HCH-SK Slavia Praha 0:4, porážka se ctí

příjemné setkání u Botiče

V sobotu (2.6.2018) se sice prohrálo, ale přesto můžu upřímně říci, že výkon HCH byl jeden z nejlepších od doby, kdy jsem převzal tento tým. Kluci navázali na výkon z minulého týdne ze zápasu s Liticemi „B“ a nastoupili na Slavii bez respektu. Na naší straně nás stále trápí absence klíčových hráčů Pauera T., Klouzala, Vymyslického, nicméně lze  uvést, že se mužstvo již s touto komplikací vyrovnalo. Družstvo Slavie je technicky či herně zcela jinde, neb je z 90 % složeno ze současných či bývalých reprezentantů, či je to mužstvo hrající každoročně evropské poháry. Jestliže jsme chtěli uspět, museli  jsme odehrát zodpovědný výkon, bez přílišného respektu k soupeři s dobrou organizací jak v defenzivě, tak při přechodu do útoku s tím, že cca 8-9 šancí za zápas se musí proměnit alespoň polovina. V sobotu tak HCH podalo výborný kolektivní výkon plné osobní zodpovědnosti vůči svým spoluhráčů. Co se však nepodařilo, bylo vsítění gólu.  Možnosti ke skórování si kluci vytvořili. S ohledem na průběh zápasu bylo zřejmé, že vyhraje to mužstvo, které se podaří vstřelit první gól. Po 60 minut utkání branka nepadla. V závěru přeci jenom nás Slavia díky herní vyspělosti jejich hráčů a naší nepatrné chybě v defenzivní zóně, vstřelila branku. Posléze ještě HCH měl Aleš Bosák na hokejce vyrovnání, ale soupeř pak přidal 65 minutě druhý gól. V podstatě soupeř pak dal ještě v 69,70 minutě ještě dva góly, za to však nezlobím, byl to pro kluky na konci zmar. Po celý zápas HCH bylo soupeři z Edenu vyrovnaným soupeřem. K dokreslení lze uvést jednu skutečnost, která má určitou vypovídající hodnotu: Slavie se dostala k zakončení až 15 minutě. Pakliže mužstvo Slavie technicky převyšuje kluky z Groše, tuto přednost soupeře  v sobotu hostivařští nahrazovali nasazením, pohybem a organizovaností.

Dva nosáči tankují SUPER

Netřeba vyzdvihovat jednotlivé hráče, přesto musím pochválit Vaška Průchu, který dnes potvrdil, že hraje na jaře v životní formě, dále výborně chytajícího Tomáše Fialu a v neposlední řadě i Vaška Uhlíře, který se dnes díky velké marodce musel nastoupit do útoku, kde předvedl velmi dobrý výkon.

Zápas s přehledem řídila dvojice rozhodčích Mejzlík, Plochý.

HCH – SK Slavia Praha 0:4 (0:0)

Sestava:

Fiala/G, Dudák, Hynek, Rozhon, Pauer J., Svoboda/C, Beníšek D, Průcha, Bosák, Holub, Landa, Beníšek L., Uhlíř

Omluveni:

Pauer T – zranění, Klouzal – rekonvalescence, Vymyslický – rekonvalescence, Houška – nemoc, Šmejkal – volno

S pozdravem

Ludvík

před zápasem:

zahřátí na malém hřišti

Beníškové – otec a syn na mašinách….parkují v zakázaném prostoru! To bude asi průšvih.