HC Hostivař – HC Praga 3:1 aneb druhý krok v cestě do play off splněn!

V sobotu 26.5. nás v poledne čekal velmi důležitý zápas s Pragovkou. Do zápasu jsme šly s tím, že uděláme maximum pro získání tří bodů a poražené ze hřiště neodejdeme. Jako vždy jsme si k zápasu řekly taktické pokyny a chyby, které jsme chtěly oproti předchozím zápasům odstranit.

Zápas se hrál za velkého horka, proto jsme zřejmě první poločas nehrály v takovém tempu, jak bychom chtěly. I přes to jsme většinu první půle měly více ze hry a vytvořily si nějaké šance a rohy. Rohy by měly být největší zbraň na vstřelení gólu, ale u nás tomu je bohužel naopak a z těchto situací se nám góly střílet nedaří. Věděly jsme ale, že když půjdeme štěstí naproti, zlomí se to a taky se tak stalo. Hostující gólmanka střelu z vrcholku kruhu ještě stačila vyrazit, ale proti dorážce byla krátká a Staňky dala první a pro nás velice důležitý gól zápasu – 1:0! Praga se snažila hrát od půlky a ohrožovala nás z brejků. Z jednoho takového se jí nakonec podařilo dát gól, když si míček srazila do naší branky vlastní hráčka – smolný gól, který znamenal vyrovnání na 1:1! Tento gól nás paradoxně nakopl a chtěly jsme vítězství překlopit na naši stranu, ale v cestě nám stála hostující obrana v čele s gólmankou nebo bohužel rozhodčí, který nám neuznal regulérní gól a nepískl sporné momenty v kruhu. Pragovka si na konci první půle také vytvořila pár rohů, ale všechny jsme dokázaly ubránit.

Do druhé půle jsme šly za nerozhodného stavu, ale věděly jsme, že když nepolevíme, tak naše hra góly přinese. Hra se odehrávala ve větším tempu a z naší strany bylo vidět zlepšení. Vybojovaly jsme si několik rohů a z jednoho jsme dokázaly vstřelit gól. Opět přišla střela z vrcholku kruhu, kterou gólmanka vykopla, ale jen na hokejku Déni N., která vstřelila vítězný gól zápasu – 2:1!. (,,Z rohu to gólmanka kopla do strany přímo na mě. Já si v hlavě řekla, že teď to musím vybombit a dát gól ranou do sítě,,). Gól to byl opravdu výstavní, střela šla gólmance na hokejku a neměla nejmenší šanci na střelu zareagovat. Bohužel místo toho, aby nás tento gól uklidnil, tak jsme se začaly bát o výsledek a nechaly Pragovku útočit. Vytvořila si několik slibných šancí, střel a hlavně tečí, které jsme nedokázaly pokrýt, ale nic z toho neskončilo za zády naší gólmanky. V poslední minutě poslala Déňa N. do brejku Léňu, která se nemýlila a upravila skóre na konečných 3:1!

Musím pochválit celý tým za bojovnost, bylo vidět, že se o play off chceme poprat a zase jsme o krok blíže k boji o medaile.

Očima trenérky:

Náš úkol zněl jasně – vyhrát! První poločas byl ve volnějším tempu, ale díky vedru náročný. Druhý poločas byl bojovnější, důraznější a byly vidět hezké kombinace na soupeřově polovině. Stále se ale objevují nepřesné přihrávky a máme problémy s přenášení hry. Nejdůležitější ale je, že jsme splnily náš další krok!!!

Pátek 15.6. nás od 18,30 hod čeká na domácím hřišti Slavia B a v sobotu 16.6. nás doma čeká od 12 hod souboj s HC Hradec Králové. Přijďte nám fandit.