Medailonek
Anička Jordánová

Když se zeptáte hokejistů co považují ve sportu za nejdůležitější dozvíte se, že zpravidla nejde zase až tak o body či medaile, ale především o týmovou zábavu (v rozhovorech z NHL je výraz „having fun“ téměř mantrou). Jednou z dorostenek HCH,  na kterých je evidentní jak se hokejem výtečně baví, je „Ančita“ – vlastním jménem Anička Jordánová. 

Jméno a příjmení: Anička Jordánová  anickajordanova
Družstvo: dorostenky HCH
Číslo dresu: 11
Pozice: záloha
Hůl:

 Máš v týmu nějakou přezdívku a případně jak jsi k ní přišla?

Ančita! Daly mi ji holky asi tak v mladších žákyních, když jsme si dělali srandu že naše gólmanka je Míša Alábetony když je zápas ve velkým vedru. Pak jsme probírali ostatní jména a u mě z „Ančovičky“ vzniklo Ančita.

Oblíbené číslo dresu a proč ?

Moje nejmilejší číslo a vlastně i šťastný číslo je 11. Důvod proč to tak je není nejspíš žádný, postě jsem ho dostala v mladších žákyních a líbí se mi hrát se dvěma jedničkami na zádech.

Od kdy se pozemáku věnuješ a jak ses k němu dostala?

Začala jsem v říjnu ve třetí třídě, takže už hraju desátým rokem. Tehdy mě Lucka Šanková přivedla na trénink do školní tělocvičny k paní Kemrové. Výhodou bylo, že tréninky probíhaly v tělocvičně mé teď už bývalé základky, takže jsem nemusela nikam dojíždět.

Provozuješ nebo provozovala jsi nějaké další sporty vedle pozemáku?

Před pozemákem jsem dělala moderní gymnastiku, ale jsme ráda že už mám jen pozemák.

Jaké máš ráda filmy či knihy?

Moje nejoblíbenější knížka, teda spíš knížky, jsou o Percym Jacksonovi. Celkem jich je deset a můžu je číst pořád dokola.

Co tvá oblíbená hudba? Máš nějakou motivační skladbu?

Když už se rozhodnu pro motivační písničky tak je to rozhodně Brousíme nože od Kabátu. Líbí se mi její text a dokáže mě před zápasem nakopnout i když nemám zrovna náladu.

Oblíbený školní předmět?

Nejradši mám asi praxe. Jsem na oděvní škole a na praxi je zábava. Taky se učím šít oblečení co můžu sama i nosit, teda pokud se to po vyprání nerozpadne, to by byl trapas.

Raději přihráváš, nebo střílíš?

Mám radši přihrávku, na střelu si nevěřím a když už vystřelím jde to obvykle mimo bránu (proto radši říkám že se ta brána hýbe ).

Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob odehrání míčku(úderu)?

Nejoblíbenější je asi tažený úder.

Máš nějaký oblíbený zahraniční tým?

Můj oblíbený tým je reprezentace Austrálie. Jejich styl hokeje se mi hodně líbí a jsou to jedni z nejlepších týmu na světě.

Co bys doporučila děvčatům, které s pozemákem teprve začínají?

Aby na tréninkách poslouchaly trenéry, protože ti vědí co jim radí. Taky bych jim doporučila, aby je to bavilo a šly do toho naplno, protože pak můžou dosáhnout třeba i na místo v reprezentačním týmu.

S kterými spoluhráčkami se ti nejlépe hraje?

Asi úplně nejlíp se mi hraje ve dvojici s Terkou Holubcovou v dorostenkách. Hrajeme obě střední zálohu, takže je to hodně o naší komunikaci a porozumění si a myslím, že jsme to za ty roky už docela zmákly, takže jsem ráda, když ji můžu mít vedle sebe. Hodně si jí vážím jako hráčky, ale jinak je to strašný „střívko“ (smích). Je s ní sranda, což je dobře

13443153_479731625559622_8745996852562898415_o

One Comment:

 1. RadkaKemrova

  Ahoj Ani,
  většina Tvých spoluhráček u mě s pozemákem začaly již v první třídě, ale Tvá touha je dohnat byla úžasná. 🙂 Každého trenéra potěší pracovat s někým kdo chce !!! Jsi a vždy jsi byla srdcař a to je pro tým moc dobře. K Tvé poznámce o střelbě na bránu, v žákyních jsi rozhodně ke střelcům družstva patřila, tedy jak se říká, bude to asi v hlavě. Přeformátuj mozek, střílet rozhodně umíš :-):-)
  Aničko, přeji Ti hodně sportovních úspěchů v dresu HCH i repre

  Trenérka mládeže
  Radka Kemrová

Napsat komentář