SKS-HCH 3:3, remíza bohužel na postup do semifinále nestačila

SKS-HCH 25.5.2019,3:3

V sobotu 25.5.2019 odehrálo HCH na hřišti v EDENU s domácí SK Slavií Praha poslední dějství nadstavbové skupiny. Utkání nakonec skončilo remízou 3:3, což však bohužel následně nestačilo na postup do play off. K postupu do finálové skupiny muselo HCH vyhrát na hřišti Slavie. Ještě pár minut před koncem tomu tak bylo, ale nakonec konečná remíza nás odsoudila na čekání výsledku zápasu v Rakovníku, kam přijel lídr soutěže TJ Litice Plzeň. Když dvě minuty před koncem z rohu skóroval můj spoluhráč z vojenské základní služby Radek Ostaš na konečných 3:2 pro Rakovník bylo v Hostivaři smutno. Remíza Rakovníka s Liticemi by HCH stačilo na postup do play off. Nestalo se. Nezbývá než pogratulovat soupeři.  O to více nyní mrzí zbytečná remíza v domácím zápasem proti Rače Bratislava, kde jsme neproměnili řadu šancí.

Svoboda 2:1

Jak to tedy probíhalo v sobotu v Edenu. Hostivař nastoupila do zápasu v plném odhodlání vyhrát a sebedůvěrou. Jsme velmi potěšen, že tuto vnitřní sílu mužstva jsem cítil již v domácím zápase s Rakovníkem, či v Bratislavě. Hráči pak jsou do zápas vyhrát a nikoli si zahrát (což je rozdíl). Proti velkému favoritovi jsem se nakonec rozhodl hrát otevřenou hru s ověřeným defenzivním systémem, praktikovaný po celou jarní sezónu a se snahou rozehrávku maximálně zjednodušit. Mimochodem kolektivní výkon mi připomněl sílu HCH konce 80., 90 let min století až do roku 2003. Kluci pak hráli plni odhodlání bez přílišného respektu. Hostivař byla po celou dobu zápasu více než vyrovnaným soupeřem.

Vymyslický 2:2

Vývoj zápasu nebyl příznivý. Prohrávali jsme poměrně brzy zbytečně 0:1. Chtěli jsme udržet tento stav alespoň do poločasu. Po poločase inkasujeme lacině na 0:2. Hostivařští nic nevzdali, kdy Svoboda snižuje na 1:2. Poté velmi pěkným gólem zvyšuje Vymyslický a nakonec Ondra Chabr zcela otáčí průběh zápasu na 3:2. Oba poločasy a pak především ten druhý byl ze strany HCH odehrán velmi dobře. Po zvýšení důrazu a agresivity jsme pak ve druhé půli přešli na střídání po 2 minutách (ze 3 minut). Před koncem se bohužel zranil Fanda Rozhon, kdy následně 1 minutu na to, zcela zbytečně a lacině inkasujeme.

Chabr O. 2:3

Pakliže bych měl někoho z hráčů vyzdvihnout, pak by to v tomto zápase nebylo vhodné. Samozřejmě i v tomto zápase hráli někteří hráči nadstandardně, ale o tom až při celkovém hodnocení sezóny.

SK SLAVIA PRAHA – HC HOSTIVAŘ 3:3

(1:0,0:0, 1:2, 1:1)

Góly:

Svoboda, Vymyslický, Chabr O.

Sestava:

Uhlíř/G, Hynek, Dudák, Klouzal, Chabr J., Průcha, Pauer T./C, Rozhon, Beníšek D., Fedoš, Bosák, Landa, Vymyslický, Svoboda, Holub, Chabr O.

Nenominováni:

Fiala, Beníšek L., Šmejkal, Houška, Pauer J., Sýkora, Lachout

4 metrový Hyňa

Samozřejmě po odehrání následujícího zápasu v Rakovníku, zavládl velký smutek v Hostivaři, což je pochopitelné. Je však nutné jít dál, pracovat a vytrvat. Za nepostoupení nemůže nikdo jiný. Nicméně, alespoň by příště se mohl poslední zápasy začínat ve stejný čas.