HC Hostivař – TJ Plzeň Litice 5:2 aneb do nové sezony jsme vkročily výhrou

V sobotu 15.9.2018 jsme se netradičně v odpoledních hodinách utkaly s týmem Litic. Zápas jsme měly původně odehrát na hřišti v Liticích, ale díky rekonstrukci hřiště se zápas přesunul k nám a na novou umělku a výlet do Plzně se budeme těšit až na jaře.

Před začátkem porady jsme si rozdaly nové dresy a musely se pochválit, jak nám to v nich sluší. Ale teď k zápasu. Věděly jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý, protože se hostující hráčky sezonu od sezony zlepšují a dokáží soupeře pěkně potrápit. V prvním poločase jsme měly otevřený střed více, než jsme chtěly a litický mladý talent Duchková toho dokázala využít a posílala balóny do brejku na své útočnice. Naštěstí máme vzadu Šárku G., která snad musí mít na hokejce magnet, protože většinu balónů dokázala s přehledem pochytat. Litice jsme v první půli pustily do šancí jen párkrát, ale dokázaly jich využít. Z jedné akce a následného rohu naštěstí trefily jen tyč, ale z druhé už bohužel padla branka – hostující hráčce jsme daly velký prostor v cestě do kruhu, odkud vystřelila přesně k tyčce a byl z toho gól. Naštěstí jsme před tímto gólem dokázaly skórovat i my, a to hned 2x, a proto bylo po poločase skóre 2:1 v náš prospěch! O vůbec náš první gól sezóny se postarala Léňa, která vystřelila beckhandem a míček hostující gólmance propadl do brány. Vzápětí přidala druhý gól Terka P., která byla ve správný čas na správném místě a dorazila balón do prázdné branky. Na oba tyto góly přihrála Terka H a rozhodně to nebyl z její strany v tomto zápase konec.

O poločase jsme si řekly, že musíme zlepšit rychlost a přesnost přihrávek, a především se vyvarovat zbytečných chyb – zejména přihrávky na první hůl soupeře, ze kterých pramenily útoky hostujících hráček a zbytečně jsme tím ztrácely síly, které jsme mohly vrhnout spíše do útočných akcí. V druhé půli poslala Miša V. z půlky krásný míček do rohu, kam si naběhla Déňa N.. Míček si vedla až do kruhu, kde si obehrála jednu hráčku, vzala zodpovědnost na sebe a úderem ke vzdálenější tyči upravila skóre na 3:1! Ve zbývajících minutách jsme chtěly mít zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Litické hráčky po jejich dalším brejku vybojovaly roh, ze kterého se i díky naší teči dostal míček do branky a rázem to bylo opět jen o jeden gól 3:2! Litice měly i další šance, ale všechny zlikvidovala domácí obrana v čele s Kačabou, pro kterou to byla premiéra za náš tým na venkovním hřišti. Konec zápasu byl naštěstí v naší režii, kdy Terka H. vybojovala míč, dojela s ním až do kruhu a střelou backhandem vylepšila skóre na 4:2! Už jsme nedopustily žádné drama a na konečných 5:2 dala z rohu gól Květa, kdy dělovkou k levé tyči nedala gólmance šanci.

V tomto zápase si zasloužíme pochvalu hlavně za bojovnost, ale určitě máme do dalších zápasů na čem pracovat.

Očima trenérky:

Do letošní sezony jsme vstoupily vítězně. Proběhly nějaké změny v sestavě, nejvíce viditelná byla změna na postu gólmanky, kdy se do brány postavila mnichovická posila Kačaba. Góly padaly z různých herních situací, což ukazuje chuť a schopnost týmu dávat góly nejen ze standartních situací. Vylepšuje se i individuální hra se balónem. Na taktické hře musíme ještě hodně zapracovat. Super začátek a jedeme dál.

Děkujeme divákům za podporu a hlavně Honzovi G., který každé z nás přinesl kytičku za vybojovaný bronz v předchozí sezóně.