HC 1972 Rakovník – HC Hostivař 3:2 aneb body zůstávají v Rakovníku, ale naše hra se zvedá

V sobotu 12.5. nás od 10:30 čekal zápas na hřišti silného soupeře z Rakovníka. Domácí hráčky se připravují na pohár v Belgii a úspěchu podřizují vše, proto trénují daleko více, než v předchozích letech a byly jsme zvědavé, jak bude jejich hra vypadat.

V první půli na nás soupeř opravdu vlétl, za celý poločas jsme měly snad jen dvě šance, z toho hned ta první skončila gólem. Léňa krásně vystřelila z vrcholku kruhu a nedala gólmance šanci – 0:1! Rakovník byl po většinu času na naší půlce, ale gólových akci si tolik nevypracoval. Měly k dispozici i několik rohů, které se nám podařilo ubránit. Z jedné akce nakonec Rakovník ale přece jen dokázal v první půli vyrovnat. Domácí hráčka šla po naší levé straně, gólmanka proti ní vyběhla, aby ji zmenšila střelecký úhel, ale ta nahrála na rakovnickou kanonýrku Kláru Hanzlovou, která dala gól. Tedy gól, sekla do hole naší bránící hráčky a od její hole šel míček do brány. Naše protesty proti tomuto gólu vyslyšeny nebyly – 1:1!

Do šaten jsme šly s pocitem, že i proti nejsilnějším týmům ligy dokážeme hrát vyrovnaně, a proto jsme do nich hned z kraje druhé půle šly naplno. Dostávaly jsme se více do hry, lépe si nahrávaly a také se více útočilo. Pro diváky určitě hezký zápas, šance byly na obou stranách. Hru jsme více otevřely a domácí hráčky to z brejku potrestaly 2:1! Tento gól nás ještě více nabudil a postupně jsme si vypracovaly více šancí i rohů. Z jedné takové Terka P. vyrovnala, když dorážela míček do hostující branky – 2:2! Doufaly jsme, že výsledek udržíme a z těžkého zápasu si odvezeme minimálně bod, ale bohužel se ke slovu dostala znovu Klára Hanzlová, která si pohrála se čtyřmi bránícími hráčkami a backhandem nekompromisně zavěsila míček do branky – 3:2! Na tento gól už jsme odpovědět nedokázaly, a tak jsme v Rakovníku všechny tři body nechaly.

Doufáme, že se k nám v následujících zápasech štěstí konečně přikloní a užijeme si pocit vítězství i nad silnějšími týmy ligy.

Góly: 1x Lenka Brtvová, 1x Terka Pazlarová

Očima trenérky:

V sobotním zápase byla vidět řada hezkých kombinačních i individuálních akcí. Gólové šance viděli diváci na obou stranách. Hezký bojovný a vyrovnaný zápas nám ukazuje, že jsme rovnocenným soupeřem těm nejlepším týmům v naší lize. Máme stále slabinu v zakončení a přečíslení. A musím také zmínit smolný konec zápasu, kdy jedna hráčka přejde přes naše 4 obránkyně, a ještě vystřelí a dá gól. Tomu musíme do příště zamezit. Každopádně remíza by tomuto zápasu zcela objektivně slušela více.

Pozvánka na následující zápas:

Příští zápas odehrajeme v pátek 18.5. od 18:30 na domácím hřišti proti týmu z Mnichovic. Tímto jste srdečně zváni.