Soutěže

Po vybrání týmu se vám zobrazí aktuální informace o výsledcích v aktuální soutěži a zobrazí se příspěvky s tímto týmem spojené. Pokud chcete příspěvky omezit na konkrétní ročník soutěže či halu/venek, tak vyberte i ji a příspěvky se vám zobrazí pod tabulkou s výsledky. Přípravky a mladší kategorie nehrají dlouhodobé soutěže na body, proto zde najdete jen naše zprávy o jejich úspěších a odkaz na stránky Hokej pro děti, kde se vyskytuje více informací.

 

Soubory:

Rozlosování_podzim_2018_Dospělí až žactvo a termíny nižších kategorií_HCH [docx]

Rozpis 2018-2019

Zápisy:
psph_zapis_o_utkani_v_halovem_hokeji_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_pripravky_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_v_ph_k_doplneni
svazové zápisy jsou ke stažení zde

Týmy

Muži A (96) :: Muži B (2) :: Ženy A (41) :: Dorostenci (2) :: Dorostenky (21) :: Starší žáci (8) :: Starší žákyně (6) :: Mladší žáci (13) :: Mladší žákyně (4) :: Přípravka chlapci (2) :: Přípravka dívky (5) :: Benjamínci (6) :: Minibenjamínci (3)

Hala 2014  ::   Hala 2015 (1)  ::   Hala 2015-2016 (2)  ::   Hala 2016-2017 (6)  ::   Hala 2017-2018 (4)  ::   Hala 2018-2019 (1)  ::   Sezóna 2013-2014  ::   Sezóna 2014-2015 (5)  ::   Sezóna 2015-2016 (14)  ::   Sezóna 2016-2017 (56)  ::   sezóna 2017-2018 (62)  ::   sezona 2018-2019 (37)

Aplikuji filtr: Sezóna 2015-2016 (zruš)

Vašemu filtru odpovídá následující počet příspěvků: 8

Zhodnocení venkovní sezóny 2015-2016


Ženy

Do této sezony jsme nastoupily s jasným cílem a to byl pohár Challenge II. ve francouzském Lille. Věnovaly jsme tomu opravdu celý rok jak po hokejové a fyzické stránce, ale také po osobní, kde bylo potřeba hledat finanční prostředky na uskutečnění cesty. Podzimní část sezony se nám vydařila a tak jsme „přezimovaly“ na druhém místě v tabulce.
V halové sezoně byly znát naše dvě posily, které jsou dobré halové hráčky a tak se podařily složit dvě silné pětky, které se probojovaly až do semifinále a nakonec odešly s bronzovými medailemi, což považujeme za velký úspěch.
Jarní část venkovní sezony se dále nesla v důležitém koncentrování a trénování na pohár mistrů. Ligové zápasy byly spíše brány jako taktické připravování, hledání pozic jednotlivých hráček a systému hry. Po fyzické stránce jsme byly na tom velmi dobře, ale bohužel to na pohárové boje nestačilo. Evropské týmy, se kterými jsme měly tu čest se na hřišti potkat, byly fyzicky na stupni od 1 do 10 hodnoceny číslem 10+. Bojovaly jsme, zahrály jsme si, nechaly tam naše hokejové srdce, ale hlavně si přivezly cenné zkušenosti, které nám již nikdo nesebere. Bohužel jsme se neprobojovaly do horního kříže a nakonec prohrály i velmi důležitý boj o udržení v Challenge II. Po fyzické stránce nám hodně chybělo, ale to jsou právě ty již zmiňované zkušenosti.
Fyzická únava byla znát i v pokračování ligové části, kde heslo „čím víc chceš, tím míň to jde“ nás provázelo na každém zápasu a tak jsme se propadaly v tabulce z 2. místa na 4. místo. Ve Final Four jsme se tedy ze 4. místa v tabulce postavily proti mistrovské Slávii, na které nám již síly nezbyly vůbec. Tato sezona pro nás tedy skončila 4. Místem, ale odešly jsme se vztyčenými hlavami, protože naše svědomí i vědomí nám říká „Modelky, dělaly jste, co jste mohly.“

Autor: Pavlína Trčková

Muži

Zkrácená verze hodnocení Mirka Ludvíka byla odstraněna na přání jejího autora, plnou verzi najdete v samostatném článku. Dovolím si tedy z pozice hráče zhodnotit jak podzimní tak jarní část a co změna na pozici hlavního trenéra k počátku března tohoto roku způsobila.

Do sezóny jsme na podzim nastupovali s jasným cílem – dostat se do play-off. Podzim se nám bohužel nevydařil, jak bychom si přáli, z důvodu naší neschopnosti vytvořit a zakončit dostatek gólových příležitostí. Body jsme ztráceli i s jednoduššími soupeři, které jsme dokázali držet po většinu zápasu daleko od naší branky, ale kteří nám nakonec z brejku či chyby v obraně dokázali vstřelit rozhodující gól. Takto jsme prohráli 4 z 9 zápasů podzimu o gól. Dva zápasy jsme vyhráli a tak skončili s pouhými šesti body na nelichotivém předposledním místě. Náš trenér, hráč a kapitán týmu v jedné osobě Tomáš Pauer nás dokázal vždy dobře namotivovat a připravoval nás v podobném duchu jako po něm nastoupivší Mirek Ludvík. Od jarní sezóny se změnou na pozici trenéra začalo více pracovat na fyzičce též pravděpodobně s trochu větší docházkou hráčů. Jaro skončilo taktéž s pouhými šesti získanými body z podobných důvodů, jaké nás provázeli na podzim. K tomu se dle mého názoru negativně projevilo šachování s pozicemi hráčů na hřišti, ovšem negativně jen z pohledu výsledků právě skončené sezóny. Z hlediska budoucnosti našeho týmu to bylo určitě prospěšné. Detailní hodnocení jarní sezóny z pera Mirka Ludvíka najdete zde.

Michal Dudák

Dorostenky

Do sezóny jsme nastoupili s jasným cílem a tím bylo zlato. Díky úspěšné podzimní části jsme měli velký bodový náskok, který se nám i přes pár proher podařilo udržet.  Našimi největšími soupeři byla Slavie a Rakovník. Rádi bychom zlato obhájili i příští sezónu, ale do kategorie žen nám odešly tři hráčky, které zatím nemáme kým nahradit. Tak uvidíme co nám další sezona přinese.

Lucie Andrášková

Zlaté dorky!

Zlaté dorky! (z levého horního rohu: Michaela Krausová, Lucie Šanková, Adéla Jelenová, Adéla Kožíšková, Anna Grieblová, Dominika Kasnerová, Kristýna Šafaříková, Zuzana a Monika Halamovi, Táňa Prosová, trenéři Lucka Andrášková a Libor Hlaváč, Iveta Ivanovová a Anna Jordánová)

Dorostenci

Hráli jsme jako smíšený tým ze dvou klubů a dvou věkových kategorií, což není bez společných tréninků vůbec jednoduché. Uhrát dobrý výsledek se nám nakonec ani nepodařilo, některé zápasy byly lepší a některé horší. Kromě jiných věcí nás sráželo vzájemné vyčítání chyb při zápase. Dále jsme se snažili pracovat na systému, ale spousta z nás se s tím prala kvůli tomu, že systému nevěřili a tak vznikal na hřišti chaos.
Na závěr mám tři doporučení: Dělejte věci, co vás baví. Úspěch a kvalita nikdy nepřijde sama! A přemýšlejte, kde chcete být za měsíc, za rok či za pět let (repre, škola, jiná země) a dělejte pro to všechno – je to jediná cesta jak život žít a ne ho prožívat.

Tomáš Holub

Starší žákyně

S kladnou bilancí osmi výher, dvou remíz a šesti porážek zakončily starší žákyně HC Hostivař svoji venkovní sezónu 2015/16. Jako nejlepší tým mezi pražskými kluby obsadily naše hráčky třetí místo o čtyři body za ve venkovní sezóně vynikajícími týmy Litic a Rakovníka. Stabilita výkonů v jednotlivých zápasech bohužel do jisté míry kolísala podle možností kádru, mnohokrát bylo potřeba lavičku doplnit mladšími hráčkami z týmu mladších žaček. Dlužno ovšem dodat, že mnohé z nich si na hřišti počínaly velice zdatně, zejména Tereza Bártlová a sestry Kordulovy často uváděly více než o hlavu vyšší soupeřky v úžas. Ostatně zkušenosti nabyté v těchto zápasech se budou do příští sezóny jistě hodit. Věkovou kategorii starších žákyň totiž letos opouští hned tři opory týmu, a sice Daniela Susová, Terka Holubcová a také dosavadní kapitánka týmu Dominika Kasnerová. Do nové sezóny 2016/17 tak bude nastupovat omlazený tým a bude zajímavé sledovat, jak se trenérkám podaří tým sestavit a zacelit vzniklé mezery v sestavě. Naštěstí má tým stále k dispozici další zkušené hráčky jako jsou Sofie Balážová, Monika Halamová, Anička Frídlová, Míša Havránková nebo Tereza Houšková, které nyní budou jistě dostávat víc herního času, aby mohly plně rozvinout svůj talent. V každém případě i v nadcházející sezóně bude tým starších žákyň patřit mezi favority (nezapomeňme, že soupeřům také hráčky odcházejí do starších kategorií) a my se můžeme těšit na mnoho pěkných hokejových momentů.

Za starší žákyně HCH divák, fanoušek a rodič Jan Šafařík

Starší žáci

Starší žáci – hostovali do Kbel, skončili poslední ze sedmi týmů.
Honza Fedoš: „Za Kbely se mi hrálo celkově dobře. Jako tým jsme si docela rozuměli. To, že jsme moc nevyhrávali, bylo způsobeno tím, že nejsme jako tým sehraný. Taky každý trenér má jiné rady a požadavky ve hře, takže jsem si musel zvykat, že se hraje jinak v Hostivaři a jinak ve Kbelích. Účast na zápasech byla podle mě taky dobrá, i když jsme hráli někde dál. Když jsme měli dobrej den tak jsme dokázali odehrát celkem slušnej zápas. Jinak si myslím, že herně jsme na tom podobně jako ostatní.“

Mladší žákyně

Naše družstvo se umístilo na 5. místě, ale výsledky posledních zápasu napovídají zvyšující herní kvalitu a pro příští rok máme velký cíl – medailové umístění.

Radka Kemrová

Mladší žáci

V jarní sezóně jsme se tlačily na medailová umístění, bohužel díky horšímu skóre se tým umístil na krásném, ale trochu smutném 4. místě. Naším největším problémem byl brankář, který se nám nešťastnou náhodou zranil a tudíž museli zaskakovat hráči z pole nebo brankáři z přípravky. Hojně jsme také využívali legionáře z přípravky, kteří se statečně rvali někdy s daleko staršími hráči. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům a hráčům, že to s námi celou sezónu vydrželi! Budeme se těšit na další sezónu, kde bude Hostivař opět silnější. HCH JEDE!!!

Petr Ptáček

Hodnocení jarní sezóny mužů HCH


Hodnotit budu pouze jarní část mužstva mužů s výhledem na další období. Po celou dobu jara lze hovořit o čase určitého seznamování hráčů jak s herními požadavky, filozofií hry, nabíráním fyzické kondice a hledání optimálních postů pro jednotlivé hráče tak, aby se zvýraznili jejich přednosti v herním sytému.

Jelikož se jedná, o kategorii dospělých, začnu hodnocení z pohledu výsledkového. Družstvu mužů skončilo na celkovém osmém místě extraligy se ziskem 12 bodů (6/6 podzim, jaro). Na tento výsledek je nutné nahlížet dvěma pohledy. Jednak s ohledem na tradici HCH a dále z pohledu aktuálních možností družstva mužů. Samozřejmě z hlediska historického je umístění na 8. místě neúspěchem, ale tato výkonnost je bohužel stabilní již několik let. Je tak otázkou, zda-li současné mužstvo mohlo dosáhnout v letošní sezóně lepšího výsledku.  Odpovídám zcela otevřeně, že nikoli. Velké množství výsledků jednotlivých zápasů tzv. „o gól“ nesvědčí o tom, že by mužstvo mělo smůlu (to se může hovořit v jednom či dvou případech za celou sezónu), ale toto spíše vypovídá o velkém problému, který trápilo mužstvo mužů po celou sezónu a to herní řešení situací v útočné zóně. Zatím jsme se nedostávali ani do finální nahrávky, ani jsme si nevytvářeli možnosti k vytvoření většího množství šancí. V tomto směru pak nás velmi trápila v zápasech herní kvalita odrážející individuální dovednosti.

Vrátíme-li se k výsledkům na jaře:

  • HCH – SHK 1:2
  • HCH- Bohemians 2:3
  • Rak – HCH 5:1
  • HCH – President 2:3
  • Praga – HCH 2:1
  • Litice – HCH 6:1
  • Bolevec – HCH 0:1
  • HCH – Rača 3:1
  • Slavia – HCH 5:2

Výkony mužstva v jednotlivých zápasech jsou podmíněny třemi limitujícími faktory. Jednak kluky sráželo a sráží velký problém a tím individuální technika, která zatím na horní čtyřku do play-off nebyla a s tím související sebevědomí, a dále nelze v neposlední řadě zapomenout na výrazný neduh a tím je fyzická kondice. Na všem se dá pracovat, chce to ale čas a trpělivost.

Na konci února letošního roku, když jsem družstvo přebíral, bylo v kádru 21 hráčů, z nichž jeden byl dlouhodobě zraněný, 4 hráči byli z družstva dorostu. Věkové složení současného družstva mužů je pozitivum, kdy 11 kluků je ve věku 18-25 let, 4 hráči do 18 let, 3 hráči 26-30 let, 3 hráči nad 31 let. Věkový průměr je cca 23 let.

Od ledna mužstvo intenzivně pracovalo na získání fyzické kondice. V závěru soutěže tak družstvo bylo schopné hrát cca 25 minut, tedy v tomto čase fyzicky plně zvládat domácí soutěž. Je to zatím málo, ale na jaře příštího roku by to mělo být již výrazně lepší, tedy zvládnutí aktivní hry po celou dobu utkání. S tím souvisí i docházka na tréninky a jestliže bychom to vzali jako na základní  škole   a oznámkovali bychom účast hráčů na tréninkových jednotkách, dopadlo by to následovně: (i) 4 hráči docházka výborná, od 92%-100%, (ii) 4 hráči docházka chvalitebná 84%-91%, (iii) 8 hráčů docházka dobrá 65%-83%, (iv) 3 hráči docházka „dostatečná“ 52%-64%, (v) dva hráči nedostatečná 36%, 44%. Fyzická kondice je v dnešním hokeji alfou a omegou výkonnosti. Z nastíněné docházky je pak patrné, že mužstvo je vždy nutné doplňovat, aby se vytvářel přirozený tlak na hráče. Nechci, abychom hráli pěší hokej. Chci, abychom hráli aktivní hokej, tedy vytvářením tlaku na soupeře a to nejen být aktivní v presových situacích, ale svojí zdravou agresivitu a sebevědomí přenést do hry jeden na jednoho. Mužstvo na jaře absolvovalo yoyo test. Výsledky nebyli příliš povzbudivé, kdy průměru dosáhl pouze Tomáš Hynek a Jakub Jandík. Samozřejmě, že testování bude probíhat i v příští sezóně (yoyo test, beep test).

Lze říci, že letošní jaro – tedy hře na výsledky, bylo „obětováno“ další sezóně. Pakliže se má hra mužstva HCH mužů posunout, je nutné dostat do kluků prvky, které budou pro ně automatické. Toto souvisí i s filozofií hry, kterou chci, aby si kluci osvojili. Musím podtrhnout, že neočekávám realizaci pokynů, herních pravidel okamžitě ve hře. Vše chce trpělivost. Je důležité, že kluci mají snahu a vůli. Zatím se naše herní výkonnost projevuje sinusoidou, která velké výkyvy amplitudy (klad/zápor). V nové sezóně budeme tak pokračovat k postupnému narovnávání těchto výkyvů.

K herním pravidlům, či filozofii hry bych chtěl uvést, že prvotní věcí, která hráče provází sezónou je zábava. Hokej kluky musí bavit vždy, jak na tréninku tak při zápase. Dále jsme pracovali a budeme pracovat na vybudování automatismů, tím myslím nehrát riskantní nahrávky, tedy nehrát balony přes hráče s možností zachycení ho soupeřem, vytvářet tak kolmice ve tvaru „L“ a nevyhledávat kontakt se soupeři. Dále se pracovalo na roztažení hry obranné, neutrální, tak především útočné zóně hřiště. Nejvíce mě v tomto pohledu potěšil výkon našich obránců, především Petra Klouzala a Tomáše Hynka, přičemž však trochu někdy zapomínají na kolmice na své spoluhráče vepředu. Z tohoto pohledu nejvydařenější utkání bylo proti Presidentu, Bolevci, Rače a Slavii. Neutrální zóna slouží k přetočení hry. Z tohoto pohledu se nám přetočit hru nepovedlo příliš často, přesto musím kluky pochválit, chce to čas. V tréninková jednotka pro činnost v útočné fázi a při utkání bylo zaměřena na  činnost útočníků na tzv. base line a tzv.hot. zone. Zde nám stále něco chybí, snaha tu však je, a to je zvláště z pohledu klubového hokeje to nejdůležitější.

Defenzivní systém byl zvolen zónový systém, který hrála naše národní mužstva v loňském roce na ME U18 divize „B“, ME mužů divize B v Praze. Mužstvo s tímto systémem nemělo v zásadě problém, samozřejmě byli při zápasech určité nedostatky, ale góly které jsme obdrželi, byli ve velké míře z brejkových situací, kdy bránící či vracející se hráči orientují na balon a nikoli na hráče soupeře. V nové sezóně bych pak chtěl, aby mužstvo se naučilo hrát ještě jeden obranný systém.

Výhled do další sezóny. Jistě přání by bylo hrát play-off, respektive postoupit na jaro do horní poloviny tabulky, nicméně bude to za současné konstelace velmi těžké. V podstatě jedinou posilou bude návrat Tomáše Holuba na jarní sezónu (počítám, když se bude vše dobře vyvíjet, zapojí se do zimní přípravy). Rozčarováním je pro ně neúčast družstva Rači v novém ročníku extraligy, a to z důvodu rozšíření extraligy o dvě družstva béček Litic a Slavie. Družstvo Rači bylo složeno z mladých hráčů hrající dobrý hokej, u nichž bylo otázka času, kdy začnou dělat výsledky. Zvláště rozhodnutí Slavie ohledně přihlášení jejich družstva „B“ do extraligy považují za nešťastné. S ohledem na nový herní systém, se liga bude rozhodovat již na podzim. (Pozn. redakce: od této varianty organizace extraligy se nakonec upustilo). Problém spatřuji ve skutečnosti, že extraliga pro HCH skončila 5. června.  Budeme tak v srpnu začínat v podstatě od nuly. Vše chce čas, trpělivost a poctivou práci.

Závěrem chci všechny hráče pochválit, za přístup k trénování, přebírání pokynů a zdravému entuziasmu po celé jaro. Byla znát na nich chuť na sobě pracovat a zlepšovat se. Toto mě nakonec přesvědčilo, že má cenu u družstva mužů HCH pokračovat i pro příští sezónu.

Ještě bych chtěl vyzvednout několik hráčů jmenovitě a to kapitána Tomáše Pauera za přístup, bojovnost a hokejovost v utkáních (zvláště v Bolevci, Rača, SKS) líbil se mi velmi jeho herní výkon, oba brankáře Tomáše Fialu a Václava Uhlíře jun., Petra Klouzala za výborné výkony, Tomáše Hynka, Václava Průchu za poctivý přístup k hokeji, Aleše Bosáka za snahu, Lukáše Svobodu za  chuť na sobě pracovat, Filipa Vymyslického, Lukáše Beníška, Sašu Tikhonova za poctivou odvedenou práci na hřišti, Davida Beníška za 100% účast na trénincích.
S pozdravem
Miroslav Ludvík

Turnaj benjamínků


Neděle, 12.6.2016 patřila v Hostivaři dětem. Pod taktovkou Michala Vitíka se zde uskutečnil turnaj benjamínků. Účast byla hojná, přihlásilo se celkem 13 týmů (3 x HC Hostivař, 3 x SK Slavia, 3 x Meteor České Budějovice, 2x Mnichovice, President a HC Praga) a odehrálo se celkem 37 zápasů. Po celou dobu dobu turnaje probíhaly doprovodné soutěže, pro doplnění energie bylo připraveno skromné občerstvení a každý si mohl odnést vzpomínku v podobě fotografie z fotostánku.

Turnaj se opravdu povedl po všech stránkách a všichni se těšíme na další akce!

Všichni hráči a hráčky Hostivaře spolu s jejich trenéry

Mladší žáci na podzim 2015


Mladší žáci podzim 2015

Mladší žáci podzim 2015

Ve venkovní soutěži mladších žáků 2015-2016 je přihlášeno celkem 12 družstev, proto je soutěž rozdělena na dvě skupiny, ve kterých se bojovalo o postup do lepší skupiny pro jarní část sezóny. Hned zpočátku soutěže se projevil nedostatek hráčů, což zapříčilo zhoršenou hru ke konci zejména druhého zápasu v rámci turnaje. S oporami z přípravky se nám střídavě dařilo i nedařilo. Před poslední rozhodujícím turnajem jsme se dělili o třetí místo s Mnichovicemi, se kterými jsme též hráli první zápas během posledního turnaje, proto bylo velmi důležité je porazit. To se nám v prvním zápase turnaje povedlo výsledkem 7:1 a tak jsme se mohli soustředit na druhý zápas s lehčí Pragou. V zápase zářil zejména Čenda Trávníček, který ubránil mnoho útoků soupeře a aktivně pomáhal zakládat naše. Přes větší počet vyložených šancí se nám podařilo vsítit pouze čtyřikrát. Zato jsme si touto výhrou 4:0 vybojovali druhé místo a jistý postup do vrchní části tabulky na jaře. Máme stále na čem pracovat, ale věřím, že pokud nám tým zůstane pohromadě, tak na jaře neuděláme žádnou ostudu. Na závěr se patří poděkovat rodičům za dobrou docházku kluků i za jejich podporu na zápasech!

Veteránský hattrick, aneb další tři body!


D12168615_1374447389247995_287210903_ones, v neděli 18.10.2015, prodloužili muži HCH svou vítěznou sérii již na dva zápasy, když porazili Bolevecké Predátory vysoko 6:0. Hlavní gólovou zásluhu na tomto výsledku má na svědomí veterán našeho mužstva, Václav Uhlíř, který se dokázal prosadit hned třikrát! Je tedy jasné, s kým byl veden dnešní rozhovor.
Průběh utkání je shrnut v rozhovoru a tak pouze doplníme včerejší úspěch žen, které vyhrály v Rakovníku 3:1 a přezimují na druhém místě tabulky.

Tak na začátek tě již tradičně poprosím o krátké shrnutí dnešního zápasu.

Co se týče prvních dvou čtvrtin, tak jsme začali velmi dobře, vytvořili jsme si velký tlak, neproměnili jsme vyložené šance (pozn. redakce: včetně penalty), podržel nás golman úplně neuvěřitelně a pak jsme se dvakrát prosadili a to nám dodalo klid. Ve třetí čtvrtině jsme úplně propadli, přečkali jsme jí a ve čtvrté jsme deklasovali soupeře, zaplať pánbůh a vyhráli 6:0.

Co si myslíš, že rozhodlo dnešní zápas?

Náš golman, který nás podržel, soustředěný tlak, který jsme vytvořili na soupeře a jeho chyby.

Dneska jsi dal tři góly, tak nám je stručně okomentuj.

První gól padnul z rohu, dobře jsem to trefil k tyči, brankář byl prakticky bez šance.
Druhý jsem dal až ve třetí čtvrtině, to byl gól, který si podle mě golman soupeře nedá za rámeček, protože to nebyla žádná velká rána, bylo to z úhlu a propadlo mu to pod rukou.
A třetí gól jsem dorážel po skrumáži, takže velmi jednoduchej.

Každopádně asi nejlepší zápas na podzim?

Můj rozhodně.

Pro tebe to byl poslední zápas na podzim, takže já tě ještě poprosím, abys nám trošku shrnul podzimní část sezóny.

Nebylo to sice ideální, ale předvedená hra neodpovídá výsledkům. My jsme v každém zápase hráli velmi otevřenou a velmi vyrovnanou hru i se silnějšími soupeři bohužel nás sráží vždy naše dvě až tři hrubé chyby v obraně, které pramení z toho, že většinou dotahujeme soupeře za stavu 2:0, 3:0, což pro takhle mladý tým jako jsme my je špatně.

Ty halovou sezonu vypustíš, proč?

Na halu už jsem starej…

S čím bys byl spokojený na konci sezóny?

Já bych byl rád, kdybychom se dostali do klidného středu tabulky, v klidu to dohráli bez nervů a připravili se hlavně fyzicky na další sezónu.

A v bodovém vyjádření?

Když to dobře půjde, tak 12 bodů za jaro, to by bylo super. (pozn. redakce: dohromady 18 až 21 v závislosti na výsledku posledního utkání podzimní části)

Myslíš, že po dnešním rohovém úspěchu vystřídáš Tomáše Pauera jako hlavního střelce rohů?

To určitě ne, nechám to Tomášovi.

Ty jsi dneska mohl vůbec poprvé hrát soutěžní zápas se svým synem, jaké to pro tebe bylo?

Hrozně jsem se na to těšil a byl to vlastně můj cíl, když jsem se vracel do extraligy, že si zahraju se svým synem, který dnes chytal posledních 10 minut a vychytal samozřejmě nulu a jsem za to moc rád. Teď už můžu v podstatě skončit s hokejem. (smích)

Děkujeme za rozhovor.

Muži se konečně dočkali první výhry – na pozápasové dojmy jsme se zeptali strážce naší svatyně


V neděli 11.10.2015 se nám konečně podařilo vyhrát! Jako poražení tentokrát odcházeli hráči KHP Rača, které jsme na jejich „domácím“ hřišti v Mnichovicích porazili 3:2 (2:1). Na dva2014-IX-20-podzim_MuziA rychlé góly v první čtvrtině soupeř odpověděl až ze sporné penalty ve druhé čtvrtině. Hned na začátku třetí čtvrtiny přišlo srovnání po nedůrazu v obraně, ale odpověď byla bleskurychlá a po povedeném presu a chybné rozehrávce přišel trest v podobě vítězného gólu. Zbytek utkání jsme spíše bránili náš hubený náskok, což se nám povedlo a připsali jsme si konečně první body do tabulky.

Na všetečné otázky tentokrát odpovídal náš brankář Tomáš Fiala, který odchytal výborný zápas.

Jak jsi viděl dnešní zápas ze svého pohledu z brány?

Začali jsme dobře, dali jsme rychle dva góly, mesieu Cíba dokázal něco proměnit na rozdíl od soupeře, který kromě vymyšlené penalty žádnou šanci neproměnil.

Myslíš, že jsme se oproti předchozím zápasům zlepšili?

Změnilo se osazení, protože nám vzali slávisty, co se týká herního výkonu, tak si myslím, že se moc nezlepšili. Samozřejmě Pauí vepředu byl znát

Takže výhru přisuzuješ spíše náhodě?

Bylo to spíš štěstí a zlepšená produktivita útoku.

A jak se ti dneska chytalo?

Mně se chytalo dobře, takže já jsem spokojený.

Co očekáváš od příštího zápasu s Bolevcem?

No jednoduché to asi nebude, já vím, že si všichni myslí, že to jsou tři body doma, ale já si myslím, že to tak jednoduchý nebude. Očekávám spíš vyrovnaný zápas.

Co říkáš na naši rohovou (im)potenci?

Chybí nám stabilní střelec a to nás sráží, kdybychom v každém zápase proměnili alespoň jeden roh, dýchalo by se nám lépe.

Máš v plánu nějaké oslavy premiérových tří bodů v této sezóně?

Neplánuju žádné oslavy, možná že padne nějaký panáček… Oslavy necháme až jak dopadne podzimní část.

A nakonec trošku předběhnu a zeptám se tě, jak se těšíš na halovou sezónu a jaká jsou očekávání?

Na halu se docela těším a očekávám postup do extraligy, nic méně nepovažuji za úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

A je tady další rozhovor s dalším Jakubem!


Ani napodruhé to nevyšlo. V druhém utkání sezóny muži podlehli na domácí půdě Liticím 3:2. Zápas to byl opět velmi vyrovnaný a ten kdo se přišel podívat, rozhodně nemohl litovat. Hrál se pohledný hokej plný šancí i karet. Litičtí se ujali vedení hned v úvodu po dalekonosném puši a nedůrazu v obraně. Odpověď ze strany domácích přišla ke konci prvního poločasu, kdy se chytrou tečí prosadil Lukáš Svoboda. V druhé půli se do vedení opět dostaly Litice, když skórovaly nejdříve z penalty a poté z rohu. Za domácí snižoval na konečných 3:2 z dohrávaného rohu a následné penalty kapitán Tomáš Pauer.

K pozápasovému rozhovoru byl tentokrát po pečlivém výběru zvolen Jakub Landa:

Na úvod tě Kubo poprosím o shrnutí dnešního zápasu.135793_517224288292266_893650175_o

Tak bylo to určitě útočně lepší než  při předchozím zápase v Hradci. Byly tam individuální chyby z kterých se musíme poučit, jinak bych ten zápas hodnotil v celku kladně.

Takže ve srovnání s předchozím zápasem rozhodně zlepšení?

Mnohem, teda v útočné části, jinak to bylo celkem podobné.

Co myslíš že rozhodlo zápas?

Hmmmmm individuální chyby a rohy. Udělali jsme prostě několik chyb vzadu, které Litičtí potrestali, zatímco my jsme hráli hezký hokej, ale neefektivní.

Co říkáš na výkon rozhodcovského dua Mejzlík – Piardi?

Mně se líbilo jak pískal Mejzla, dneska předvedl výborný výkon i přesto, že mi hned po dvou minutách dal žlutou kartu.

Ke druhému rozhodčí se nevyjádříš?

Druhý rozhodčí tam také byl…

Co musíme podle tebe zlepšit, abychom se dostali do play off?

Vyvarovat se individuálních chyb a být tvořivější, aby se nehrálo jenom přes Pauího, ale brali to hráči víc na sebe. Prostě nebát se hrát a trošku to zrychlit.

Myslíš, že to je výsledek, který nás může stát nakonec pozice zajišťující play off?

No tak s Liticemi a Hradcem jsme asi měli vyhrát, ale můžeme příští týden urvat tři body proti Bohmece, takže si nemyslím, že by nás to stálo play off, ale musíme ty body, co jsme teď ztratili, sebrat jinde. Je pořád začátek sezóny a je těžké hodnotit, co bude.

Takže myslíš, že Bohemku porazíme?

Myslím, že na to máme.

Co říkáš na naše nové posily?

Kluci se začlenili rychle a určitě nám pomáhají, je vidět, že byli ze Slavie na něco zvyklí, jsou nadření, jenom se potřebujeme víc sehrát a porozumět si a bude to dobré.

A kdybys měl zhodnotit krátce každého zvlášť?

Tak Ričí, ty v*** ten je rychlej jak průjem, technicky to je horší, ale hrozně běhavej…

Jandič, ten by byl dobrej, kdyby nebyl tak splašenej, nesmí se to bát zrychlit.

A Pítrs, to je kapitola sama pro sebe. Je to dobrá posila.

A na závěr – co ta tvoje karta?:

Já myslím, že to faul nebyl (smích) tak šel jsem do souboje z Nicklasem a ten má dva metry, neustál jsem to a vzal jsem ho i s balónkem…

A mohly v tom souboji  hrát nějakou roli osobní sympatie nebo antipatie?

Ne, kapitán mi minulý zápas řekl ať hraji víc agresivně, tak jsem do toho šel a přehnal jsem to.

Děkujeme za rozhovor.

Rozhovor s novou posilou našeho A týmu mužů Jakubem Jandíkem po zápase v Hradci


1266735_657610780917053_1961625303_o

Naše nová posila Jakub Jandík

Muži na úvod nového ročníku extraligy vyjeli v sobotu 5.9. na zápas do Hradce. Po slibném výkonu a vyrovnané hře nakonec těsně prohráli 2:1. Dvě sekundy před koncem měl na hokejce vyrovnání Jakub Jandík a právě jeho vyzpovídal náš redaktorský tým.
Jakub je kmenovým hráčem SK Slavie Praha a byl uloven přestupovými skauty HC Hostivař hned v prvním kole letošního draftu. Spolu s Petrem Linhartem a Janem Richterem tvoří trojici posil naší mužské složky pro sezónu 2015/2016. Všichni tři u nás podepsali roční hostování a o jejich dalším působení se bude rozhodovat po skončení sezóny.
Slíbený rozhovor:
Tak Kubo, jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Myslím, že jsme hráli dobře, ze zajištěné obrany, nedělali jsme mnoho chyb a předvedli jsme týmový výkon. Předvedená hra byla tedy dokonce lepší, než jsem čekal, o to víc mě mrzí ty dva smolné góly.
Takže co říkáš na výsledek?
Pro mě je to zklamání, mohli jsme uhrát minimálně remízu. Zvláště druhý gól mě hodně mrzí.
A jak bys zhodnotil dnešní výkon našeho útok?
Zde se Kuba zdráhal odpovědět a nakonec na naší otázku odpověděl takto:
Je začátek sezóny a všichni bychom na sobě měli pracovat po fyzické stránce. Ve Slavii je kladen na fyzičku výrazně větší důraz a na hřišti je to znát.
Jak vidíš naše vyhlídky do dalších zápasů?
Pokud budeme pokračovat ve stejném duchu, tak půjdeme týmově nahoru.
Jaké umístění nám podle tebe bude patřit po konci podzimní části?
Tak určitě nás mine boj o záchranu, pokud budeme hrát jako dnes. Je ještě hodně brzo, ale po dnešním výkonu si myslím, že budeme někde ve středu tabulky a budeme bojovat o pozice zajišťující play off, na které máme.
A poslední otázka – Jak se cítíš v našem týmu ve srovnání se Slavií?
Jsem překvapen, že mě kolektiv v Hostivaři přijal dobře. Ve Slavii byl na hráče větší tlak, protože se tam pere o nominaci na zápasy víc hráčů.
A ještě doplňující podotázka „na tělo“– Kde se cítíš líp? a neboj se upřímnosti (smích)
Tak ve Slavii jsem od jakživa a tady vás všechny přece jenom ještě neznám, takže líp se cítím ve svém domovském klubu, ale opakuji že jste mě tu přijali a cítím se tu dobře.
Děkujeme za rozhovor Kubo!
V průběhu sezóny se budete moci těšit na další rozhovory napříč všemi družstvy HCH.

 

IMG-20150906-WA0002

Tým HCH muži po zápase v Hradci

Comments are closed.