HCH-SK Slavia Praha 3:3, remíza s pokorou (video)

Dnešního dne 20.5.2017 se odehrál další díl jarní extraligy mužů v pozemním hokeji. Na domácí hřiště zavítal lídr soutěže SK Slavia Praha, která zatím v dosavadním ročníku neztratila ani bod. Minulý týden bylo mužstvo testováno na aktuální fyzickou připravenost (YoYotest), které podtrhlo výrazné zlepšení oproti loňské sezóně. S ohledem na zlepšující se výkonnost mužstva HCH bylo v hlavách velké očekávání, zda-li proti tak silnému soupeři budeme schopni s ním držet krok.

Oba poločasy přinesly hokej v poměrně rychlém tempu. Hostivařští kluci pracovali jak v defenzivní tak v ofenzivní části velmi poctivě. Každé mužstvo povzbudí, natož proti SKS, když skóruje z první šance. Do konce poločasu pak velmi zdařilé akci zvýšil Tomáš Pauer na 2:0. Výkon mužstva HCH byl velmi koncentrovaný, kompaktní s patřičným nasazením. Proti Slavii musí být i trochu štěstí, což jsme měli, nicméně HCH šlo štěstí naproti.  Začátek druhého poločasu jsme nezachytili, nicméně po time-out se opět hrál poctivý,  jednoduchý a organizovaný hokej s patřičným důrazem. Vyústěním těchto snah pak byl velmi zdařilý třetí gól HCH (plná verze videa bude až na poradě), kdy byla hokejově přehrána záloha a obrana SKS. Tento gól byl zvláště potěšující.  Samozřejmě vysoké tempo, nezkušenost družstva HCH (s takto těžkými zápasy) si vzalo svoji daň, kdy SKS po sérii rohů snížili na 3:2. Bohužel 11 minut před koncem došlo k zranění Tomáše Pauera (vybíhání rohu), což mělo za následek chaos ve středové řadě  a absence ofenzivní přechodu do útoku. Mužstvo HCH bylo již po náročném zápase unavené a SKS zvýšil svůj tlak ve snaze zvrátit utkání, což vedlo tři minuty před koncem ke konečnému vyrovnání na 3:3.

Všichni hráči odvedli poctivý výkon, ale zvláště bych chtěl ocenit výkon 17-ti letitého brankaře Vaška Uhlíře a  dále třeba zmínit po letech po dlouhé rekonvalescenci návrat na hřiště Tomáše Holuba, který svůj výkon vyšperkoval gólem a asistencí.

Na jednu stranu jsme zklamáni z remízy, neboť  k vítězství nad SKS byla HCH velmi blízko. Nicméně remízu bereme s pokorou a chutí do další práce. Je třeba si uvědomit, že proti nám hrálo velmi silné mužstvo hrající dlouhodobě v evropských pohárech druhou nejvyšší soutěž. Mužstvo HCH je stále v procesu učení, kdy pracujeme zápas od zápasu, chce to čas. Pakliže mě paměť neklame, po dlouhých letech skutečně (ryze) hostivařskému mužstvu se podařilo zaslouženě získat bod s SKS.  Vím, že přijdou zápasy, kdy se nebude dařit, či výkon nebude dobrý, ale dnes, či zítra si kluci musí užít dobrého pocitu z výkonu.

Utkání odřídila s velkým přehledem dva zahraniční rozhodčí Munro a  Turner.

HCH-SKS 3:3 (2:0)

Góly: Holub (9 min.), Pauer T. (25 min.),  Rozhon (50 min.)

Kyndl (39 min.,56 min.), Hanus M. (67 min.)

Sestava HCH:

Uhlíř/G, Pauer J., Dudák, Klouzal, Svoboda, Hynek, Průcha, Pauer T./C, Beníšek D., Rozhon, Houška, Landa, Vymyslický, Bosák, Holub, Feřt

Omluveni:

Fiala/G – volno, Beníšek D.-škola, Šmejkal, Pavlis – zranění

Sestava SKS:

Formánek/G, Linhart, Kacbal, Hanus M./C, Sládek, Dubina, Kyndl, Babický, Capouch, Tomeš, Vacek, Zuna, Urbanec, Svatoň, Griebl, Piterák