Soutěže

Po vybrání týmu se vám zobrazí aktuální informace o výsledcích v aktuální soutěži a zobrazí se příspěvky s tímto týmem spojené. Pokud chcete příspěvky omezit na konkrétní ročník soutěže či halu/venek, tak vyberte i ji a příspěvky se vám zobrazí pod tabulkou s výsledky. Přípravky a mladší kategorie nehrají dlouhodobé soutěže na body, proto zde najdete jen naše zprávy o jejich úspěších a odkaz na stránky Hokej pro děti, kde se vyskytuje více informací.

 

Soubory:

Rozlosování_podzim_2018_Dospělí až žactvo a termíny nižších kategorií_HCH [docx]

Rozpis 2018-2019

Zápisy:
psph_zapis_o_utkani_v_halovem_hokeji_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_pripravky_k_doplneni
psph_zapis_o_utkani_v_ph_k_doplneni
svazové zápisy jsou ke stažení zde

Týmy

Muži A (98) :: Muži B (2) :: Ženy A (42) :: Dorostenci (2) :: Dorostenky (22) :: Starší žáci (8) :: Starší žákyně (6) :: Mladší žáci (13) :: Mladší žákyně (4) :: Přípravka chlapci (2) :: Přípravka dívky (5) :: Benjamínci (6) :: Minibenjamínci (3)

 

Tabulka

Warning: file_get_contents(http://www.pozemnihokej.cz/dorostenky5): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /opt/www/hchostivar.com/www/wp-content/themes/tempera-child/functions.php on line 1243

Warning: file_get_contents(http://www.pozemnihokej.cz/dorostenky5): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /opt/www/hchostivar.com/www/wp-content/themes/tempera-child/functions.php on line 1287

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /opt/www/hchostivar.com/www/wp-content/themes/tempera-child/functions.php on line 1027

Aktuální zápasy/výsledky jsou taktéž dostupné na oficiálním webu http://www.pozemnihokej.cz/dorostenky5

Hala 2014  ::   Hala 2015 (1)  ::   Hala 2015-2016 (2)  ::   Hala 2016-2017 (6)  ::   Hala 2017-2018 (4)  ::   Hala 2018-2019 (1)  ::   ME Juniorky 2019 (6)  ::   Sezóna 2013-2014  ::   Sezóna 2014-2015 (5)  ::   Sezóna 2015-2016 (14)  ::   Sezóna 2016-2017 (56)  ::   sezóna 2017-2018 (62)  ::   sezona 2018-2019 (41)

Aplikuji filtr: Dorostenky (zruš)

Vašemu filtru odpovídá následující počet příspěvků: 22

Alžběta Kordulová


Jak už jsme minule zmiňovali, tento příspěvek je podobný tomu předchozímu. Máme tu totiž profil starší z dvojčat, a to je Alžběta Kordulová.

Babet, co děláš mimo hokej?
Mimo hokej a školu mi už nezbývá moc času. Od svých čtyř let jsem hrála na flétnu a o dva roky později jsem zkusila klavír. Bohužel jsem nestíhala cvičit, učit se do školy a ještě hokejové tréninky a zápasy, tak jsem s nástrojema musela skončit.

Co je pro tebe důležité?
Rodina a blízcí přátelé. To je pro mě nepostradatelná skupina lidí, bez kterých bych pravděpodobně dnes nebyla taková jaká jsem a nedělala to, co dělám. Velmi důležitá je pro mě opora, kterou mám v Anie (mém dvojčeti) vždy, když ji potřebuji.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
V přípravce a v mladších žákyních jsem hrála převážně v obraně. Ted‘ ve starších žákyních a v dorostenkách jsem spíš v krajní záloze. Hokeji se věnuji 9 rokem a už od začátku se svým oblíbeným číslem 11.

Co bys řekla, že tě plně vystihuje?
O sobě bych řekla, že jsem většinou pozitivní člověk. Kromě hokeje mě baví plavání, badminton, horolezení, a spoustu dalších věcí (neříkám, že mi to jde, jen mě to baví)). Ráda si zajdu do kina s kamarádkami nebo klidně i s rodinou.

 

 

Vaše dorostenky <3

 

První krok za námi – Dorostenky HCH x Litice


V neděli 12.5. čekal dorostenky první z dvou rozhodujících zápasů o udržení prvního místa v tabulce. A to zápas s Liticemi, kterým se jako jediným podařilo náš tým porazit (první zápas podzimní sezony) a také týmem který s námi dlouhou dobu sdílel první místo tabulky.

Před tímto zápase jsme měli k dispozici dva tréninky, kde jsem se zaměřili na vypilování rohů, obranné a útočné fáze ve čtvrtině a trojúhelníků. Díky volné středě jsme si dorostenky stáhly z center, abychom využili i tréninku v pátek. Na obou trénincích byla velmi vysoká účast, za co děvčatům velmi děkujeme.

Již před zápasem jsme holky varovaly, aby zabrali od první minuty a nenastal stejný scénář jako v minulém zápase. Bohužel se nám nepodařilo správně děvčata namotivovat a první půlka byla s pohledu HCH velmi neslaná a nemastná. Kdy se nám za první polovinu podařilo vystřelit pouze jednou na bránu. Oproti tomu Litice zaznamenali tři střely mimo bránu a jednu na bránu. Kdy jim pouze stačilo lépe zamířit a stav skoré by se otočil v náš neprospěch. Přesto se našim dorostenkám podařilo i touto neatraktivní hrou ubránit stav 0:0.

V prvním poločase bylo nutné děvčata zase probudit a připomenout jim náš společný cíl. A opět se stav hry naprosto změnil. Kdy velkou zásluhu na tom má probuzení Terezy Houškové, která byla iniciátorem prvních dvou gólů. První gól dorostenky dali hned v první minutě třetí čtvrtiny, kdy Terka Houšková, která se z nám neznámého důvodu, ocitla na pro ní na nezvyklé levé straně. Terka prošla zleva do středu až do kruhu, kde vystřelila do golmana a Terka Pazlarová na podruhé balon dorazila do brány. Oproti první polovině, kdy jsme byli v útoční čtvrtině pouze 8x, jsme se v ní v druhé polovině ocitli 36x. Až tak byl dramatický výkonnostní vývoj našich děvčat. V zápase byl vidět i náš neustálý trénink trojúhelníků a náběhů. Stejně tak obráncům prospělo častější střídání. Druhý gól byl obdobný akorát tentokrát dorážela Terka Holubcová, která balonek zametla zobákem mezi nohy golmana. Třetí gol jsme daly po akci Moniky Halamové, která nastřelila balon do kruhu a náš benjaminek Simona Šašková balonek tečnula a díky tomu balon přeletěl golmana. V poslední minutě po obranné chybě jsme také obdrželi gol, kdy šli náběh dva hráči sami do kruhu a tuto šanci proměnili. Díky této výhře si dorostenky pojišťují své první místo v tabulce. Navíc naše kapitánka Terka Holubcová bojuje o první místo střelce ligy.

 

V neděli nás čeká velmi těžký zápas proti Slavii, která je naším tradičním rivalem a nic si nedáme zadarmo. Navíc musíme opustit domácí hřiště. Doufáme, že se nám i děvčatům podaří  správně na motivovat a začít s naší útočnou hrou již od začátku a ne až od druhé poloviny. Pak nás čeká zápas v pondělí proti Bohemians a zápas v pátek s Pragou. Po tomto náročném týdnu nám dorostenecká sezona končí.

Zápasová statistika

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 28x
 • Průnik HCH do kruhu – 19x
 • Střely mimo bránu -1x
 • Střely na bránu – 10x
 • Vstřelené góly – 3x
 • Počet rohů – 1x

 

 • Průnik Litic do útočné čtvrtiny – 13x
 • Průnik Litic do kruhu -9x
 • Střely mimo bránu –8x
 • Střely na bránu – 3x
 • Vstřelené góly – 1x
 • Počet rohů – 3x

Anežka Kordulová


Dnešní a příští příspěvek Vám možná bude připadat velmi podobný, skoro až stejný, ale není to tak. Na řadě s představením jsou totiž naše milé dvojčátka. Dnes tu máme profil té mladší z nich, a to je Anežka Kordulová.

Anie, co ráda děláš nebo jsi dělala mimo hokeje?
Mimo pozemní hokej jsem dříve hrála na flétnu a na housle, ale protože jsem se nestíhala připravovat do školy, tak jsem s tím musela skončit. V současnosti ráda trávím čas s kamarádkami a s rodinou.

Co je pro tebe důležité?
V životě jsou pro mě důležití přátelé a rodina, hlavně Babetka, mé dvojče na které se mohu vždy spolehnout a nezklame mě.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Hokeji se věnuju od první třídy, jenže jsem ho na rok přestala hrát a poté se k němu zase vrátila. Vcelku je to 8 let. V dorostenkách i ve starších žákyních mám na dresu své šťastné číslo 7 a hraju na postu krajního nebo středního záložníka. K hokeji jsem se dostala díky svému tátovi, který ho dříve také hrál.

Co si myslíš, že tě plně vystihuje?
Snažím se být optimistická, i když ne vždy mi to jde.

 

 

Vaše Dorostenky

Marina van Veen


Dnes vám představíme již čtvrtou nejmladší hračku a to je Marina van Veen.

Mári, co ráda děláš nebo jsi dělala mimo hokej?
Kromě pozemáku jsem se do devíti let věnovala hře na flétnu, teď chodím na výtvarný kroužek.

Co je pro tebe důležité?
Pro mě je důležitá rodina, přátelé a hokej.

Co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Hraji v útoku i zálohu. Za starší žákyně v dresu číslo 4 a v dorkách hraji s 18. Pozemáku se věnuji šestým rokem a přivedla mě k němu mamka, která dříve hrála a stále hraje. Mé oblíbené číslo je 24.

Co bys řekla, že tě vystihuje?
Myslím, že jsem pohodář.

 

Vaše dorostenky

Od prohry k výhře (zápas s Bohemians 28.4.2019)


V neděli dorostenky čekal zápas s Bohemians na domácím hřišti. Jelikož Bohemians vstoupila tuto sezonu do soutěže, tak je pro nás poměrně nepřečteným soupeřem. Do zápasu jsem nastoupily skoro v plném počtu – v základu pouze chyběla Zuzka Halamová. Proto jsme se mohli vrátit k hernímu systému 3-4-1, který obecně lépe svědčí našemu týmu.

Ten kdo zápas viděl, viděl hrát dvě rozdílná družstva HC Hostivaře. V první půli byla převaha na straně týmu Bohemians (i když po shlédnutí videa bychom řekli že i tak míč byl více v našem držení), kdy naše dorostenky předváděli pouze individuální hru zakončenou chybami. Přesto se většina hry odehrávala ve středním pásmu a útoky Bohemians byli zastaveny před obrannou čtvrtinou. Jako první skoré otevřela v 14 minutě Terka Bartlová (pravý obránce), které individuálně prošla do kruhu a z pravého vrcholu kruhu vystřelila přímo do sítě. I tento gól odpovídal individuální hře našich dorostenek, kterým naprosto chyběli přihrávky a týmová spolupráce. Vždy vše muselo být vydřené jedincem. V první půli zápasu se většina útoků Bohemians odehrála po naší levé straně. Kdy naši obránci byli ve většině případů předběhnuti hráčem s balonem!! Tato situace se odehrála i v 16 minutě, kdy hráčka Bohemians zachytila špatnou přihrávku levého obránce, předběhla po naší levé straně posledního a objela golmana přímo do brány. Druhý gól od Bohemians byl obdržen po přímé střele z rohu, střela byla velmi dobře umístěna do levého rohu brány (z pohledu golmana). V první polovině zápasu jsme měli dva rohy, kdy v obou případech ztroskotala střela zleva. Jinak v rozích u našich dorostenek vidíme obrovský posun. Již zvládají všechny nadesignované varianty a pouze stačí vybrousit pár posledních detailů, které se často vytříbí až ve vyšší kategorii. První půle skončila 2:1 pro Bohemians a naše děvčata hřiště opouštěli se svěšenou hlavou.

O poločase jsme se pokusili děvčata probudit a vystřídat dle aktuální formy. Třetí čtvrtinu ještě ovlivnil jeden gól Bohemians, který byl naprosto identický jako gól první. Ale jak přítomní ví, na hřišti se poté objevil zcela jiný tým HCH. Který předváděl týmový přechod do útoku a důslednou obranu. Stejně tak se nám probudili oba krajní záložníci, což považujeme za zlomový okamžik celého zápasu.  I když v zápasu byli stále vidět individuální postupy, tak byli zakončeny přihrávkami ve správný okamžik. Hra se skoro nepřesunula z útočné čtvrtiny a děvčatům se podařilo nasázet 6 gólů, které si rovnoměrně rozdělily.

Díky výhře a vysokému skoré jsem odskočili Litcům o tři body a Slavii o pět bodů. Navíc naše skoré nastřílených golů je velmi vysoké (37) a skoré obdržených gólů je druhé nejnižší v lize (14). Příští dva zápasy nás čekají hlavní soupeři naší ligy a to Litice (12.5.) a Slavie (19.5.). Toto jsou zápasy, kde se rozhodne o umístění v tabulce.

Střelci gólů:

 • Terka Bártlová
 • Terka Pazlarová
 • Terka Houšková
 • Terka Holubcová
 • Simona Šašková
 • Monika Halamová
 • Sofi Balážová

 

Statistiky ze zápasu:

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 12x
 • Průnik HCH do kruhu – 31x
 • Střely mimo bránu -6x
 • Střely na bráno – 12x
 • Vstřelené góly – 7x
 • Počet rohů – 4x

             

 • Průnik Bohemians do útočné čtvrtiny – 11x
 • Průnik Bohemians do kruhu -5x
 • Střely mimo bránu –
 • Střely na bránu –
 • Vstřelené góly – 3x
 • Počet rohů – 2x

               

Věci k zlepšení:

 • U mladších hráček v obraně je potřeba zapracovat na vytahování se v útočné fázi.
 • Krajní obránci přesun od lajny při hře na druhé straně
 • Rychlost a obrana 1:1
 • Připravenost v útočném kruhu s hokejkou u země

Tereza Bártlová


Další z mladších hráček týmu, je Tereza Bártlová, též také jako Bártík nebo BaTerka.

Bartí, co hraješ za post? Jaké je tvé číslo dresu? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
V základě hraju v obraně, ale přehled mám i v útoku. Už od mala na dresu nosím desítku, tedy mé šťastné i oblíbené číslo. Díky rodičům jsem s pozemákem začala hned v první třídě. Hraju už 8 let.

Co ráda děláš kromě hokeje?
Hokeji se plně věnuji, takže toho mimo něj moc nedělám. Ale v oblibě mám lyžování, kreslení a psaní.

Co si myslíš, že tě plně vystihuje?
Vystihuje mě přehled o hře a týmová hra. Nahrávám i těm nejmladším a nejslabším hráčkám v týmu, přece jenom právě tak se všechno naučí.

Co je pro tebe v životě důležité?
Jsou to hlavně přátelé, kteří mě dokáží podržet v jakékoliv situaci a stojí stále při mně.

 

Simona Šašková


Další členkou naše týmu je Simona Šašková, a přestože za nás hraje teprve chvilinku, do tréninku a zápasů dává všechno!

Simi, co tě baví kromě pozemáku?
Svůj volný čas trávím s kamarády nebo se svým psem. Ráda cestuji.

Jak dlouho se hokeji věnuješ? S jakým číslem a na jakém postu hraješ?
Teď je mi 13 let a pozemní hokej hraju od 8 let. Můj post je útok. Již od přípravky hraju v dresu číslo 13,což je také mé oblíbené číslo, ale v dorostenkách mám 8.

Co je pro tebe v životě důležité?
Důležitá je pro mě rodina, přátelé a hokej.

Vaše dorostenky ❤️

Tereza Zátopková


První, koho Vám představíme je naše nejmladší spoluhráčka Tereza Zátopková.

Tak Terez, co děláš mimo hokej?
Kromě hokeje ráda jezdím na koních.

Co je pro tebe důležité?
Je pro mě důležité dělat to, co mě baví.

Jaký post hraješ? S jakým číslem dresu hraješ? Jak dlouho se hokeji věnuješ?
Pozemák hraji 8 let. Za starší žákyně jsem v bráně s číslem 61 a za dorostenky jsem v útoku s číslem 16, což je také i mé oblíbené číslo.

Co myslíš, že tě plně vystihuje?
Vystihuje mě zachování klidné hlavy v kritických okamžicích.

 

Vaše dorostenky ❤️

SEZNÁMENÍ S DOROSTENKAMI !!


Ahoj! Tak tohle jsme my ❤️🏑 jako tým nás znáte skoro všichni.

Jsme pro sebe důležité, ve hře i osobním životě. Jako spoluhráčky, ale hlavně jako kamarádky. Ale znáte nás jako jednotlivce? Takové, jako když jsme úplně začínaly a žádný tým z nás ještě nebyl? Proto bychom Vás chtěly s námi trochu seznámit. Tímto příspěvkem, rozjíždíme něco nového !!

 

 

Vaše Dorostenky â¤ï¸

 

Hodnocení zápasu HC Praga x HCH Dorostenky


V druhou dubnovou neděli odehrály dorostenky svůj první „jarní“ zápas proti Pragovce. Příprava na utkání byla od počátku ovlivněna velkou marodkou a mnoha omluvenkami, vždyť ještě ve středu, tedy čtyři dny před zápasem, počet hráčů čítal 7 plus golman. Naštěstí díky jednomu rychlému postaršení, zmátožení jedné nemocné a jedné zraněné se náš konečný počet nominovaných hráček vyšplhal na 10 plus jedna. I přesto jsme věděli, že straší hráčky budou nuceny odehrát celý zápas bez střídání. To byl důvod proč trenéři nakonec zvolili pro nás netypickou hrací variantu 3-3-2, i když týmu více sedí systém 3-4-1 (tři nepřítomné hráčky byly ze záložné řady).

Na Pragovce nás přivítalo velmi chladné počasí. Zápas se odehrával ve velmi kolísavém tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Přesto si naše děvčata dokázala vytvořit dostatek šancí, které často díky nedůslednému dobíhání na dorážky, nebyly zakončeny brankou. Toto považujeme za velký nešvar naší kategorie – po střele se 90% hráčů zastaví a kouká jak to dopadne. Přesto se v první čtvrtině po chybě soupeře prosadila Tereza Pazlarová. Střední obránkyně Pragovky se neúspěšně snažila dát puš, ale nahrála míček přesně na hokejku naší útočnice s číslem 15. Tereza zkušeně udělala kličku na levou stranu čímž se dostala se do střeleckého kruhu a kolem levé nohy krásně obhodila bezmocnou brankářku HC Praga.

V druhé polovině zápasu po chybě v přebírání hráčů naopak padl gól z hole zcela volné hráčky Pragy, která dostala přesnou přihrávku za zády naší gólmanky a bylo vyrovnáno. Třetí branku zápasu ale opět vsítila naše děvčata. Po skvěle zahraném rohu Terka Holubcová dorazila odražený míček těsně kolem nohy golmana do Pragovácké branky.

Díky únavě bylo vidět že tempo našich dívek pomalu klesá a pronikání hráček Pragy do naší obranné čtvrtiny bylo stále častější. Přesto se konečné skóre podařilo udržet a to především díky skvěle chytající gólmance Kristýně Šafaříkové, na které jsou vidět výsledky soustavné práce a sebezlepšování. Několikrát například zachránila nájezdovou situaci brilantním skluzem po celém těle doleva (to byl před pár měsíci byl nesplnitelný úkol), čímž nadechujícího se soupeře vyloženě nepotěšila.

Celkově zápas hodnotíme spíše jako utrpěnou výhru. I když jsme rádi, že děvčata i přes velkou marodku dokázali zápas zdárně odehrát. Nadále je potřeba pracovat na kompaktnosti týmu a přechodu z obrany do útoku a naopak.

Dorostenky stále na skoré drží první místo v tabulce. Další zápas nás čeká v neděli 26.4. 2019 od 16:00 proti Bohemians na hřišti HCH.

Zápasová statistika

 • Průnik HCH do útočné čtvrtiny – 8x
 • Průnik HCH do kruhu – 17x
 • Střely mimo bránu -10x
 • Střely na bráno – 5x
 • Vstřelené góly – 2x
 • Počet rohů – 6x

 

 • Průnik Praga do útočné čtvrtiny – 15x
 • Průnik Praga do kruhu -19x
 • Střely mimo bránu – 5x
 • Střely na bránu – 5x
 • Vstřelené góly – 1x
 • Počet rohů – 0x

Věci k zlepšení:

 • Jednoznačně dorážení v kruhu. Nezastavování a pokračování na dorážku k golmanovi
 • Trojúhelníky
 • Zdvojování v obraně
 • Kompaktní přesun z obrany do útoku a naopak

Pozitiva:

 • Zapracování mladších hráčů v základu
 • Fyzické zvládnutí zápasu bez střídání
 • Při proniknutí do kruhu – situace skončila 15 x z 17 případů střelou

Zhodnocení podzimní části sezony – dívky


Pomalu se nám rozbíhá halová sezona, ale pojďme si společně zavzpomínat na venkovní část sezony pohledem trenérů:

U6 a U8:

S dětmi jsem odehráli pár turnajů na kterých náš tým A opravdu vyniká a jsme velkou obavou ostatních týmu. Tým B začal opatrně, ale již v posledních turnajích se dostáváme ke kombinacím a golům nejen do naší branky, ale začínáme góly rozdávat. V této kategorii nejde o umístění ale o účast, takže se snažíme zúčastňovat co nejvíce  a to hlavně na Pražských turnajích a v Mnichovicích. Se začátkem haly jsem s Dominikou Kasnerovou založila i tým U6 a absolvovala s nimi již první turnaj Pošíka na Bohemce . Bylo to výživné a pestré . Děti se teprve učí a máme na čem pracovat. Co ale také umět po 4 trénincích …..hlavní je že se tým zúčastnil a radost dětí je odměnou za strávený čas s nimi.

U10 dívky:

Děvčata U10 se v podzimní části zúčastnila 4 turnajů a jednoho velkého celopražského turnaje, který se pořádal na domácím hřišti HC Hostivař.

Na turnajích si děvčata vedla vždy velmi dobře a pokaždé obsadila první čtyři příčky, kdy dokonce si 3x na krk pověsili medaile za 2. a 3. místo.

Naše děvčata to mají v turnajích těžší o to, že mají za soupeře týmy, které jsou složeny pouze z chlapců nebo mix dětí. Ale vždy se o to nejlepší umístění rády poperou s kýmkoliv a je krásné se koukat na jejich týmovou hru.

Mladší žákyně:

Již minulý rok jsme se potýkali s nízkým počtem hráček. Pravidelná věková výměna hráček před
soutěží ani letos situaci nezměnila. Z minulé sezóny zůstalo v týmu pět hráček, které doplnily tři hráčky z přípravky. Bohužel se dvě o prázdninách zranily a ještě v září je zdobila sádra.

Podzimní část soutěže pro hráčky ani trenéry tedy nebyla růžová. Děvčata nastupovala na zápasy bez brankářky a pouze s jednou hráčkou na střídání, ale se snahou předvést ten nejlepší výkon. Přesto se podařilo udržet psychickou pohodu týmu. Několik zápasů jsme prohráli vysoko, některé pouze o branku. Vyhrát se nám podařilo pouze jeden krát. Zatím jsme v soutěži poslední, ale s velkou výzvou pro jarní část, získat více než současné tři body.
Těšíme se na halovou sezónu, kde se zápasy mladších žákyň a přípravky nekryjí, proto mohou děvčata přípravky posílit náš tým. Dobrým příslibem je přípravný turnaj na Bohemians, kde nás doplnily čtyři hráčky přípravky. Tímto se ukázalo, jak důležitý je plný počet hráček v zápase, kdy se mohou prostřídat a předvést technické dovednosti bez fyzického vyčerpání. Výsledkem bylo krásné 3. místo v turnaji.

Starší žákyně:

Starší žákyně jsou po podzimní části na pěkném 4. místě, i když s větší bodovou ztrátou. První dva zápasy ukázaly naší největší slabinu, a to vstřelení gólu. Zápas od zápasu se sehranost týmu zlepšovala, a přestože děvčata předváděla pěknou kombinační hru, akce nebyly zakončeny gólem. Výkon děvčat musím vyzdvihnout zejména v předposledním zápase v Mnichovicích, kdy svojí bojovností, důrazem a krásnými o akcemi ukázaly, že také dokáží dovést zápas do vítězného konce. V jarní části se musíme zaměřit na proměňování šancí a větší důraz v obraně.

Dorostenky:

Do nové venkovní sezony jsme nastupovali s mírnými trenérskými obavami, protože se náš kádr hodně omladil (opustily nás tři hráčky a přišly 4 nové). Přípravu jsme započali na soustředění, které bylo velmi intenzivně naplánované – od kondiční stránky po stránku taktickou (poprvé jsme vytvořili herní playbook, a byli zvědaví, jak se s tím naše holky popasují). Mladé přírůstky se do týmu velmi dobře zapojili. Poté následoval týdenní intenzivní tréninkový cyklus, kde jsme se zaměřili na trénink standardních situací a technické přípravy. Tento rok jsme se na sezonu také těšili z důvodu většího počtu přihlášených týmu.

Poté nás již čekal první zápas s Liticemi, který pro nás byli velkou neznámou. První společný zápas skončil prohrou 2:3. Tento výsledek byl pouze důsledkem prvního zápasu, který byl premiérou pro nové hráčky, které musely zastat i důležité posty v základní sestavě. Stejnou mírou se na výsledku podílela nekoncentrace. Po tomto zápasu můžeme už jen sledovat narůstající formu našeho týmu. Následovala remíza se Slavii 3:3, kdy se jednalo o velmi vyrovnaný výkon. Další zápas byl proti Pragovce, která patří k slabším článkům v naší lize, ale i tak dokáže často potrápit. Naše děvčata nasadila velmi vysoké tempo zápasu, který oplýval krásnými akcemi a skončil 12:1 pro Hostivař. Dalším zápasem byl pro nás neznámý soupeř Bohemians, který také remizoval se Slavii a proto nebylo radno ho podceňovat. Dívky předvedli vysokou herní disciplínu a pouze v první čtvrtině pronikli 25x do útočného pásma, kdežto Bohemians pouze 3x. Zápas skončil vítězně 3:1. V průběhu sezony se k nám přidaly ještě další dvě hráčky z kategorie starších žákyň a tím doplnily náš kádr a pomohli s marodkou.

Následovalo druhé kolo zápasů s Liticemi, kdy děvčata naprosto převzala kontrolu nad utkáním a díky skvělému výkonu hráček – obzvláště Terezy Houškové, která rychlostně vymazala nejrychlejší hráčku Litic, ho dovedli k zdárnému konci a vyhráli 4:1. Kdy míč byl zcela v držení HCH. Poslední zápas první půlky sezony byl se Slavii na domácím hřišti. Zápasu přecházel videorozbor minulého zápasu, kde byli ukázány největší chyby. Díky rozboru a také skvělé hře, dívky vyhrály 2:1. A zakončily sezonu na první místě s velmi vysokým skóre – 28 nastřílených gólů a 10 obdržených. Na druhém místě se stejným počtem bodů skončili Litice.

Velmi bychom chtěli vyzvednout práci celého týmu, který hraje jednu z nejhezčích her, jaké můžeme v této kategorii vidět. Je vidět velká týmová síla a sehranost. Stejně tak se nám podařilo vylepšit zvládání standardních situací, a to obzvláště rohů. Každá hráčka si zaslouží pochvalu za odvedený kus práce. Stejně tak chceme pochválit našeho kapitána – Terku Holubcovou, která naprosto splňuje roli kapitána, který jde týmu příkladem, vede ho a je jeho srdcem. Dále máme obrovskou radost z toho, jak se nejmladší zapojili do našeho týmu a svou šikovností a bojovností pomáhají týmu k výhře (v průběhu sezony se k nám přidaly další dvě žákyně a díky tomu máme 6 nových hráček v týmu). Musíme konstatovat, že tento rok to je tým, který má na to vyhrát celou sezonu a bavit svým hokejem diváky.

Nadcházející halovou sezonu bereme spíše jako zimní aktivitu a pokusíme se plně soustředit na jarní část sezony, kterou máme tradičně slabší než podzimní část.

Ženy:

Musím nás pochválit za rozehrání sezony bez prohraného zápasu a pouze s jednou remízou s celkovým skóre 13:4.

Do každého zápasu jsme nastupovaly s velkým odhodláním a chutí vyhrát – jako jeden tým. V rámci možností jsme dodržovaly i taktiku a zlepšovaly se v herním systému, který jsme začaly hrát. Došlo k obměnám na různých pozicích, díky zraněním a absencím a stále bojujeme s pracovní vytížeností některých hráček. I to jsme společně zvládly. Samozřejmě, že ne všechno bylo stoprocentní, ale z mého pohledu cítím spokojenost.

Co přinese jaro? Necháme se překvapit.

Naším úkolem bude zlepšit individuální technické dovednosti, fyzickou připravenost, zaměříme se na jednotlivé standardní situace (především statistika malých rohů je mizivá) a zapracujeme na útočné fázi a zakončení. Cílem je postup do semifinálové čtyřky a vzhledem k vyrovnanosti soutěže bude poté záležet na aktuální formě a sestavě našeho týmu.

Medailonek:<BR> Tereza Pazlarová


Když byste na zápasech dorostenek hledali hráčku s číslem 15 na hostivařském dresu, dívejte se před branku soupeře. Vždy aktivní, vždy v pohybu mezi obránci kde čeká na vhodnou přihrávku aby mohla vyzkoušet své střelecké štěstí. Formálně sice stále patří mezi hráčky PH Kbely a v klubu HC Hostivař „jen“ hostuje, stala se ale již natolik nedílnou součástí týmu, že si bez ní letošní družstvo dorostenek jednoduše ani nelze představit. V tomto dílu medailonků jsme vyzpovídali Terezu Pazlarovou. 

Jméno a příjmení:

Tereza Pazlarová

 
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 15
Pozice: útok
Hůl: Grays GR7000

 

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Ano mám: „Rambo“. Jednou na tréninku mi sjela červená čelenka až po čelo a prý jsem vypadala jako Rambo.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

15, je to číslo s kterým mám spojeno několik dat a také hodně nebo zážitků

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ?

Momentálně hraji v dorostenkám a začínám hrát i za ženy

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Od 12ti let, kdy jsme s kamarádkou šly o prázdninách na hřiště, kde byl trénink. Jeden trenér za námi přišel, jestli to nechceme zkusit, a tak jsme neodmítly. To bylo asi to nejlepší rozhodnutí které jsem kdy udělala.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Líbí se mi složitost a nápaditost hry

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Nejradši hraju v útoku

Foto: David Griebl

Foto: David Griebl

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Většinou mám v uších cestou na zápas sluchátka a poslouchám energickou hudbu

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

Trocha ovoce a müsli

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Mám Grays GR 7000, vyhovuje mi snad ve všem. Je lehká, ale i tak s ní dám přesnou ránu.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Nejspíš ze Slávie, protože jejich hráčky jsou tak kreativní, že nikdy nemáte jistotu, co udělají.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Mám ráda fantasy, což se také odráží od výběru knih a filmů

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory (tuzemské i zahraniční)?

Moje vzory se často mění a většinou jsou to hráčky z Nizozemí

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Skladbu úplně ne, ale hudba je dost silná motivace

Jaké jsi znamení zvěrokruhu? Máš pocit, že jsi jeho typický představitel?

Narodila jsem se ve znamení blížence. Typický představitel? Myslím, že v něčem určitě, například jsem hodně společenská a upovídaná.

Dokážeš si vzpomenout na nějakou radu (od trenérů, od spoluhráčů apod.), která ti ve sportu zatím nejvíc pomohla?

,,Nedělej furt ty bekhendy sakra“

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Proti Lindě Matouškové z Pragovky. Je rychlá a strašně bystrá. Je fakt těžké dát jí gól.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

No asi spíš střílím, ostatně proto jsem v útoku (smích).

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

V poslední době jsem si oblíbila úder zvaný „Argentina“

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým či týmy(ze zahraničních lig či repre)?

Mám ráda Nizozemskou reprezentaci žen. Nejen hráčky, ale i jejich trenérku

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Spaní, jídlo, kamarádi

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

FB, instagram, snapchat

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Nebát se hrát. Je to jen hra a je lepší to zkazit dřív než později. Čím dřív se přijde na chybu, tím je jednodušší naít řešení

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

N.G., hrajeme spolu už hrozně dlouho a máme taktiky, kterým obě rozumíme a zvládneme je

Letní soustředění dorostenek a žáků Petrovice 2017


Letošní soustředění se opět uskutečnilo v chatkách sportovního areálu Na Šancích s dopoledními a odpoledními tréninky u nás na hřišti v termínu sobota 19. až pátek 25. srpna. Zúčastnilo se jej 16 chlapců, 13 dívek a 5 trenérů (Libor s Luckou, Vašek s Fandou na střídačku a Dudy). Počasí nám přálo, přes den bylo typicky lehce nad 20 stupňů, rána byla chladná, ale to trenéry žáků neodradilo od ranních výběhů s důležitým protažením. Při něm se také ukázalo, jak má téměř polovina žáků zkrácené svaly kolem páteře a zadní strany stehen a nedotknou se s nataženými nohami špiček bot. Snažili jsme se to napravit, ale týden je krátká doba, proto kluci dostali každodenní protahování za domácí úkol a rodiče na jeho plnění doufáme dohlédnou.

Od 7:30 následovala snídaně formou švédských stolů, po ní měli všichni volno před odjezdem na trénink na hřišti. Dopoledne bylo typicky více zaměřené na techniku, pak se jelo zpět na oběd, odpočinout na chatkách a opět na hřiště, ze kterého jsme se vraceli před večeří. Výborně nám Na Šancích vařily a jídla bylo dost. Po večeři byl program všelijaký (atletický sedmiboj, noční bojovka, sledování zápasu českých žen na ME v pozemním hokeji, sledování filmu aj).

Na pondělní noční bojovku plynule navázal úterní volný den, který jsme strávili soutěžením na centru Naháč u Chocerad. Rozdělili jsme se na čtyři vyrovnané týmy, každý trenér dostal jeden tým, povázel je po celkem 12 stanovištích, vysvětloval pravidla a sem tam trochu pomáhal přijít na lepší řešení pokládáním dotěrných dotazů. Mezi plněnými úkoly byly soutěže na týmovou spolupráci, přesnost střelby/hodu a týmové řešení různých logických, obratnostních i silových úkolů.

 

Ve čtvrtek večer jsme pak zorganizovali soutěž o nejlepší scénku na téma: „Jak jste viděli soustředění vašima očima“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého – viz následující videa:

Svatba:

Noční bojovka

Konec idylky, začíná Soustředění:

Na tréninku:

A na speciální vyžádání jsme pak předvedli naší verzi „skutečného“ dění s menší trenérskou nadsázkou (ve dvou částech):

Zhodnocení posledního zápasu a venkovní sezony 2017 – pohledem dorostenek


Anna Grieblová

S holkama jsme si zaběhaly a protáhly se. Rozchytaly Kiki. Myslím, že první půlka zápasu byla dobrá. S holkama jsme se snažily si přihrát a dát pár gólů, i když se nám to ne zrovna dvakrát povedlo. Cely zápas jsme postupně vypouštěly. Včerejší rozlučka s hokejem na nás dopadla a my už neměly síly na to běhat. Po 70 minutách jsme nakonec ale vyhrály. Byly tu lepší i horší zápasy. Začátek (podzimní sezóna) jsme měly velice dobrý, ale postupně to klesalo k prohrám (jarní sezóna). Ke konci jsme se trochu probraly a skončily na druhém místě. 

14713048_530813913784726_3256766779880928637_o

Lucie Šanková

Tak jako před každým zápasem se celý tým sejde v šatně, rozpálí bedničky hudbou, která všechny nakopne a dodá všem bojovnou náladu do zápasu. Den před zápasem se v Hostivaři konala rozlučka se sezónou, přišla spousta rodičů, dětí ze všech kategorií a samozřejmě i my dorostenky.  Rozlučka bohužel měla dopad na naši hru. V první půli jsme měly ještě nějaké síly a po skončení této půle jsme vedly nad Liticemi. 2:0. Když jsme poté nastupovaly do hry, neměly jsme už vůbec chuť v tom vedru běhat, byly jsme mimo a nechávaly jsme se přehrávat. To napomohlo Liticím a vstřelily nám 2 góly. Když na nás začala řvát ohromná řada diváků z tribuny a trenéři ze střídačky, trochu jsme se vzpamatovaly a daly rozhodující gól.  Toto vítězství nám zasloužilo 2.místo, nad kterým můžeme jenom plakat, jelikož jsme ještě na začátku léta obsazovaly 1.místo v tabulce. Proto pro nás byla letní sezóna tragická, protože jsme prohrávaly zápas co zápas.

14570572_521571551375629_3135646575945665767_o

Anna Jordánová

Před zápasem jsme se rozběhaly, rozpinkaly a rozchytaly Kikču.
V první půlce jsme se snažili nahrávat a útočit na litickou bránu, ale víc jsme lítali my než balonék a to nebylo dobře. Počasí a sobotní rozlučka se na nás viditelně podepsaly a na druhou půlku už jsme šli do zápasu s menším nasazením a nebyl to vůbec hezký hokej,  co jsme hráli. Celkem se nám podařilo střelit Liticím 3 góly a Litice nám daly 2 góly. Tím to zápasem jsme si zajistili 2. místo a bohužel se nám nepodařilo obhájit loňský titul, i když jsme po podzimní části na něj měli krásně najeto, ale naše přístupy k tréninkům se podepsaly v jarní části a to znamenalo prohrané zápasy a 2. místo s odřenýma ušima.

14361459_515286488670802_8691912434473596718_o

Kristýna Šafaříková

Asi jako každý zápasový víkend jsme se sešly v šatně. Převlékly jsme se, počkaly na opozdilce a vyrazily do odpoledního vedra. Rozběhaly jsme se, protáhly, vzaly do rukou hokejky a šly se rozpinkat. Neochotně jsem se oblékla do betonů, načež se NG nabídla, že mě rozchytá, což jsem s úsměvem přijala. Po rozchytání v úporném vedru, kdy jsem si chvílemi říkala, že snad přelezu plot a skočím do toho krásného potůčku, se konečně ozvalo písknutí, které nás svolalo na půlku. Pozdravily jsem fanoušky, kterých bylo tentokrát hojně, a rozešly se na své poloviny. Zařvaly jsme pokřik, který do týmu dodal bojovnost a rozešly se na své pozice. I přes neústupné vedro se Hostivařem rozlehl zvuk píšťalky, který nám dovolil hrát. První půlka nebyla tak špatná. Chtěly jsme hrát, snažily jsme si nahrávat, dokonce jsme i mluvily, čehož výsledkem byly dva góly, které jsme Litícím vstřelily. Vedro nám zas až tak nevadilo, tedy jako komu, ale holky vypadaly, že pořád zvládají. Byl tam jeden roh, za který mohla moje dezorientace, ale naštěstí jsem svou chybu napravila a chytla jej. Druhá polovina už byla horší. Zřejmě jsme se nechaly opít stavem 2:0 pro nás a přestaly jsme hrát. Nahrávky byly pomalejší, občas neměly adresáta.  Míček nám začal skákat od hole, přestaly jsme mluvit. Taky mi přišlo, že se holky bály Lucky, protože ta naší obranou prošla téměř bez problémů. To samozřejmě nemyslím nijak špatně, protože mě překonala taky. Tak jak nám chuť hrát zmizela, tak Liticím se zase rychle objevila a vyrovnaly na 2:2. Tímhle se chci omluvit za ten roh, který jsem způsobila, omlouvám se, ale teď s tím už bohužel nic neudělám. K naší nechuti hrát možná trochu přispělo i slunce, které nám stále pařilo do zad. Nakonec, za řevu fanoušků a trenérů, holky dokázaly dát rozhodující gól, který nám pomohl k druhému místu. Je to škoda, vzhledem k tomu, jak jsme měly na podzim nakročeno, ale možná nás vytrestal náš přístup k tréninkům, který v posledních měsících nebyl moc vřelý. Druhé místo je pěkné, ale je to škoda.

14525190_521571638042287_3921640533138147938_o
Tereza Holubcová

Bylo horké červnové nedělní odpoledne a před námi byl poslední zápas venkovní dorostenecké sezóny s týmem z Litic. Sešly jsme se v šatně, kde byla námi probrána rozlučka z předchozího dne, jaké z ní máme dojmy, zážitky a tak, což nám,  podle mě, ubral trochu pozornosti na zápas. Když naše šatnová příprava skončila, tak i přes ukrutné vedro jsme vyšly ven vstříc poslední možnosti, že si zasloužíme druhé místo. Po fyzické přípravě na zápas nás čekala psychická podpora jak od trenérů, tak i od nás samotných v kroužku před začátkem zápasu. Na první polovině bylo vidět, že jsme do zápasu nastoupily s odhodláním a chutí vyhrát zápas. Díky tomu jsme o poločase odcházely na střídačku za stavu 2:0 pro nás, i když skóre mohlo být mnohem vyšší, jelikož jsme měly mnoho šancí. Do druhé poloviny jsme nastupovaly s menším pocitem výhry a lhostejností, což mělo za následek, že jsme se, oproti první polovině, přestaly tolik snažit. K tomu se ještě začaly objevovat dopady z předchozí noci, čehož následně Litický využily a srovnaly na začátku druhé poloviny na 2:2.Šest minut před koncem byl s trochou štěstí střelen poslední a rozhodující gól, který tak zvýšil skóre na 3:2 a tím znamenal výhru pro nás. I přestože tam bylo dost chyb, tak díky několika pěkným akcím a hlavně podpoře v bráně si odnáším vcelku dobrý pocit, i když mě samotnou užírá menší nespokojenost s vlastním výkonem. Když si ohlédnu zpátky na celou sezónu, tak po podzimu jsme měly docela slušně našlápnuto na titul, ale na jaře jsme se bohužel nedostaly do tempa, takže náš výkon nebyl takový, jaký se od nás očekával. I přes to všechno v nás věřím, nepovoluji a těším se znovu na titul.

18320520_618344085031708_1633359154436106634_o

Dominika Kasnerová

Jako před každým jiným zápas, jsme se všechny postupně začaly scházet v šatně. Zapnuly repráky a pustily oblíbené písničky, které nás trochu namotivovaly. Vyprávěly jsme si dojmy a zážitky ze sobotní hostivařské rozlučky se sezónou.
Pomalu jsme se přesunuly na umělku a zahájily předzápasovou přípravu na hřišti. Po rozběhání a dynamickém protažení jsme si nandaly chrániče a Kikča se oblékla do betonů. Rozchytali jsme ji. Zvuk píšťalky nás svolal a společně s rozhodčíma a protihráčkami jsme šly pozdravit fanoušky, a že jich tentokrát byla docela hodně.
Do zápasu jsme šly s odhodláním vyhrát. První polovina zápasu byla vcelku dobrá. Chyby by se určitě našly. Snažily jsme si nahrávat a mluvit na sebe. O poločase jsme na střídačku šli s výsledkem 2 : 0 pro nás.
Do druhé půle jsme už šly bohužel s trochu menší chutí. Přišlo mi, jako kdybychom už počítali s výhrou a nešly jsme do toho naplno. Byla vidět únava ze sobotního ponocování a také z dusna a sluníčka. Propustili jsme do naší brány góly a stav byl vyrovnaný. Pár minut před koncem jsme naštěstí vstřelily další branku a tak jsme tímto posledním zápasem sezóny získaly 2. místo.
Z podzimní sezóny, jsme měly velmi dobře našlápnuto na 1. místo. V jarní sezóně jsme se nedostaly do správného tempa. Prohrávaly\ jsme zápas co zápas. Možná to bylo způsobeno tím, že jsme podcenily účast na tréninkách. 2. místo je hezké, ale doufám, že příští sezónu opět získáme titul.

14372126_515286285337489_2186115917963012020_o

Monika Halamová

Před zápasem jsme se s holkami rozcvičily a rozchytaly jsme Kiki. První půlka byla dobrá, ale přece jen jsme běhaly víc my než balonék, ale i přes to skončila 2:0. Druhá půlka byla strašně líná, už se nám nechtělo moc běhat a proto litice srovnaly na 2:2. Nakonec jsme vyhrály 3:2. Tenhle zapás nebyl špatný, ale odehrály jsme i mnohem lepší. V sobotu před nedělním zápasem jsme měli rozlučku se sezónou a ta se na nás značně podepsala. Na začátku sezóny jsme měly našlápnuto na zlato, ale jak šel čas, tak s ním šla dolů i naše naše hra. Prohrávaly jsme skoro každý zápas. Na tom se potvrdila i naše účast na tréninkách. Příští sezónu do toho půjdeme na plno abychom znovu získaly titul. 

14700894_530813790451405_2034722242731595040_o

Sofie Balážová

Tato sezóna byla pro mě výzvou, jelikož jsem poprvé ,,oficiálně” hrála za dorostenky Hostivaře. V podzimní sezóně se týmu dařilo více a úspěchy byly skvělé. Druhá část sezóny nám nepřinesla tolik štěstí a výher jako ta první, bylo to tím, že jsme jako tým měly hodně ztrát, myslím to tak, že někdo někdy chyběl. Zápas dne 18.6.2017 proti Liticím – Den před zápasem byla na hřišti hokejová rozlučka s hokejovou sezónou, Pink party dopadla na všechny z nás, na hřišti to bylo k poznání. První půlka zápasu ještě šla, ale v druhé půlce už jsme nehrály s holkama hokej, který umíme! Přes to jsme dosáhly výsledku 3:2 pro nás. Tahle výhra nám zajistila druhé místo v soutěži dorostenek. S holkama si příští rok jdeme pro titul mistryň České republiky. 

14715096_530814077118043_1551034321905001166_o

Petra Bártlová

Už v šatně před zápasem na většině z nás bylo vidět, že se Pink party protáhla do pozdních hodin. I tak jsme se ale snažily koncentrovat na jediné-  zápas proti Liticím vyhrát a umístit se na druhém místě. Ze začátku se nám moc nedařilo, hrály jsme hodně zbrkle, nahrávky byly nepřesné a komunikaci jsme pro jistotu vynechali. V druhé půli jsme zabrali, lépe jsme si říkalio nahrávky a přesněji přihrávaly. myslím si, že tomu pomohl vstřelený gól, který nás nakopl.Jaro se mi zdálo lepší herně, nevím, čím to mohlo být. Věřím, že příští rok vybojujeme zlato.

14524592_530814557117995_8424041711906239198_o

Aneta Šindelářová

Před zápasem jsme se s holkami rozcvičily a rozchytaly Kiki .Pak začal zápas.První polovina byla hodně zbrklá a zdálo se mi že místo toho aby lítal balonek tak jsme lítali my.V půlce zápasu to bylo 2:0 pro nás , Druhá polovina byla lepší ,lépe jsme komunikovali a celkově nahrávky a hraní bylo lepší, bylo vidět že Pink party poznamenala všechny. Nakonec zápas dopadl 3:2 pro nás ale nemyslím si že to byl zápas se kterým bychom se mohli chlubit ,jelikož to byla špatná hra . A rozhodně bych chtěla další sezónu bojovat o titul a mít doma tu zlatou medaili protože vím že na to máme.

18319355_618344121698371_2399310818584738996_o

Tereza Houšková

Před zápasem jsme se jako obvykle  rozběhaly, daly abecedu a šly si přihrávat. Poté jsme šly rozchytat Kiki, nejdřív střelami dolů a  po chvilce i nahoru. Pak už jenom pár lehkých cvičení se zakončující střelou na branku. Nemohlo chybět i naše po vzbuzující zakřičení, kdy dáme všichni ruce na sebe a  stoupneme do kroužku.
  První půlku byla určitě mnohem dynamičtější a živější než ta druhá. Víc jsme si přihrávaly a kombinovaly. Samozřejmě nesmím opomínat rozlučku s letošní sezónou, která proběhla o den dřív. Někteří z nás se tam trochu opily (nehovořím o sobě, abyste si nemysleli) a měly zápas o to těžší. Z první půlky jsme vycházely jako vítězové se skóre 2:0.
  Druhá půlka byla o poznání horší. Nenapomáhalo tomu ani počasí, které bylo nad rámec teplé. Méně jsme si nabíhaly a vracely. Toho samozřejmě využili naši protihráči a vstřelili nám dva góly. Tím se naše naděje na druhé místo oddálila. Bylo to 2:2 a my chtěly vyhrát. Zaply jsme proto naše zbývající síly a daly poslední minuty před koncem rozhodující gól. Konečný výsledek byl 3:2 pro nás.
  Sezónu bych hodnotila spíše průměrně. Na podzim jsme měly našlápnuto na krásné první místo. Jarní sezónou jsme to také chtěly potvrdit, že tato příčka je pro nás. Ale už od začátku jara, to vypadalo bledě. Zápas za zápasem jsme prohrávaly a my pomalu klesaly k horšímu umístění. Teprve konec sezony byl pro náš šťastnější, to se nám konečně podařilo párkrát vyhrát. Tento “ jarní kolaps“ bych dávala za vinu malé účasti na trénincích, kde se nás třeba scházelo pouze 6 či méně. 

14570642_521571971375587_5619397055168475486_o

Zuzka Halamová


Jako každý zápas jsme se s holkama rozběhaly a protáhly s doprovodem hrajících písniček. Rozpinkaly jsme se a rozchytaly Kiki. V první půlce zápasu zápasu jsme se snažili si nahrávat, mluvit na sebe a útočit na litickou bránu. Podařilo se nám 2x proměnit a do druhé půlky zápasu jsme nastupovali za stavu 2:0. Den před zápasem se konala rozlučka, k tomu bylo ne moc příjemné počasí, a tak jsme v druhé půlce zápasu neměly už tolik sil. Během druhé půlky jsme dostaly od Litic 2 goly a stav zápasu byl 2:2.  Sebrali jsme poslední síly a ke konci zápasu se nám podařilo proměnit a vyhrály jsme zápas 3:2. Toto vítězství nám zajistilo stříbro. Na podzim jsme však byli v tabulce 1.. Jarní sezonu jsme však několika prohrami o naše první místo přišli. Doufám že příští sezona se nám vydaří a obsadíme 1. místo. 

14543891_521571591375625_2024740421949864212_o

Tereza Pazlarová

Před zápasem jsme dělali to,co vždycky.Nahrávali jsme si,rozchytávali Kiki a pak na ní stříleli.Už ze začátku nám to nějak nešlo.Nedokázali jsme se soustředit a myšlenkami jsme byli někde jinde. V 1.půlce se nám celkem dařilo.Samozřejmě jsme dělali chyby,ale dokázali jsme je zase napravit. Ve 2.půlce nám už nestačili síly.Bylo to tím,že jsme předchozí den byli na rozlučce.Spíš jsme tu 2.půlky vypustili,protože si nás obehrála jen jedna hráčka. Celkově se mi sezóna líbila,až na pár zápasů.Ale i tak jsme měli ostatním dokázat,že jsme HCH a nenechat se přehrávat… Podzimní část jsme byli jako celek lepší.Mně se nelíbil jen z toho důvodu,že jsem se skoro vůbec nedotkla balónku. Jarní část byla děsná. Skoro každý tým na porážel.

18422780_618344151698368_9071393809736661029_o

Medailonek:<BR>Kristýna Šafaříková


Vánoční medailonek je pro mně velice speciální. Náhoda tomu totiž chtěla, aby na tento týden připadl právě medailonek brankářky Kristýny Šafaříkové. Věřte mi, že psát úvodní slovo k medailonku vlastní dcery vůbec není nic jednoduchého. Je to něco málo přes dva roky, kdy jsme usoudili, že kroužek judo nemá perspektivu a začali jsme pro Kristýnu hledat vhodný sport, tentokrát kolektivní. Ze třech možností (rugby, florbal a pozemák) si tehdy nevybrala žádnou, takže nám nakonec nezbylo než intuitivně vybrat tu, proti které protestovala nejmíň: pozemák. Tady musím složit velkou poklonu klubu HCH, trenérkám a především děvčatům z týmu mladších žákyň za vstřícnost, s jakou Kiki mezi sebe přijali. Zásadní obrat přišel o půl roku později díky (z mého pohledu tehdy šílenému) nápadu trenérského tria Kemrová, Halamová, Bártl… ale o tom vám jistě Kiki poví sama. 

Jméno a příjmení: Kristýna Šafaříková kiki-profilovka

Družstva: HCH – dorostenky, ženy

Reprezentace ČR U16 a U21

Číslo dresu: 71
Pozice: brána
Hůl: TK

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Normálně mi všichni říkají Kiki, ale už jsem obdržela i pár jiných přezdívek. Jedna spoluhráčka mi říká Kikuše a nedávno jsem si od trenéra vysloužila oslovení „Kikoušku“. Ani nevím jak.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Samozřejmě moje číslo 71. Moje oblíbené číslo je sedmnáctka, ale byla zabraná, proto když jsme měla dostat nový dres a potřebovala jsem na něj nějaké číslo, táta zvolil přehozenou variantu: 71. Jsem za to ráda.

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ?

Momentálně hraju za starší žákyně a dorostenky, obojí samozřejmě HC Hostivař a občas si mě pozvou i do reprezentace.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

kikihalaPozemnímu hokeji se věnuji něco přes dva roky, ale v bráně jsem rok a něco. Pozemní hokej jsem objevila před pěti lety, konkrétně ho objevili moji rodiče. Přišla jsem si ho do Hostivaře zkusit, ale protože jsem byla umíněné děcko, vydupala jsem si, že ho hrát nebudu. Změna nastala, když mi bylo 12 a máma se rozhodla, že nebudu pořád sedět doma a donutila mě jít na tréning. Ze začátku jsem v týmu nikoho neznala, takže jsem si v týmu přišla nejdřív tak trochu odstrčená – přeci jen holky z týmu pozemák hrály několik let a já držela hokejku v ruce prvně. Celou sezónu jsem „odehrála“ v poli. Náhle jsem se dozvěděla, že starším žákyním odchází brankářka. Nekladla jsem tomu žádný větší význam až do té doby, kdy se mně trenéři zeptali, jestli to nechci zkusit. Brankáře jsem vždy obdivovala, tak jsem kývla a o měsíc později jsem už na tréningu chodila „do betonů“. Po výuce základů mě trenéři postavili do branky a já měla chytat střely od ostatních. Přes můj počáteční strach mě trenéři chválili a i já z toho měla skvělý pocit, takže od té doby se snažím betonů držet (smích). „Betony“ mi v pozemáku otevřely úplně jiný svět. Díky všem trenérům za trpělivost a doufám, že vás neopustí ani nadále.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Líbí se mi, jak je to hezky svižný sport plný spousty akce a zvratů. Po zkušenostech s judem taky strašně oceňuju, že pozemák je kolektivní sport.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Nejradši hraju v bráně. Baví mě to a je to i trochu výzva ubránit a pochytat všechny střely soupeře. Když se to povede, tak jsem šťastná.

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Předzápasové ani ne, ale asi jako všechny hráčky věřím, že vstup do kruhu před pokřikem přináší smůlu. Taky si před penaltou nebo po zákroku poklepávám na betony hokejkou, ale to je spíš takový zvyk.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Ne, pozemní hokej je jediný sport, kterému se věnuju naplno a ráda. Před ním jsem chodila několik let na judo, ale pak jsem raději dala přednost kolektivnímu sportu.

kikiruka

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

Většinou nějaké ovoce nebo zelenina, hlavně nic těžkého. Když třeba hrajeme ráno, tak nesnídám skoro nikdy pečivo, nedělá mi to pak na hřišti moc dobře.

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Chytám s brankářskou hokejkou od TK. Je sice trochu křehčí, takže už je trochu omlácená, ale ani velké rány přes ní moc nebolí. Je sice trošku kratší než normální brankářské hokejky, ale ještě jsem nenašla nic, při čem by mi to vadilo. Vlastně se to ke mně i trochu hodí, já jsem taky trošku kratší (smích).

Své modré betony máš ozdobené prazvláštními bílými ornamenty, je to jen ozdoba nebo to pro tebe má nějaký zvláštní význam?

Neřekla bych, že mají zrovna zvláštní význam, ale přece jenom to nejsou jenom náhodně nalepené ornamenty. Kresba má znázorňovat dveře telefonní budky Tardis z mého oblíbeného seriálu Doctor Who. Hraje v něm celkem podstatnou roli, je to vlastně vesmírná loď, kterou hlavní hrdina cestuje v čase a prostoru… asi tak jako já na hřišti. (smích)

kikia

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Když nad tím přemýšlím, tak asi z Litic. Mají vážně dobré hráčky, které umí z každé situace něco vykouzlit.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Fantasy a sci-fi. Spíš než filmů jsem fanouškem seriálů. V poslední době jsem se zakoukala do Hry o trůny. Dokonce jsem si jí pořídila i jako knihu.

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory (tuzemské i zahraniční)?

Ano, mám. Jmenuje se David Carter a chytá za Kanadu. Z některých jeho zákroků běhá mráz po zádech. Z žen je to asi Maddie Hinch.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Oblíbená hudba je u mě trochu široký pojem, protože poslouchám skoro všechno. Motivační skladbu nemám.

Jaké jsi znamení zvěrokruhu? Máš pocit, že jsi jeho typický představitel?

Jsem střelec a jsem úplně typická.

Oblíbený školní předmět?

Židle !

Teď vážně: Asi sloh, kdy nám náš učitel dá prakticky volnost a můžeme psát co chceme a na libovolné téma.

Jaká je tvoje oblíbená hokejová finta?

No, u mě to asi nebude tak široké spektrum, ale asi nejradši mám skluzy. Znáte to: jde proti vám hráč, vy uděláte skluz, on kličku, ale vy natáhnete hokejku a vyrazíte mu míček. Když se mi to povede, je to skvělý pocit.

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Asi proti Lindě Matouškové z Pragovky. Je to moc fajn holka, ale hraje se proti ní těžko, vychytá i ty největší šance. Má můj velký respekt a uznání.

Raději přihráváš nebo střílíš?

Za tu sezónu, co jsem hrála v poli jsem nedala ani jeden gól, takže nevím, jaký je to pocit, ale na trénincích, kde si v poli občas zablbnu, radši přihrávám. 

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku?

Výkop (smích).

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Ráda hraju textové hry, sleduju seriály nebo jen tak chodím ven se spolužáky nebo s holkami z hokeje. Možná bych mezi svoje koníčky zařadila i vaření, i když se ne vždy se všechno povede.

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

Ano, na facebooku pod jménem Kristýna Šafaříková.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Rozhodně to nevzdávat, když vám to nejde. Jestli vás to baví a máte na to čas a píli, tak zbytek přijde sám. Také najít si svůj styl, kterým budete hrát.

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

Se všemi. Všechny jsou moc dobré a na hřišti ví co dělat.

kikdor

Medailonek: <BR>Dominika Kasnerová


Když se v hokeji řekne „spolehlivá důrazná obrana“ vybaví se mi v duchu Pavel Kubina a hned po něm Domča Kasnerová. Vedle její práce na hřišti vždy obdivuju, jak se po skončení zápasu z tvrdohlavého a směrem k soupeři neústupného obránce jako kouzlem stane opět veselé a kamarádské děvče. 

Jméno a příjmení: Dominika Kasnerová  
domcar

Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 9
Pozice: obrana
Hůl: Grays

 Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Vlastně žádnou přezdívku nemám, většinou mi říkají Domi nebo Domčo.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Dříve to bylo číslo 8, teď i číslo 9. Nedá se říct, které je oblíbenější. S osmičkou jsem hrála už od mladších žákyň. Poté, co jsem začala hrát za dorostenky zdědila jsem dres s číslem 9 a to mi zůstalo až do teď.

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ?

Hraju za dorostenky a tento rok začínám i za družstvo žen.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Díky své sestře se pozemáku věnuji od svých pěti let, ale pravidelně trénovat a chodit na turnaje jsem začala až v první třídě.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Ještě nedávno jsem chtěla hrát jen obranu, ale díky nedostatku záložníku jsem přešla do zálohy a už bych to neměnila, i když je to post hodně „běhavý“.

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Tak úplně pověrčivá nejsem, ale věřím, že není tak správné podceňovat soupeře (několikrát se nám to vymstilo). Předzápasový rituál nemám, ale s týmem si většinou před zápasem rituálně pouštíme hudbu.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Ještě před pozemákem jsem rok nebo dva tancovala.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Respekt mám ze všech týmů, nikdy nevím co od koho čekat. Někdy ale ten respekt nemám z celého týmu ale z jednotlivých hráček.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Poslouchám vše, co se pustí, jen dechovku moc nemusím.

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Nerada hraji proti Tereze Kopřivové a Lindě Matouškové, protože obě mají velký talent a jsou velice pohyblivé.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Tak, kdo mě dobře zná tak ví, že kdybych nemusela, tak vůbec nestřílím a raději tu radost ze vstřeleného gólu přenechám spoluhráčkám. Nemám v sobě zatím dostatečnou jistotu a nikdy nevím, kam to přesně půjde a jestli rána bude dost velká na to, aby do brány došla.

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku (úderu)?

Určitě je to smýkaný úder i když mi trochu trvá, než se mi podaří míček odehrát.

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Moc činností mimo hokeje nemám, buď mám své tréninky a zápasy nebo trénuji dětskou kategorii U7 a jezdím s nimi po turnajích. Když se ale přece jen najde trocha času, trávím ho s kamarády nebo s rodinou.

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

Na facebooku, instagramu a snapchatu.

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

Určitě jsou to holky z Hostivaře, protože spolu hrajeme u od mala a jsme na sebe zvyklé.

Medailonek: <BR>Anna Grieblová


N.G. (vyslovuj „en-dží“) může znamenat prakticky cokoliv. Vyznavače umění napadne Národní galerie, milovníci přírody si vzpomenou na časopis National geographic a fanoušci Star Treku hned myslí na řadu New Generation. Když ale řeknete N.G. v HC Hostivař každý ví, že tím máte na mysli „Ann G.“, tedy záložnici dorostenek Aničku Grieblovou. 

Jméno a příjmení: Anna Grieblová  annagrieblova
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 16
Pozice: obrana / útok
Hůl: Adidas

 

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Holky mi říkají NG(AnGee)

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Mám oblíbené číslo 10, se kterým hraju už od doby kdy sem byla malá, ale teď hraju s číslem 16 a tak si na něj začínám postupně zvykat.

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ? (žáci, dorostenci, reprezentace ap.)

Tak za Hostiváááááář! Tedy za dorostenky.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Věnuji se mu už od svých šesti let (takže už 10 let). Začínala jsem hrát za Kbely a jednou jsme s tátou šli okolo hřiště kde pobíhaly nějaké děti s hokejkama v ruce tak sme se šli kouknout. Tamní trenérka Jana Vudmastková se tehdy zeptala jestli si to nechci taky zkusit… tak sem šla.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Líbí se mi, že je to týmový sport, že se všichni do utkání něčím zapojí.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Před pár dny by byla moje odpověď jasná – záloha , ale teď si spíš… myslím že je to útok. Docela mě to tam chytlo, asi díky těm gólům co sem si dala.

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

No… ani ne. Jen před zápasem v týmovém kolečku nesmíme nikdo šlápnout do kruhu, jinak prohrajeme.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Už neprovozuju, ale zkoušela sem fotbal, tenis, badminton, florbal… je toho víc.

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

Většinou nic nejím aby mi náhodou nebylo zle při zápasu, ale občas si dám třeba banán nebo jablko.

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Hraju s Adidas V24. Nedokážu říct v čem mi vyhovuje, ale zvykla sem si na ní. Dávají se mi s ní dobře údery.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Mám ráda sci-fi filmy a samozřejmě holčičí slaďárny. Hrozně ráda čtu! Mám rada knížky na doporučení od kamarádek, ale přiznám se, že naopak třeba povinnou četbu zrovna dvakrát v lásce nemám.

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory (tuzemské i zahraniční)?

Vzory? Určitě Kbelští hokejisti… teda ti, co začínali hrát ve Kbelích, takže Kačka Laciná, nebo Tomáš Vohnický

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Asi ne. Občas si s holkama pustíme písničky do repráků před zápasem, ale je mi víceméně jedno jaké.

Jaké jsi znamení zvěrokruhu? Máš pocit, že jsi jeho typický představitel?

Střelec teda teď asi hadonoš a myslím ze jsem. Při většině případu na me věci ze střelce sedí

Oblíbený školní předmět?

Myslím že jich moc oblíbených nemám, ale kdybych si nějaký přece musela vybrat, tak by to byla asi chemie.

Jaká je tvoje oblíbená hokejová finta?

Prohození mezi nohama, nebo prostě klasická klička.

Dokážeš si vzpomenout na nějakou radu (od trenérů, od spoluhráčů apod.), která ti ve sportu zatím nejvíc pomohla?

Rada nadevše: BĚHEJ!

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Proti Terce Kopřivové z Rakovníka

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Radši přihraju, ale když jsem sama v kruhu tak rozhodně musí přijít střela.

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

Miluju údery! (smích)

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Relaxovaní a čtení. Moc času krom hokeje nemám.

Najdeme tě na sociálních sítích (případě kde)?

Ano, na Facebooku.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Ať u toho vydrží, že je to suprový sport a najdou si spoustu nových přátel

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

S celým týmem. Myslím, že jsme docela sehrané a jde nám to spolu

 

Medailonek <BR>Anička Jordánová


Když se zeptáte hokejistů co považují ve sportu za nejdůležitější dozvíte se, že zpravidla nejde zase až tak o body či medaile, ale především o týmovou zábavu (v rozhovorech z NHL je výraz „having fun“ téměř mantrou). Jednou z dorostenek HCH,  na kterých je evidentní jak se hokejem výtečně baví, je „Ančita“ – vlastním jménem Anička Jordánová. 

Jméno a příjmení: Anička Jordánová  anickajordanova
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 11
Pozice: záloha
Hůl:

 Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Ančita! Daly mi ji holky asi tak v mladších žákyních, když jsme si dělali srandu že naše gólmanka je Míša Alábetony když je zápas ve velkým vedru. Pak jsme probírali ostatní jména a u mě z „Ančovičky“ vzniklo Ančita.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Moje nejmilejší číslo a vlastně i šťastný číslo je 11. Důvod proč to tak je není nejspíš žádný, postě jsem ho dostala v mladších žákyních a líbí se mi hrát se dvěma jedničkami na zádech.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Začala jsem v říjnu ve třetí třídě, takže už hraju desátým rokem. Tehdy mě Lucka Šanková přivedla na trénink do školní tělocvičny k paní Kemrové. Výhodou bylo, že tréninky probíhaly v tělocvičně mé teď už bývalé základky, takže jsem nemusela nikam dojíždět.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Před pozemákem jsem dělala moderní gymnastiku, ale jsme ráda že už mám jen pozemák.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Moje nejoblíbenější knížka, teda spíš knížky, jsou o Percym Jacksonovi. Celkem jich je deset a můžu je číst pořád dokola.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Když už se rozhodnu pro motivační písničky tak je to rozhodně Brousíme nože od Kabátu. Líbí se mi její text a dokáže mě před zápasem nakopnout i když nemám zrovna náladu.

Oblíbený školní předmět?

Nejradši mám asi praxe. Jsem na oděvní škole a na praxi je zábava. Taky se učím šít oblečení co můžu sama i nosit, teda pokud se to po vyprání nerozpadne, to by byl trapas.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Mám radši přihrávku, na střelu si nevěřím a když už vystřelím jde to obvykle mimo bránu (proto radši říkám že se ta brána hýbe ).

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

Nejoblíbenější je asi tažený úder.

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým?

Můj oblíbený tým je reprezentace Austrálie. Jejich styl hokeje se mi hodně líbí a jsou to jedni z nejlepších týmu na světě.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Aby na tréninkách poslouchaly trenéry, protože ti vědí co jim radí. Taky bych jim doporučila, aby je to bavilo a šly do toho naplno, protože pak můžou dosáhnout třeba i na místo v reprezentačním týmu.

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

Asi úplně nejlíp se mi hraje ve dvojici s Terkou Holubcovou v dorostenkách. Hrajeme obě střední zálohu, takže je to hodně o naší komunikaci a porozumění si a myslím, že jsme to za ty roky už docela zmákly, takže jsem ráda, když ji můžu mít vedle sebe. Hodně si jí vážím jako hráčky, ale jinak je to strašný „střívko“ (smích). Je s ní sranda, což je dobře

13443153_479731625559622_8745996852562898415_o

Medailonek<BR>Petra Bártová


Čas od času je šance doplnit řady hráček o nějakou posilu z jiných klubů (byť dočasnou), které pro tento rok nemají možnost postavit v dané kategorii svůj tým. Právě takovou velice vítanou (a navíc šikovnou) posilou je Kbelská Petra Bártová, kterou letos můžete coby členku týmu dorostenek HCH vídat na pozici pravého obránce. 

Jméno a příjmení: Péťa Bártová  petabartova
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 17
Pozice: stoper
Hůl: Grays AJ7 Jumbow

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Přezdívku mám „Méďa“, ale říkají mi tak jen lidé, kteří byli na svazovém kempu v Rakovníku, ale jsem ale radši, když se mi říká „Péťa“

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Určitě číslo 12. Sice s ním nehraju (mám 17), ale byla by to jednoznačně moje první volba.

V jakém týmu či týmech v současnosti hraješ? (žáci, dorostenci, reprezentace apod.)

Normálně hraju za Kbely (za starší žáky), ale nemáme tam holčičí družstvo, takže když se mě zeptali, jestli bych nechtěla hrát za dorostenky Hostivaře, řekla jsem si: „Proč ne?“

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Hraju od svých šesti let. Moje mamka chodila na základku s nynějším trenérem mladších žáků a on se jednou, když jsme se potkali, ptal jestli bych to nechtěla zkusit. Šla jsem a nikdy jsem toho nelitovala

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Předtím jsem nesportovala a tenhle sport se nabízel. Hřiště mám 500 metrů od domova, takže to mám kousek.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

V obraně. Přiznávám, že jinde moc hrát neumím.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Ne. Ve škole samozřejmě tělák, ale to se asi nepočítá, co? (smích)

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Mám Grays AJ7 Jumbow, vyhovuje mi nejvíc v uchycení hokejky.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Rakovník a Slávie

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Avengers… a vlastně všechny filmy od Marvelu

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

To nedokážu říct, z obrany se moc ke střele nedostanu.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Obojí, teda samozřejmě podle situace.

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku?

Asi klasický úder a smýkaný úder.

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým či týmy(ze zahraničních lig či repre)?

Australskou reprezentaci mám asi nejradši (možná ještě Ruskou Donchanku)

Najdeme tě na sociálních sítích (pokud ano, kde)?

Určitě : Facebook, Instagram, Snapchat… všude jako PéŤa Bártová

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Ať to nikdy nevzdávají a bojují do poslední chvíle!

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

Úplně se všema, holky z Hostivaře jsou skvělé hráčky!

Medailonek: <BR>Tereza Holubcová


Celkem 16 branek v uplynulé venkovní sezóně, 11 za starší žákyně a 5 za dorostenky, to je bilance jakou si z loňské sezóny odnesla záložnice Tereza Holubcová. Nebyl to ovšem jen její střelecký potenciál, ale především obrovský přehled s jakým na hřišti dokáže číst hru a rozdělovat přihrávky, co upoutalo také trenéry nároďáku natolik, že ji neváhali nominovat do výběru hráček pro mezinárodní turnaj Mistrovství Evropy Hockey5 do 16 let. Ani v českých barvách se Tereza coby zástupce Hostivařské hokejové školy na poli mezinárodního hokeje neztratila a její hokejové umění jí spolu s 8 brankami vyneslo titul nejlepšího střelce dívčího národního týmu.

Jméno a příjmení: Tereza Holubcová  holubcovafull
Družstvo: starší žákyně, dorostenky,

reprezentace ČR U16 a U21

Číslo dresu: 6
Pozice: záložník
Hůl: Brabo

Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Mám a je to velice promyšlená přezdívka (smích). Terez je nás v týmu hodně a jelikož se jmenuji Holubcová tak „se vymyslelo“, že budu Pigi, což je zkratka od „pigeon“ (holub).

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Nejradši mám číslo 6, i když jako malá jsem hrála s 26. Když jsem ale přišla do dorostenek musela jsem si vybrat mezi 6 a 2 (26 neměly) a 6 mi přišla milejší. Takhle jsem tedy přišla ke svému oblíbenému číslu.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Věnuji se mu od 2. třídy a teď jdu do prváku, takže si můžete spočítat, jak dlouho hraju – budu začínat 10. rok. Dostala jsem se k němu celkem náhodou, protože mamka byla těhotná a chtěla, abych dělala nějaký sport v okolí, což byl zrovna pozemák. Ona sama ho v mládí také zkoušela spolu s kamarádkou (bohužel ne příliš úspěšně), takže trochu věděla do čeho jde.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Protože je v blízkosti mého bydliště a prostě mě baví. Líbí se mi na něm, že je to kolektivní hra a olympijský sport.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Teď nejradši hraju v záloze, buď střední, levou nebo střední levou.

Jsi pověrčivá? Máš nějaký svůj předzápasový rituál?

Jsem pověrčivá, že se nesmí vstupovat do kruhů před a při pokřiku. Taky věřím, že není moc rozumné předem podceňovat nebo přeceňovat soupeře, protože nikdy nevíš, v jaké formě zrovna jsou. Já osobně nemám žádný předzápasový rituál, ale s týmem si před nástupem na zápas zařveme.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Už od školky jsem se věnovala tanci, ale bylo to spíš jen rekreačně a různé druhy.

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

Je to spíš na čase, kdy hrajeme zápas, protože když hrajeme ráno, tak je to snídaně, od poledne do večera oběd a v noci už nehrajeme, aby to mohla být večeře (opět smích). Zkrátka jím všechno, ale jen s mírou aby mi nebylo špatně.

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Hraju hokejkou značky Brabo a zatím mi vyhovuje úplně ve všem. Nejvíc mě baví, že je krásně oranžovo-zeleno-svítivá a tím pádem je vidět na všech fotkách (smích).

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

Asi největší respekt mám z holek z Rakovníka, protože holky jsou nebezpečné jak v útoku, tak také dobře brání a mají super oporu v bráně.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Mám ráda romantické filmy, ale i animované pohádky. U knížek to zatím vyhrávají ty holčičí romány (další smích).

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory?

Ještě jsem nikoho moc nezkoumala, ale chtěla bych se také dobře angažovat jako Anička Kolářová.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Já poslouchám celkem všechno, ačkoliv dechovku teda moc nemusím.

Oblíbený školní předmět?

Zatím to byla matematika, ale uvidím, jak mi to půjde na střední.

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Proti Terce Kopřivové a Lindě Matouškové, obě dvě jsou budoucí naděje reprezentace.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Zatím raději přihrávám, protože nemám ještě tak dobrou střelu, jak ostatní holky z týmu.

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

Nejradši mám pokládáný úder, jsem si v něm jistější než v jakémkoliv jiném úderu.

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Ráda čtu, dělám náramky z bavlnek, poslouchám hudbu, koukám na televizi, prostě mám ráda takové činnosti, kde se narozdíl od pozemáku nemusím moc hýbat.

Najdeme tě na sociálních sítích?

Samozřejmě, koho bychom v téhle době tam nenašli.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Ať se snaží dál a vydrží u něho, protože je to fakt super sport.

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

S holkami z Hostíku (pozn.editora: rozuměj „z HC Hostivař“), protože se už známe a víme, kdo kde je.

 terholky

Medailonek: <BR>Monika Halamová


Abychom vám o hráčkách a hráčích HCH řekli víc než jen jejich strohá jména na soupisce, rozhodli jsme se zavést rubriku „Medailonek“. V ní vám prostřednictvím odpovědí na otázky budeme postupně představovat jednotlivé hráče žákovských a vyšších kategorií.  Historicky první hráčský medailonek na našem webu patří dosavadní kapitánce mladších žákyň a opoře zadních řad dívčích družstev starších žákyň a dorostenek HC Hostivař, Monice Halamové. 

Jméno a příjmení: Monika Halamová Monika Halamová
Družstvo: ml. žákyně (do 2016), st. žákyně,
dorostenky
Číslo dresu: 3
Pozice: obrana (stoper)
Hůl: Princess

Tvé jméno, příjmení, případně přezdívka?

Monika Halamová, přezdívku žádnou nemám.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Moje oblíbené číslo je 3, protože ho měla moje mamka a hraji s ním už od malička.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Mamka tvrdí, že jsem se s hokejkou narodila. Hokeji se věnuje celá naše rodina, takže mě na zápasy a tréningy brali od mala.

Proč zrovna pozemní hokej a co se ti na něm líbí?

Pozemní hokej miluju. Líbí se mi, že je to kolektivní sport a že všichni táhneme za jeden provaz. Máme úžasnou partu a mám i kamarády z jiných oddílů.

Na jaké pozici v poli hraješ nejradši?

Hraji v obraně, nejradši mám pozici stopera.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Jako malá jsem chodila na tancování a teď hraji florbal ve škole.

Jaká je tvá oblíbená předzápasová strava?

To zatím moc neřeším.

Jakou hraješ hokejkou a v čem ti vyhovuje?

Hraju hokejkou značky Princess. Sedí mi do ruky.

Z jakého týmu soupeřů máš největší respekt?

V dorkách je to Slávie a Rakovník. Ve starších žákyních jsou to Litice a Rakovník.

Máš nějaký svůj hokejový vzor či vzory?

Hodně se mi líbí Anna Kolářová.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Vždy na trénincích a před zápasy si pouštíme všechny možné písničky pro lepší náladu.

Jaká je tvoje oblíbená hokejová finta?

Nejradši používám prohození mezi nohami.

Proti kterému ze soupeřových brankářů nerada hraješ?

Proti Tereze Kopřivové z Rakovníka

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Mám radost z gólů, ale i z dobré přihrávky.

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

Tažený úder

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým či týmy?

Můj nejoblíbenější zahraniční tým je Argentina.

Tvoje oblíbené činnosti mimo hokeje?

Honor 4c (smích)

Najdeme tě na sociálních sítích?

Ano, najdete.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Aby se pozemního hokeje nebály, je to super sport.

Zhodnocení venkovní sezóny 2015-2016


Ženy

Do této sezony jsme nastoupily s jasným cílem a to byl pohár Challenge II. ve francouzském Lille. Věnovaly jsme tomu opravdu celý rok jak po hokejové a fyzické stránce, ale také po osobní, kde bylo potřeba hledat finanční prostředky na uskutečnění cesty. Podzimní část sezony se nám vydařila a tak jsme „přezimovaly“ na druhém místě v tabulce.
V halové sezoně byly znát naše dvě posily, které jsou dobré halové hráčky a tak se podařily složit dvě silné pětky, které se probojovaly až do semifinále a nakonec odešly s bronzovými medailemi, což považujeme za velký úspěch.
Jarní část venkovní sezony se dále nesla v důležitém koncentrování a trénování na pohár mistrů. Ligové zápasy byly spíše brány jako taktické připravování, hledání pozic jednotlivých hráček a systému hry. Po fyzické stránce jsme byly na tom velmi dobře, ale bohužel to na pohárové boje nestačilo. Evropské týmy, se kterými jsme měly tu čest se na hřišti potkat, byly fyzicky na stupni od 1 do 10 hodnoceny číslem 10+. Bojovaly jsme, zahrály jsme si, nechaly tam naše hokejové srdce, ale hlavně si přivezly cenné zkušenosti, které nám již nikdo nesebere. Bohužel jsme se neprobojovaly do horního kříže a nakonec prohrály i velmi důležitý boj o udržení v Challenge II. Po fyzické stránce nám hodně chybělo, ale to jsou právě ty již zmiňované zkušenosti.
Fyzická únava byla znát i v pokračování ligové části, kde heslo „čím víc chceš, tím míň to jde“ nás provázelo na každém zápasu a tak jsme se propadaly v tabulce z 2. místa na 4. místo. Ve Final Four jsme se tedy ze 4. místa v tabulce postavily proti mistrovské Slávii, na které nám již síly nezbyly vůbec. Tato sezona pro nás tedy skončila 4. Místem, ale odešly jsme se vztyčenými hlavami, protože naše svědomí i vědomí nám říká „Modelky, dělaly jste, co jste mohly.“

Autor: Pavlína Trčková

Muži

Zkrácená verze hodnocení Mirka Ludvíka byla odstraněna na přání jejího autora, plnou verzi najdete v samostatném článku. Dovolím si tedy z pozice hráče zhodnotit jak podzimní tak jarní část a co změna na pozici hlavního trenéra k počátku března tohoto roku způsobila.

Do sezóny jsme na podzim nastupovali s jasným cílem – dostat se do play-off. Podzim se nám bohužel nevydařil, jak bychom si přáli, z důvodu naší neschopnosti vytvořit a zakončit dostatek gólových příležitostí. Body jsme ztráceli i s jednoduššími soupeři, které jsme dokázali držet po většinu zápasu daleko od naší branky, ale kteří nám nakonec z brejku či chyby v obraně dokázali vstřelit rozhodující gól. Takto jsme prohráli 4 z 9 zápasů podzimu o gól. Dva zápasy jsme vyhráli a tak skončili s pouhými šesti body na nelichotivém předposledním místě. Náš trenér, hráč a kapitán týmu v jedné osobě Tomáš Pauer nás dokázal vždy dobře namotivovat a připravoval nás v podobném duchu jako po něm nastoupivší Mirek Ludvík. Od jarní sezóny se změnou na pozici trenéra začalo více pracovat na fyzičce též pravděpodobně s trochu větší docházkou hráčů. Jaro skončilo taktéž s pouhými šesti získanými body z podobných důvodů, jaké nás provázeli na podzim. K tomu se dle mého názoru negativně projevilo šachování s pozicemi hráčů na hřišti, ovšem negativně jen z pohledu výsledků právě skončené sezóny. Z hlediska budoucnosti našeho týmu to bylo určitě prospěšné. Detailní hodnocení jarní sezóny z pera Mirka Ludvíka najdete zde.

Michal Dudák

Dorostenky

Do sezóny jsme nastoupili s jasným cílem a tím bylo zlato. Díky úspěšné podzimní části jsme měli velký bodový náskok, který se nám i přes pár proher podařilo udržet.  Našimi největšími soupeři byla Slavie a Rakovník. Rádi bychom zlato obhájili i příští sezónu, ale do kategorie žen nám odešly tři hráčky, které zatím nemáme kým nahradit. Tak uvidíme co nám další sezona přinese.

Lucie Andrášková

Zlaté dorky!

Zlaté dorky! (z levého horního rohu: Michaela Krausová, Lucie Šanková, Adéla Jelenová, Adéla Kožíšková, Anna Grieblová, Dominika Kasnerová, Kristýna Šafaříková, Zuzana a Monika Halamovi, Táňa Prosová, trenéři Lucka Andrášková a Libor Hlaváč, Iveta Ivanovová a Anna Jordánová)

Dorostenci

Hráli jsme jako smíšený tým ze dvou klubů a dvou věkových kategorií, což není bez společných tréninků vůbec jednoduché. Uhrát dobrý výsledek se nám nakonec ani nepodařilo, některé zápasy byly lepší a některé horší. Kromě jiných věcí nás sráželo vzájemné vyčítání chyb při zápase. Dále jsme se snažili pracovat na systému, ale spousta z nás se s tím prala kvůli tomu, že systému nevěřili a tak vznikal na hřišti chaos.
Na závěr mám tři doporučení: Dělejte věci, co vás baví. Úspěch a kvalita nikdy nepřijde sama! A přemýšlejte, kde chcete být za měsíc, za rok či za pět let (repre, škola, jiná země) a dělejte pro to všechno – je to jediná cesta jak život žít a ne ho prožívat.

Tomáš Holub

Starší žákyně

S kladnou bilancí osmi výher, dvou remíz a šesti porážek zakončily starší žákyně HC Hostivař svoji venkovní sezónu 2015/16. Jako nejlepší tým mezi pražskými kluby obsadily naše hráčky třetí místo o čtyři body za ve venkovní sezóně vynikajícími týmy Litic a Rakovníka. Stabilita výkonů v jednotlivých zápasech bohužel do jisté míry kolísala podle možností kádru, mnohokrát bylo potřeba lavičku doplnit mladšími hráčkami z týmu mladších žaček. Dlužno ovšem dodat, že mnohé z nich si na hřišti počínaly velice zdatně, zejména Tereza Bártlová a sestry Kordulovy často uváděly více než o hlavu vyšší soupeřky v úžas. Ostatně zkušenosti nabyté v těchto zápasech se budou do příští sezóny jistě hodit. Věkovou kategorii starších žákyň totiž letos opouští hned tři opory týmu, a sice Daniela Susová, Terka Holubcová a také dosavadní kapitánka týmu Dominika Kasnerová. Do nové sezóny 2016/17 tak bude nastupovat omlazený tým a bude zajímavé sledovat, jak se trenérkám podaří tým sestavit a zacelit vzniklé mezery v sestavě. Naštěstí má tým stále k dispozici další zkušené hráčky jako jsou Sofie Balážová, Monika Halamová, Anička Frídlová, Míša Havránková nebo Tereza Houšková, které nyní budou jistě dostávat víc herního času, aby mohly plně rozvinout svůj talent. V každém případě i v nadcházející sezóně bude tým starších žákyň patřit mezi favority (nezapomeňme, že soupeřům také hráčky odcházejí do starších kategorií) a my se můžeme těšit na mnoho pěkných hokejových momentů.

Za starší žákyně HCH divák, fanoušek a rodič Jan Šafařík

Starší žáci

Starší žáci – hostovali do Kbel, skončili poslední ze sedmi týmů.
Honza Fedoš: „Za Kbely se mi hrálo celkově dobře. Jako tým jsme si docela rozuměli. To, že jsme moc nevyhrávali, bylo způsobeno tím, že nejsme jako tým sehraný. Taky každý trenér má jiné rady a požadavky ve hře, takže jsem si musel zvykat, že se hraje jinak v Hostivaři a jinak ve Kbelích. Účast na zápasech byla podle mě taky dobrá, i když jsme hráli někde dál. Když jsme měli dobrej den tak jsme dokázali odehrát celkem slušnej zápas. Jinak si myslím, že herně jsme na tom podobně jako ostatní.“

Mladší žákyně

Naše družstvo se umístilo na 5. místě, ale výsledky posledních zápasu napovídají zvyšující herní kvalitu a pro příští rok máme velký cíl – medailové umístění.

Radka Kemrová

Mladší žáci

V jarní sezóně jsme se tlačily na medailová umístění, bohužel díky horšímu skóre se tým umístil na krásném, ale trochu smutném 4. místě. Naším největším problémem byl brankář, který se nám nešťastnou náhodou zranil a tudíž museli zaskakovat hráči z pole nebo brankáři z přípravky. Hojně jsme také využívali legionáře z přípravky, kteří se statečně rvali někdy s daleko staršími hráči. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům a hráčům, že to s námi celou sezónu vydrželi! Budeme se těšit na další sezónu, kde bude Hostivař opět silnější. HCH JEDE!!!

Petr Ptáček

Comments are closed.