Ženy – HCH x Mnichovice, výhra 7:0

Mnichovice – Hostivař 0:7 aneb střelecky se dařilo hostivařskému mládí (a konečně i Déně)

V sobotu 14.4. nás od 10:00 čekal první zápas jarní sezóny na hřišti Mnichovic. S tímto soupeřem jsme se potkaly po dlouhé době, a proto jsme nevěděly, co od nich můžeme čekat.

Předzápasovou taktiku jsme udělaly netradičně před branami hřiště a hlavní úkol byl presovat už od začátku zápasu a vstřelit brzký gól, který by nás uklidnil. To se nám povedlo, když hned z prvního rohu a následné dorážky vstřelila gól Denisa Neplechová. Celý zápas jsme diktovaly tempo hry a bylo vidět, že máme hlad po gólech. Na posledních trénincích nám Staňky vštěpuje, abychom se tlačily do brány a dorážely, což jsme si vzaly k srdci a většina gólů padla právě z dorážek.

Pozitivní věc je ta, že se střelecky dařilo našemu mládí. Když pominu Denisu N., která se trefila hned 2x a od které se góly očekávají, dva góly si připsala také Terka Pazlarová (která to má mimochodem za flašku, protože to byly její první góly v týmu žen). Terka mohla dát i hattrick, ale bohužel v dalších šancích spíše prášila betony mladé gólmance Mnichovic. Po jednom gólu si připsala Terka Holubcová, Iveta Ivanovová a Míša Vostárková. Míši gól stojí také za zmínku. Za prvé uzavíral naše konečné skóre na 7:0 těsně před koncem zápasu a za druhé byla to teč, ze které padl gól snad jen díky vlivu větru, nakloněnému hřišti či hypnotizujícím očím, aby se do brány vůbec ,,došoural,, – ale i takový gól se počítá.

Skóre mohlo být ještě o něco veselejší, ale v mnoha šancích jsme ztroskotaly na dobře chytající gólmance. Sedm gólů se nám nepovedlo dát dohromady ani za celý turnaj, který jsme odehrály koncem března, a proto musíme být s výsledkem spokojené.

Z pohledu gólmana:

Z mého pohledu to byl těžký zápas na koncentraci, v prvním poločase se hráčky Mnichovic několikrát dostaly do kruhu, ale byly to spíše ojedinělé akce. Ve druhém poločase jsem si sáhla na balon jen 1x, když tedy nepočítám míčky v autu, které jsem našim bekům podávala.

Na závěr snad jen to, že mi druhý poločas šlo sluníčko do zad – na žádné opalování tedy bohužel nedošlo, tak snad příště, pokud budu mít díky spoluhráčkám málo práce 😊

Očima trenérky:

Jarní část sezóny jsme zahájily vítězstvím a v tomto trendu hodláme i nadále pokračovat. V Mnichovicích jsme měly možnost vyzkoušet taktické pokyny a technické dovednosti. To vše vyústilo ve výhru 7:0. V zápase byly situace, se kterými jsem byla spokojená, jen musíme ještě přidat na rychlosti a důraznosti. Rozjezd sezóny je za mě dobrý, ale vzhledem k našemu cíli máme stále na čem přidávat a na čem pracovat. Co musím ale vyzdvihnout – bylo nadšení pro hru a týmovost !!!