Bohemians vs HCH – výrazně zlepšený výkon na body nestačil

posléze diváci přišli 🙂

Úvodem je však nutné pogratulovat ženám HCH k vítězství z minulého týdne nad SK Slavií Praha.

V sobotu 29.9.2018 po debaklu s Liticemi, bylo s mužstvem Bohemians, co napravovat. Podařilo se to pouze částečně. Výkon byl o poznání zodpovědnější, ale směrem dopředu, respektive v útočné čtvrtině to bylo velmi slabé.

hip-hop kemp

Prohráli jsme 0:3, kdy je však nutné kluky směrem dozadu pochválit, neboť výkon byl o poznání zodpovědnější. Částečně tomu pomohlo změna postů u zadních řad, kdy dále výrazným prvkem bylo dosazení Vaška Průchy na místo tzv. “volného hráče”. Trochu došlo k úpravě zónovému systému. K tomu všemu dodávám, že Vašek hrál velmi zodpovědně a mile nás překvapil. Samozřejmě, kádr HCH nemá na rozdávání další hráče typu Vaška Průchy a tak jeho absence v záložní řadě byla znát. Směrem dopředu to však žádná sláva nebyla. V podstatě HCH nevystřelilo na branku soupeře (ze hry). Vše se vším souvisí. Není náhodou, že minulé sezóně mužstvo Bohemians, při výpadku Slavie Praha, vyhrálo titul. Tedy jistě kvalitní hokejisty mají ve svém středu. A tito se lépe vyrovnali s velmi těžkým povrchem v Edenu, kdy odešlo před zápasem kropení a hrálo se na suchém hřišti.  Prakticky naši ofenzivní hráči nechytili přihrávku, razance nahrávky nebyla dostatečná či  nedocházelo k zjednodušení v útočné čtvrtině soupeře (terén je suchý a musí přicházet centry do kruhu – což hráči neplnili).

zaražení, bez nálady- za stavu 0:0….takto vyhrát nejde!!!!

Nicméně je třeba býti optimistický. Mužstvo pomalu a jistě se začíná přebudovávat. Během dvou let by měli být zapracováni mladí hráči (5-6). Výkon byl o poznání lepší než minulý zápas, kdy s Ivanem Kopeckým se nám líbila především hra zadní řady.

momentka, která klame – ohrožení branky nebylo

Zápas byl vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině HCH zahrávalo dva rohy za stavu 0:0, u nichž nedošlo k proměnění, kdy následně dochází k chybě na polovině hřiště, z čehož těžil soupeř a nařízený roh Tomáš Vohnický proměnil.  V poslední čtvrtině zákonitě přichází velká šance HCH, nicméně Ondrovi Chabrovi před prázdnou brankou skočil míč a  vzápětí lacino soupeř skóroval. Nutno dodat, že jsem především rád, že Ondra Chabr byl tam, kde měl být, to ostatní, tedy góly, přijdou časem. Třetí branka soupeře padla současně s ukončením zápasu, kdy kluci zahrávali roh, chtěli dát alespoň čestnou branku a jaksi již nebránili. Nemělo by se to stávat, ale mám v tuto chvíli proto pochopení (příště již ne).

Ještě bych chtěl závěrem uvést, že na straně soupeře odehrál výborný zápas odchovanec Hostivaře Ondřej Vudmaska, nejlepšího hokejisto roku 2008 a jeden z nejlepších hráčů posledních 15 let a historie vůbec,  který sice hrál se sebezapřením (zranění, po noční pracovní směně), ale byl to právě on, kdo dělal rozdíl mezi HCH a Bohemians, kdy stál u všech důležitých okamžiků zápasu a správně pochopil, že na tak těžkém a pomalém  povrchu se hra musí maximálně zjednodušovat.

Jelikož Bohemians proměnili své šance, vyhráli zaslouženě. Zápas obstojně řídili rozhodčí Lahoda a Tóth.

Tomáš Pauer šance
Aleš šance

HC Bohemians Praha – HCH  3:0 (0:0,0:0,0:1,0:2)

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Průcha, Rozhon, Klouzal, Fedoš, Beníšek D., Bosák, T. Pauer/C, Vymyslický, Landa, Beníšek L., Šmejkal, Chabr, Dudák

Omluveni:

Fiala/G- volno, Svoboda – zranění, Pauer J. – zranění, Houška – zranění, Holub – Kapverdské ostrovy.

POZVÁNKA

Nedali jsme již v druhém zápase za sebou gól. V sobotu  proti 6.10.2018 proti Pragovce je nutné již plně bodovat, nicméně zápas to bude těžký díky houževnatosti a bojovnosti soupeře. Zápas začíná v 16:00 na HCH. Jste všichni srdečně zváni!