Turnaje

HC Hostivař a turnaje…

Úspěchy HCH na mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY

Reprezentace MČ Prahy 15 na 4. mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY RIVA DEL GARDA, ITÁLIE 2018

Již podruhé v Itálii reprezentovala Českou republiku výprava klubu HC Hostivař, která se zúčastnila 4.ročníku turnaje dětí a mládeže v malebném městě  Riva del Garda.  

Na turnaj klub HCH přihlásil 2 týmy dětí v kategorii U10.

Akce se konala 19. – 20.5.2018 a italští organizátoři opět zajistili dokonalou atmosféru a zázemi.  Celé akce se účastnilo celkem 20 klubů,  50 týmů a odehrálo se 100 utkání. Celkem přijelo  450 hráčů a hráček z  Evropy.  Turnaje se zúčastnila družstva z Itálie, Chorvatska, Švýcarska, , Rakouska, Německa a České republiky.

Naše výprava se tak v Itálii opět neztratila. Po loňském úspěchu chlapců 3. místo v kategorii U14  , zanechal v Itálii i letos hostivařský hokejový klub výraznou stopu. Velkým úspěchem bylo setkání družstev Hostivaře A  a Hostivaře B  ve finále! Každé z našich družstev vyhrálo svojí skupinu. Velká utkání probíhala v semifinále nad týmem Chorvatska a českým týmem Slavie v kategorii U10. V průběhu celého turnaje si oba týmy HCH vedly velmi dobře a hra spočívala především v přihrávkách. Nejvíce se o postoupení ze semifinále zasadila pro  zlaté družstvo Hostivaře A – Adéla Brabcová, která velmi výrazně přispěla svými akcemi k výhře proti týmu  ze Záhřebu při nájezdech.  K stříbru týmu Hostivaře B dopomohl technicky vyspělý Lukáš Janovský, který měl přehled o celém hřišti. Díky souhře celého týmu pak hostivařské družstvo B postoupilo ze semifinále nad Slávií. Naše družstva holek a kluků tak úspěšně získala po mnoha „nervydrásajících“ utkáních zlato i stříbro! Za HCH startovala družstva dětí v kategorii U10  pod vedením trenérek Pavlíny Trčkové  HC Hostivař A + Petry Keke Brabcové + Dominiky Kasnerové  HC Hostivař B.

Naše družstva vyhrála z celkového počtu 16 týmů.

 

Pro velkou část malých účastníků naší výpravy to bylo první mezinárodní turnaj, kde si mohli procvičit angličtinu i italštinu v praxi. 

Všechna utkání v kategorii U10 se hrála 15 min. na 2 brány a bez brankáře. Pro naše děti nezvyklý formát a pravidla hry. 

Individuální ocenění organizátorů turnaje pro hráče v kategorii  U10 získala Eliška Hábová, která si při nešťastném střetu se spoluhráčem z jiného týmu  bohužel zlomila klíční kost. Děkujeme organizátorům a doufám, že ocenění  přinese Elišce alespoň malou satisfakci za její zranění a vše se rychle zahojí.  

Celá česká výprava několik dní a nocí žila společně v městečku Assenza.  Kromě turnajů stihla i výlety po nejbližším okolí a do Gardalandu. Nejkrásnější bylo centrum a okolí historického městečka Malcesine. Děti si užily koupání v jezeře s oblázkovými plážemi a v bazénu, který se nacházel mezi apartmány. 

Z turnaje dětem zůstaly  krásné zážitky a vzpomínky na celý život. 

Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i skvělé fanoušky, kteří ve volných chvílích pak povzbuzovali i další české týmy, které přijeli z pražského hokejového klubu Slavia a hráli úspěšně  kategoriích U12 a U14.

Speciální poděkování za perfektní organizaci a pomoc Lauře a Lucovi & všem dobrovolníkům z  klubu HC RIVA http://hcriva.altervista.org/archives/3240.

Velké díky za finanční podporu patří Městské části Praha 15 http://www.praha15.cz/ a vedení klubu HCH. Díky všem trenérům, kteří svůj volný čas věnovali přípravám a účasti na této mezinárodní akci.

Po šťastném návratu můžeme směle sdělit, že tato výprava předčila naše nejsmělejší očekávání a byl to fantastický zážitek.

Více takových krásných akcí a mezinárodních úspěchů pro pozemní hokej ČR.

 

Za HC Hostivař

 Lenka Holubcová

TomasPauer   13:57 01. 06. 2018

Ohlédnutí za Mrkev Cupem

Již tradičně se na hostivařském hřišti uskutečnil OVB turnaj známý také jako Mrkev Cup. Zde se mohlo 8 týmů žen připravit na nadcházející jarní sezónu. Tunaje se zúčastnily dva zahraniční týmy – Slovensko, HC Wien – a šest českých týmů – HC Hostivař, HC Praga 1946, HC Bohemians, SK Slavia Praha, HC Slavia Hradec Králové a HC Rakovník. Týmy žen se musely vypořádat nejen se svými soupeřkami,ale také s klesající teplotou. To se však dalo zvládnout s horkým čajem a připraveným občerstvením. Pro týmy pak byl připraven ještě oběd v restauraci Na Kačabce, kde si všichni mohli dát vydatný oběd před dalším zápasem. Po těžce vydřených zápasech vypadalo umístění takto:

1. HC Rakovník,

2. HC Praga 1946,

3. SK Slavia Praha,

4. HC Hostivař,

5. HC Slavia Hradec Králové,

6. HC Wien,

7. HC Bohemians,

8. Slovensko.

Jako nejlepší brankářka turnaje byla vyhlášena Barbora Čecháková z HC Slavia Hradec Králové. Nejlepší hračkou se
stala Anička Vorlová – HC Rakovník a cenu za nejlepší střelkyni dostala Klára Hanzlová, také HC Rakovník. Tímto bych chtěla všem poděkovat za účast a za výpomoc.

Teri Pazlarová

Michal Dudák   22:09 01. 04. 2018

Pozvánka na OVB Mrkev Cup 2018

Dne 24.-25.3.2018 se uskuteční již tradiční, jarní turnaj OVB Mrkev Cup 2018 v pozemním hokeji.

Přijďte podpořit svůj oblíbený český tým nebo se podívat jak se hraje pozemní hokej za českými hranicemi jelikož pozvání přijalo i pár zahraničních týmů.

Užijte si skvělý den plný krásných akcí,hezkých golů ale hlavně s lidmi, které pozemní hokej doprovází celý život.

Budeme se na Vás těšit na hřišti HC Hostivař a první zápas bude odpískán v sobotu 9,00 hod.

Tým HCH ženy

 

Program turnaje:

Skupina A     Skupina B  
         
SK Slavia Hradec Králové     HC Hostivař  
SK Slavia Praha     HC Wien  
HC Rakovník     HC Bohemians Praha  
Slovensko     HC Praga  
         
         
Sobota :       Výsledky
         
9:00 HC Hostivař : HC Wien  
10:00 HC Bohemians : HC Praga  
11:00 SK Slavia Praha  : HC Rakovník  
12:00 Slovensko : SK Slavia Hradec K.  
13:00 HC Wien : HC Praga  
14:00 HC Bohemians Praha : HC Hostivař  
15:00 HC Rakovník : Slovensko  
16:00 SK  Slavia Hradec K. : SK  Slavia Praha  
         
         
         
Neděle:        
         
9:00 HC Hostivař : HC Praga  
10:00 HC Wien : HC Bohemians  
11:00 SK Slavia Hradec K. : HC Rakovník  
12:00 SK Slavia Praha : Slovensko  
13:00 4 : 4  
14:00 3 : 3  
15:00 2 : 2  
16:00 1 : 1  
         
17:00 Vyhlášení      

Michal Dudák   08:03 23. 03. 2018

Muži B na zahraničních turnajích dvakrát stříbrní!

Nezdolní patrioti HCH (muži B) se v poslední době zúčastnili hned dvou zahraničních turnajů. Prvním byl 31. ročník Dřevěné bedny v německém Görlitzu. Za účasti 6 mužstev dosáhli se 4 výhrami a jednou prohrou s Berlínem na druhé místo!. Večer následovala řádná oslava i s dámami, které se turnaje též zúčastnily (jejich umístění snad dodáme). Druhý turnaj se odehrál 17.3. ve slovenských Trenčianských Teplicích, kde se podařilo udržet vysoko nastavenou laťku v podobě zopakovaného druhého místa! Gratulujeme!!!

Michal Dudák   12:37 18. 03. 2018

Halové Mistrovství Evropy Žen 2018 v Praze

Přijďtě podpořit náš reprezentační tým žen na halové ME 2018!

 

Kdy? 19. – 21.1. 2018

Kde? Aréna Sparta – Podvinný mlýn; Kovanecká 2405/27 Praha 9

 

Vstupenky k dostání zde: https://www.ticketpro.cz/sport/ostatni/2243230-eurohockey-indoor-championships-w.html

Rozpis zápasů: http://eurohockey.org/event/eurohockey-indoor-championship-women/?instance_id=136zde.

 

TomasPauer   11:32 28. 12. 2017

Napsat komentář