HC Hostivař – SK Slavia Praha aneb neproměněné šance nás stály body

Ve sváteční den 8.5. jsme se na domácím hřišti utkaly s hráčkami pražské Slavie. Byl to doposud nejtěžší soupeř, na kterého jsme na jaře narazily a tento zápas nám ukázal, jestli dokážeme se silnými týmy z předních míst tabulky hrát vyrovnaný hokej.

Začátek první půle jsme si řekly, že začneme hrát od poloviny a do pressu půjdeme až později. Hned na začátku zápasu jsme si vytvořily roh, ze kterého ovšem nakonec nic nebylo. Hra byla zajímavá, útočilo se na obě strany, a proto bylo jasné, že kdo dá první gól, tak bude na koni. To se bohužel povedlo hostujícím hráčkám, když před kruhem rozehrály balón a my soustředěné na tuto rozehrávku dostaly gól po teči slávistické útočnice, kterou jsme si nehlídaly tak, jak bychom měly. Skóre se do první půle již nezměnilo, a tak jsme odcházely za stavu 0:1.

O přestávce jsme si všechny chyby řekly a trenérka nás nabádala k větší aktivitě a agresivitě v útočném kruhu. Její slova jsme si vzaly k srdci, bojovaly jsme a vytvořily si nespočet gólových šancí a rohů. Těch bylo celkem 11, ale bohužel jsme ani jeden nedokázaly proměnit. Po jedné z akcí jsme vybojovaly penaltu, ke které se postavila Denisa N., ale hostující gólmanka penaltu chytila. V tuto chvíli se dle mého názoru zápas zlomil, protože jsme z dalšího protiútoku dostaly laciný gól a dva góly se proti Slavii (leč oslabené a značně omlazené) dávají těžko. Bojovaly jsme až do konce zápasu, ale ke gólům to nevedlo, a to i přes to, že jsme mohly minimálně 2x zakončovat do prázdné brány. Vrhly jsme vše do útoku a v poslední půl minutě dostaly třetí gól, který stanovil konečné skóre.

Zápas jsme si nezasloužily prohrát. Svým výkonem jsme měly na to Slavii konečně porazit, ale stále nám chybí chladnější hlava ve finální fázi. Dokázaly jsme si ale, že i se silnými týmy hrajeme vyrovnaný útočný hokej a musím všechny pochválit za předvedený výkon. Tento týden se na tréninku zaměříme na rohy, držte nám palce, ať v sobotu v Rakovníku předvedeme podobný výkon a odcházíme ze zápasu s pocitem vítězství.

Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Očima trenérky:

Předvedený výkon v tomto zápase absolutně neodpovídal skutečnosti. Minimálně bod ne-li tři jsme si zasloužily. Hrály jsme kompaktně, týmově a dodržovaly taktiky. Nechyběla ani bojovnost a jsem s předvedenou hrou spokojená. Jediné, s čím spokojená nejsem, jsou naše trestné rohy a neproměněné šance. Na tom musíme zapracovat! Jestliže toto změníme, vím že můžeme porazit kohokoliv!