TJ Plzeň Litice – HC Hostivař 0:5 aneb dodržování pokynů nese své ovoce

V sobotu 5.5. jsme se vydaly na výlet do Litic u Plzně, kde nás od 15 hod čekal zápas s nevyzpytatelným domácím týmem. Rok od roku se Litice lepší, proto jsme nesměly nic podcenit a důkladně jsme se na ně připravily. V toto krásné datum se nejvíce dařilo komu jinému než hráčce s číslem 5 – Léně, která vstřelila hattrick.

Od začátku zápasu jsme šly do pressu a už ve druhé minutě skórovaly po krásné individuální akci od Terky H., která prošla několik domácích hráček a pod tělem padající gólmanky vstřelila první gól utkání. Tento gól nás nejen uklidnil, ale také nakopl k dalším krásným akcím. Po jedné takové vybojovala Léna penaltu, ke které se postavila Déňa N. a mířila přesně. Skóre 0:2 vydrželo až do konce první půle i když šance na vstřelení gólů jsme si vytvářely i nadále. V druhé půli už se trochu polevilo, a i Litické hráčky se dostávaly na útočnou polovinu. Ke gólu to ovšem nevedlo, a naopak my jsme vstřelily tři další góly a odvezly si potřebné body pro boje o play off a hlavně větší sebevědomí do úterního zápasu, kdy nás čeká na domácím hřišti Slavia. Dokázaly jsme si, že umíme přenášet hru a tím si vytvářet šance. Jediné, co by se dalo naší hře vytknout je to, že drbeme míček více, než bychom měly – chybí nám načasování přihrávky, ale po sobotní výhře se na to rychle zapomnělo 😊

Očima trenérky:

Dnešní výhra byla krásná a zasloužená a musím všechny pochválit. Bylo vidět veliké zlepšení v kombinační hře i v individuálních dovednostech. Díky prostoru, který nám dal soupeř jsme přenášely hru z jedné strany na druhou. Stále je ale potřeba zapracovat na rychlejší a lepší orientaci na hřišti. Hattickem se dnes blýskla Lenka Brtvová

Popis gólů očima střelkyně hattricku:

První gól: velká náhoda 😊 Ani nevím, jestli to byla nahrávka nebo střela, z otočky jsem poslala balón někam vedle branky a litická hráčka si ho kopla do branky, ale asi jsem konečně prolomila střeleckou smůlu 😊

Druhý gól: Běžím, běžím a nikoho nevidím, tak to prostě dloubnu na branku a ono to přeletělo rameno gólmanky 😊

Třetí gól: Převzala jsem balón od Bětky, jedna otočka – tam plno, druhá otočka, tam branková čára, stahovačka pod nohy a když už jsem nevěděla, co s tím, tak jsem opět jen dloubla balón a hele prošlo to. Kudy? Tak to fakt nevím, no ale byl tam 😊

Pozn. Od spoluhráček: Snad ti to střelecké štěstí zůstane i do dalšího zápasu a chtěly bychom se naučit ,,dloubat,, do balónu tak jako ty 😊