Soutěže

Po vybrání týmu se vám zobrazí aktuální informace o výsledcích v aktuální soutěži a zobrazí se příspěvky s tímto týmem spojené. Pokud chcete příspěvky omezit na konkrétní ročník soutěže či halu/venek, tak vyberte i ji a příspěvky se vám zobrazí pod tabulkou s výsledky. Přípravky a mladší kategorie nehrají dlouhodobé soutěže na body, proto zde najdete jen naše zprávy o jejich úspěších a odkaz na stránky Hokej pro děti, kde se vyskytuje více informací.

 

Soubory:

Rozlosování_podzim_2018_Dospělí až žactvo a termíny nižších kategorií_HCH [docx]

Rozpis 2018-2019

Zápisy:
psph_zapis_o_utkani_v_halovem_hokeji_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_pripravky_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_v_ph_k_doplneni
svazové zápisy jsou ke stažení zde

Týmy

Muži A (96) :: Muži B (2) :: Ženy A (41) :: Dorostenci (2) :: Dorostenky (21) :: Starší žáci (8) :: Starší žákyně (6) :: Mladší žáci (13) :: Mladší žákyně (4) :: Přípravka chlapci (2) :: Přípravka dívky (5) :: Benjamínci (6) :: Minibenjamínci (3)

Hala 2014  ::   Hala 2015 (1)  ::   Hala 2015-2016 (2)  ::   Hala 2016-2017 (6)  ::   Hala 2017-2018 (4)  ::   Hala 2018-2019 (1)  ::   Sezóna 2013-2014  ::   Sezóna 2014-2015 (5)  ::   Sezóna 2015-2016 (14)  ::   Sezóna 2016-2017 (56)  ::   sezóna 2017-2018 (62)  ::   sezona 2018-2019 (37)

Aplikuji filtr: sezona 2018-2019 (zruš)

Vašemu filtru odpovídá následující počet příspěvků: 35

Zápas s Pragovkou aneb zlepšený výkon na výhru nestačil


Poslední zápas před finalfour nás čekal v pátek na domácím hřišti s Pragovkou.

Tento zápas jsme potřebovaly vyhrát, abychom mohly jít do boje o mistra České republiky ze 3.místa a získat tak alespoň bronzovou medaily. Jak už napovídá název, bohužel se nám to nepovedlo. 

 

Ale teď už přímo k zápasu!

Do zápasu jsme šly zase s trošku pozměněnou taktikou, kdy jsme reagovaly na chyby v předchozím zápase. Možná právě i to nám dosti pomohlo ke kompaktnímu hokeji a týmové hře. Celkově jsme si vytvářely krásné akce a dostávaly jsme se tak do kruhu.

Jediná věc co nás pohřbívá je útočení a celkově nám chybí ten,, hlad po míčku “ a chuť dát gól.

 

Když tady píšu, že jsme hrály dobře a vytvářely si skvělé akce a příležitosti ke střele, jakto že jsme prohrály?

Víte jak se říká – nedáš, dostaneš? To přesně se stalo nám. V útočném kruhu jsme měly hned 4 rohy po sobě, ale ani jeden gól a z posledního nám to sebraly, poslaly na půlku, z půlky do našeho kruhu a tam nám to zametly do brány. I když jsme potom byly skoro furt u nich v kruhu, gól se nám nepodařil dát. 

Tím končí zápas 0:1.

 

Za tým žen Terka P

RAČA BRATISLAVA vs HC HOSTIVAŘ – naděje na play off!


V sobotu dne 18.5.2019 učinilo HCH důležitý krok k zachování naděje na postup do play off. K zápasu s domácími přistoupili borci z Groše skutečně zodpovědně a odměna se dostavila. Po výborném kolektivním výkonu porazili gólem Filipa Vymyslického domácí Raču 0:1. Potěšujícím faktem byla skutečnost, že z hráčů vyřazovala touha vyhrát a nikoli si jen zahrát. 

Zatímco lze vyjádřit spokojenost s prvním poločasem, kdy se každý útočník dostal do gólové šance (bohužel opět selhala kamera) ve druhém poločase se již vkradla do hry HCH nervozita a Rača uvodních 15 minut druhé půle byla lepším mužstvem. Naštěstí se podařilo po zahájení hry úvodní 15 minutovky po pěkné akci HCH vsítit jediný a rozhodující gól a celkově uklidnit hru.

Zápas byla tak důležitým krokem na zachování naděje v letošním ročníku o postup do play off. 

RAČA Bratislava – HC Hostivař 0-1 (0:0,0:0,0:0,0:1)

Gól: Vymyslický

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Dudák, Klouzal, Chabr J., Pauer T./C, Fedoš, Rozhon, Benhíšek D., Bosák, Landa, Holub, Vymyslický, Chabr O., Svoboda

nenominováni:

Uhlíř/G, Beníšek L., Houška, Sýkora, Lachout, Beníšek L., Šmejkal, Pauer J.

S pozdravem

Ludvík

střelec Filip

POZVÁNKA:

SK SLAVIA PRAHA – HC HOSTIVAŘ

KDE: hřiště Eden

KDY: V SOBOTU 25.5.2019

V KOLIK: 11:00

POSLEDNÍ ZÁPAS NADSTAVBY O POSTUP DO PLAY OFF

  • NEMÁME CO ZTRATIT !

 

HCH- gól

Bosák- šance

šance Rača

spolehlivý Fiala

roh Rača

siesta po zápase

Zápas proti Bohemians aneb jak jsme podcenily soupeřky


Sobotní zápas proti Bohemians, jak už napovídá samotný název, nedopadl podle našich představ. Do zápasu jsme totiž šly s tím, že Bohemku porazíme.

 

Před tímto zápasem jsme se na tréninkách zaměřily na naše nedostatky- např. rychlá přesná přihrávka, chycení míčku a v neposlední řadě i střela na branku. Na poradě těsně před zápasem jsme dořešily i tu taktickou část, kdy jsme reagovaly na chyby v předchozích zápasech.

 

Písk!! A začínáme!!

Hned ze začátku zápasu musím říci, že z naší strany bylo vidět velké herní zlepšení oproti předchozím zápasům. Míč jsme dávaly rychle od hole, nabíhaly si pro míčky, přenášely hru a postupem času dobře zavíraly levou nebo pravou stranu. I přes tento fakt nám ale dělal velký problém pohyb a prosazení v útočném kruhu a také kompaktní útočení a bránění. Myslím tím to, že útok se snažil prosadit v kruhu, zatímco záloha a obrana stála na půlce a nezapojila se do hry.

Myslím, že právě tyto chyby soupeřky využily a povedlo se jim umístit dva góly.

Pro nás byla nejlepší poslední čtvrtina, kdy jsme napadaly soupeřky, dostávaly je pod tlak a také začaly více napadat branku soupeřek. Z toho se nám také podařilo dát 2 góly. První dala úderem k tyčce Míša a druhý potom Terka H., která vzala hru na sebe a vrcholku kruhu dávala argentinu do branky.

Zápas tedy skončil remízou 2:2.

 

Góly: Terka Holubcová a Míša Vostárková

HCH-RAKOVNIK, mnoho radosti v Hostivaři


 

To bylo radosti na tom plácku hostivařském. V sobotu 11.5.2019 muži HCH sehráli velmi důležité utkání s HC Rakovník. S tímto soupeřem bylo v rámci nadstavby po 10 dnech odehráno odvetné utkání, kdy k dobrému výkonu z predešlého utkání s tímto týmem, HCH konečně vsítilo tolik potřebné góly. Jak již bylo v minulosti opakováno, Rakovník je na domácí poměry kvalitní mužstvo, které má ve svém středu rozdílové hráče. Za poslední  roky se neodcházelo ze vzájemných střetů vítězně, ba ani remízy nebylo dosaženo. O to více sobotní vítězství potěší. Nutno však dodat, že výkon mužstva HCH byl velmi dobrý. 

Prvních 20 minut udávala tempo hry Hostivař. Herní projev, včetně zabezpečení defenzivy, roztahování hry, kolmé rychlé přihrávky byly potěšující. O tom svědčí i ta skutečnost, že se Rakovník těžko dostával do hry. Navíc HCH byla velmi aktivní při ztrátě míče. Bohužel svojí lehkomyslností či nezodpovědností, HCH pustilo soupeře do hry. Rakovník tak postupně vyrovnal hru a skóre. Až v posledních 20 minutách došlo ze strany HCH k dorovnání hry, následně přidala dvě branky a úspěšně dotáhla zápas do vítězného konce. Jistě stojí za zamyšlením, že se opakuje z minulých zápasů nekoncentrace po vstřelené brance, kdy velmi často do 90 sekund obdržíme gól. Samozřejmě, aby zápas nebyl v závěru klidný, soupeř dohrával roh.

Výsledek tak dává možnost bojovat o postup do play off. Další zápas se odehraje již dnes ve 14 hodin v Bratislavě. Bude to v podstatě rozhodující zápas jara. Každopádně s Račou jsme naposledy remizovali. Když bychom jí nedokázali porazit, nemáme v play off nic pohledávat.

Děkuji rekonvalescentovi L. Beníškovi za instalaci kamer.

Kamera bohužel byla nainstalována až po Šmejkyho gólu, tedy v nahrávkách absentuje.

Pauer 2 gól

HCH – Rakovník 5-4 (2-0)(1-2)(1-0)(2-1)

góly HCH: Šmejkal, Pauer, Vymyslický 2x , Holub

góly Rakovník: Seeman 4x

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Dudák, Pauer J., Beníšek D., Pauer T., Rozhon, Fedoš, Šmejkal, Bosák, Vymyslický, Landa, Svoboda, Holub

Omluveni:

Fiala, Houška, Beníšek L., Chabr. J, Sýkora, Chabr. O, Lachout

S pozdravem 

Ludvík

Svoboda – Vymyslický 3. gól HCH

Vymyslický 4 gól

Vymyslický 4 gól, jiný úhel pohledu

Seeman 1 gól

Seemam 1 gól

Seeman 2 gól

Pauer T. – roh

Rakovník roh – tyč

Rakovník- Roh

Holub – šance

Seemam 4 gól

ROH- Pauer T.

Seeman 4 gól

Šance Dejdar-Procházka

Holub – 5 gól

Uhlíř

Dohrávaný roh – Rakovník

 

Zápas proti Rakovníku Aneb poučení z chyb vidět nebylo!


Další sváteční zápas nás čekal proti Rakovníku na domácím hřišti. Po vysoké prohře se Slávií jsme v tomto zápase chtěli vyhrát a získat tak důležité 3 body.

Jako před každým jiným zápasem nás čekala v šatně porada. Tam nám Staňky sdělila, že budeme hrát stažené na půlce, což jsme také v zápase dodržovaly! Bohužel nastal problém někde jinde. V souhře a individuálních chybách.

Soupeřky si nahrávaly přesně na hokejku, kde jim také míček zůstal, zatímco my jsme buď špatně přihrály nebo nám to odskočilo od hokejky. Tímto nás ženy z Rakovníka přehrávaly a dostávaly se do kruhu, kde také proměňovali šance. My jsme se dostaly do kruhu jen párkrát a na bránu jsme pomalu ani nevystřelily. Což také vyústilo v prohru 0:6.

,, Prohra s týmem Rakovníku byla pro mě obrovským zklamáním. Ukázala nám obrovské nedostatky a individualní chyby, na které se musíme v nejbližší době zaměřit – lepší zpracování míče, rychlá kvalitní nahrávka, přechod z obrany do útoku, lepší obsazování hráčů v kruhu a důraznější bránění před gólmanem. Do konce základní části nás čekají 2 zápasy a věřím že se na ně připravíme a připíšeme 6 bodů.“ Takto vyhodnotila zápas trenérka Eva Staňková.

Nejlepší hráčkou zápasu se stala Šárka, která dokázala zabránit několika útokům, dobře obsazovala hráče a řídila hráčky v kruhu.

 

 

 

 

 

HCH -SK Slavia Praha – soupeř byl nad naše síly (odveta bude 25.5.)


Jak již to chodí v životě tak ve sportu, velmi rozhoduje hlava. Bohužel v zápase nás svazoval přílišný respekt. Když se k tomu přidá uklidnění soupeře zcela zbytečným gólem,  je pak těžké s tímto protivníkem,  při jejich individální technice, hrát vyrovnaný zápas. Přesto lze na výkonu HCH najít mnohé pozitivního. Jednak HCH po celou hru produkovalo otevřený hokej: „Chtělo hrát hokej“ a dále ve velmi těžkém zápase sbírali zkušenosti mladící HCH (3 x 16 let).

Je nutno sportovně uznat, že jsme byli ve všech činnostech ti „druzí“. Soupeř zcela zaslouženě vyhrál. Nicméně, v sobotu (dnes) budeme hrát o poslední šanci udržet si šanci na možnost postupu do play off, kdy se však bude muset porazit mužstvo Rakovníka.

HCH- SKS 0-5 (0-2)

Sestava:

Fiala/G, Průcha, Hynek, Klouzal, Chabr J., Dudák, Pauer T./C, Beníšek D., Rozhon, Fedoš, Šmejkal, Vymyslický, Holub, Landa, Chabr O., Uhlíř

omluveni:

Bosák, Svoboda, Houška, Beníšek L., Lachout, Sýkora, Pauer J.

Děkuji za Lachymu a L. Beníškovi za instalaci kamer.

S pozdravem

Ludvík

HOLUB-ROH

PAUER-ROH

SKS 1 gól

SKS -2 gól

SKS – 3 gól

SKS –  4 gól

SKS – 5 gól

FIALA I

FIALAII

 

HCH-RAČA Bratislava – remíza, chtěli jsme více!


V sobotu doma jsme uvítali mužstvo Rači Bratislava. S tímto velmi dobře technicky vybaveným mužstvem jsme se utkali nasposledy přede dvěma lety (jaro 2017), kdy utkání skončilo Na Groši 3:1. Od té doby obě mužstva pokročila ve svém vývoji kupředu. V chladném počasí se v uplynulém víkendu, za téměř stáleho deště, hrál poměrně svižný zápas. HCH předvádělo zejména prvních 15 minut první půle velmi dobrý hokej a slušnou úroveň si podrželo po zbytek zápasu. Pokračovalo trápení při exekuci rohů (8x). Co se týká útočné části. Hráčům nelze odepřít snahu, vůli, ale chybí nám individuální kvalita (především technika příjmu), ale to je obehraná písnička. Přesto chci hráčům poděkovat za odvedený výkon, opět to bylo krůček kvalitnější než v předchozím zápase v Rakovníku.

Jsem rád, že jsme se mohli střetnou v rámci extraligy s kvalitním mužstvem Rači. Škoda je jen, že kvuli absenci hráčů na straně Rači, jsme se nemohli s nimi střetnou v jejich plné síle. Účast mužstev ze Slovenska v extralize je obohacením pro obě strany. Oba účastnící, jak Rača tak Šenkvice, jsou technická mužstva s herní úrovní o které  se řadě týmu z Čech může jen zdát. Je zarážející, že některá mužstva nejedou k venkovnímu zápasu na Slovensko. Je to krajně nefér, prostě po sportovní a lidské stránce trapné a ploché. Jednou za rok by si česká mužstva mohla udělat výlet na Slovensko. Klasicky pak mužstva (nebudu je jmenovat), které se neobtěžují vyjet na venkovní zápas na Slovensko, domáhají při každém zápase spravedlnosti. 

Vymyslický – gól

HC Hostivař – RAČA BRATISLAVA 1:1 (1:0)

Gól: Vymyslický

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Dudák, Pauer J., Fedoš, Pauer T./C, Rozhon, Beníšek D., Vymyslický, Landa, Holub, Svoboda, Bosák, Chabr O.

Omluveni:

Chabr J., Beníšek L., Houška, Šmejkal, Fiala, Sýkora

Zápas odřídili veklmi dobře oba rozhodčí Michal Soukup a Lukáš Lahoda.

S pozdravem 

Ludvík

šance Holub

Chabr O., Bosák

šance Svoboda

roh Pauer, šance Vymyslický aneb odvolaná penalta

šance – Fedoš, Pauer T.

Vašek Uhlíř

šance – Holub

roh-Pauer

Zápas proti Liticím a Slávii aneb Čekala nás ledová sprcha


Zápas proti Liticím

   27.4. nás na domacím hřišti čekal zápas s Liticemi. Na zápas jsme se připravovaly už týden dopředu, kdy jsme koukaly na zápas Litic proti české reprezentaci. Bohužel nám ani tento fakt nepomohl tolik se prosazovat v kruhu nebo celkově ve hře. Zápas byl tedy dosti vyrovnaný a obě strany si vytvářely šance v kruhu. Ke konci první poloviny se ale prosadila naše levá záložnice Terka Holubcová, která dala argentinu skoro z brankové čáry a míček letěl před rameno golmance. Tento okamžik si budou pamatovat snad všichni fanoušci.

I přes takto krásnou branku se už další inkasovat nepodařilo, čímž končí zápas 1:0 pro nás.

Gól: Terka Holubec

 

Zápas proti Slávii

O státním svátku 1.5. jsme odehrály zápas s pražskou Slávií. To, že tento zápas nebude jednoduchý jsme všechny věděly. Abych nějak tento zápas shrnula, tak bych řekla, že jsme nehrály vůbec naší hru a celkově jsme dělaly zbytečné chyby, jak ve hře,tak v postavení.

Jak tento zápas vypadal?? tak hned v prvních 15 minutách jsme dostali tři rychlé góly. Rozhodně jsme se ale nechtěly vzdát! Při pauze po první čtvrtině nám trenérka Staňky řekla, že změníme taktiku, kterou jsme měly připravenou. Bohužel jsme taktiku nedodržely a také jsme za to byly potrestány góly. O jedinou naší střelenou branku se zasloužil náš benjamínek Monča Halamová, která ,,rybičkou“ dorazila míček do branky. Bohužel tímto pro nás gólové šance končí a tím i zápas 1:7.

Tento zápas jsme sice prohrály, ale všechno zlé je pro něco dobré. Upřímně si myslím, že bylo potřeba dostal lekci, abychom zase ,,spadly na zem.“ Z této prohry si určitě máme co odnášet a z čeho se poučit!

Gól: Monča Halamová

 

 

TUTO STŘEDU NÁS ČEKÁ DALŠÍ TĚŽKÝ ZÁPAS PROTI RAKOVNÍKU

SAMOZŘEJMĚ JSTE ZVÁNI A TO NA DOMÁCÍ HŘIŠTĚ OD 18:00

 

Za tým žen Terka Pazlarová a Déňa Neplechová

 

Nadstavba začala – z Rakovníka bez bodu (výkon příslibem)


Úvodní zápas nadstavby skončil v Rakovníku prohrou, ale viděl jsem ze strany Hostivaře jeden z nejlepších výkonů od převzetí mužstva na jaře 2016. S týmem Rakovníka má HCH dlouhodobě nepříznivou bilanci. Celkově to je mužtstvo pro HCH neoblíbené, které má ve svém středu výborné individuality a prezentuje se dobrou organizací hry. Přes nepříznivý výsledek jsem konečně viděl, že se Rakovník na své góly nadřel. Kde hledat příčinu prohry? Tím je individální technika. Tolik velmi pěkně započatých a rozeběhnutých akcí (výstavby rozehrávky), kdy jednoduchým způsobem se HCH dostávalo do útočné čtvtiny, jsem již dlouho nezaregistroval. Bohužel to skončilo na příjmu balonu…apod. Každopádně zápas v Rakovníku ukázal dobré nasazení, odhodlání a kdy při dodržení taktiky dává velkou naději na sobotní zápas s Račou od 14:00 Na Groši. 

Přeci jenom však třeba zmínit ještě jednu zásadní skutečnost, která v sobotu rozhodla. V zápase HCH zahrávalo 7 trestných rohů a pouze jeden proměnilo. Hostivař má trestné rohy velmi dobré, bohužel v Rakovníku nevyšla nahrávka. 

Všichni se však již těší na sobotu.

Rakovník- HC Hostivař 4-1 (1-0)

Gól: Hynek

Sestava:

Fiala-/G, Dudák, Pauer J., Hynek, Průcha, Klouzal, Rozhon, Fedoš, Pauer T./C, Beníšek D., Bosák, Vymyslický, Holub, Šmejkal, Svoboda, Landa

Omluveni:

Chabr O., Chabr J., Beníšek L., Houška, Uhlíř, Lachout

Jako vždy jednma z kamer selhala.

S pozdravem

Ludvík

Holub – roh

Vymyslický – šance

Pauer – roh

Hynek – gól

PRAGA-HCH 1-3, poslední kolo základní části


V sobotu 27.4.2019 se odehrálo poslední dějství základní části extraligové skupiny B mužů. Ač rozhodně zápas nepatřil k nejpovedenějším mohlo si HCH poměrně v klidu po zápase připsat 3 body po vítěsztví 3:1 nad Pragou. V zápase o kterém v podstatě nic nešlo, vyjma sebevědomí a cti, se bohužel nevyhlo tzv. „profesorskému“ způsobu hry. Chybělo soustředění, přišlo na řadu podcenění soupeře a celkově si hráči mysleli, že se Praga porazí sama. Proto také defenzivní či ofenzivní činnost připomínala tréninkový zápas. Doufám, že je to důrazné varování před nadstavbovou částí.

Přesto by se dalo najít na předmětném zápase mnoho pozitivního. Jednak jsme tento zápas využili k vyzkoušení nového systému při rozhrávce, který potřebujeme k variabilitě proti silným soupeřům, či v podobě náznaků hokejových akcí (nedůrazné zakončení). Na zápase si odbyl úspěšnou svoji premiéru dorostenec Martin Sýkora. Za HCH tak proti Pragovce v ligovém utkání nastoupili čtyři 16 letí hráči: Chabr J., Chabr O, Fedoš J., Sýkora M., přičemž s mužstvem byl také další dorostenec David Lachout, který ač nenominován přišel hráče povzbudit. V HCH se blýská na lepší časy, mladíci mají poctivého a týmového ducha, což je velký přínos.

Jinak tak jako vždy selhala jedna z kamer, proto nejsou šance HCH z druhého poločasu. 

HC PRAGA 1946 – HC HOSTIVAŘ 1-3 (0-2)

Góly: 2x Pauer T., Holub

Sestava: 
Uhlíř, Hynek, Průcha, Dudák, Pauer J., Chabr O., Sýkora, Pauer T., Fedoš, Svoboda, Vymyslický, Landa, Holub, Šmejkal, Chabr. O, Bosák

Omluveni:
Fiala-volno, Rozhon – zranění, Beníšek D. – volno, Klouzal – volno, Beníšek L. -zranění, Houška – zranění, Lachout, Uhlíř – volno

HCH v základní části skončila extraligové skupině „B“ druhá za Liticemi a před Bohemians při zisku 21 bodů (skóre 26-24). Kluci udělali za poslední tři roky velký kus práce. Všichni se těší na těžké zápasy v nadstavbové části. Během cca 1 měsíce odehrajeme 6 zápasů s Račou Bratislava, Rakovníkem a SK Slavii Praha. Uvidíme jaký jsme udělali výkonnostní vzestup. Věřím hladovosti a entuziasmu hráčů HCH. Začínáme v Rakovníku již tuto středu od 16:00 hodin.

S pozdravem

Ludvík

T. Pauer – GOL 1

Zřícení T. Holuba

T. Holub – GOL 2

šance Landa

Uhlíř – roh Praga

Uhlíř – s přehledem

T. Pauer – GOL 3

Ještě gól z minulého zápasu (zapomněl jsem ho zveřejnit a střelec se dožadoval medializace)

 

Poctivý výkon s Bohemians – tři body


Radující se Tomáš Fiala

V sobotu ráno čekalo HCH zápas pravdy proti Bohemians. Pakliže hráči HCH vzhlíželi k postupu do horní skupiny v boji o play off, bylo nutné také porazit někoho ze silnějších mužstev. V ranních hodinách se to HCH výsledkově, ale i vcelku herně podařilo. Do zápasu šlo HCH koncentrovanější s větším hladem a entuziasmem za svým cílem.  To se odrazilo již v 1 minutě, kdy Jakub landa se dostal gólové šance. Úvodních 10 minut hrálo HCH velmi dobře (sebevědomí, razantní nahrávky, jednoduchá hra, roztahování hry), což bylo stvrzeno ve druhé minutě gólem (Landa). Celkem však slušná hra provázela HCH po celý zápas.

Kdyby se někdo ptal jak se nejsnadněji dostane soupeř do zápasu, mohl přijít v sobotu ráno Na Groš a viděl by své. Za stavu 3:0 pro HCH v 54 minutě zahrávlo (zcela zadarmo) družstvo Bohemians trestný roh, který proměnilo a za 56 sekund přidalo z brejkové sitace po serii hráčů chyb HCH druhý gól. Do té doby soupeř nic dramatického neměl, jak to chodí, pak bylo na konci zbytečná nervozita. Jinak HCH po celý zápas předvádělo poctivý hokej se slušným pohybem. Po návratu z Irska se vsítil dva góly Tomáš Holub, což mu do další bojů jedině pomůže. 

chceme hrát útočně

Vytváříme si možnosti k zakončení, bohužel slíbné možnosti nedokončujeme, většinou že nám selže individální technika. Tedy v tomto zápase příležitostí např. 4 na 2 (3 na 2) bylo více. Tyto herní situace na trénincích samozřejmě trénujeme, řešení zlepšuje, chce to čas a poctivou práci.

Oproti předchozímu zápasu v Liticích se zlepšil důraz v útočné části hřiště a v defenzivním kruhu obsazování hráčů soupeře. Dále je nutné hráče pochválit za slušně fungující zónu.

HCH – Bohemians Praha, 13.4.2019, 3:2 (2:0)

Góly: 2x Holub, Landa

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Klouzal, Průcha, Chabr J., Pauer T. /C, Rozhon, Beníšek D., Fedoš, Bosák, Holub, Landa, Vymyslický, Svoboda, Chabr O.

Omluveni:

Pauer J., Šmejkal, Beníšek L., Houška, Uhlíř, Sýkora, Lachout

HCH-Bohemias Praha 3:2,13.4.2019

Ziskem tří bodů a remízou Pragy s Hradcem se HCH probojovalo na zbytek jara do horní skupiny, kde se bude hrát o play off.  

Za 14 dní tak HCH ještě čeká HCH ještě dohrávka s Pragou ze základní skupiny a pak se na HCH může těšit na zápasy s SK Slavii Praha, Račou Bratislava či Rakovníkem.

S pozdravem 

Ludvík

 

Landa šance

gól HCH 1:0

gól HCH 2:0

gól HCH 3:0

gól BOH 3:1

gól BOH 3:2

Tomás Fiala – čtení hry

Rohy moc povedené tentokrát nebyly

Tomás Fiala – s přehledem

 

Dobrý výkon v Liticích na body nestačil; POZVÁNKA NA ZÁPAS S BOHEMIANS


Filip po švé velké šanci

Odvážné, odpracované, nicméně na body to nestačilo;

V sobotu 6.4.2019 se odehrál první oficální jarní zápas základní skupiny. S favoritem soutěže HCH hrálo vyrovnaný zápas, přičemž však rozhodla vyšší hráčská kvalita na straně soupeře. Jednodušče řešeno, Litice své šance,díky své lepší technické vyspělosti, přetvořili na góly, což se HCH nedařilo. Nicméně, není všem dnům konec, je třeba pracovat a věřit ve své silné stránky. HCH v Liticích předvádělo velmi fyzicky náročný hokej a dokázalo si, že se dá hrát vyrovnaně v naší lize se všemi soupeři. Přednostmi HCH je organizovanost, fyzická připravenost a hlad po úspěchu. 

V Liticích se opět představili čtyři 16 hráči, kteří v těžkém zápase rozhodně nezklamali. Každý zápas mladíci nabírají zkušenosti, vše má čas. Co se však nedařilo v Liticích byl nedůraz v defenzivním, ale i v ofenzivním kruhu. Nebyla také přiliš dobrá práce útočníků v base line a hot zone. Dále nám na jaře chybí centry ze stran do přehuštěných prostorů kruhu s nedostatečnou blokací volných hráčů soupeře. V defenzivní činnosti v obranném kruhu však nemůže být spokojenost  orientací hráčů na balon a tudíž dochází k neobsazování hráčů soupeře. Avšak přes tyto výtky jsem, až na posledních 10 minut, byl s výkonem mužstva spokojen a kluci mohli být na svůj výkon dostečně hrdí. Je to tak dobrý odrazový můstek do jarních bojů. Což konečně hráči již mohou potvrdit tuto sobotu v zápase s Bohemians. 

tři body z toho nejsou

TJ LITICE PLZEŇ – HCH 4:0 (2:0)

Sestava:

Uhlíř/G, Pauer J., Hynek, Průcha, Klouzal, Chabr J., Beníšek D., Pauer T., Rozhon, Fedoš, Vymyslický, Landa, Chabr O., Bosák, Holub, Lachout

Omluveni:

Beníšek L., Šmejkal, Houška, Svoboda, Dudák, Fiala

S pozdravem 

Ludvík, Kopecký

IVAN VÁS ZVE!

rekonstruovaný areál

Litice gól 1

Litice gól 2

Litice gól 3

Roh 1 HCH

Roh HCH 5

Roh HCH 3

Roh Litice

Šance Bosák

Vašek při svém zákroku

Aleš při své brejkové akci

Z Thajska rovnou na zápas – jako divák – Cíba

ŽENY A JEJICH DVOUKOLO ANEB 4 BODY SE POČÍTAJÍ


Hostivařské modelky čekalo tento víkend dvoukolo. První zápas odehrály ve slunečném počasí na Pragovce a pro další body si jely až do Hradce.

Zápas proti Pragovce

Do sobotního zápasu jsme šly se značnou nejistotou. Se soupeřkami jsme ještě tuto sezonu nehrály a navíc změnily i trenéra, takže pro nás bylo mnohem těžší odhadnout jejich hru a chování na hřišti. Také nás sužovala docela velká absence a na střídačce jsme měly pouze 2 hráčky na střídání a náhradní golmanku Kiki Šafaříkovou.

Ale teď k samotnému zápasu. Ze začátku zápasu byla naše hra dosti chaotická a ani jsme nebyly schopné si pořádně a přesně nahrát, až v průběhu hry se nám podařilo srovnat hru a zvyknout si na měkký povrch. Bohužel nám chybělo i prosazení v kruhu. To jsme zlepšily až v druhé polovině, kdy jsme si vytvořily spoustu rohů a celkově jsme útočily častěji a vytvářely si i pěkné akce. Z jedné takové akce nám vyšel i gol, když Terka P. dostala přihrávku, zavezla to na okraj kruhu a nahrála doprostřed na penaltu, tam už stála Staňky, která nahrála před sebe Míše a ta už to jen vstřelila do sítě nad brankářku.

Dál jsme na soupeřky tlačily a snažily se dát další gol. Bohužel se nám nepodařilo správně vyběhnout roh a to Pragovka potrestala pohotovou střelou přímo k tyčce. I když jsme dál na soupeřky vytvářely tlak, nedokázaly jsme proměnit šance a tím skončil zápas 1:1.

Gol : Míša Vostárková

https://www.youtube.com/watch?v=o-9DHitMHy8

Z Hradce s výhrou

Už v 10:30 jsme se vyběhávaly na hřišti v Hradci Králové a připravovaly jsme se na zápas.

Celý zápas se přesouval od brány k bráně a oba týmy si vytvářely akce. Musím ale říct, že my jsme měly přece jenom šance nadějnější a chybělo ke golu opravdu málo. Právě z těchto akcí nám vzešlo pár rohů a z jednoho takového rohu jsme daly gol. Jak? Tam zazářila naše nahrávačka Terka Holubec, která chytla odražený míček od brankařky a z otočky poslala zobáčkem míček těsně kolem pravé nohy golmanky. Dál, i přes nadějné akce na obou stranách, se žádná branka nevstřelila. My si tímto odvážíme z Hradce 3 body.

Gol: Terka Holubcová

HCH muži – týmová večeře a příprava s Rakovníkem


HCH před jarem 29.3.21019

Zahájení jarní sezóny HCH 

Jak již je tradičně zvykem se HCH před nadcházející jarní částí sezóny sešlo (dne 29.3.2019) na týmové večeři k stanovení cílů, odhodlání a také k doladění technických záležitostí, jako jsou vyrovnání týmových příspěvků či pokut. Samozřejmě na programu bylo také rychlé zopakovaní taktické přípravy. Sraz se konal od 19:00 v Pizza Jižní město, kde se sešel téměř celý tým mužů HCH. Končilo se kolem 21:30 hodin, kdy následující den ráno v 7:15 byl již odjezd na přípravu do Rakovníka.

Rakovník – HCH 30.3.2019, 2:2 (0:1)

Rakovník – HCH 30.3.2019 2:2 (0:1)

Góly: Vymyslický, Lachout

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Klouzal, Pauer J., Chabr. J., Sýkora, Beníšek D., Pauer T./C, Rozhon, Fedoš, Bosák, Vymyslický, Landa, Lachout, Holub, Chabr O.

Omluveni:

Uhlíř, Houška, Šmejkal, Dudák,Beníšek L.

Po výpadku plánovaných zápasů se zahraničním soupeřem se v sobotu 30.3.2019 v Rakovníku střetlo mužstvo HCH s místním klubem s nímž máme dlouhodobě (v posledních 15 letech) nepříznivou bilanci. S předvedenou hrou jsem byl na začátek sezóny spokojen. Chceme navazovat na hru z předešlé podzimní části, tedy prezentovat se poměrně rychlým a jednoduchým přechodem až do útočné čtvrtiny se zakončením. Rozhodně prvky, které chci ve hře vidět se v Rakovníku ukázaly v dobrém světetle. Do Rakovníka také na generálku odjelo na 5 dorostenců (16 let), kteří všichni obstáli. 

Za obstarání a domluvu zápasu Rakovníka patří díky Tomášovi Holubovi.

Filip Vymyslický – gól

Tomáš Jahoda – Rakovník gól, 1:1

V sobotu 6.4.2019 odehrálo následně HCH v Liticích, proti favoritovi soutěže, velmi dobrý zápas, který HCH sice prohrálo 4:0, ale kluci odcházeli z hřiště se vztyčenou hlavou. Blíže k tomuto zápasu v dalším článku.

S pozdravem

Ludvík

Fanda Rozhon – teč

David Lachout – premiéra za A HCH a gól

Tomáš Fiala – zákrok

Tomáš Holub – teč

Tomáš Fiala – spolehlivost

Ondřej Chabr – teč

 

bylo pěkné sluneční počasí…

Ženy zahájily jarní sezónu výhrou, brigádou a přátelákem !


 

Už název napovídá, že tým žen měl hned na začátek neobvykle naplněný víkend. V sobotu přesunutý zápas z podzimu se Slavií B, poté hned brigáda na hřišti a v neděli přátelský zápas s Bohemians, kdy se některé ženy spojily s týmem dorostenek.

Zápas se Slávií B aneb držíme se na 1. Místě v tabulce

Góly: 2× Bětka M., Terka H., Terka P.

Do zápasu jsme nastoupily s nejistotou, protože jsme nevěděli co od soupeřek čekat. Nejenom, že jsme s nimi na podzim nehrály, ale ještě k tomu tvoří tento tým většina bývalých hráček nároďáku, takže je lepší tyto soupeřky nepodceňovat. Bohužel jsme to hned na začátku udělaly a jedna ze soupeřek si vytvořila situaci jedna na golmanku, kterou proměnila, takže Slavia B vedla 1:0. Naštěstí jsme se vzpamatovaly a při rohu se míček odrazil od golmanky do vzduchu na Terku Holubcovou a ta to bekhendem pinkla do brány, čímž končí poločas 1:1. Celý druhý poločas byl spíše v naší režii a hra se odehrávala na obranné půlce soupeře. Měly jsme mnoho šancí a začaly jsme je i proměňovat. Prosadila se Bětka, která využila situace, kdy golmanka vykopla střelu od Staňky přímo na Bětku a ta dorážkou skórovala. Další gol Terky P. padnul po krásné nahrávce od Květy. Poslední gól opět střelec Bětka :), která dostala přihrávku od Ivet a rozhodla se zakončit pořádným bekhendem a to se jí taky povedlo!

Ze zápasu tedy odcházíme vítězně 4:1 a co je nejhezčí ?? Po tomto zápase jsme PRVNÍ V TABULCE!! TAKŽE TEĎ NÁS ČEKÁ OPRAVDU POŘÁDNÁ JÍZDA!!!

Brigáda na hřisti

Hned po zápase se tým žen rozhodl uskutečnit ve slunečném počasí brigádu na hřišti. Co se muselo udělat? Natřít mantinely z malého hřiště, natřít zabradlí u buněk a hlavně vyplenit dlaždice kolem hřiště. Ženy se toho úkolu zhostily opravdu skvěle a hlavně s chutí, takže jim práce rychle utíkala a dá se říci, že si z toho udělali takový lehký teambuilding a zase se trochu víc poznaly. A HLAVNĚ UDĚLALY I NĚCO PRO KLUB!!

Přátelák s Bohemians

Jako přípravu na jarní sezónu čekal dorostenky zápas proti ženám z Bohemians a některé ženy si tedy šly zahrát s nimi. I přes prohru 5:2 bylo na zápase vidět spoustu pozitiv a věcí, které se musí zlepšit. Takže přatelák splnil svůj účel.

Góly: 2× Míša V.

Zimní soustředění st. žáků a dorostenců


Starší žáci a dorostenci absolvovali ve dnech 8. až 10. března zimní soustředění na běžkách v náročném terénu Jizerských hor, kdy ve dvou dnech najeli téměř 50 km. Soustředění se účastnilo celkem 17 hráčů (11 starších žáků a 6 dorostenců) a 4 dobrovolníci z řad rodičů, kterým bych tímto chtěl poděkovat za pomoc  s dopravou i organizací. První den běžeckého výcviku začal instruktáží základů běžeckého lyžování a následoval praktický nácvik. Nabyté dovednosti mohli kluci zúročit během asi 20 km, které jsme v pátek najeli. Jako zpestření proběhla dvě soutěžní klání, prvním byl slalomový sjezd z mírného svahu a druhým týmová štafeta, ve které se proti týmům složených z dětí postavil tým rodičů. Večer byly na programu společenské hry pro stmelení kolektivu a film se sportovní tématikou. Druhý den výcviku byli kluci rozdělení do dvou družstev, družstvo jedna (neboli družstvo B) absolvovalo 25 km výlet na Jizerku a družstvo dva (neboli družstvo A) se věnovalo zdokonalování běžecké techniky v okolí Příchovic, ale i tak najelo krásných 20 km. Závěrečný večer proběhlo vyhodnocení jednotlivých soutěžních klání, vědomostní kvíz a opět film se sportovní tématikou. V den odjezdu jsme po krátkém výšlapu navštívili přilehlou rozhlednu Štěpánka a závěrečným bodem byla exkurze v muzeu největšího Čecha – Járy Cimrmana.

Soustředění se zúčastnili

Dorostenci: Sýkora Martin, Lůžek Matěj, Lachout David,  Chabr Ondřej, Chabr Jakub a Fedoš Jan

St. žáci: Skořepa Jakub, Smiatek David, Fedoš Matěj, Vilímek Kryštof, Černý Jan, Bezpalec Matěj, Daneš Josef, Hurych Maxim, Jeřáb Vojtěch, Papírek Vojtěch a Lébl Martin

Rodičovský doprovod/taxi: Hurych Petr, Chabr Petr, Skořepa Radek a Fedoš Emil

Za finanční podporu děkujeme městské části Praha 15!

 

Rozdělení  družstev do štafetového závodu:

 

A B C D All star
Fedoš J. Lůžek Lachout Chabr O. Skořepa st.
Chabr J. Sýkora Smiatek Skořepa Fedoš st.
Vilímek Daneš Hurych Černý Hurych st.
Lébl Papírek Jeřáb Fedoš M. Bezpalec

 

Výsledky štafetového závodu:

  1. Družstvo D
  2. All star družstvo
  3. Družstvo A
  4. Družstvo B
  5. Družstvo C

Video ze závodu

Výsledky slalomu:

Jméno Příjmení Čas Pořadí
Jan Fedoš 25.01 2
Jakub Chabr 53.76 18
Ondra Chabr 28.81 5
Matěj Lůžek 28.91 6
David Lachout 52.86 17
Martin Sýkora 44.33 15
David Smiatek 33.03 10
Jakub Skořepa 22.96 1
Maxim Hurych 43.72 14
Martin Lébl 33.93 bez branky 13
Honza Černý 32.36 9
Josef Daneš 39.03 11
Kryštof Vilímek 29.09 7
Matěj Fedoš 30.81 8
Matěj Bezpalec 39.15 12
Vojtěch Jeřáb 48.30 16
Vojtěch Papírek 27.02 4
Průcha Václav 26.97 3

Účast byla hojná

Skupina jedna, tedy skupina B

Vědomostní kvíz pod taktovkou Emila

Sněhu bylo dost

S Járou

Zasloužená kofola

Zasloužená kofola

 

Jarní brigáda mužů HCH a nedělní trénink 24.3.2019


Jarní brigáda mužů HCH a nedělní trénink 24.3.2019

Již po několikáté se muži HCH během posledních tří let sešli k zvelebení  stánku Na Groši. Tentokrát padlo rozhodnutí na neděli 24.3. 2019. Vskutku se pánové činili a zanechali za sebou docela slušnou práci. Jednak došlo k navrtání koleček na branky (Vašek Průcha).  Pozdě, ale přeci – jistě branky byly v němém úžasu.

Došlo také k natření střídaček. Již tomu bylo na čase. Hyňa a  David jsou se svojí prací spokojení.

Nejprve to bylo třeba očistit.  To vše za bedlivého dozoru Fandy Rozhona, který celou brigádu zorganizoval a naplánoval a za to mu patří dík.  Honza Pauer, Martin Sýkora a David Lachout při náročné práci.

Bylo také třeba obrousit mantinely z malého hřiště. Vše se nestihlo. Při práci Jakub Šmejkal a Honza Pauer. Kluci také děkují za půjčení  profesionálních nástrojů Jirkovi Novotnému.

Také  Vašek Uhlíř se podílel na broušení  mantinelů.

Došlo také na smontování branek na funky hockey (na fotu nejsou všechny).

Došlo k vyčištění 3/4 hřiště….a Filip Vymyslický a jeho  úsměv.

Aleš Bosák měl vskutku velkou radost. Na hřišti sníh nebyl, ale špína ano.

Byla natažena i zelená síť na zadní stranu směrem do pole. Proč? Ze čtvrtiny je již bohužel vidět neutěšený stav okolních pozemků od rozpadlých buněk po provizorní hřebčín s výběhy a hnojem. Jistě lepší by bylo zasadit například túje. Určitě je to provizorní řešení. Ale alespoň nějaké, něž věčně přešlapovat na místě. Kluci chtěli zlepšit prostředí a určitě k tomu došlo. Na snímku Tomáš Holub s koštětem – zametá:-).

Pak již byl zasloužený oběd z Pizzy Jižní město. Brigáda započala v 10:00 a končila v 16:00.

Kdo se jí zúčastnil: Uhlíř, Pauer T., Pauer J., Hynek, Klouzal, Průcha, J, Sýkora, Beníšek D., Rozhon, Fedoš,  Bosák, Vymyslický, Fedoš, Lachout, Fiala, Lůžek, Šmejkal.

Následně HCH započalo svůj pravidelní jarní kemp v 16:00 – únava po brigádě byla však patrná. V pozadí zelená síťovina. Chce to ještě vypnout, což bude v nejbližší době uděláno.

Na záběru zjevně vyčištěné hřiště při rozehřátí.

Pracovalo se na více frontách. Ze strany mužů to byla již několikátý velmi výrazný příspěvek k obnově, úpravě, renovaci areálu. Je však třeba pokračovat.

Branky po namontování koleček. Najednou to jde.

Tomáš Holub a koště v jedné ruce…..pracovní rukavice má, tak určitě pracoval.

Začíná mám tedy jaro. Ze zápasu s Ulmem sešlo. Bohužel jsme se to dozvěděli pozdě, tedy ani náhradní soupeř ze Saska či Vídně nebylo možné zajistit, ač se Tomáš Holub (mezinárodní manager) snažil, co mohl. Nakonec alespoň jsem rádi, že odehrajeme přípravné utkání s Rakovníkem tuto sobotu.

Děkuji všem hráčů, co se brigády zúčastnili a zvláště Fandovi Rozhonovi za její zorganizování. Dále kluci děkují Jirkovi Novotnému za zapůjčení nářadí. 

Program:

29.3.2019 – týmová večeře Pizza Jižní město

30.3.2019 – přípravný zápas Rakovník – HCH 9:30 (v Rakovníku)

1.4.2019 – trénink

3.4.2019 – trénink

6.4.2019 Litice A – HCH v 17:00

S pozdravem

Ludvík

Zhodnocení halové sezony 2018/2019 mladších žáků


Zhodnocení halové sezony 2018/2019

 

 

Halová sezona mladších žáků je u konce a mně jako trenérovi nezbývá nic jiného, než sezonu zhodnotit a poohlédnout se po celém průběhu soutěže.

V první řadě bych chtěl kluky pochválit za přístup k zápasům, tréninkům a celkovému působení v klubu HC Hostivař, ať už bylo jakékoliv.

Nejdříve začnu hodnotit samotné zápay. Z dvanácti zápasů se týmu HCH podařilo vyhrát 5x a 7x odcházelo jako poražený tým. Nicméně i na zápasech, kde se prohrálo je k vidění mnoho pozitiv. Důvody, proč se některé zápasy výsledkově nepovedly je hned několik:

1) Děti za celou zimní sezonu netrénovaly v hale s mantinely, ale pouze v tělocvičně základní školy, kde i rozměrově tělocvična zdaleka neodpovídala rozměrům herní plochy haly. Tento fakt je velice zásadní, neb logicky nemůže během zápasů dojít k využití celé herní plochy, když na takový prostor děti nejsou zvyklý. Pakliže první tři týmy trénují v halách, musí se to projevit.

2) Herní systém. Bohužel musím podotknout, že zde jako trenér jsem pochybil, protože jsem podlehl nátlaku hrát s dětmi zónovou obranu, a tudíž došlo k rozporu mé trenérské filozofie u kategorií mladších žáků. Dá se říci, že v prvních 6 kolech družstvo HCH hrálo osobní obranu a od 7 kola po celý zbytek soutěže hrálo již zmíněnou zónovou obranu. Proč nejsem příznivcem zónové obrany? U této kategorii je naprosto nezbytné, aby děti, pokud možno měly co nejvíce herních situací jeden na jednoho. Pakliže budou získávat sebevědomí a odvahu z těchto soubojů, věřím, že si to přenesou i do dospělejších kategorií a stanou se rozdílovými hráči tuzemské ligy. Když se mužstvo prezentuje zónovou obranou, je vyvíjen velice efektivní tlak na rozehrávku soupeře. Nicméně děti se herně absolutně nerozvíjí, protože překonání soupeřovy zóny je pro ně v této kategorii velmi obtížné, v drtivé většině zápasů to pak vypadalo, že děti se zbavily balonku do volného prostoru, a tudíž nepřicházela cílená přihrávka spoluhráči. Tímto způsobem velice jednoduše soupeř získá balon a útočí do odkryté obrany. Z krátkodobého hlediska tým získává jednoduše vítězství, nicméně pokud se bavíme o nějaké budování koncepce a celkové práci s dětmi, je to krok dozadu. V dospělé kategorii osobně bránit svého svěřence naučíte už velmi obtížně, dovolím si tvrdit, že pokud se hráč s osobní obranou nesetkal tak vám pokyn bude dodržovat zhruba 5 minut z celého zápasu. Dojde ke kyslíkovému deficitu a hráč začne automatizovat své dovednosti naučené z mládežnického věku, respektive nebude schopen navázat útočícího hráče. S tímto problémem se potýká český hokej v mládežnických reprezentacích a pak i v samotných dospělých kategoriích – dlouhodobě. Proč jsem tedy začal hrát se svými svěřenci zónovou obranu? Důvod je prostý, přicházela až moc velká frustrace ze zápasů, kdy soupeři se prezentovali právě zmíněnou zónovou obranou. Byl jsem nucen tedy reagovat a začal jsem hrát zónovou obranu také. Tímto se pak samotné zápasy vyrovnávaly a soupeř už nepronikal tak lehce do našeho obranného kruhu. Nicméně budu se opakovat, tento způsob není absolutně vhodný pro děti v této kategorii.

3) Malý počet hráčů s věkem 12 let. Pouze 3 hráči z celkově 11členné soupisky dosahovali věku 12 let z toho jeden z nich je brankář. Dost často se tedy stávalo, že na hřišti mi v určitý moment běhalo mužstvo mladší 11 let a méně. U dětí se počítá každý rok a logicky pak docházelo k „přetlačení“ soupeře fyzickou indispozicí. Nicméně toto mě nechává naprosto klidným, protože až děti dospějí, ukáže se, jak se s nimi pracovalo a daný handicap bude smazán.

 

I přes výše zmíněné problémy. Družstvo mladších žáků Hc Hostivař ročníku 2018/2019 jsou velkými nadějemi pro samotný klub. Oproti jiným týmům mají velmi dobré hokejové myšlení, které se bohužel zatím nemůže úplně projevit právě zmíněným herním systémem nebo fyzickou vybaveností. Dále mužstvo mladších žáků si dovolím tvrdit je velmi dobře technicky vybavené, v samotný tréninkách je kladen důraz na hokejové myšlení, dribling – vedení balonku a 3D kličky – hra ve vzduchu, takže se jim dá odpustit i občasná hra ve vzduchu v hale. S úderovou technikou děti také nemají větší problém, k úplnému zvládnutí dojde až postupem věku, kdy se tělo samo přirozeně osvalí.

Děti čeká nyní jarní část sezony, poctivě přes celou zimu chodili trénovat na venkovní hřiště, tak věřme, že se tréninky zhodnotí.

Závěrem bych chtěl poděkovat za pomoc Jirkovi Novotnému, alias Huskymu za trénování v zápasech, kde velmi trefně nabádal svěřence k lepšímu výkonu. Dále panu Jiřímu Kolářovi za fotodokumentaci z celé halové sezony, kterou si můžete prohlédnout na odkazu níže:

https://d0lp0l.rajce.idnes.cz/Mladsi_zaci_hala_2018_2019

A také její prezentaci na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=8yVyP1hQx34&t=

Soupiska HC Hostivař: František Ebr, Jakub Novotný, Tadeáš Mladý, Adam Šteiner, Jakub Kohák, František Vacek, Jakub Vopálenský, Jakub Zátopek, Adam Kamínek, Petr Nádvorník, Michael Roskhko.

 

 

1.-2. kolo

Hostivař              :        President        2:7

Mnichovice B    :        Hostivař          8:1

 

3.-4. kolo

Hostivař              :        Slavia              1:3

Kbely                  :        Hostivař          1:5

 

5.-6. kolo

Hostivař             :        Praga              4:1

Mnichovice B   :        Hostivař          5:2

 

7.-8. kolo

Mnichovice A   :        Hostivař          0:1

Hostivař             :        President        0:1

 

9.-10. kolo

Hostivař              :        Slavia              3:4

Mnichovice A    :       Hostivař           5:1

 

11.-12. kolo

Hostivař              :        Kbely              7:1

Praga                 :        Hostivař          0:6

 

Konečná tabulka
1. Mnichovice B 12 10 1 1 80 : 14 31
2. Mnichovice A 12 9 1 2 54 : 13 28
3. President 12 8 0 4 65 : 28 24
4. Slavia 12 7 0 5 50 : 45 21
5. Hostivař 12 5 0 7 38 : 36 15
6. Praga 12 1 0 11 12 : 81 3
7. Kbely 12 1 0 11 13 : 90 3

HCH -ukončení zimní přípravy – TESTY; program do zahájení jarní sezóny


HCH 2018/19

Včera dne 27.2.2019 v podvečerních hodinách proběhlo již pravidelné testování mužstva mužů HCH. Ukončilo se tak zimní období přípravy. Testování hráčů proběhlo v oblasti (i) dlouhodobé běžecké vytrvalosti  – vytrvalostní člunkový běh na vzdálenost 20 M (T3)- beep test, (ii)  dynamické, výbušně (explozivně) silové schopnosti dolních končetin – skok daleký z místa odrazem snožmo, (iii) dynamické, vytrvalostně silové schopnosti břišního svalstva a bedrokyčlostehenních flexerů – leh sed opakovaně, (iv)dynamické, vytrvalosti silové schopnosti horních končetin a pletence ramenního – opakované shyby.

Testování proběhlo na hřišti (na Groši).

Testů se zúčastnilo na 20 hráčů HCH z 25 členného kádru. Důvody absence – zranění, dovolená, práce. 

Upřímně jsem očekával ve vytrvalostní části (beep test) daleko lepší výsledky. Na druhou stranu ještě v pondělí 25.2.2019 probíhala zimní fyzická příprava, ale i tak dosažené výsledky měly být lepší. V letošní zimě byl zvolen jiný model přípravy, kdy po celé zimní období jsme kontinuálně pracovali i na hokejové části (pakliže to počasí dovolilo. Tréninkové jednotky tak byly nastavené spíše pro mírné zvýšení a udržení  fyzické připravenosti. Resumé je takové, že po ukončení  letošní podzimní sezóny, jsme tak mírně navýšili celkovou fyzickou připravenost a udržujeme jí. Zvolený model přípravy byl také užit pro zmírnění dopadu příliš razantní fyzické přípravy, která má za následek mnohé zranění pocházející z únavy a přetížení. Pakliže nás pravidelně  sužují přelomu března a dubna zranění, chceme tímto se jim alespoň z části vyhnout. Nemusím však ani připomínat, že hráči podceňují kompenzační cvičení a relaxaci. Tedy až čas ukáže, zdali zvolený model byl vhodný.

HCH – testy jaro 2019

Testy v PDF:  HCH-testy, jaro 2019

Vysvětlení k testům:

Pro každou věkovou kategorii se používají jiné srovnávací tabulky – dle věkových norem a standardů. K srovnání byl užito standardy pro 15 let, 16 let, 18-20 let, 21-30 let, 31-40 let. 

U věkové kategorie 15,16, 18-20 let bylo užito desetibodové hodnocení. Pro věkovou kategorii 21-30 let, 31-40 let je však použito 5 bodové hodnocení.

hodnocení: (i) výrazně podprůměrný, (ii) podprůměrný, (iii) průměrný, (iv) nadprůměrný, (v) výrazně nadprůměrný;

diferenční skóre: (i) velmi vyrovnaný, (ii) vyrovnaný, (iii) poněkud vyrovnaný, (iv) nevyrovnaný, (v) velmi nevyrovnaný;

Nejlepší výsledky – napříč věkovými kategoriemi
  • člunkový běh – beep test – Jan Fedoš (16 let), 2580 m, 13:33, úroveň 13:11
  • skok z místa snožmo do dálky – Tomáš Hynek (23 let), 253 cm
  • sed leh (za 1 minutu) – Aleš Bosák (28 let), 67 x
  • shyby – David Beníšek (29 let), 14 x

Z hodnocení  vyplývá, že celková připravenost  mužstva je spíše průměrná (až na hráče do 20 let). Jeden bod chyběl T. Pauerovi, F. Rozhonovi či Davidovi Beníškovi k dosažení 15 bodů a tedy nadprůměrnému hodnocení (rozdíl např. 1 sed leh, či shyb, nebo se více chtít při vytrvalostní části).

K vytrvalostní části lze mít tak výtku k většině hráčů – nemyslím, že  byste do toho dali vše. To je pro mě zklamání, chybí tam více vůle býti lepším – dosáhnout maxima.

Program na jaro:

4.3. trénink – střelecké cvičení

6.3. – VOLNO

11.3. trénink

13.3. trénink

18.3. trénink

20.3. trénink

24.3. nedělní kemp 16:00-18:30

25.3. trénink

27.3. trénink

30.3. přípravný zápas s SSV 1848 ULM

31.3. přípravný zápas s SSV 1848 ULM

1.4. trénink

3.4. trénink

6.4. Litice vs HCH

 

S pozdravem

Ludvík

Zimní příprava mužů HCH v plném proudu


HCH 4.2.2019

Ač je v názvu článku zimní příprava mužů v plném proudu, je to trochu zavádějící. Příprava na nadcházející sezónu probíhá kontinuálně již od skončení podzimnní části, nicméně „gro“ fyzické přípravy byla naplánována na měsíc leden a únor. Samozřejmě od konce podzimní sezóny se snažíme (jakmile to počasí dovolí – nesmí  být led a sníh) mít alespoň z části hokejové tréninky (cca 1/3,1/2 tréninkové jednotky). Začátek února nás však zastihl na hřišti se sněhovou pokrývkou, nicméně tak jako vždy trénink proběhl.

Co se týká docházky lze říci, že 24 členného krádru je účast na trénincích 75 % (od počátku ledna). Ovšem byl bych rád, kdyby byla alespoň 80 %. Nicméně důvody absencí jsou většinou omluvitelné, což ovšem hledisko zápasové nominace příliš nezohledňuje (konkurence se zvýšila).

HCH 30.1.2019

 

K nastávajícímu programu lze sděliti toliko. Do konce února (počátek března) bude doménou tréninků fyzická příprava a od cca začátku března přecházíme na standardní hokejovou přípravu. Během února pak kluky čekají fyzické testy (až po jarních prázdninách, tak aby byli přítomni i mladí hráči HCH). Sezónu pak začínáme na hřišti TJ Litice Plzeň dne 6.3.2019 a rádi bychom týden předtím vycestovali k přípravným zápasům do Německa (Sasko).

S pozdravem

Ludvík

 

Zimní úklid – muži HCH, neděle 3.2.2019


Pod organizačním dohledem Jana Pauera byl v neděli 3.2.2019 odklizen rozsáhlý nepořádek po vystěhování starých buněk po stříškou. Této brigády se zúčastnili Jan Pauer, Aleš Bosák, Jakub Šmejkal a Vašek Uhlíř.  Kluci se s ohledem na množství odváženého materiálu do sběrného dvora a surovin otočili hned 2 x, přižemž dle vedoucího brigády, z utržených peněz za železo poté skočili  na zmrzlinu.

Dle týmové dohody (uzavřené na klubové večeři v září 2018 a poté potvrzené na večeři v prosinci téhož roku ) si již 20 hráčů HCH splnilo svých 6 hodin podzimní práce pro klub. Tedy ještě 4 hráči mají resty, kdy seznam neodpracovaných hodin vede Jakub Landa. Doufám, že ze strany hráčů, co mají defecit dohodnuté činnosti za mužstvo mužů HCH, brzy dojde k nápravě, neb sankce je všem známa.

Na jaře je pak nutné v areálu HCH vykonati mnoho prospěšného, včetně vyčištění povrchu hřiště. Věřím, že jak většina hráčů HCH zodpovědně přistoupila k plnění svých povinností (brigády, pískání dětí a mládeže…atd.) učiní tak i  na jaře, kde mají další svých 6 hodin jarních prací.

Děkuji Honzovi Pauerovi, že drží dohody a celou nedělní brigádu zorganizoval a odpracoval, a také Vaškovi Uhlířovi, Jakubu Šmejkalovi a Alešovi Bosákovi za práci.

S pozdravem

Ludvík

Zhodnocení podzimní části sezony – dívky


Pomalu se nám rozbíhá halová sezona, ale pojďme si společně zavzpomínat na venkovní část sezony pohledem trenérů:

U6 a U8:

S dětmi jsem odehráli pár turnajů na kterých náš tým A opravdu vyniká a jsme velkou obavou ostatních týmu. Tým B začal opatrně, ale již v posledních turnajích se dostáváme ke kombinacím a golům nejen do naší branky, ale začínáme góly rozdávat. V této kategorii nejde o umístění ale o účast, takže se snažíme zúčastňovat co nejvíce  a to hlavně na Pražských turnajích a v Mnichovicích. Se začátkem haly jsem s Dominikou Kasnerovou založila i tým U6 a absolvovala s nimi již první turnaj Pošíka na Bohemce . Bylo to výživné a pestré . Děti se teprve učí a máme na čem pracovat. Co ale také umět po 4 trénincích …..hlavní je že se tým zúčastnil a radost dětí je odměnou za strávený čas s nimi.

U10 dívky:

Děvčata U10 se v podzimní části zúčastnila 4 turnajů a jednoho velkého celopražského turnaje, který se pořádal na domácím hřišti HC Hostivař.

Na turnajích si děvčata vedla vždy velmi dobře a pokaždé obsadila první čtyři příčky, kdy dokonce si 3x na krk pověsili medaile za 2. a 3. místo.

Naše děvčata to mají v turnajích těžší o to, že mají za soupeře týmy, které jsou složeny pouze z chlapců nebo mix dětí. Ale vždy se o to nejlepší umístění rády poperou s kýmkoliv a je krásné se koukat na jejich týmovou hru.

Mladší žákyně:

Již minulý rok jsme se potýkali s nízkým počtem hráček. Pravidelná věková výměna hráček před
soutěží ani letos situaci nezměnila. Z minulé sezóny zůstalo v týmu pět hráček, které doplnily tři hráčky z přípravky. Bohužel se dvě o prázdninách zranily a ještě v září je zdobila sádra.

Podzimní část soutěže pro hráčky ani trenéry tedy nebyla růžová. Děvčata nastupovala na zápasy bez brankářky a pouze s jednou hráčkou na střídání, ale se snahou předvést ten nejlepší výkon. Přesto se podařilo udržet psychickou pohodu týmu. Několik zápasů jsme prohráli vysoko, některé pouze o branku. Vyhrát se nám podařilo pouze jeden krát. Zatím jsme v soutěži poslední, ale s velkou výzvou pro jarní část, získat více než současné tři body.
Těšíme se na halovou sezónu, kde se zápasy mladších žákyň a přípravky nekryjí, proto mohou děvčata přípravky posílit náš tým. Dobrým příslibem je přípravný turnaj na Bohemians, kde nás doplnily čtyři hráčky přípravky. Tímto se ukázalo, jak důležitý je plný počet hráček v zápase, kdy se mohou prostřídat a předvést technické dovednosti bez fyzického vyčerpání. Výsledkem bylo krásné 3. místo v turnaji.

Starší žákyně:

Starší žákyně jsou po podzimní části na pěkném 4. místě, i když s větší bodovou ztrátou. První dva zápasy ukázaly naší největší slabinu, a to vstřelení gólu. Zápas od zápasu se sehranost týmu zlepšovala, a přestože děvčata předváděla pěknou kombinační hru, akce nebyly zakončeny gólem. Výkon děvčat musím vyzdvihnout zejména v předposledním zápase v Mnichovicích, kdy svojí bojovností, důrazem a krásnými o akcemi ukázaly, že také dokáží dovést zápas do vítězného konce. V jarní části se musíme zaměřit na proměňování šancí a větší důraz v obraně.

Dorostenky:

Do nové venkovní sezony jsme nastupovali s mírnými trenérskými obavami, protože se náš kádr hodně omladil (opustily nás tři hráčky a přišly 4 nové). Přípravu jsme započali na soustředění, které bylo velmi intenzivně naplánované – od kondiční stránky po stránku taktickou (poprvé jsme vytvořili herní playbook, a byli zvědaví, jak se s tím naše holky popasují). Mladé přírůstky se do týmu velmi dobře zapojili. Poté následoval týdenní intenzivní tréninkový cyklus, kde jsme se zaměřili na trénink standardních situací a technické přípravy. Tento rok jsme se na sezonu také těšili z důvodu většího počtu přihlášených týmu.

Poté nás již čekal první zápas s Liticemi, který pro nás byli velkou neznámou. První společný zápas skončil prohrou 2:3. Tento výsledek byl pouze důsledkem prvního zápasu, který byl premiérou pro nové hráčky, které musely zastat i důležité posty v základní sestavě. Stejnou mírou se na výsledku podílela nekoncentrace. Po tomto zápasu můžeme už jen sledovat narůstající formu našeho týmu. Následovala remíza se Slavii 3:3, kdy se jednalo o velmi vyrovnaný výkon. Další zápas byl proti Pragovce, která patří k slabším článkům v naší lize, ale i tak dokáže často potrápit. Naše děvčata nasadila velmi vysoké tempo zápasu, který oplýval krásnými akcemi a skončil 12:1 pro Hostivař. Dalším zápasem byl pro nás neznámý soupeř Bohemians, který také remizoval se Slavii a proto nebylo radno ho podceňovat. Dívky předvedli vysokou herní disciplínu a pouze v první čtvrtině pronikli 25x do útočného pásma, kdežto Bohemians pouze 3x. Zápas skončil vítězně 3:1. V průběhu sezony se k nám přidaly ještě další dvě hráčky z kategorie starších žákyň a tím doplnily náš kádr a pomohli s marodkou.

Následovalo druhé kolo zápasů s Liticemi, kdy děvčata naprosto převzala kontrolu nad utkáním a díky skvělému výkonu hráček – obzvláště Terezy Houškové, která rychlostně vymazala nejrychlejší hráčku Litic, ho dovedli k zdárnému konci a vyhráli 4:1. Kdy míč byl zcela v držení HCH. Poslední zápas první půlky sezony byl se Slavii na domácím hřišti. Zápasu přecházel videorozbor minulého zápasu, kde byli ukázány největší chyby. Díky rozboru a také skvělé hře, dívky vyhrály 2:1. A zakončily sezonu na první místě s velmi vysokým skóre – 28 nastřílených gólů a 10 obdržených. Na druhém místě se stejným počtem bodů skončili Litice.

Velmi bychom chtěli vyzvednout práci celého týmu, který hraje jednu z nejhezčích her, jaké můžeme v této kategorii vidět. Je vidět velká týmová síla a sehranost. Stejně tak se nám podařilo vylepšit zvládání standardních situací, a to obzvláště rohů. Každá hráčka si zaslouží pochvalu za odvedený kus práce. Stejně tak chceme pochválit našeho kapitána – Terku Holubcovou, která naprosto splňuje roli kapitána, který jde týmu příkladem, vede ho a je jeho srdcem. Dále máme obrovskou radost z toho, jak se nejmladší zapojili do našeho týmu a svou šikovností a bojovností pomáhají týmu k výhře (v průběhu sezony se k nám přidaly další dvě žákyně a díky tomu máme 6 nových hráček v týmu). Musíme konstatovat, že tento rok to je tým, který má na to vyhrát celou sezonu a bavit svým hokejem diváky.

Nadcházející halovou sezonu bereme spíše jako zimní aktivitu a pokusíme se plně soustředit na jarní část sezony, kterou máme tradičně slabší než podzimní část.

Ženy:

Musím nás pochválit za rozehrání sezony bez prohraného zápasu a pouze s jednou remízou s celkovým skóre 13:4.

Do každého zápasu jsme nastupovaly s velkým odhodláním a chutí vyhrát – jako jeden tým. V rámci možností jsme dodržovaly i taktiku a zlepšovaly se v herním systému, který jsme začaly hrát. Došlo k obměnám na různých pozicích, díky zraněním a absencím a stále bojujeme s pracovní vytížeností některých hráček. I to jsme společně zvládly. Samozřejmě, že ne všechno bylo stoprocentní, ale z mého pohledu cítím spokojenost.

Co přinese jaro? Necháme se překvapit.

Naším úkolem bude zlepšit individuální technické dovednosti, fyzickou připravenost, zaměříme se na jednotlivé standardní situace (především statistika malých rohů je mizivá) a zapracujeme na útočné fázi a zakončení. Cílem je postup do semifinálové čtyřky a vzhledem k vyrovnanosti soutěže bude poté záležet na aktuální formě a sestavě našeho týmu.

Veteránský turnaj v Nieskym


17. listopadu proběhl turnaj veteránů v německém městě Niesky.

Již tradičně se turnaje zůčastnila mužstva žen a mužů z Německa a České republiky HCH a Slávie. Naše děvčata poté co vyhrála všechny zápasy obhájila loňské prvenství. Na jejich úspěchu se nemalou měrou podílela Denisa Neplechová.

Ani hoši nezaháleli, celou skupinu jsme vyhráli, až ve finále po téměř dvouhodinové pauze jsme podlehli mužstvu z Kóthenu. I v naší sestavě se objevila Denisa, ale i posila jménem Slivovice, která uvolnila zábrany a dopomohla k výkonům, které by od nás už nikdo nečekal. 

Výsledky ženy                                                   Muži

HcH – Cottbus 2:1                                            HcH – Potsdam 2:0

LSC – HcH 0:2                                                   Niesky – HcH  2:3

Slavia – HcH 0:4                                                HcH – Bautzen  4:1

HcH – Bautzen 3:0                            finále      Kóthen – HcH 4:2               

Vláďa Zýka                                                

 

 

 

 

HCH – MUŽI – hodnocení podzimu


HCH 2018/19

Po uplynutí podzimní sezóny se sluší jí trochu zhodnotit.

Pokusím se být maximálně stručný a rád bych se zaměřil na rozdíl od předcházející jarní sezóny uplynulého ročníku.

Mužstvo – rozšíření kádru

V loňské sezóně se sice podařilo postoupit do nadstavbové části, kde se hrálo o postup do play off, nicméně projevil důsledek příliš úzkého kádru, kdy mužstvo mentálně zcela nezvládlo možnost posunout své sportovní cíle o úroveň výše a spokojilo se pouze s postupem do nadstavby. Proto pakliže činnost by měla mýti nějaký smysl, bylo nutné rozšířit kádr mužů. Na podzim tak došlo k rozšíření tréninkové skupiny o dorostence (7 – přičemž 2 již trénovali s A mužstvem na jaře). Zápasový kádr čítal 20 hráčů a tréninkový pak 25. Důvodem tohoto rozdílu jak pak postupné zařazování, respektive dozrání mladíků do zápasového týmu mužů  (chce to čas). Každopádně to zvedlo přirozenou konkurenci v mužstvu. Na jaře bych byl rád, aby si zápasový křest v mužích okusilo více dorců, neb to bude investice do budoucna, nicméně nejdříve bude nutné, aby mladíci stále poctivě pracovali a jejich čas přijde.

Podzim – pro HCH vždy slabší období 

Hostivař, co si pamatuji, měla vždy slabší podzim (to je historický fakt). Příčin má tato skutečnost více, kdy mohu např. jmenovat (i) krátký letní čas na přípravu, kdy velká většina hráčů se nevrací z letní pauzy v dobrém stavu, (ii) světelné podmínky na hřišti nejsou optimální k herním činnostem, tedy nelze trénovat plnohodnotným způsobem. Po letošním podzimu nelze říci, že bych byl příliš celkově spokojen. Je nutné na věc nahlížet z více úhlů. Na jedné straně herní projev nebyl vůbec ideální, a to na dvě vyjímky (zápas v Hradci, či doma proti Hradci druhá půle). Proč tomu tak bylo? Dva klíčové faktory. Jeden z nich byla skutečnost,  kdy počátkem podzimní sezóny se nám rozpadla zcela obrana.

Obrana  – personální obsazení

Z pěti obránců z loňské sezóny byli zraněni Svoboda, Klouzal, Pauer J. a Dudák měl tréninkový výpadek. Jako pozitivní faktor se ukázalo stažení Vaška Průchy na tzv. volného hráče do obrany. Jakmile došlo k zotavení Petra Klouzala na levé obraně, defenziva se zkonsolidovala. Do budoucna, a to ve velmi krátké době je nutné zapracovat, či vychovat další obránce, především krajní. Stažení Vaška Průchy z krajního záložníka však sebou přineslo problém ve zpomalení přechodové  fáze do útoku, kdy zejména zrychlení hry či uvolnění jeden proti jednomu nám ve výstavbě útoku chybělo.

K záloze – stručně

Nicméně zálohu lze po podzimu celkem pochválit. Zvláště je potěšující, že všechny zápasy v záloze se ctí odehrál dorostenec Jan Fedoš, kdy jeho výkonnost se každým zápasem zvedala.

Něco málo k útoku

Problém, který mužstvo HCH dlouhodobě provází je nepříliš dobrá potence v útočném střeleckém kruhu, či celkově špatné řešení (bohužel i technické) v útočné čtvrtině. Samozřejmě nám chybí určitá herní kvalita. Tomáš Holub studoval na podzim v Irsku a u některých útočných hráčů nebyla příliš dobrá herní forma. Pakliže vezmeme, že mužstvo vsítilo ze 7 zápasů 20 gólů na zápas vychází cca 2,86 gólu na zápas. S tímto již v současné době nemůžeme býti spokojeni, jelikož jsme vyhráli pouze s horšími či vyrovnanými soupeři a proto bych očekával spíše 4 góly na zápas. Doufám, že k tomu se HCH během krátké doby dostane. K útoku lze tak uvést ještě jednu zajímavou skutečnost – druhý nejlepší střelec HCH – Václav Uhlíř  – hrající brankář. Pakliže vezmeme, kdy Vašek odehrál polovinu zápasů v poli (druhou polovinu chytal) je příjemným zjištěním, zvláště při jeho věku (stále ještě dorostenec), že má výborný výběr místa, hlad po gólu, bojovnost a pracovitost. Není jistě náhodou, že polovinu svých gólů na podzim vsítil tečí. Vašek hodil rukavici…záleží pouze nyní na ostatních útočnících.

K obdrženým gólům

V dosavadním průběhu HCH obdrželo 17 gólů. Upřímně se toto není příliš dobrá vizitka. Ano, zcela jistě se do toho promítlo absolutně ostudně nepovedené utkání s Liticemi, kdy jsme utrpěli zasloužený výprask 0:8. Přesto lze k tomu říci, že současná HCH má v defenzivě problém s koncentrací. Když je myšleno defenziva, je myšleno celkové bránění mužstva. Tato ne koncentrace se projevuje tím, že hráči v zónové obraně nehrají týmově, či v bránění ve vlastní defenzivní čtvrtině (zvláště kruhu) při přítomnosti balonu nehrají osobně a orientují se na míček, či vracení není tak poctivé( „on to za nás odehraje někdo jiný“). Další průvodním jevem podzimu bylo problém v přílišně komplikaci ve hře. Tento jev je stále průvodním problémem HCH, a i když již musím konstatovat podstatné zlepšení, přesto dochází k situacím, kdy hráči si chtějí zahrát a nikoli vyhrát, dochází tak ke zbytečnému držení balonu- kličkám či zbytečně složitým kombinacím a soupeře následně zadarmo pouštíme do hry. Tedy na podzim mě velmi mrzí prohra s Liticemi a špatný druhý poločas proti velmi slabému Presidentu, zapříčené nekoncentrovaností a nedostatkem pokory. Branky samozřejmě můžeme obdržet, ale cca 2,43 obdrženého gólu na zápas je příliš (ve srovnání se srovnatelnou kvalitou soupeřů – vyjma Litic a Bohemians)

K umístění po podzimu

tabulka po podzimu

HC Hostivař, tak před zimní přestávkou přezimuje při systému dvou oddělených základních skupin (HCH hraje skupinu B) na průběžném druhém místě. K tomu je však nutné dodat, že Bohemians s Liticemi mají o zápas méně.  Pohled na tabulku je tak potěšující, nelze ovšem přehlédnout, že HCH sice prohrálo právě se soupeři vyšší kvality, ale jistě k zamyšlení je skutečnost jakým způsobem. Soupeři v obou zápasech byli lepší a zcela zaslouženě vyhráli, kdy se v těchto zápasech projevila lepší kvalita kádru na straně soupeřů. Od hráčů HCH tak na jaře očekávám, že těmto soupeřům (samozřejmě i ostatním) se postaví s patřičnou sebedůvěrou podloženou organizovaností, fyzickou kondicí hladem po úspěchu a poctivostí. Pak budeme úspěšní.  Takzvaný  „profesorský“ způsob hry HCH rozhodně nesvědčí a u HCH by to byla cesta do pekel.

Docházka

Jak již bylo v uvedeno, v současné době je na tréninkových jednotkách pracováno s kádrem 25 hráčů (včetně dorostenců). Na podzim nás provázela poměrně rozsáhlá absence, a to jednak  marodka, kdy hráči byli dlouhodobě zraněni (Svoboda, Klouzal, Pauer J., Houška) či pracovním vytížením byl letos na podzim soužen Michal Dudák (Svoboda), nebo Erasmus v Irsku u Tomáše Holuba. Proto dosavadní 73% účast na trénincích jistě není špatná, nicméně na jaře bych byl rád, abychom se dostali nad 80 %. S přístupem k tréninku jsem však u hráčů spokojen, kdy nepostrádám entuziasmus, hlad a chuť se zlepšovat,….. jaký rozdíl oproti květnu letošního roku. Jsem rád, že dorci HCH vytvářejí pomalinku konkurenci pro své starší kolegy.

Herní projev

Samozřejmě, že herní projev je výrazně lepší než např. na jaře v roce 2016,17, ale musíme býti náročnější. Proto mimo zápasu v Hradci Králové druhému poločasu s Hradcem Králové doma nelze býti příliš spokojeni. Chtěl bych, abychom produkovali hokej, který bude založen na jednoduchosti a přetáčení hry v neutrální zóně a vertikálním pojetí hry ovšem s eliminací nebezpečných nahrávek (přes hráče), to vše v plné rychlosti, při roztahování hry na base line a dostupováním do hot zóny.  V defenzivním pojetí je pak nutné, aby hráči byli maximálně agresivní. Před podzimní sezónou došlo k mírné úpravě obranné zóny a během podzimu v reakci na prohru s Liticemi jsem zařadil ještě jednu úpravu obranné zóny, reflektující sílu soupeře. Tedy nyní pracujeme při zápase se dvěma základními obrannými systémy (samozřejmě při vyloučení hráče pak s třetím systémem).  Přispívá to k určité variabilitě herního potenciálu mužstva. Do obranné hry tak byl zařazen defenzivní systém, který se v HCH naposledy použil v roce 2004 (2001-2004).

Při výstavbě rozehrávky v podzimní sezóně došlo opět k posunutí laťky variability, přičemž však je nutné zapracovat na razanci, rychlosti a příjmu (tedy základní faktorů). Tedy v organizovanosti je třeba hráti na 2, 3 či 4 vzadu a naučit se systém se třemi vzadu, kde krajní obránci hrají více na středu. Očekávám od hráčů, že k variabilitě přispějí svým vnímáním hry sami a nebudou čekat na pokyn z lavičky. Stále nás trápí standardní situace, především před soupeřovým kruhem. Na jaře je třeba se na toto zaměřit. Na jaře bychom se chtěli také více soustředit na plynulé překonávání soupeře vysokými pušemi.

Chceme tak produkovat hokej dobře organizovaný, kolektivní,  rychlý s velkým množství šancí, tak aby hráči měli ze hry radost a diváci se nenudili.

Brankáři

Pochválit však musím oba brankáře Tomáše Fialu a Vaška Uhlíře, kteří udělali za 2 ½ roku velký výkonnostní vzestup a jsou oporami mužstva, včetně přístupu.

Mimo zápasové aktivity hráčů- očekávání

Narovinu od borců z A mužstva očekávám údržbu areálu a na jaře vyčištění hřiště vysokotlakými čističi. Je třeba si uvědomit, že nikdo to za hráče neudělá. Klouzající povrch u Botiče nás již handicapuje a běhat v prostoru u Botiče s tím, zdali se někdo zraní, mě skutečně nebaví.

Vašek Uhlíř – doposud nezveřejněný gól s Pragou

 

Výhled na jaro

Již od 5.11.2018 začíná zimní příprava, která bude mít několik částí a očekávám od ní obnovení a navýšení fyzického fondu, přičemž bych chtěl, abychom hokej v určité menší míře hráli do doby dokud to Botič (Rio Grande) s počasím dovolí. Abychom byli úspěšní, musí se na jaře porazit Pragu a uspět s Liticemi a Bohemians. Jako již tradičně svěřenci v HCH mají vždy velké oči. Chce to pokoru, práci a krok za krokem.

Závěrem chci poděkovat realizačnímu týmu – kolegům Ivanovi Kopeckému a Petrovi Černému (také za pořízení fotografií ze zápasu HCH-SHK) a dále všem příznivcům HCH za podporu. 

S pozdravem

Ludvík

 

Na závěr podzimní části President a Hradec Králové


Cíba- velký návrat

Odehráním posledních dvou zápasů s Presidentem a Hradcem Králové se přesouváme do zimní přípravné části pro jarní boje o postup do horní nadstavbové části extraligy mužů. Zhodnocení podzimu bych se však věnoval v některých jiných článcích. Nyní se ohlédneme se nejprve na zápas s Presidentem.

President – HCH

Landa- gól

V sobotu dne 16.10.2018 HCH odehrálo HCH v Edenu zápas proti Presidentu. Nebudu se více k tomuto zápasu zastavovat, neboť výkon to nebyl optimální. Nechat si dát od mužstva Presidenta v jejich současném rozpoložení dva góly a naopak nevsítit soupeři 5 a více gólů je opravdu ostudné.  

President – HCH 2-3 (0:0,0:2, 0:1, 2:0) Góly – 2  x Landa, Šmejkal

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Průcha, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Fedoš, Bosák, Rozhon, Šmejkal, Vymyslický, Beníšek L., Chabr, Landa

Omluven: Fiala-volno, Svoboda- zranění, Pauer J. – zranění, Houška – zranění, Holub – Azory, Beníšek D., – práce

druhý poločas slušný – až na to zakončení

HCH- Slavia Hradec Králové

Po nepovedeném zápase s Presidentem bylo v sobotu dne 20.10.2018, co napravovat. Zápas to by v podstatě o celé sezóně. Vítězství umožňuje HCH relativně přečkat v klidu zimu a poctivě se připravit na poslední velmi důležité tři zápasy základní části.

Honza Fedoš a jeho první sezóna za seniory

Skutečnost, že se na podzim potýkáme s nedostatkem herní formy má několik příčin, nicméně je pozitivní, že kromě dvou výsledkových výpadků odehrálo mužstvo poměrně sebevědomé zápasy, ač k optimální hře to mělo daleko. Teprve druhý poločas s Hradcem přinesl přiblížení se hernímu stylu, který bychom chtěli praktikovat. Tedy velmi rychlé a jednoduché přechody do útočného pásma, hru vertikální, maximálně s přetočením v neutrálním pásmu. S Hradcem (jakož i v jiných zápasech) však nutno říci, že zakončení je velmi pokulhávající. Jsem si toho vědom, kluci se snaží, ač někdy nám chybí hokejovost, například právě v zakončení. Na jaře očekávám zvýšení konkurence, kdy přiletí Holub (Tomáš), který se jistě  těší.  Ono již stačí skutečnost, že druhý nejlepší střelec podzimu je Vašek Uhlíř, který nehrál všechny zápasy, neb je brankář – je to střelecký talent…až na chycení balonu:-).

šance Fanda Rozhon

David „práší „betony

Dále je třeba zmínit dva navrátilce po zranění Lukáše Svobodu a Jana Pauera. Dále končeně hrál s chutí Aleš Bosák, což na podzim nebylo pravidlem.

HCH- SHK 3:1 (0:0, 1:0, 2:0, 0:1)

Góly: Uhlíř, Svoboda, Bosák

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Průcha, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Fedoš, Bosák, Rozhon, Beníšek L., Landa, Svoboda, Beníšek D., Pauer J

Omluven: Fiala-volno, Houška – zranění, Holub – Nová Kaledonie, Chabr – romantický výlet do KV, Šmejkal- školní aktivity, Vymyslický – volno

Vašek a jeho velké šance 🙂

Dále bych chtěl poděkovat trenérovi brankářů HCH – Ing. Petru Černému  (Bambusovi) za pořízení fotografií.

S pozdravem

Ludvík

Uhlíř – gól
Svoboda – gól
Bosák – gól
Landa – šance
Pauer T. – šance
Pauer T., Vašek Uhlíř – šance
Landa – šance
T. Pauer – roh
Rozhon- šance (možná to šlo přihrát)
T. Pauer – roh 1. poločas 
Vaška Uhlíře – bomba 🙂
Spolehlivý Tomáš Fiala

 

 

 

 

HCH-Praga 1946 – KTERAK T.PAUER ODMÍTL HATTRICK


 

HCH a Praga nastupují

Jako obvykle se již tradičně v sobotu odehrálo další soukromé veřejné dějství melodramatu  – extraliga pozemního hokeje  mužů, kde se na domácím hřišti utkali HC Hostivař a Praga 1946. Upřímně řečeno, soupeř mě překvapil velice mile. By to ze strany Pragy velmi dobrý  výkon, kde vedle své houževnatěji a bojovnosti doplnila také aktivní organizovanost (tím myslím, že trenér F. Neusser soupeře, citlivě reagoval na průběh zápasu v korespondenci  možností svého družstva). Ze strany HCH to byl opatrný výkon odrážející nepříliš dobrou sportovní formu určitých hráčů HCH. Nicméně tento zápas všichni hráči HCH odvedli velmi poctivě a z tohoto pohledu bylo vítězství zcela zasloužené.  S Pragovkou jsme se utkali  po více jak 1 roku a 1/2, tedy lze říci,že do jisté jsme nevěděli, co od toho máme očekávat.

po zápase

spokojenost se třemi body

Praga se dostala do zakončení pouze v omezeném množství a to 3 x. V prvním poločase  zlikvidovala velkou šanci včasným přesunem gólman Fiala a ve druhém již chybu na při rozehrávce na polovině soupeře již Praga z brejku trestala. Nicméně, ač HCH není v optimální sportovní formě, vytvořila si během zápasu na šest rohů, kdy dvakrát skórovala. Navíc jestliže Václav Uhlíř  (hrající brankář) velmi hokejově zakončil a zvyšoval na 2:1, třetí gól byl doplněn z rohu.  Dále Tomáš Pauer nedal penaltu, to se stává. Lze tak závěrem uvést, že že vítězství HCH bylo zcela zasloužené. Zápas rozhodly tak trestné rohy, přičemž HCH jich zahrávala šest.

 

 

Obecně lze ke hře HCH říci, že se přechod mezi neutrální a ofenzivní zónou je velmi pomalý. Doposud se mužstvo nevyrovnalo se skutečností,  kdy Vašek Průcha hraje předstopera-volného hráče, tudíž se nemůže v dostatečné míře zapojovat do ofenzívy družstva, zvláště v zrychlení přechodové fáze je tento problém patrný. Historicky je podzim HCH slabší, doufejme v zlepšení na jaře.

Zápas řídili rozhodčí Jakub Mejzlík a Lukáš Lahoda. Nutno dadat, že velmi kvalitně, zvláště Jakub Mejzlík výrazně vyčníval. Lze mu jemu a celému ČSPH přáti, aby se dostal se jako rozhodčí na příští OH 2020.

 

HCH- Praga 3:1 (0:0), (1:0), (2:1), (3:1)

Góly:

2x T. Pauer, 1x Vašek Uhlíř

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Průcha, Dudák, Klouzal, Pauer T./C, Rozhon, Fedoš, Bosák, Vymyslický, Landa, Beníšek  L., Chabr. O., Uhlíř

Omluveni:

Pauer J. – zranění, Svoboda – zranění, Houška- zranění, Holub – Špicberky, Šmejkal – škola, Beníšek D.- práce

POZVÁNKA

Zítra v sobotu 13.10.2018 se od 12:30 HCH střetne s družstvem Presidenta v Edenu. Všichni jste srdečně zváni.

S pozdravem Ludvík

co ten Lanďák nestihne

po zápasová diskuse s rozhodčím Jakubem Mejzlíkem

s body spokojenost, to ostatní je otázkou práce, práce, práce

HC 1972 Rakovník – HC Hostivař aneb vezeme si cenný bod ze hřiště nevyzpytatelného soupeře


V sobotu 6.10. nás čekal náročný zápas na hřišti Rakovníka, ke kterému jsme vyjížděly v brzkých ranních hodinách.

Do zápasu jsme nastupovaly s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, ale věděly jsme, že nám Rakovník nenechá nic zadarmo. Všechny zápasy s nimi jsou velice vyrovnané a vyhecované a ani tentokrát tomu nebylo jinak a diváci mohli vidět bojovný a vyrovnaný zápas. Zápas začal v rychlém tempu, Rakovník šel od první minuty do presu a naše obránkyně měly opravdu co dělat, aby domácí hráčky uhlídaly a nedostávaly se do gólových situací. Tempu jsme se dokázaly přizpůsobit, a tak byl nakonec první poločas spíše v naší režii a měly jsme podstatně více útočných akcí, ze kterých padl i první gól zápasu. Vybojovaly jsme roh a ke střele se postavila Květa. Ta nedala gólmance střelou k levé tyči šanci a rázem jsme byly ve vedení – 0:1!

O přestávce jsme si řekly, že zápas udržíme v naší režii, a ještě se pokusíme přidat nějaký gól navíc. Příležitostí jsme měly dost, ale bohužel ani jedna střela neskončila za zády domácí gólmanky. Naopak jak to, tak bývá, co se nepovedlo nám, tak se povedlo Rakovníku a střelou z rohu vyrovnaly na konečných 1:1.

Z Rakovníka si odvážíme cenný bod. I když jsme určitě pomýšlely i na plný zisk tří bodů, tak jsme za něj rády. Příští sobotu nás čeká zápas proti Bohemians, tak držte palce, ať vyhrajeme a přijďte nás podpořit od 12 hod na našem hřišti.

Za tým Déňa a Terka P.

Za videa děkujeme Janě Neplechové, která i v brzkých hodinách přijela fandit do Rakovníka.

 

stačilo málo.

Bohemians vs HCH – výrazně zlepšený výkon na body nestačil


posléze diváci přišli 🙂

Úvodem je však nutné pogratulovat ženám HCH k vítězství z minulého týdne nad SK Slavií Praha. 

V sobotu 29.9.2018 po debaklu s Liticemi, bylo s mužstvem Bohemians, co napravovat. Podařilo se to pouze částečně. Výkon byl o poznání zodpovědnější, ale směrem dopředu, respektive v útočné čtvrtině to bylo velmi slabé.

hip-hop kemp

Prohráli jsme 0:3, kdy je však nutné kluky směrem dozadu pochválit, neboť výkon byl o poznání zodpovědnější. Částečně tomu pomohlo změna postů u zadních řad, kdy dále výrazným prvkem bylo dosazení Vaška Průchy na místo tzv. „volného hráče“. Trochu došlo k úpravě zónovému systému. K tomu všemu dodávám, že Vašek hrál velmi zodpovědně a mile nás překvapil. Samozřejmě, kádr HCH nemá na rozdávání další hráče typu Vaška Průchy a tak jeho absence v záložní řadě byla znát. Směrem dopředu to však žádná sláva nebyla. V podstatě HCH nevystřelilo na branku soupeře (ze hry). Vše se vším souvisí. Není náhodou, že minulé sezóně mužstvo Bohemians, při výpadku Slavie Praha, vyhrálo titul. Tedy jistě kvalitní hokejisty mají ve svém středu. A tito se lépe vyrovnali s velmi těžkým povrchem v Edenu, kdy odešlo před zápasem kropení a hrálo se na suchém hřišti.  Prakticky naši ofenzivní hráči nechytili přihrávku, razance nahrávky nebyla dostatečná či  nedocházelo k zjednodušení v útočné čtvrtině soupeře (terén je suchý a musí přicházet centry do kruhu – což hráči neplnili).

zaražení, bez nálady- za stavu 0:0….takto vyhrát nejde!!!!

Nicméně je třeba býti optimistický. Mužstvo pomalu a jistě se začíná přebudovávat. Během dvou let by měli být zapracováni mladí hráči (5-6). Výkon byl o poznání lepší než minulý zápas, kdy s Ivanem Kopeckým se nám líbila především hra zadní řady.

momentka, která klame – ohrožení branky nebylo

Zápas byl vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině HCH zahrávalo dva rohy za stavu 0:0, u nichž nedošlo k proměnění, kdy následně dochází k chybě na polovině hřiště, z čehož těžil soupeř a nařízený roh Tomáš Vohnický proměnil.  V poslední čtvrtině zákonitě přichází velká šance HCH, nicméně Ondrovi Chabrovi před prázdnou brankou skočil míč a  vzápětí lacino soupeř skóroval. Nutno dodat, že jsem především rád, že Ondra Chabr byl tam, kde měl být, to ostatní, tedy góly, přijdou časem. Třetí branka soupeře padla současně s ukončením zápasu, kdy kluci zahrávali roh, chtěli dát alespoň čestnou branku a jaksi již nebránili. Nemělo by se to stávat, ale mám v tuto chvíli proto pochopení (příště již ne).

Ještě bych chtěl závěrem uvést, že na straně soupeře odehrál výborný zápas odchovanec Hostivaře Ondřej Vudmaska, nejlepšího hokejisto roku 2008 a jeden z nejlepších hráčů posledních 15 let a historie vůbec,  který sice hrál se sebezapřením (zranění, po noční pracovní směně), ale byl to právě on, kdo dělal rozdíl mezi HCH a Bohemians, kdy stál u všech důležitých okamžiků zápasu a správně pochopil, že na tak těžkém a pomalém  povrchu se hra musí maximálně zjednodušovat.

Jelikož Bohemians proměnili své šance, vyhráli zaslouženě. Zápas obstojně řídili rozhodčí Lahoda a Tóth.

Tomáš Pauer šance
Aleš šance

 

HC Bohemians Praha – HCH  3:0 (0:0,0:0,0:1,0:2)

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Rozhon, Klouzal, Fedoš, Beníšek D., Bosák, T. Pauer/C, Vymyslický, Landa, Beníšek L., Šmejkal, Chabr, Dudák

Omluveni:

Fiala/G- volno, Svoboda – zranění, Pauer J. – zranění, Houška – zranění, Holub – Kapverdské ostrovy.

POZVÁNKA

Nedali jsme již v druhém zápase za sebou gól. V sobotu  proti 6.10.2018 proti Pragovce je nutné již plně bodovat, nicméně zápas to bude těžký díky houževnatosti a bojovnosti soupeře. Zápas začíná v 16:00 na HCH. Jste všichni srdečně zváni!

S pozdravem

Ludvík

Chabr – šance
Bohemka – momentka
Tomáš z jiného úhlu
typické zakončení v tomto zápase…(zlepšit)
sám před brankou 🙂

možná ping – pong…:-)

HC Hostivař – SK Slavia Praha 1:0 aneb porazit Slavii se neděje každou sezónu


V sobotu 22.9. jsme se měly utkat s hráčkami Slavie A, ale mnohem důležitější životní zápas sváděla v ten den u oltáře naše dlouholetá spoluhráčka Monča, a proto jsme ho odehrály až v úterý 25.9. v 18,30 hod na hřišti Slavie. Tímto ještě jednou přejeme manželům Hlavatým hodně štěstí do společného života 😊

Zápas se odehrával v poněkud nepříjemném počasí a na hřišti panovala zima, proto bylo důležité se pořádně rozhýbat a nenechat si utéct začátek zápasu. Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že před sebou máme nelehkého soupeře a mistra republiky z loňské sezóny. Naopak jsme si ale minulou sezónu dokázaly, že s nimi hrát umíme a chtěly jsme se porvat o co nejlepší výsledek a vrátit jim tak smolnou prohru z červnového semifinále. Tempo zápasu bylo rychlé, s čímž jsme počítaly a snažily jsme se hlavně eliminovat mezery, které nám vznikaly v naší zóně. Oproti minulému zápasu se hra ve středu pole a zóna celkově značně zlepšily. První poločas skončil 0:0 bez vážnější akce na obou stranách, z obou stran se hrálo hlavně ve středu pole a na brejky, které se ani v jednom případě nedotáhly do konce.

Ve druhém poločase bylo vidět, že chtějí oba týmy vstřelit gól a gólmanky začaly být ve střelecké permanenci. Bylo k vidění i několik rohů na obou stranách, ale žádný z nich golem neskončil – buď to zhatil zásah gólmanky nebo to byla špatná přihrávka či střela vedle brány. Ve třetí třetině vybojovala míček Květa, které se podařilo dát krásnou přihrávku až ke soupeřově kruhu, kde si míček zpracovala Déňa, počkala si až do kruhu doběhne naše druhá útočnice Léňa a okolo ležící gólmanky jí dala krásnou přihrávku a Léně stačilo jediné – dát gól do prázdné brány. Byla vidět veliká soustředěnost a k naší radosti jsme vstřelily první gól zápasu – 1:0!

Po našem gólu nás Slávie začala tlačit, ale ani my jsme nezůstávaly pozadu a vytvářely si další gólovky. Při jedné akci krásně dovezla do kruhu míček Léňa, která si udělala několik hráček a naservírovala míček před branku Bětce, tu ovšem zákrokem zápasu vychytala Andy. Při další šanci Déňa pálila vedle, a tak jsme se musely o výsledek prát až do konce zápasu. Šancí si Slavia začala vytvářet více a více, dokonce měly za sebou i několik rohů, ale skvěle zachytala Kačaba, a proto až do konce zápasu zůstal stav nezměněn.

Slavia se neporáží každý den, proto jsme po konečném hvizdu byly v eurofii ze získaných důležitých tří bodů. Na hráčkách Slavie bylo vidět, že nejsou v pozici prohrávajícího týmu často, proto bylo k vidění daleko více nepřesností, než na co jsme u nich byli zvyklé v minulých sezonách.

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu, makaly jsme na 100%, byla vidět bojovnost a chuť odnést si ze zápasu tři body. Nic jsme jim nenechaly zadarmo a praly se o každý míček.

 

Očima gólmanky:

Úterní zápas se Slavií A mi přinesl neskutečný zážitek. Favorit se neporáží každý den a když se řekne Slavie, tak v mém případě se výhra nad tímto týmem datuje až někdy do období kategorie dorostenek. Což je tak dávno, že už si to skoro ani nepamatuji = pravěk 😊

Skvělé výkony všech hráček přede mnou mne motivovaly k maximálnímu soustředění a když se o půlce hrálo stále bez branek, hecla jsem se, že za svá záda dnes prostě nic nepustím!

Při prvním zápase s Liticemi jsem cítila obrovskou nervozitu a pár nejistých zákroků to potvrdilo, ale zápas se Slavií představoval přesně to, co mě na pozemním hokeji a tomhle týmu baví…bojovnost, týmovost a skvělá podpora fanoušků okořeněná euforií z vyhraného zápasu nad favoritem.

Díky všem za super zážitek a jedeme dál.

My děkujeme Kačabě za hezké shrnutí zápasu a dodáme snad jen….máš to za flašku 😊

Za tým HCH Nikča, Déňa a Míša V.

 

Za fotky děkujeme panu Březinovi.

Lééééňa Góóóól 🙂

SOBOTNÍ POZVÁNKA: BOHEMIANS-HCH (MUŽI "A")


POZVÁNKA NA SOBOTU 29.9.2018

Srdečně jste zváni na sobotní utkání základní části soutěže mužů, kdy tentokráte se na hřišti SKS v Edenu střetneme s Bohemians Praha. Po posledním debaklu od družstva Litic je co napravovat.

Přístup k tréninkům během týdne byl dobrý a odhodlání by tu také bylo.  Tudíž, když budete mít cestu kolem, stavte se v čase sobotního oběda do Edenu, neb doufám, že Vám z výkonu našich borců nezaskočí .

Budeme chtít hrát opět jednoduchý, ale fyzicky náročný hokej. Jediné, co nás nyní trápí, že se nám rozmáhá marodka, ale je na čase Bohemians porazit.

Tedy kdo má čas a chuť ve 12:30 hod. se začíná.

S pozdravem

Ludvík

SMUTEK PO ZÁPASE S LITICEMI/O TO VÍC SNAD BUDE V SOBOTU RADOSTI

šance Průcha (hch-lit)
šance Landa (hch-lit)
něco málo z jarního utkání s Bohemians aneb to zakončení….

Muži "A"- Litický výprask!


jeden z mála rohů – zajímalo by mě, co tam Lukáši děláš!

Zasloužená prohra s TJ Litice Plzeň

V sobotu 22. září 2018 odehrálo HCH další díl  dlouhodobé soutěže, tedy základní části, kdy proti ní stál zdatný soupeř z Litic. Bohužel tak jak to ve sportu chodí, nic se v daný den nepovedlo a soupeř nejenže byl ve všech parametrech  lepší, tak především byl také velmi produktivní. Prohra ke sportu patří a je jen na nás jak se z ní poučíme.

K zápasu lze říci následující, pakliže nebudou hráči hrát proti všem soupeřům s pokorou a zvláště proti Slávii, Bohemians, Rakovníku či Liticím, pak nemůžeme uspět a dopadne tak jako v sobotu. Jestliže soupeř má na téměř každém postu reprezentanty ČR, pak zcela jistě mají určitou kvalitu a hráči HCH by k tomu měli také tak přistoupit. Tedy s takovými soupeři nelze hrát způsobem, že soupeře přehraji hokejovými dovednostmi, neb Litice mají tyto parametry mnohem lepší, ale naopak musím přidat  v činnostech který současný kádr HCH zdobí, či je v nich silný. Tím mám na mysli – organizovanost, houževnatost, zjednodušení, vůli po vítězství,  bojovnost a týmový duch. Nic takového jsem však u HCH v sobotu neviděl, naopak soupeř z Plzně přidal ke své hokejovosti také týmové pojetí hry s dostatečným nasazením.

Doufám, že toto bude pro nás velkým ponaučením a již v sobotu s Bohemians  mužstvo HCH začne hrát svůj poctivý jednoduchý hokej, který bude nejen disciplinovaný, co se týká defenzívy, ale také hráči nebudou litovat mnoha naběhaných kilometrů směrem dopředu.

V poslední době nás bohužel postihly zdravotní a tréninkové výpadky v podstatě skoro u všech defenzivních hráčů, což se také projevilo v celkové hře. Zvláště při rozehrávce a bránění jak v zónové, tak osobní obraně 1×1 v defenzivní čtvrtině, toto bylo znát. Nejenže nám chyběla razantnější úderová technika k překonání zóny – razantní nahrávka na druhého obránce s kolmicí, nemohla fungovat, neb tvrdost nahrávky nebyla – ale přidalo se k tomu zcela nezodpovědné bránění v defenzivní bránění ve čtvrtině, kdy polovinu gólů vsítil soupeř neobsazen. K tomu není slov. Na druhou stranu, nezodpovědný způsob bránění padá na vrub nejen obráncům, ale také záložníkům , či útočníkům.

Je dobře, že facka přišla včas.

jediná momentka ze zápasu

Ze zápasu nejsou videa a fotky…ne, že bych je nezpracoval, ale zcela mi odešel software a nejde mi opravit…do příštího zápasu se pokusím domluvit vše napravit.

Premiéru za muže si odbyl Ondřej Chabr.

Abychom však viděli i něco pozitivního, musím pochválit kluky, že zápas byl dohráván ze strany HCH v dobrém tempu, byla zde vidět snaha alespoň vstřelit gól.  Bylo zjevné, že výsledek není hráčům lhostejný a na tom lze stavět.

HCH-LITICE 0:8 (0:3)

Sestava:

Fiala/G, Hynek, Klouzal, Rozhon, Pauer T./C, Dudák, Beníšek D., Bosák, Průcha, Fedoš, Landa, Vymyslický, Beníšek L., Šmejkal, Houška, Chabr O.

Omluven:

Uhlíř/G-volno, Pauer J. – zranění, Svoboda – zranění, Holub – škola výlet v Irsku

S pozdravem

Ludvík

výkon byl prostě rozmazaný

 

První 4 zápasy mladších žáků v sezóně 2018/2019 jsou za námi


V úvodu bych chtěl říci, že ze soupisky z roku 2017/2018 zbyli 3 hráči a mužstvo je nově doplněno hráči z přípravky. Tým se skládá početně z deseti hráčů z toho dva jsou brankáři. Fakt, že mužstvo má dva brankáře je luxus, který se všem týmům přihlášených do soutěže mladších žáků nenabízí. Využití to má hned několik, ale jedno dle mého názoru převyšuje všechny ostatní. Brankář, který nechytá dané dvojkolo zasahuje do zápasu jako hráč. Získá tím potřebné zkušenosti a hlavně „hráčské“ myšlení, které pak zúročí v samotném chytání, respektive pochopí, jak hráč přemýšlí a bude moci lépe předpovídat herní situace. Dále zastávám mentalitu, že v této kategorii se nemusí za každou cenu vyhrávat. Ano, vítězství jsou důležitá, ale pro mě je mnohem více důležité, aby si děti zápasy užívaly, nebyly pod stresem a celkově se hokejem bavily. Dá se toho docílit, i když se prohraje, viz článek níže. V neposlední řadě chci pochválit, jak mužstvo pracuje. V trénincích i samotných zápasech cítím pozitivní atmosféru a chuť na sobě pracovat. Uvědomění, že jsme hráči, kteří se to pořád učí a tedy máme na chyby nárok. Všichni táhnou za jeden provaz a podporují se na hřišti a doufám, že i mimo něj.

Samotná soupiska pro rok 2018/2019 se skládá z hráčů:

Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný (br), František Vacek, Jakub Vopálenský, František Ebr (br), Adam Šteiner, Jakub Kohák a Tadeáš Mladý.

 

9.9. 2018 Dvojkolo na Hostivaři

První podzimní zápasy sehráli mladší žáci na domácím hřišti v Hostivaři. Čekali nás týmy z Jičína a Mnichovic. Pro většinu týmu to byl přechod na větší hřiště a seznámení jednoduchých taktických pokynů, které od dětí vyžaduji. Mezi nejdůležitější považuji přístup k bránění, zastávám totiž v této kategorii osobní obranu. Děti by se měly co možná nejdříve naučit osobně bránit, aby postupem věku to měly co nejvíce zažité a ve starších kategoriích nedocházelo k výpadkům, kdy nejsme schopni navázat útočícího hráče. Co se rozehrávky/útočící časti týče. Jsou určité „pásma“ na hřišti (Hot zone, Baseline), kde chci, aby se děti naučily pohybovat. Dále bych chtěl, aby se děti naučily vnímat prostory na hřišti, a hlavně ROZTAHOVAT HŘIŠTĚ. Se všemi pokyny si děti poradily a z mé strany převládala spokojenost.

 

Hostivař            :           Jičín                8:0

Mnichovice     :           Hostivař          0:2

Tohoto dvojkola se zúčastnili tito hráči: František Ebr (br), Jakub Kohák, Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný, František Vacek, Jakub Vopálenský, Adam Šteiner a Tadeáš Mladý

 

Poločasová porada, Fando zatím se nefotíme!

Poločasová porada, již s Fandou.

Kuba Zátopek nebezpečný v tzv. „hot zone“..

Kuba Kohák, učíme se nahrávat rohy.

Dále bych chtěl poděkovat za pomoc při pořadatelství, a to konkrétně organizačnímu pracovníkovi Jakubovi Landovi a rozhodčím Tereze Pazlarové, Lucii Šankové, Vaškovi Uhlířovi a Martinovi Sýkorovi.

Jakub Landa bedlivě dohlížel na organizaci turnaje.

Vašek Uhlíř, nejlepší golman U18 přišel pomoci jako rozhodčí.

Martin Sýkora, více-mistr starších žáků přišel pomoci jako rozhodčí.

Terka Pazlarová, zkušená rozhodčí turnajů U12, poctivě zapisuje goly do zápisu.

Lucie Šanková, nerada se fotí, zápasy zvládla s přehledem a elegancí jako rozhodčí.

16.9. 2018 Dvojkolo v Hradci Králové

Další dva zápasy čekalo družstvo z Hostivaře. Tentokrát jsme změřili síly s Hradcem Králové a Kadaní. Z naší strany to nebyli příliš podařené výkony, nedařilo se nám kombinovat a dopouštěli jsme se laciných ztrát, z kterých soupeři trestali. Nicméně dětem se v žádném případě nedá upřít bojovnost a chuť vyhrát za jakéhokoli stavu. Za né příliš optimální výkon může i fakt, že umělá tráva v Hradci Králové je velmi těžká a hru velmi zpomaluje. Proto vyčnívají individuální schopnosti a jelikož družstvo mladších žáků se chce prezentovat kombinačním, týmovým výkonem tak tento povrch jim to moc neumožňoval. Nicméně v průběhu zápasu došlo k vzestupné tendenci. I přes prohraný zápas s Hradcem Králové děti odcházely ze hřiště dobře naladěny. Pochopili jsme, že né vždycky se zápas podaří vítězně zvládnout a že nic hrozného se neděje.

Hostivař          :           Hradec Králové                      1:2

Kadaň            :           Hostivař                                   1:3

Tohoto dvojkola se zúčastnili tito hráči: Jakub Kohák, Petr Nádvorník, Adam Kamínek, Jakub Zátopek, Jakub Novotný (br), Jakub Vopálenský, Adam Šteiner a Tadeáš Mladý

Předzápasová rozcvička.

Pozdrav i s Fandou Ebrem, který přišel podpořit své spoluhráče do Hradce. Dobrá práce!

Sranda musí být, ikdyž se prohrává a nevede!

 

HC Hostivař – TJ Plzeň Litice 5:2 aneb do nové sezony jsme vkročily výhrou


V sobotu 15.9.2018 jsme se netradičně v odpoledních hodinách utkaly s týmem Litic. Zápas jsme měly původně odehrát na hřišti v Liticích, ale díky rekonstrukci hřiště se zápas přesunul k nám a na novou umělku a výlet do Plzně se budeme těšit až na jaře.

Před začátkem porady jsme si rozdaly nové dresy a musely se pochválit, jak nám to v nich sluší. Ale teď k zápasu. Věděly jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý, protože se hostující hráčky sezonu od sezony zlepšují a dokáží soupeře pěkně potrápit. V prvním poločase jsme měly otevřený střed více, než jsme chtěly a litický mladý talent Duchková toho dokázala využít a posílala balóny do brejku na své útočnice. Naštěstí máme vzadu Šárku G., která snad musí mít na hokejce magnet, protože většinu balónů dokázala s přehledem pochytat. Litice jsme v první půli pustily do šancí jen párkrát, ale dokázaly jich využít. Z jedné akce a následného rohu naštěstí trefily jen tyč, ale z druhé už bohužel padla branka – hostující hráčce jsme daly velký prostor v cestě do kruhu, odkud vystřelila přesně k tyčce a byl z toho gól. Naštěstí jsme před tímto gólem dokázaly skórovat i my, a to hned 2x, a proto bylo po poločase skóre 2:1 v náš prospěch! O vůbec náš první gól sezóny se postarala Léňa, která vystřelila beckhandem a míček hostující gólmance propadl do brány. Vzápětí přidala druhý gól Terka P., která byla ve správný čas na správném místě a dorazila balón do prázdné branky. Na oba tyto góly přihrála Terka H a rozhodně to nebyl z její strany v tomto zápase konec.

O poločase jsme si řekly, že musíme zlepšit rychlost a přesnost přihrávek, a především se vyvarovat zbytečných chyb – zejména přihrávky na první hůl soupeře, ze kterých pramenily útoky hostujících hráček a zbytečně jsme tím ztrácely síly, které jsme mohly vrhnout spíše do útočných akcí. V druhé půli poslala Miša V. z půlky krásný míček do rohu, kam si naběhla Déňa N.. Míček si vedla až do kruhu, kde si obehrála jednu hráčku, vzala zodpovědnost na sebe a úderem ke vzdálenější tyči upravila skóre na 3:1! Ve zbývajících minutách jsme chtěly mít zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Litické hráčky po jejich dalším brejku vybojovaly roh, ze kterého se i díky naší teči dostal míček do branky a rázem to bylo opět jen o jeden gól 3:2! Litice měly i další šance, ale všechny zlikvidovala domácí obrana v čele s Kačabou, pro kterou to byla premiéra za náš tým na venkovním hřišti. Konec zápasu byl naštěstí v naší režii, kdy Terka H. vybojovala míč, dojela s ním až do kruhu a střelou backhandem vylepšila skóre na 4:2! Už jsme nedopustily žádné drama a na konečných 5:2 dala z rohu gól Květa, kdy dělovkou k levé tyči nedala gólmance šanci.

V tomto zápase si zasloužíme pochvalu hlavně za bojovnost, ale určitě máme do dalších zápasů na čem pracovat.

Očima trenérky:

Do letošní sezony jsme vstoupily vítězně. Proběhly nějaké změny v sestavě, nejvíce viditelná byla změna na postu gólmanky, kdy se do brány postavila mnichovická posila Kačaba. Góly padaly z různých herních situací, což ukazuje chuť a schopnost týmu dávat góly nejen ze standartních situací. Vylepšuje se i individuální hra se balónem. Na taktické hře musíme ještě hodně zapracovat. Super začátek a jedeme dál.

Děkujeme divákům za podporu a hlavně Honzovi G., který každé z nás přinesl kytičku za vybojovaný bronz v předchozí sezóně.

Za HCH Niky a Déňa N.

 

Začala nová sezóna, aneb jak Vašek Uhlíř na hřišti řádil


HCH 2018/19 

V sobotu se odehrálo první kolo dlouhodobé soutěže mužů, kdy na mužstvo HCH čekal President. Nicméně, než se dostaneme k prvnímu utkání je třeba zmínit, několik skutečností.  Jednak zápasu předcházela téměř měsíční příprava, kdy došlo k doplnění mužstva HCH o dorce, tedy v současné době kádr čítá na 27 hráčů. A dále nám odletěl Holub Tomáš do krajin  svatého Patrika, jeden z klíčových hráčů jara . Doufáme, že se mu ve studijním pobytu bude na krásném a zeleném ostrově dařit. Tome na jaře Tě očekáváme!

v noci ve dne – vždy trénují

Foťák se zaměřil na Davida – tedy na fotce je David

Týmová večeře

Před zahajovacím zápasem proběhla již tradiční týmová večeře v restauraci u našeho sponzora Pizza Jižní město (http://www.pizzajiznimesto.cz/), kde jsme našli veškeré zázemí. Jídlo a obsluha (Cíba) bylo výtečné, rozhodně návštěva stojí za to. Na programu byla jednak pracovní náplň – projektor a playbook a dále videa z minulé sezóny. Vedle úvodního proslovu došlo také vyběru pokut a příspěvků do týmové kasy. Myslím si, že někteří měli zkažený večer. Podstatné však je, že došlo ke změně pokladníka týmu, kdy na žádost odstoupil svědomitý Vašek Průcha a jednomyslně byl zvolen Tomáš Hynek. Svůj nový úřad vzal s nadšením. Přejeme mu mnoho úspěchů a neústupnosti.

přátelské předání funkce pokladníka 

HCH-President

V sobotu 8.9.2018 v 10:00 na HCH čekalo mužsvo Presidenta. Jelikož HCH s tímto mužstvem hrálo naposledy na jaře roku 2017 bylo to pro mnohé trochu neznámé mužstvo. K zápasu lze říci, že se projevil úvod sezóny. Ač lze na hře vidět mnoho pozitivního je nutné vidět nedostatky. V první půli zvláště neobsazování tzv. hot zóny, statické standardní situace, komplikovaná – složitá a pomalá hra. Jelikož však začínáme, je nutno šetřit kritikou a vyzvednout pozitiva a tím byla organizovanost a ve druhé půli lepší zapojení pravého beka do před finální částí útoku.

úvodní gól D. Beníšek

Vašek Uhlíř přidal druhý

na lavičce s Ivanem Kopeckým a zraněným Janem Pauerem

Dále jsem rád, že v A týmu Hostivaře si odehrál premiéru Jan Fedoš, kdy rozhodně nezklamal dostal se přinejmenším do velmi slibné šance. Každopádně je to příslib do budoucna a motivace pro osoatní dorostence HCH.

šance Honza Fedoš

šance David Beníšek

V červenci letošního roku ve Welsu byl Vašek Uhlíř na MEU18,B divize zvolen nejlepším brankářem. Jelikož se brankáři HCH střídají vypomohl, při rozsáhlé absenci na úvod podzimu, v útoku. A jářku, to nebyla výpomoc, ale plnohodnotný útočník. Dva góly o tom rozhodně svědčí.

Druhý gól Vaška 

HCH-President 5:0 (2:0)

Góly: Beníšek D., Uhlíř 2x, Landa, Klouzal

Sestava:

Fiala/G, Rozhon, Svoboda, Hynek, Klouzal, Pauer T./C, Beníšek D., Průcha, Landa, Vymyslický, Bosák, Fedoš, Houška, Uhlíř

Omluveni:

Beníšek L. – dovolená, Dudy – dovolená, Pauer J. – zranění, Šmejkal – výlet, Holub – Erasmus

S pozdravem

Ludvík

po zápase

šance Tomáš Pauer

šance Filip Vymyslický

Jakub Landa – gól, pravda nohou, ale platí

Aleš a roh – poprvé

Aleš a roh podruhé (jsou to, ale „bomby“ :-))

Tomáš šance

Klouzek gól – dva úhly pohledu

A perlička na závěr – neuznaný gól Aleše Bosáka, poté kdy rozhodčí z druhé strany hřiště nepochopitelně nenechal dohrát akci a přerušil hru.

 

HCH – nová sezóna, cíl a očekávání


mnoho úsměvů před sezónou?! …uvidíme

HCH – na počátku nové sezóny

Dne 13. srpna začíná nová sezóna pro muže HCH. Jako obvykle (dalo by se říci – historický zvyk) očekávání hráčů jsou vždy vyšší než reálné možnosti mužstva, nicméně vždy je to otázkou poctivé práce a krůček po krůčku k lepším sportovním výhledům u mužstva mužů.

nový cyklus

Jak již bylo v hodnocení, dnes již minulé sezony řečeno, stávající mužstvo dosáhlo v dvouletém cyklu svého sportovního vrcholu. Bohužel, aby jsme mohli jíti po sportovní stránce v příští sezóně opět o schod výše  bylo by nutné doplnit tým o dva až tři  hráče kolem 18-20 let. Bohužel tento zdroj HCH nyní nemá. Od podzimu se tak začne pracovat s hráči starými 16 let. Pozitivní výstup ze zapracování mladých hráčů (zvyknutí na dospělý hokej, pochopení  hry A mužstva, fyzické osvalení, sociální provázanost…atd.)by se měl projevit za dva roky.  Očekávám od starších hráčů trpělivost, protože nic učeného z nebe nespadlo a mladí hráči potřebuji podporu, na druhé straně od mladíků chci ochotu pracovat.

na konci jarní sezóny

herní systémy

V nové sezóně trochu vyprecizujeme defenzivní systém, kdy na konci sezóny se mi  práce obrany celého mužstva příliš nelíbila. Co se týká rozehrávky, chtěl bych abychom na podzim naučili ještě jeden systém, který bychom používali proti plně soupeřům, kteří vysunují obranu do presu.  Vzhledem k tomu, že opět Rada ČSPH změnu herního času zápasu, s čím nesouhlasím, neboť to vyhovuje mužstvům se slabší fyzickou kondicí (hraje se 60 minut (4 x 15), v předchozí sezóně 70 minut (2 x 35), budeme muset opět být aktivnější a mnohem dříve začít presovat soupeře, což je poměrně náročné na fyzickou kondici a herní inteligenci hráčů.

věkové složení

Jak již výše bylo uvedeno, stávající mužstvo bude doplněno o dorostence. Mužstvo tak by mělo v příští sezóně pracovat s 26 čelnou tréninkovou skupinou. Bude to jistě zajímavé.  Věkový průměr by měl být cca 22 let.

realizační tým

Přede dvěma lety jsem přebíral mužstvo s tím, ze k poslednímu zápasu v sezóně 2017/18 skončím v HCH. Což jsem také učinil. V podstatě na naléhání z mnoha stran jsem přehodnotil rozhodnutí a sdělil HCH podmínky (zařazení dorců do A mužstva, změna tréninkových dní, asistent trenéra), za kterých bych byl ochoten pokračovat. Nutno říci ke cti HCH, že všem mi vyšlo HCH vstříc, proto nyní pokračuji.

Pro příští sezónu bude realizační tým tvořit:

Miroslav Ludvík,  trenér

Petr Černý, trenér brankářů

Ivan Kopecký, as. trenéra, manažer

Tímto bych chtěl Petrovi Černému a Ivanu Kopeckému poděkovat  za ochotu podílet se na spolupráci a budování mužstva.

tréninkový program 

13.8. trénink 18:45-20:45

15.8. trénink 18:45-21:00

22.8. trénink 18:45-20:45

24.8. trénink 18:45 – 21:00

27.8. trénink 18:45 – 20:45

29.8. trénink 18:45 – 21:00

2.9. tréninkový kemp 17:00 – 20:00

pak v zaří – říjen:

pondělí  18:50-20:50

středa    19:15-21:00

herní program

8.9. HCH- President

15.9. Hradec Králové – HCH

22.9. HCH – Litice

29.9.  Boh – HCH

6.10. HCH – Praga

13.10. President – HCH

20.10. HCH – Hradec

Vašek a Tomáš – individuální trénink za bedlivého dohledu fanouška z Belgie!

něco málo z mužstva

Pro příští sezónu bude opět kapitánem Tomáš Pauer. Po celý podzim bude opora útočných řad Tomáš Holub bude v rámci studentského programu Erasmus studovat v Irsku. Doufejme, že hokejově získá nové zkušenosti, které zúročí na jaře v HCH.

Nutné ještě zmínit, že nadějný brankář HCH Vašek Uhlíř získal na MEU18 2018 v Cardiffu, B divize, ocenění nejlepšího gólmana. Gratulujeme!

S pozdravem

Ludvík

Úspěšný VAŠEK!

 

 

Comments are closed.