Druhé vítězství mužů a pokoření Hradce 5 – 0

V sobotu 30. 9. se v Hostivařské aréně odehrál důležitý zápas mužské extraligy, kdy do Hostivaře zavítala Hradecká Slavia. Jednalo se o důležitý zápas, který měl přinést body do pomyslné Hostivařské pokladničky, ale v posledním společném zápase loňské sezóny Hradec nedal nic zadarmo a odjížděl poražený o pouhý jediný gól, určitě tedy bylo potřeba odehrát zápas s plným odhodláním a kontrolou.

Zápas začal ve vysokém tempu a kontrole domácího týmu, když se vše v 7. minutě zápasu změnilo žlutou kartou Ondřeje Chabra na 10 minut. Když opět mohla jít Hostivař do plného stavu hráčů tak stolek rozhodčích pustil Chabra do hry předčasně a Hostivař hrála další dvě minuty navíc v oslabení. První čtvrtina tak skončila bezbrankovou remízou a ze hřiště bylo cítit, že dnes výsledek může skončit jakkoliv.

Ve druhé čtvrtině se při kombinaci trestného rohu Hostivaře dostal ke své šanci Jan Fedoš, který brankáře hostí nekompromisně prostřelil mezi nohy tvrdým úderem. Druhá čtvrtina skončila 1:0 a Hostivař přebírala kontrolu v zápase.

Třetí čtvrtina přinesla další trestné karty, ale tentokrát 2:1 ve prospěch hostí čímž se Hostivař dostala do tlaku a po střele Sýkory z trestného rohu byl stav 2:0 a vše vypadalo dobře ve prospěch domácího týmu.

Čtvrtí čtvrtina už pouze podtrhla dominanci Hostivaře v závěru zápasu, kdy se navýšil náskok na 5:0 góly Vodenky, Klouzala a Lachouta. Zejména Backhandový gól dlouholetého stopera Petra Klouzala stál za povšimnutí a hodil by se do ankety Zlatý Zobák 2023/2024.

V pozápasovém rozhovoru vše okomentoval Martin Sýkora

Zápas s Hradcem tedy skončil 5:0 a druhý den nás čekala Pražská Slávie, kdy očekávalo, kolik sil jsme si nechali do dalšího duelu.