Ženy HCH – Bohemians 11:0

HCH – Bohemians 11:0 aneb začalo se nám střelecky dařit

Ve druhém jarním kole nás v sobotu 21.4. od 16 hod čekal zápas s Bohemkou a byl to zápas náročný především po fyzické stránce, protože se hrálo ve velkém vedru.

Na poradě jsme kromě 16 hráček měly také dvě batolata – doufejme budoucnost našeho klubu, které spíš, než proslov naší trenérky zajímala hlavně tabule s fixou a vše, co bylo v jejich dosahu. Po úvodním rozptýlení jsme se ale začaly soustředit na zápas. Úkol zněl jasně: vyhrát a dodržovat pokyny, které jsme si řekly, a hlavně navázat gólově na předchozí zápas, což se nám také povedlo. Celkově jsme daly 11 gólů a ve hře byly k vidění spousty pěkných kombinací. Nicméně gólovým hodům z počátku nic nenasvědčovalo. V deváté minutě sice otevřela skóre po hezké přihrávce od naší hrající trenérky Staňky Denisa N., ale jinak se naše kombinace a chuť útočit postupně vytrácely a Bohemka začala více hrozit a do konce prvního poločasu nám byla rovnocenným soupeřem.

Do druhé půle jsme odcházely za stavu 4:0, ale výsledek předvedené hře vůbec neodpovídal. Do druhé půli jako by přišel jiný tým – v obranné fázi to bylo bez chyb, přidaly jsme na agresivitě, dávaly si krásné nahrávky a byly k vidění akce, které končily góly a musely se líbit i divákům na tribuně, kterých přišlo nad očekávání. Tento zápas nám ale odhalil i nedostatky, které máme a budeme se je snažit odstranit. Zejména fyzickou připravenost a pokrytí hráčů před naším kruhem – to nám v první půli dělalo veliké problémy a zkušenější tým by nás za tyto chyby potrestal. Tím nechci říct, že hráčky Bohemians zkušenost nemají, ale mají v týmu hodně mladých hráček, které hrají dokonce ještě za starší žákyně a do budoucna budou jistě příslib jejich klubu či reprezentačních výběrů.

Na konec bychom rádi poděkovaly divákům za podporu 😊

Góly – 3xDéňa N., 2x Staňky a po jednom gólu Terka H., Déňa P.,Květa, Bětka,Léňa,Iveta

Z pohledu trenéra:

Vyhrály jsme 11:0, což je krásný výsledek. Ukazuje nám, že se zlepšujeme v útočné fázi, ve hře jsou vidět kombinační akce, které trénujeme. Příkladem je krásný gól po kombinaci po levé straně, který zakončila Bětka. I přes tento výsledek ale musím říct, že máme veliké mezery v obranné fázi a fyzické připravenosti. Což je pro mne impuls k tomu se zaměřit tímto směrem a věřím v neustálou vzestupnou tendenci. Znovu musím všechny pochválit za přístup a bojovnost.

Z pohledu diváka (Kabelky – Pavlíny Trčkové)

Za krásného, slunného sobotní počasí se odehrálo extraligové utkání žen vs Bohemians na hřišti v Hostivaři. Utkání začalo v první třetině “oťukáváním” z obou stran, kde se čekalo, co jeden tým připravil na ten druhý. Až v druhé třetině se oba týmy “rozehřály” a pro nadšené diváky na tribuně začaly padat i góly. Goly ale pouze do jedné branky, naneštěstí ne do té hostivařské. Poločas tedy skončil čtyřgólovým rozdílem pro domácí. Diváci se šli o poločase rychle posilnit tekutinami a nejspíše to se také stalo i na střídačce žen Hostivaře. Druhá půlka začala totiž ve svižném tempu, nádhernými akcemi, které byly zakončeny gólovou smrští. Hráčky Bohemians už se pouze snažily tlak Hostivaře zmírnit, ale i přesto jim hostivařské modelky nadělily krásných 11 gólů. Pro diváky velmi hezké a koukatelné utkání s velmi atraktivní nabídnou krásných gólů.