A je tady další rozhovor s dalším Jakubem!

Ani napodruhé to nevyšlo. V druhém utkání sezóny muži podlehli na domácí půdě Liticím 3:2. Zápas to byl opět velmi vyrovnaný a ten kdo se přišel podívat, rozhodně nemohl litovat. Hrál se pohledný hokej plný šancí i karet. Litičtí se ujali vedení hned v úvodu po dalekonosném puši a nedůrazu v obraně. Odpověď ze strany domácích přišla ke konci prvního poločasu, kdy se chytrou tečí prosadil Lukáš Svoboda. V druhé půli se do vedení opět dostaly Litice, když skórovaly nejdříve z penalty a poté z rohu. Za domácí snižoval na konečných 3:2 z dohrávaného rohu a následné penalty kapitán Tomáš Pauer.

K pozápasovému rozhovoru byl tentokrát po pečlivém výběru zvolen Jakub Landa:

Na úvod tě Kubo poprosím o shrnutí dnešního zápasu.135793_517224288292266_893650175_o

Tak bylo to určitě útočně lepší než  při předchozím zápase v Hradci. Byly tam individuální chyby z kterých se musíme poučit, jinak bych ten zápas hodnotil v celku kladně.

Takže ve srovnání s předchozím zápasem rozhodně zlepšení?

Mnohem, teda v útočné části, jinak to bylo celkem podobné.

Co myslíš že rozhodlo zápas?

Hmmmmm individuální chyby a rohy. Udělali jsme prostě několik chyb vzadu, které Litičtí potrestali, zatímco my jsme hráli hezký hokej, ale neefektivní.

Co říkáš na výkon rozhodcovského dua Mejzlík – Piardi?

Mně se líbilo jak pískal Mejzla, dneska předvedl výborný výkon i přesto, že mi hned po dvou minutách dal žlutou kartu.

Ke druhému rozhodčí se nevyjádříš?

Druhý rozhodčí tam také byl…

Co musíme podle tebe zlepšit, abychom se dostali do play off?

Vyvarovat se individuálních chyb a být tvořivější, aby se nehrálo jenom přes Pauího, ale brali to hráči víc na sebe. Prostě nebát se hrát a trošku to zrychlit.

Myslíš, že to je výsledek, který nás může stát nakonec pozice zajišťující play off?

No tak s Liticemi a Hradcem jsme asi měli vyhrát, ale můžeme příští týden urvat tři body proti Bohmece, takže si nemyslím, že by nás to stálo play off, ale musíme ty body, co jsme teď ztratili, sebrat jinde. Je pořád začátek sezóny a je těžké hodnotit, co bude.

Takže myslíš, že Bohemku porazíme?

Myslím, že na to máme.

Co říkáš na naše nové posily?

Kluci se začlenili rychle a určitě nám pomáhají, je vidět, že byli ze Slavie na něco zvyklí, jsou nadření, jenom se potřebujeme víc sehrát a porozumět si a bude to dobré.

A kdybys měl zhodnotit krátce každého zvlášť?

Tak Ričí, ty v*** ten je rychlej jak průjem, technicky to je horší, ale hrozně běhavej…

Jandič, ten by byl dobrej, kdyby nebyl tak splašenej, nesmí se to bát zrychlit.

A Pítrs, to je kapitola sama pro sebe. Je to dobrá posila.

A na závěr – co ta tvoje karta?:

Já myslím, že to faul nebyl (smích) tak šel jsem do souboje z Nicklasem a ten má dva metry, neustál jsem to a vzal jsem ho i s balónkem…

A mohly v tom souboji  hrát nějakou roli osobní sympatie nebo antipatie?

Ne, kapitán mi minulý zápas řekl ať hraji víc agresivně, tak jsem do toho šel a přehnal jsem to.