HCH po 24 letech na lize v Bratislavě

Naši muži tuto sobotu (17.9.2016) odehráli druhé kolo extraligy tentokrát na hřišti Rači v Bratislavě. Jednalo se určitý milník, neboť české mužstvo odehrálo na Slovenské půdě extraligu po dlouhých 24 letech. Zápas jsme prohráli 3:2, nicméně oproti zápasu v Hradci Králové došlo k pozitivnímu posunu ve hře, především k její organizovanosti. Všechny góly jsme soupeř vsítil po brejkových situacích, na které navazují individuální chyby jednotlivých hráčů.  Herní projev byl velmi aktivní, stále nás však provází naivita v obranném kruhu a nedůraznost v soupeřově brankovém prostoru. Co je však nutné vytknout je neukázněnost hráčů ve směru k rozhodčím, což se odrazilo v ve vyloučení zelených a žlutých karet ve druhém poločase, kdy mužstvo hrálo v oslabení po dobu 16 minut . Chápu, že kluci jsou mladí a mají horké hlavy, ale bez disciplíny to nepůjde.

Na zápas v Bratislavě se mužstvo řádně připravovalo. Jednak jsme odehráli přípravné utkání v týdnu s mužstvem SK Slavia Praha, kdy jsem prohráli s účastníkem druhé nejvyšší evropské  pohárové soutěže 5:1 (4:0).  A dále na zápas jsme odjeli již v pátek večer. Zahraniční utkání má pro mužstvo i sociální funkci, kdy hráči se navzájem lépe poznají a toto má odraz ve vztazích a vyhovění si na hřišti. Dopoledne mužstvo bylo na snídani v historickém centru Bratislavy s krátkou prohlídkou města s turistickým průvodcem Michalem Dudákem. Ještě je nutné poděkovat Tomášovi Hynkovi za zařízení ubytování nedaleko hřiště.

Hostitelé nás vřele přivítali a můžeme výjezd na Slovensko doporučit všem ostatním mužstvům domácí extraligy.

Další utkání mužstvo HCH odehraje již tuto sobotu v 10:00  na domácí půdě s Presidentem.

KPH Rača Bratislava – HCH 3:2 (2:1) góly: Tomáš Pauer, David Beníšek