Turnaje

HC Hostivař a turnaje…

Úspěchy HCH na mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY

Reprezentace MČ Prahy 15 na 4. mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY RIVA DEL GARDA, ITÁLIE 2018

Již podruhé v Itálii reprezentovala Českou republiku výprava klubu HC Hostivař, která se zúčastnila 4.ročníku turnaje dětí a mládeže v malebném městě  Riva del Garda.  

Na turnaj klub HCH přihlásil 2 týmy dětí v kategorii U10.

Akce se konala 19. – 20.5.2018 a italští organizátoři opět zajistili dokonalou atmosféru a zázemi.  Celé akce se účastnilo celkem 20 klubů,  50 týmů a odehrálo se 100 utkání. Celkem přijelo  450 hráčů a hráček z  Evropy.  Turnaje se zúčastnila družstva z Itálie, Chorvatska, Švýcarska, , Rakouska, Německa a České republiky.

Naše výprava se tak v Itálii opět neztratila. Po loňském úspěchu chlapců 3. místo v kategorii U14  , zanechal v Itálii i letos hostivařský hokejový klub výraznou stopu. Velkým úspěchem bylo setkání družstev Hostivaře A  a Hostivaře B  ve finále! Každé z našich družstev vyhrálo svojí skupinu. Velká utkání probíhala v semifinále nad týmem Chorvatska a českým týmem Slavie v kategorii U10. V průběhu celého turnaje si oba týmy HCH vedly velmi dobře a hra spočívala především v přihrávkách. Nejvíce se o postoupení ze semifinále zasadila pro  zlaté družstvo Hostivaře A – Adéla Brabcová, která velmi výrazně přispěla svými akcemi k výhře proti týmu  ze Záhřebu při nájezdech.  K stříbru týmu Hostivaře B dopomohl technicky vyspělý Lukáš Janovský, který měl přehled o celém hřišti. Díky souhře celého týmu pak hostivařské družstvo B postoupilo ze semifinále nad Slávií. Naše družstva holek a kluků tak úspěšně získala po mnoha „nervydrásajících“ utkáních zlato i stříbro! Za HCH startovala družstva dětí v kategorii U10  pod vedením trenérek Pavlíny Trčkové  HC Hostivař A + Petry Keke Brabcové + Dominiky Kasnerové  HC Hostivař B.

Naše družstva vyhrála z celkového počtu 16 týmů.

 

Pro velkou část malých účastníků naší výpravy to bylo první mezinárodní turnaj, kde si mohli procvičit angličtinu i italštinu v praxi. 

Všechna utkání v kategorii U10 se hrála 15 min. na 2 brány a bez brankáře. Pro naše děti nezvyklý formát a pravidla hry. 

Individuální ocenění organizátorů turnaje pro hráče v kategorii  U10 získala Eliška Hábová, která si při nešťastném střetu se spoluhráčem z jiného týmu  bohužel zlomila klíční kost. Děkujeme organizátorům a doufám, že ocenění  přinese Elišce alespoň malou satisfakci za její zranění a vše se rychle zahojí.  

Celá česká výprava několik dní a nocí žila společně v městečku Assenza.  Kromě turnajů stihla i výlety po nejbližším okolí a do Gardalandu. Nejkrásnější bylo centrum a okolí historického městečka Malcesine. Děti si užily koupání v jezeře s oblázkovými plážemi a v bazénu, který se nacházel mezi apartmány. 

Z turnaje dětem zůstaly  krásné zážitky a vzpomínky na celý život. 

Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i skvělé fanoušky, kteří ve volných chvílích pak povzbuzovali i další české týmy, které přijeli z pražského hokejového klubu Slavia a hráli úspěšně  kategoriích U12 a U14.

Speciální poděkování za perfektní organizaci a pomoc Lauře a Lucovi & všem dobrovolníkům z  klubu HC RIVA http://hcriva.altervista.org/archives/3240.

Velké díky za finanční podporu patří Městské části Praha 15 http://www.praha15.cz/ a vedení klubu HCH. Díky všem trenérům, kteří svůj volný čas věnovali přípravám a účasti na této mezinárodní akci.

Po šťastném návratu můžeme směle sdělit, že tato výprava předčila naše nejsmělejší očekávání a byl to fantastický zážitek.

Více takových krásných akcí a mezinárodních úspěchů pro pozemní hokej ČR.

 

Za HC Hostivař

 Lenka Holubcová

TomasPauer   13:57 01. 06. 2018

Turnaj U10

Za velmi krásného počasí se v neděli 13.5. konal turnaj kategorie U10. Turnaje se účastnilo 12 pražských týmu včetně hostivaře A kluci a B holky. Ze tří skupin se oba dva hostivařské týmy potkaly v samotném finálovém souboji, kde nakonec více štěstí provázelo kluky a po nájezdech skončili na prvním místě. Holky se nemají ale za co stydět a právem se umístili na krásné druhé příčce. Nejvíc nás těší jejich bojovné srdce, týmová hra a to, že první dvě příčky obsadili právě hostivařské týmy a za sebou nechali všechny ostatní pražské týmy.

trenérky Kabelka a Déňa

Denisa Neplechová   14:30 15. 05. 2018

Turnaj U8 v Hostivaři 14.4.2018

Turnaj benjamínků, který se na Hostivařském hřišti odehrál v sobotu 14.4.2018 byl opravdu veliký. O tom , jak velký turnaj byl, vypovídá asi nejlépe číslo zúčastněných týmů, kterých bylo neuvěřitelných 27.
Zúčastněné týmy:
4x Hostivař
1x Praga
2x President
4x Hradec
1x Kadaň
3x Mnichovice
3x Rakovník
2x Kbely
4x Slavia
2x Bohemians
1x Bolevec

I přes počáteční obavy jak vůbec turnaj organizačně uspořádat a zvládnout to nakonec dopadlo velice dobře a to i podle ohlasů ostatních týmů. Na turnaj dorazila Kája Kříženecká s nabídkou hokejového vybavení a profesionální fotograf pan Karas i se se svým stánkem, na kterém bylo možné zakoupit pořízené fotografie.
Rozdělení na hřištích bylo podle zkušeností dětí A,B,C,D. Odehrálo se úctyhodných 78 zápasů, děti jsou moc šikovné a je vidět že je pozemní hokej opravdu baví, to bylo znát i na počtu vstřelených gólů za celý turnaj. Je to až neuvěřitelné, ale padlo celkem 897 gólů.
Tato kategorie nehraje na umístění, ale za účast dostávají všichni odměnu. Tentokrát to byl diplom, společné foto týmu od fotografa, sladká odměna a každý hráč si mohl vybrat hokejový odznak, který pro nás vyrobila Kačka Vaňáková.
Moc děkuji všem pomocníkům, trenérům, rozhodčím, rodičům prostě všem, kteří se na turnaji podíleli. Počasí nám přálo …a já? Já se těším na další turnaj!
..ať žije pozemní hokej hip hip hurá.

Hlavní organizátorka turnaje
Petra Keke Brabcová

Jedna z odměn

Hlavní organizátorka při vyhlášení

 

Všichni účastní turnaje a že jich bylo!

Hostivařští účastníci turnaje

 

Václav Průcha   15:12 21. 04. 2018

Ohlédnutí za Mrkev Cupem

Již tradičně se na hostivařském hřišti uskutečnil OVB turnaj známý také jako Mrkev Cup. Zde se mohlo 8 týmů žen připravit na nadcházející jarní sezónu. Tunaje se zúčastnily dva zahraniční týmy – Slovensko, HC Wien – a šest českých týmů – HC Hostivař, HC Praga 1946, HC Bohemians, SK Slavia Praha, HC Slavia Hradec Králové a HC Rakovník. Týmy žen se musely vypořádat nejen se svými soupeřkami,ale také s klesající teplotou. To se však dalo zvládnout s horkým čajem a připraveným občerstvením. Pro týmy pak byl připraven ještě oběd v restauraci Na Kačabce, kde si všichni mohli dát vydatný oběd před dalším zápasem. Po těžce vydřených zápasech vypadalo umístění takto:

1. HC Rakovník,

2. HC Praga 1946,

3. SK Slavia Praha,

4. HC Hostivař,

5. HC Slavia Hradec Králové,

6. HC Wien,

7. HC Bohemians,

8. Slovensko.

Jako nejlepší brankářka turnaje byla vyhlášena Barbora Čecháková z HC Slavia Hradec Králové. Nejlepší hračkou se
stala Anička Vorlová – HC Rakovník a cenu za nejlepší střelkyni dostala Klára Hanzlová, také HC Rakovník. Tímto bych chtěla všem poděkovat za účast a za výpomoc.

Teri Pazlarová

Michal Dudák   22:09 01. 04. 2018

Pozvánka na OVB Mrkev Cup 2018

Dne 24.-25.3.2018 se uskuteční již tradiční, jarní turnaj OVB Mrkev Cup 2018 v pozemním hokeji.

Přijďte podpořit svůj oblíbený český tým nebo se podívat jak se hraje pozemní hokej za českými hranicemi jelikož pozvání přijalo i pár zahraničních týmů.

Užijte si skvělý den plný krásných akcí,hezkých golů ale hlavně s lidmi, které pozemní hokej doprovází celý život.

Budeme se na Vás těšit na hřišti HC Hostivař a první zápas bude odpískán v sobotu 9,00 hod.

Tým HCH ženy

 

Program turnaje:

Skupina A     Skupina B  
         
SK Slavia Hradec Králové     HC Hostivař  
SK Slavia Praha     HC Wien  
HC Rakovník     HC Bohemians Praha  
Slovensko     HC Praga  
         
         
Sobota :       Výsledky
         
9:00 HC Hostivař : HC Wien  
10:00 HC Bohemians : HC Praga  
11:00 SK Slavia Praha  : HC Rakovník  
12:00 Slovensko : SK Slavia Hradec K.  
13:00 HC Wien : HC Praga  
14:00 HC Bohemians Praha : HC Hostivař  
15:00 HC Rakovník : Slovensko  
16:00 SK  Slavia Hradec K. : SK  Slavia Praha  
         
         
         
Neděle:        
         
9:00 HC Hostivař : HC Praga  
10:00 HC Wien : HC Bohemians  
11:00 SK Slavia Hradec K. : HC Rakovník  
12:00 SK Slavia Praha : Slovensko  
13:00 4 : 4  
14:00 3 : 3  
15:00 2 : 2  
16:00 1 : 1  
         
17:00 Vyhlášení      

Michal Dudák   08:03 23. 03. 2018

Napsat komentář