev Šenkvic v rámci podzimní skupiny extraligy mužů. Toto utkání je pro vývoj – zachování možnosti postupu do jarní části nadstavby – klíčové. . Samozřejmě, že se budeme muset vypořádat s neznámým prostředím, hráči, ale na druhé straně, každý výjezd by měl být dalším krokem ke zlepšení výkonnosti.  Tedy chceme na hřišti Šenkvic vyhrát a jedeme tam s tímto přáním.

Trochu nás trápí marodka, ale s tím se musíme vypořádat.

Sestava do Šenkvic:

Uhlíř/G, Hynek/O, Dudák/O,Rozhon/O,Klouzal/VH, Průcha/Z, Pauer/Z, Beníšek D./Z, Vymyslický/U, Landa/U,Holub/U, Houska/Z/U

Omluveni:

Fiala-volno termín-potomek, Svoboda-zranění, Bosák -zranění (z práce), Šmejkal – hlídá sestru, Beníšek L. – zranění, Pauer J. – Erasmus

Snad jim půjde hra lépe než prodej!

Tak v Šenkvicích HCH dlouho nehrála

Pár info k Šenkvicím:

Stát: Slovensko

Okres: Pezinok

Nadmořská výška: 165 mnm

Počet obyvatelů:4711

Vznik roku 1256

Vinařská oblast

Vydávají i místní noviny

V tomto čísle je také o hokeji

 

ze Šenkvičana

stránky 35,36,37

 

Ještě poznámka k unfér chování klubů, které nejezdí na výjezdy na Slovensko.

Ještě bych se chtěl vyjádřit k oddílům, které nejezdí v rámci extraligy do Rači a Šenkvic k venkovním zápasům. Považuji to vrchol neférového sportovního ducha a nemá to nic společného s rovnými šancemi sportovním poli. Je to zcela nesportovní nejen vůči slovenským klubům, ale vůči týmům, které na Slovensko jezdí. Dále mě zaráží, že při případném postupu Šenkvic či Rači do jarní nadstavby, nemůžou při úspěchu hrát play off. Proč? Naopak oba kluby přispívají ke konkurenci, tím se zvedá úroveň domácí soutěže a profitují z toho všichni. Ať se každý dlouhodobě snaží (poctivě) a výsledek se dostaví.

S pozdravem

Ludvík

Doufáme v kvalitní  výkon (třeba na jako na jaře proti SKS)

Pár vět o zápasu se Slávií – Tým žen


Čtvrteční ještě zářijový „střet“ se Slávií pro nás bohužel dopadl velice špatně. Začátek zápasu pro nás vypadal sice docela slibně a makaly jsme přesně dle pokynů naší trenérky Evy Staňkové. Bohužel jsme i přes to inkasovaly dva goly a velice dlouho nám trvalo, než jsme se k Slávistické gólmance dostaly, abychom jim to oplatily. Každopádně po několika nevydařených pokusech jsme měly