V Hradci – 2 x Holub, Bosák, Svoboda – Postup do skupiny pro boj o play off

vypnutí tabule….nevadí

Sobotní kompaktní kolektivní výkon přivedl muže HCH k prvnímu cíli letošní sezóny – postupu do horní skupiny extraligy o boj pro play off. V Hradci začínal sobotní zápas nezvykle již v 9:00 hodin ráno. Proč tomu tak bylo, nemám tušení, každopádně nenechali jsme se s tím rozhodit. Příprava na tento velmi důležitý zápas probíhala již posledních 14 dní a vyvrcholila páteční předsezónní večeří v restauraci „Na Šancích“ nad Hostivařskou přehradou, které se zúčastnil téměř kompletní kádr mužů. Vzhledem k brzkému odjezdu proto před zápasová porada u videa proběhla také v rámci této večeře. Na zápas se jelo již oblečeno v dresech a 8:20 již se kroužilo na hřišti v Hradci.

před sezónní večeře

již v 8:20 hod.

Samozřejmě, že povrch v Hradci je dosti náročný, nicméně i přes tuto skutečnost, si HCH vytvořilo dosti brankových příležitostí, respektive situací 3:1, 4:2…apod., kdy se řešení situací provádělo zbrkle, či v útočné zóně (čtvrtině) útočníci postrádali více odvahy a přímočarost.  Během utkání se HCH snažilo hrát jednoduchý hokej, což se určitý čas dařilo. Soupeř se dostal do naší obranné zóny (čtvrtiny) až v 10 minutě. Klukům je však nutné vytknout skutečnost, že jsme hráli 26 minut v oslabení (3 x žlutá karta, 3x zelená karta), kdy většina karet pramenila z přílišné snahy či reakcí na rozhodčí. To by se stávat nemělo, 26 minut v oslabení je moc….je to chyba, doufám, že se nad tím mnozí zamyslí. Na druhou stranu se projevila dlouhodobá práce s fyzičkou, kdy fyzicky mužstvo zvládalo oslabení tak, že neustále bylo pro soupeře nebezpečné a chodilo do brejkových situací vždy ve 4 hráčích.

počasí se následně vybralo

Tomáš Holub – gól

Vedle určité nedisciplinovanosti je však třeba vytknout nekoncentrovanost na počátku druhé půle, kdy po 34 vteřinách jsme obdrželi srovnávací gól na 2:2, to by se nemělo opakovat.

Pochvalu si za tento zápas zaslouží především mužstvo jako takové, nicméně dnes můžeme pochválit Tomáše Holuba za aktivitu a střeleckou potenci, Aleše Bosáka za výborné nastudování videa a Tomáše Hynka za jeho nejlepší výkon za poslední 2 roky.

O touze po úspěchu svědčí i skutečnost, že hráči, kteří nemohli hrát, se přijeli do Hradce v takto brzkou sobotní hodinu na své spolubojovníky podívat.

SHK – HCH 2:4 (2:2) Góly: 2 x Holub, 1 x Bosák, 1 x Svoboda