Úspěch klubu HC HOSTIVAŘ na mezinárodním turnaji v Itálii 2023

Po několikaleté odmlce z důvodu covidové situace se česká výprava nejmladších pozemních hokejistů a hokejistek z Hostivaře opět s úspěchem účastnila mezinárodního turnaje dětí a mládeže BEE HAPPY v malebném městě  Riva del Garda a navázala na medailové úspěchy naposledy z roku 2019.

V letošním roce 2023 HC Hostivař do turnaje přihlásila 3 týmy dětí. Týmy kluků a holek v kategorii U8 a U10 a tým kluků do 14 let.

Akce se konala od 2.-4. 6. 2023 a italští organizátoři opět zajistili skvělou atmosféru a zázemí.

Turnaje se kromě zástupců České republiky zúčastnili i týmy z Německa – Münchner Sportclub e.V. T. München, Grasshoppers Höhenkirchen-Siegertsbrunn,  za  Chorvatsko se účastnili týmy klubů – HK Jedinstvo Zagreb, HK Marathon. Nejpočetnější skupinou byly italské týmy  z klubů:  CUS Torino Hockey, CUS Padova Hockey, Cernusco Field Hockey, HF Libertas San Saba, Asd Adige UHC, HC Roma, Cus Pisa, S.H.Paolo Bonomi,  HC Riva.

A naše výprava byla na turnaji vidět.  Děti v kategorii U10  dosáhly zaslouženě na nejvyšší  příčku 1. místo a do Prahy přivážejí krásný zlatý pohár. Tým kluků U14 (poskládaný z mladších a starších žáků) vybojoval díky technické hře a přihrávkám úžasné 2. místo. Náš tým nejmenších do 8 let obsadil krásné 5. místo a nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Adélka Jiráková, která bude brzy slavit 5 narozeniny.

Je skvělé vidět, že týmy dětí a mládeže z Čech jsou konkurenceschopné i na mezinárodních turnajích. Děkujeme všem trenérkám a trenérům dětí a mládeže z Hostivaře a za jejich dobrou práci a nadšení. Jsme šťastní, že Hostivař vychovává další generace nadějí pozemního hokeje.

Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i fantastické fanoušky, kteří jsou nedílnou součástí života místní klubové komunity u Botiče.

Děkujeme za velkou podporu Městské části Praha 15, Českému svazu pozemního hokeje, Pražskému svazu pozemního hokeje, hlavnímu městu Praze a společnosti Hrdlička spol. s r.o.

Klub tímto děkuje hlavní organizátorce akce – mamince dvou našich hráčů a člence výboru HC Hostivař, Lence Holubcové – MOC MOC DÍKY!!!!!!

ROZHOVOR O TÉTO AKCI VYŠEL I V Hlasateli Prahy 15 za červenec a srpen na straně 10 A na webu Českého svazu pozemního hokeje.