Úspěchy HCH na mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY

Reprezentace MČ Prahy 15 na 4. mezinárodním turnaji dětí a mládeže BEE HAPPY RIVA DEL GARDA, ITÁLIE 2018

Již podruhé v Itálii reprezentovala Českou republiku výprava klubu HC Hostivař, která se zúčastnila 4.ročníku turnaje dětí a mládeže v malebném městě  Riva del Garda.  

Na turnaj klub HCH přihlásil 2 týmy dětí v kategorii U10.

Akce se konala 19. – 20.5.2018 a italští organizátoři opět zajistili dokonalou atmosféru a zázemi.  Celé akce se účastnilo celkem 20 klubů,  50 týmů a odehrálo se 100 utkání. Celkem přijelo  450 hráčů a hráček z  Evropy.  Turnaje se zúčastnila družstva z Itálie, Chorvatska, Švýcarska, , Rakouska, Německa a České republiky.

Naše výprava se tak v Itálii opět neztratila. Po loňském úspěchu chlapců 3. místo v kategorii U14  , zanechal v Itálii i letos hostivařský hokejový klub výraznou stopu. Velkým úspěchem bylo setkání družstev Hostivaře A  a Hostivaře B  ve finále! Každé z našich družstev vyhrálo svojí skupinu. Velká utkání probíhala v semifinále nad týmem Chorvatska a českým týmem Slavie v kategorii U10. V průběhu celého turnaje si oba týmy HCH vedly velmi dobře a hra spočívala především v přihrávkách. Nejvíce se o postoupení ze semifinále zasadila pro  zlaté družstvo Hostivaře A – Adéla Brabcová, která velmi výrazně přispěla svými akcemi k výhře proti týmu  ze Záhřebu při nájezdech.  K stříbru týmu Hostivaře B dopomohl technicky vyspělý Lukáš Janovský, který měl přehled o celém hřišti. Díky souhře celého týmu pak hostivařské družstvo B postoupilo ze semifinále nad Slávií. Naše družstva holek a kluků tak úspěšně získala po mnoha „nervydrásajících“ utkáních zlato i stříbro! Za HCH startovala družstva dětí v kategorii U10  pod vedením trenérek Pavlíny Trčkové  HC Hostivař A + Petry Keke Brabcové + Dominiky Kasnerové  HC Hostivař B.

Naše družstva vyhrála z celkového počtu 16 týmů.

 

Pro velkou část malých účastníků naší výpravy to bylo první mezinárodní turnaj, kde si mohli procvičit angličtinu i italštinu v praxi. 

Všechna utkání v kategorii U10 se hrála 15 min. na 2 brány a bez brankáře. Pro naše děti nezvyklý formát a pravidla hry. 

Individuální ocenění organizátorů turnaje pro hráče v kategorii  U10 získala Eliška Hábová, která si při nešťastném střetu se spoluhráčem z jiného týmu  bohužel zlomila klíční kost. Děkujeme organizátorům a doufám, že ocenění  přinese Elišce alespoň malou satisfakci za její zranění a vše se rychle zahojí.  

Celá česká výprava několik dní a nocí žila společně v městečku Assenza.  Kromě turnajů stihla i výlety po nejbližším okolí a do Gardalandu. Nejkrásnější bylo centrum a okolí historického městečka Malcesine. Děti si užily koupání v jezeře s oblázkovými plážemi a v bazénu, který se nacházel mezi apartmány. 

Z turnaje dětem zůstaly  krásné zážitky a vzpomínky na celý život. 

Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i skvělé fanoušky, kteří ve volných chvílích pak povzbuzovali i další české týmy, které přijeli z pražského hokejového klubu Slavia a hráli úspěšně  kategoriích U12 a U14.

Speciální poděkování za perfektní organizaci a pomoc Lauře a Lucovi & všem dobrovolníkům z  klubu HC RIVA http://hcriva.altervista.org/archives/3240.

Velké díky za finanční podporu patří Městské části Praha 15 http://www.praha15.cz/ a vedení klubu HCH. Díky všem trenérům, kteří svůj volný čas věnovali přípravám a účasti na této mezinárodní akci.

Po šťastném návratu můžeme směle sdělit, že tato výprava předčila naše nejsmělejší očekávání a byl to fantastický zážitek.

Více takových krásných akcí a mezinárodních úspěchů pro pozemní hokej ČR.

 

Za HC Hostivař

 Lenka Holubcová

Napsat komentář