Ani předměstí Bory, ani Litice, zítra to bude Bolevec.”DOBRÁ KOULE” s tímto legendárním oceněním dlouhé přihrávky jsem se seznámil v roce 1994 právě na Bolevci. Předpokládám, že této úsměvné hlášky si v sobotu užijeme dosytosti.
Tímto Vás, srdečně zveme, kdo bude mít cestu kolem Boleveckých rybníků, ať se zastaví na hřišti v Bolevci, kde odehraje HCH od 11:00 hodin své další dějství v dramatickém podzimu.
Sestava:
Fiala/G, Hynek/O, Houška/O, Klouzal/O,Rozhon/VH, Beníšek D./Z, Pauer/C/Z, Průcha/Z,Landa/U/Z,Vymyslický/U,Bosák/Z/U, Šmejkal/U, Uhlíř/U
Omluveni:
Dudák – pěvecká soutěž,Pauer J – Erasmus, Svoboda – práce, Beníšek L.-zranění, Holub – zranění
S pozdravem Ludvík
Něco z historie Bolevce (Wikipedie zdroj):
Ves Bolevec je zmiňovaná poprvé v roce 1382, původní název obce byl Voleves od osobního jména Volimír. Do roku 1460 patřila kapitule sv. Apolináře v Praze, poté ji odkoupilo město Plzeň s úmyslem založit na jejím území rybniční soustavu. V době odkupu se zde nacházelo 10 statků, z nichž se dodnes dochovaly některé cenné stavební prvky.
Roku 1917 zde došlo k mohutnému výbuchu v továrně Škodových závodů. Událost inspirovala Karla Čapka k napsání románu Krakatit. Od 70. let 19. století nastal prudký rozvoj obce, v roce 1942, kdy došlo k připojení Bolevce k Plzni, měl už 5570 obyvatel a byl tak největší vsí v Čechách. Od roku 1977 bylo historické jádro obce téměř pohlceno vznikajícím sídlištěm a tradiční vazby na krajinu byly tak přerušeny.
Počet obyvatel | 31 564 (26. 3. 2011[1]) |
---|---|
Domů | 2 324 (2009) |
Gól, kterým se HCH na jaře 2016 zachránilo na půdě Bolevce.
Gól z podzimního utkání s Bolevcem Na Groši.