HC Hostivař – TJ Mnichovice 5:1 aneb první krok ze čtyř v cestě do play off splněn

V pátek 18.5. nás na domácím hřišti čekal zápas s hráčkami Mnichovic. Na jaře jsme s nimi změřily síly už podruhé a zřejmě jsme si myslely, že to bude stejně jednoduchý a střelecky plodný zápas, jako předtím.

Opak byl ale pravdou, v první půli jsme absolutně nehrály svoji hru a nedodržovaly dané pokyny, které jsme si na poradě řekly. Přizpůsobily jsme se hře soupeře a pro diváky musel být první poločas velmi neatraktivní. Hra byla pomalá a jak v obranné, tak v útočné fázi jsme měly velké mezery. Soupeř navíc ve většině případech míčky propaloval a jsme rádi, že to neskončilo zraněním našich hráček. Dvě hráčky totiž dostaly úderem do oblasti břicha a hrudníku, ale ve hře naštěstí mohly pokračovat.

V první půli jsme si vypracovaly několik rohů, ze kterých jsme vytěžily gól po teči Míši V. – 1:0! Soupeř, ale za nedlouho vyrovnal, když se po faulu v našem kruhu pískla penalta a hostující hráčka poslala míček na druhou stranu, než šla naše gólmanka a bylo to rázem 1:1! Skóre se do poločasu již nezměnilo.

O pauze jsme si řekly, že musíme hru razantně změnit, přitvrdit a dávat si rychlejší nahrávky a opravdu jsme to začaly dodržovat. Hned zkraje druhé půle vstřelila po hezké akci gól Léňa, když si nejdříve položila hostující gólmanku a poté střílela do prázdné brány a nemýlila se 2:1! Tímto gólem jsme se uklidnily a začaly jsme si vytvářet více šancí. Naše dravost v kruhu nakonec vyústila ve faul a měly jsme k dispozici penaltu, ke které se postavila Staňky a nedala gólmance šanci 3:1! Hostující hráčky využívaly chyb v našem středu hřišti, který nebyl pokrytý tak, jak by měl, ale obrana s gólmankou jejich šance zmařily. Na 4:1 upravila skóre Déňa N., když tečovala míček, který ze třetiny poslala do kruhu Léňa – zde jsme viděly, jak jednoduché může být dát gól. Hostující gólmanku jsme zasypávaly střelami ze všech stran, ale většina skončila vedle brány nebo na jejích betonech. Při jedné z akcí se dostala k míčku Bětka a BACKHANDEM!!! dala krásný gól, který stanovil konečné skóre 5:1!

Skóre se sice zdá jednoznačné, ale byl to těžký zápas, ze kterého se musíme do posledních třech zápasů poučit. Opět jsme nepřenášely hru, chtěly útočit, ale zapomínali na bránění.

Tímto bychom Vás chtěly pozvat na další domácí zápas, který se uskuteční v sobotu 26.5. od 12 hod s týmem HC Praga. Držte nám palce, pouze tři body z tohoto zápasu nás udrží v boje o play off!