MUŽI – HCH vs Šenkvice 3:2, HCH vs TJ Litice – Plzeň 1:1

Víkendovými zápasy se ukončila základní část letošního ročníku extraligy mužů v pozemním hokeji. V obou zápasech podala HCH velmi slušný výkon. Hráči se snažili  a jednoduchý hokej. Nemohu však souhlasit s hlasy po utkání se Šenkvicemi, že HCH utrpělo vítězství. Mám za to, že HCH není v pozici, že by nyní hokejově přehrávalo ostatní mužstva. Výsledky jednoznačně sdělují, že v každý zápas byl vydřený. Ano, mám za to, že HCH výrazně zlepšilo organizovanost hry, již více osvojilo filozofii hry a k tmu všechno fyzicky a rychlostně udělalo velký pokrok. Ale přesto  mužstvo musí být vděčno za každé vítězství. Na každý gól musíme mít mnoho šancí či jejich náznaků. V zakončení  (v útočné zóně) nám tak chybí více hokejového umu, ať již v podobě hráčských dovedností či myšlení.

se Šenkvicemi

Co k předvedeným zápasům říci obecně, respektive, co je výrazný neduh jarních zápasů? Soupeře místo, abychom ve druhém poločase agresivitu pustíme soupeře vždy kolem 25 minuty I. poločasu zpět do hry tím, že se hráči HCH postupně v nepřetržitém sledu nechají vylučovat. Místo pochvaly, která by tak jistě byla na místě musím se pozastavit na nedisciplinovaností, jenž nás nyní provází ve třech jarních zápasech. Není možné abychom v Hradci hráli 27 minut v oslabení, proti Šenkvicím 27 minut a konečně proti Liticím 24 minut. Pro jeden zápas by se to dalo pochopit, ale když se to opakuje….hráči by se nad tímto měli zamyslet, zdali dřinu posledních let hodí lehkovážně za hlavu nebo se konečně na hřišti umravní (trenér má k umravnění také prostředky, nebude však k nim ještě přistupovat). Rozhodčí pískají nebezpečné skluzy, všichni to vědí, tak je přeci nebudu dělat. To samé platí o komentování rozhodnutí či nedovolených zákrocích holí.

před zápasem

V základní části kluci z HCH skončili na třetím místě skupiny B, což je posunulo do skupiny, kde mužstva budou bojovat o play off.

HCH – Šenkvice 3:2 (1:1)

Góly: Bosák, Pauer T., Beníšek L.

Sestava:

Uhlíř/G, Dudák, Svoboda, Klouzal, Hynek, Pauer J., Beníšek D., Průcha, Pauer T./C, Bosák, Rozhon, Landa, Vymyslický, Houška, Beníšek L., Holub

Omluveni:

Fiala, Šmejkal

Bohužel, video již v prvním poločase zcela zkolabovalo, proto není více záběrů ze zápasu. Soupeř z Slovenska prokázal svoji technickou a rychlostní vybavenost. Disciplinární výpadek – 27 minut v oslabení je výrazný prohřešek jinak na poměrně solidně předvedenou hru. Zvláště třetí gól na 4 doteky přes celé hřiště byl dobrý zdůvodněním roztahování hry. Každé mužstvo má určitý svůj charakter a zatím se HCH se může presentovat organizovaností, bojovností, důrazem, snahou o rychlou a jednoduchou hru….ještě mnohé se musí však zlepšit.

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Svoboda, Klouzal, Hynek, Pauer J., Beníšek D., Průcha, Pauer T./C, Bosák, Rozhon, Šmejkal, Vymyslický, Houška, Beníšek L., Holub

Omluveni:

Uhlíř, Landa

Pakliže bychom soupeře lehkovážně svojí nedisciplinovaností nepustili do zápasu, respektive nedali mu prostor, aby se zkonsolidoval, byl bych s výkonem spokojený. Ale platí to, co již bylo uvedeno výše. Velmi solidní výkon podali kluci z Groše. Bohužel, prakticky celý druhý poločas hrajeme v hráče méně v poli, to je pak těžké  kolem 20 minuty druhého poločasu začít stupňovat pohyb a důraznou hrou si vytvořit brankové příležitosti. Jdeme zápas o zápasu, není třeba si malovat vzdušné zámky, ale karty mohou mnohé sny hráčů zhatit, na to je nutné myslet. Ze strany HCH byla snaha hrát rychle, organizovaně, agresivně a hlavně jednoduše. Toto bylo poměrně v tomto zápase naplněno.

Fandova dělovka na úvod

Tomáš Holub  vs gólman Jurek

Pozvánka na příští týden

Příští týden 5.5. v 10:45 hod. (předpokládám) se tak na SKS utká HCH s mužstvem SK Slavia Praha. Všichni jste srdečně zváni.