Poctivý výkon s Bohemians – tři body

Radující se Tomáš Fiala

V sobotu ráno čekalo HCH zápas pravdy proti Bohemians. Pakliže hráči HCH vzhlíželi k postupu do horní skupiny v boji o play off, bylo nutné také porazit někoho ze silnějších mužstev. V ranních hodinách se to HCH výsledkově, ale i vcelku herně podařilo. Do zápasu šlo HCH koncentrovanější s větším hladem a entuziasmem za svým cílem.  To se odrazilo již v 1 minutě, kdy Jakub landa se dostal gólové šance. Úvodních 10 minut hrálo HCH velmi dobře (sebevědomí, razantní nahrávky, jednoduchá hra, roztahování hry), což bylo stvrzeno ve druhé minutě gólem (Landa). Celkem však slušná hra provázela HCH po celý zápas.

Kdyby se někdo ptal jak se nejsnadněji dostane soupeř do zápasu, mohl přijít v sobotu ráno Na Groš a viděl by své. Za stavu 3:0 pro HCH v 54 minutě zahrávlo (zcela zadarmo) družstvo Bohemians trestný roh, který proměnilo a za 56 sekund přidalo z brejkové sitace po serii hráčů chyb HCH druhý gól. Do té doby soupeř nic dramatického neměl, jak to chodí, pak bylo na konci zbytečná nervozita. Jinak HCH po celý zápas předvádělo poctivý hokej se slušným pohybem. Po návratu z Irska se vsítil dva góly Tomáš Holub, což mu do další bojů jedině pomůže.

chceme hrát útočně

Vytváříme si možnosti k zakončení, bohužel slíbné možnosti nedokončujeme, většinou že nám selže individální technika. Tedy v tomto zápase příležitostí např. 4 na 2 (3 na 2) bylo více. Tyto herní situace na trénincích samozřejmě trénujeme, řešení zlepšuje, chce to čas a poctivou práci.

Oproti předchozímu zápasu v Liticích se zlepšil důraz v útočné části hřiště a v defenzivním kruhu obsazování hráčů soupeře. Dále je nutné hráče pochválit za slušně fungující zónu.

HCH – Bohemians Praha, 13.4.2019, 3:2 (2:0)

Góly: 2x Holub, Landa

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Klouzal, Průcha, Chabr J., Pauer T. /C, Rozhon, Beníšek D., Fedoš, Bosák, Holub, Landa, Vymyslický, Svoboda, Chabr O.

Omluveni:

Pauer J., Šmejkal, Beníšek L., Houška, Uhlíř, Sýkora, Lachout

HCH-Bohemias Praha 3:2,13.4.2019

Ziskem tří bodů a remízou Pragy s Hradcem se HCH probojovalo na zbytek jara do horní skupiny, kde se bude hrát o play off.

Za 14 dní tak HCH ještě čeká HCH ještě dohrávka s Pragou ze základní skupiny a pak se na HCH může těšit na zápasy s SK Slavii Praha, Račou Bratislava či Rakovníkem.