Turnaje

HC Hostivař a turnaje…

Veteránský turnaj v Nieskym

17. listopadu proběhl turnaj veteránů v německém městě Niesky.

Již tradičně se turnaje zůčastnila mužstva žen a mužů z Německa a České republiky HCH a Slávie. Naše děvčata poté co vyhrála všechny zápasy obhájila loňské prvenství. Na jejich úspěchu se nemalou měrou podílela Denisa Neplechová.

Ani hoši nezaháleli, celou skupinu jsme vyhráli, až ve finále po téměř dvouhodinové pauze jsme podlehli mužstvu z Kóthenu. I v naší sestavě se objevila Denisa, ale i posila jménem Slivovice, která uvolnila zábrany a dopomohla k výkonům, které by od nás už nikdo nečekal. 

Výsledky ženy                                                   Muži

HcH – Cottbus 2:1                                            HcH – Potsdam 2:0

LSC – HcH 0:2                                                   Niesky – HcH  2:3

Slavia – HcH 0:4                                                HcH – Bautzen  4:1

HcH – Bautzen 3:0                            finále      Kóthen – HcH 4:2               

Vláďa Zýka                                                

 

 

 

 

Michal Dudák   17:23 25. 11. 2018

Úspěchy HCH na mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY

Reprezentace MČ Prahy 15 na 4. mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY RIVA DEL GARDA, ITÁLIE 2018

Již podruhé v Itálii reprezentovala Českou republiku výprava klubu HC Hostivař, která se zúčastnila 4.ročníku turnaje dětí a mládeže v malebném městě  Riva del Garda.  

Na turnaj klub HCH přihlásil 2 týmy dětí v kategorii U10.

Akce se konala 19. – 20.5.2018 a italští organizátoři opět zajistili dokonalou atmosféru a zázemi.  Celé akce se účastnilo celkem 20 klubů,  50 týmů a odehrálo se 100 utkání. Celkem přijelo  450 hráčů a hráček z  Evropy.  Turnaje se zúčastnila družstva z Itálie, Chorvatska, Švýcarska, , Rakouska, Německa a České republiky.

Naše výprava se tak v Itálii opět neztratila. Po loňském úspěchu chlapců 3. místo v kategorii U14  , zanechal v Itálii i letos hostivařský hokejový klub výraznou stopu. Velkým úspěchem bylo setkání družstev Hostivaře A  a Hostivaře B  ve finále! Každé z našich družstev vyhrálo svojí skupinu. Velká utkání probíhala v semifinále nad týmem Chorvatska a českým týmem Slavie v kategorii U10. V průběhu celého turnaje si oba týmy HCH vedly velmi dobře a hra spočívala především v přihrávkách. Nejvíce se o postoupení ze semifinále zasadila pro  zlaté družstvo Hostivaře A – Adéla Brabcová, která velmi výrazně přispěla svými akcemi k výhře proti týmu  ze Záhřebu při nájezdech.  K stříbru týmu Hostivaře B dopomohl technicky vyspělý Lukáš Janovský, který měl přehled o celém hřišti. Díky souhře celého týmu pak hostivařské družstvo B postoupilo ze semifinále nad Slávií. Naše družstva holek a kluků tak úspěšně získala po mnoha „nervydrásajících“ utkáních zlato i stříbro! Za HCH startovala družstva dětí v kategorii U10  pod vedením trenérek Pavlíny Trčkové  HC Hostivař A + Petry Keke Brabcové + Dominiky Kasnerové  HC Hostivař B.

Naše družstva vyhrála z celkového počtu 16 týmů.

 

Pro velkou část malých účastníků naší výpravy to bylo první mezinárodní turnaj, kde si mohli procvičit angličtinu i italštinu v praxi. 

Všechna utkání v kategorii U10 se hrála 15 min. na 2 brány a bez brankáře. Pro naše děti nezvyklý formát a pravidla hry. 

Individuální ocenění organizátorů turnaje pro hráče v kategorii  U10 získala Eliška Hábová, která si při nešťastném střetu se spoluhráčem z jiného týmu  bohužel zlomila klíční kost. Děkujeme organizátorům a doufám, že ocenění  přinese Elišce alespoň malou satisfakci za její zranění a vše se rychle zahojí.  

Celá česká výprava několik dní a nocí žila společně v městečku Assenza.  Kromě turnajů stihla i výlety po nejbližším okolí a do Gardalandu. Nejkrásnější bylo centrum a okolí historického městečka Malcesine. Děti si užily koupání v jezeře s oblázkovými plážemi a v bazénu, který se nacházel mezi apartmány. 

Z turnaje dětem zůstaly  krásné zážitky a vzpomínky na celý život. 

Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i skvělé fanoušky, kteří ve volných chvílích pak povzbuzovali i další české týmy, které přijeli z pražského hokejového klubu Slavia a hráli úspěšně  kategoriích U12 a U14.

Speciální poděkování za perfektní organizaci a pomoc Lauře a Lucovi & všem dobrovolníkům z  klubu HC RIVA http://hcriva.altervista.org/archives/3240.

Velké díky za finanční podporu patří Městské části Praha 15 http://www.praha15.cz/ a vedení klubu HCH. Díky všem trenérům, kteří svůj volný čas věnovali přípravám a účasti na této mezinárodní akci.

Po šťastném návratu můžeme směle sdělit, že tato výprava předčila naše nejsmělejší očekávání a byl to fantastický zážitek.

Více takových krásných akcí a mezinárodních úspěchů pro pozemní hokej ČR.

 

Za HC Hostivař

 Lenka Holubcová

TomasPauer   13:57 01. 06. 2018

Ohlédnutí za Mrkev Cupem

Již tradičně se na hostivařském hřišti uskutečnil OVB turnaj známý také jako Mrkev Cup. Zde se mohlo 8 týmů žen připravit na nadcházející jarní sezónu. Tunaje se zúčastnily dva zahraniční týmy – Slovensko, HC Wien – a šest českých týmů – HC Hostivař, HC Praga 1946, HC Bohemians, SK Slavia Praha, HC Slavia Hradec Králové a HC Rakovník. Týmy žen se musely vypořádat nejen se svými soupeřkami,ale také s klesající teplotou. To se však dalo zvládnout s horkým čajem a připraveným občerstvením. Pro týmy pak byl připraven ještě oběd v restauraci Na Kačabce, kde si všichni mohli dát vydatný oběd před dalším zápasem. Po těžce vydřených zápasech vypadalo umístění takto:

1. HC Rakovník,

2. HC Praga 1946,

3. SK Slavia Praha,

4. HC Hostivař,

5. HC Slavia Hradec Králové,

6. HC Wien,

7. HC Bohemians,

8. Slovensko.

Jako nejlepší brankářka turnaje byla vyhlášena Barbora Čecháková z HC Slavia Hradec Králové. Nejlepší hračkou se
stala Anička Vorlová – HC Rakovník a cenu za nejlepší střelkyni dostala Klára Hanzlová, také HC Rakovník. Tímto bych chtěla všem poděkovat za účast a za výpomoc.

Teri Pazlarová

Michal Dudák   22:09 01. 04. 2018

Pozvánka na OVB Mrkev Cup 2018

Dne 24.-25.3.2018 se uskuteční již tradiční, jarní turnaj OVB Mrkev Cup 2018 v pozemním hokeji.

Přijďte podpořit svůj oblíbený český tým nebo se podívat jak se hraje pozemní hokej za českými hranicemi jelikož pozvání přijalo i pár zahraničních týmů.

Užijte si skvělý den plný krásných akcí,hezkých golů ale hlavně s lidmi, které pozemní hokej doprovází celý život.

Budeme se na Vás těšit na hřišti HC Hostivař a první zápas bude odpískán v sobotu 9,00 hod.

Tým HCH ženy

 

Program turnaje:

Skupina A     Skupina B  
         
SK Slavia Hradec Králové     HC Hostivař  
SK Slavia Praha     HC Wien  
HC Rakovník     HC Bohemians Praha  
Slovensko     HC Praga  
         
         
Sobota :       Výsledky
         
9:00 HC Hostivař : HC Wien  
10:00 HC Bohemians : HC Praga  
11:00 SK Slavia Praha  : HC Rakovník  
12:00 Slovensko : SK Slavia Hradec K.  
13:00 HC Wien : HC Praga  
14:00 HC Bohemians Praha : HC Hostivař  
15:00 HC Rakovník : Slovensko  
16:00 SK  Slavia Hradec K. : SK  Slavia Praha  
         
         
         
Neděle:        
         
9:00 HC Hostivař : HC Praga  
10:00 HC Wien : HC Bohemians  
11:00 SK Slavia Hradec K. : HC Rakovník  
12:00 SK Slavia Praha : Slovensko  
13:00 4 : 4  
14:00 3 : 3  
15:00 2 : 2  
16:00 1 : 1  
         
17:00 Vyhlášení      

Michal Dudák   08:03 23. 03. 2018

Muži B na zahraničních turnajích dvakrát stříbrní!

Nezdolní patrioti HCH (muži B) se v poslední době zúčastnili hned dvou zahraničních turnajů. Prvním byl 31. ročník Dřevěné bedny v německém Görlitzu. Za účasti 6 mužstev dosáhli se 4 výhrami a jednou prohrou s Berlínem na druhé místo!. Večer následovala řádná oslava i s dámami, které se turnaje též zúčastnily (jejich umístění snad dodáme). Druhý turnaj se odehrál 17.3. ve slovenských Trenčianských Teplicích, kde se podařilo udržet vysoko nastavenou laťku v podobě zopakovaného druhého místa! Gratulujeme!!!

Michal Dudák   12:37 18. 03. 2018

Napsat komentář