Dvě víkendové výhry nás posunuly na třetí místo po základní části

Tento víkend jsme odehrály dva poslední a velmi důležité zápasy v základní skupině. Věděly jsme, že pokud vyhrajeme jeden z nich, tak máme z 99,9% jisté semifinále. V případě výhry v obou zápasech jsme se mohly dostat do play off ze třetího místa – kdo by s tím po nevydařením podzimu počítal?

V pátek nás čekala od 18:30 pražská Slavia B, která je zajisté překvapením celé soutěže, protože až do posledního kola měla šanci bojovat o play off. My jsme s nimi na podzim prohrály smolně 2:3 a proto jsme jim to teď chtěly vrátit a ukázat, že to s medailí myslíme vážně. Do zápasu jsme vstoupily v tempu, které jsme si před zápasem řekly. Hezky jsme kombinovaly, nabízely se a vytvářely si plno pěkných akcí. Zkraje zápasu se po jedné takové akci odpískal roh, ze kterého střelou k pravé tyči dala gól Květa – 1:0! Gól nás nejen uklidnil, ale také nabudil. Slavia si kromě jednoho rohu a střely na bránu nic nevytvořila, byly jsme jasně lepším týmem. Další roh v náš prospěch opět střílela Květa, která tentokrát sice gól nedala, ale z pohotové dorážky ji zastoupila Bětka a rázem to bylo 2:0! Slavia hrála hlavně propalovanou, ale míčky jsme dokázaly v zóně zachycovat a vytvářet si další útoky. Na 3:0 upravila z rohu skóre Déňa N., která propálila vše, co jí stálo v cestě a mohly jsme se radovat potřetí. Druhý poločas jsme trochu polevily a Slávistky měly více brejků, ale díky naší obraně a gólmance žádný gól nepadl. My jsme si sice i nadále vytvářely šance, ale ani z rohů, ani ze hry se nám už žádný gól nepodařilo vstřelit.

V sobotu nás čekal zápas s Hradcem Králové a díky páteční výhře to byl zápas o konečné třetí místo. Začaly jsme neobvykle – místo pozdravu s diváky jsme se loučily s našimi dlouholetými hráčkami s Kačenkou a Janičkou. Tímto bychom jim ještě jednou chtěly poděkovat, co pro náš tým udělaly a rády je kdykoliv na hřišti znovu přivítáme. 😊

Do zápasu jsme šly s dobrou náladou, která se přenesla také do zápasu a bylo vidět, jak moc chceme uspět. Na Hradec jsme vlétly a hned v páté minutě si vytvořily roh. Střela sice gólem neskončila, ale z následné dorážky se trefila Terka H. a vedly jsme 1:0! Po tomto gólu jsme trochu polevily, Hradec si také vytvořil několik slibných šancí a rohů, ale všechno jsme dokázaly ubránit a z jednoho brejku jsme daly druhý gól zápasu. Staňky projela několik hostujících hráček a vedle gólmanky prošel míček až k Déně N., která měla lehkou pozici a trefila ho do prázdné branky – 2:0! Zápas probíhal v rychlejším tempu než proti Slavii B a divákům se musel líbit. Druhý poločas nás začal Hradec více napadat, ale i nadále jsme hrály svoji hru a k vážnějším útočným akcím je nepouštěly. Naopak z jedné naší akce dala krásný gól Léňa, která prošla po levé straně do kruhu, položila si gólmanku a puší dala náš další gól 3:0! V druhé půli už na nás bylo vidět, že máme v nohou páteční zápas a neběhalo se nám tak dobře. Makaly jsme ale na 100% a pro vítězství jsme chtěly udělat vše. Střílely jsme z každé pozice, ale gól se nám ze hry dát už nepodařilo. Naopak se nám ho ale podařilo dát z rohu. Jako poslední se ke slovu dostala sváteční střelkyně Verča, která si roh sama chytla, prokličkovala vybíhající hráčky a obrovskou bombou (přeháním – větší ránu by dokázala dát i mladší žákyně) 😊 dala gól na 4:0! Rána to sice nebyla veliká, ale o to přesněji umístěná a zapadla přímo k pravé tyči hostující gólmanky. Na konci zápasu jsme trochu polevily a zhruba půl minuty před koncem jsme dostaly zbytečný a smolný gól, který upravil konečné skóre na 4:1! Gól nás ale nemrzel dlouho, tři body jsme získaly a s tím spojené třetí místo, pro které jsme tak bojovaly!

Příští sobotu nás na hřišti Rakovníka čeká nejdůležitější zápas sezóny. V semifinále se od 12,15 hod střetneme s hráčkami Slavie, kterým chceme oplatit porážku a dostat se přes ně do finále extraligy.

Doufáme, že si najdete čas a půjdete nám fandit.

Za tým HCH Niky a Déňa

Očima trenérky:

Nejdřív musím všechny pochválit za přístup v celé naší řadě posledních čtyř zápasů. Bylo skvělé pozorovat, že jsme si jasně šly za naším cílem a dosáhly jsme ho.

Páteční zápas proti Slávii B jsme v první půli nasadily naše tempo a určovaly jsme rytmus hry. Dodržovaly jsme pokyny. V druhé polovině naše hra upadla a spíše jsme se přizpůsobily a soupeř se dostal i k útočným akcím. Každopádně byl zápas v hezkém tempu a bylo vidět spoustu pěkných kombinací.

Sobotní zápas proti Hradci Králové měl určit naše konečné postavení v základní části. Hned od začátku jsme byly lepším týmem. Přenášela se hra jak v obraně, tak i záloze a útoku. Hra byla divácky atraktivní a padaly góly. Škoda gólu, který jsme dostaly 35 sekund do konce zápasu. Nejen, že si Nikča zasloužila nulu, ale v semifinálových zápasech se to nesmí opakovat.