SK Slavia – HC Hostivař 1:0 aneb houpou se nám na krku bronzové medaile

Semifinále extraligy

Přemýšlím, co k tomuto zápasu napsat. Pro někoho zklamání, pro někoho úspěch díky dosažení medaile. Po podzimu určitě málokdo z nás čekal, že budeme mezi třemi nejlepšími týmy sezony, a nakonec se nám to povedlo. Postupem času je za bronz každý určitě rád, ale nebudeme si nic nalhávat – letošní Slavia byla hratelná a měly jsme na to jí porazit. Ale teď hezky od začátku…

V sobotu 23.6. nás v Rakovníku čekalo final four, tedy zápasy čtyřech nejlepších týmu v ženské a mužské extralize. Zápas jsme měly naplánovaný od 12:15, ale většina z nás přijela do Rakovníka s předstihem a fandila Rakovníku, díky jejichž výhře bychom už s předstihem věděly, že máme jistý minimálně bronz. Rakovník si nakonec s Hradcem poradil hladce 10:1 a tak jsme šly do zápasu zase o něco klidnější, i když všechny z nás měly touhu zvítězit.

Porada trvala o něco déle, ale poslední zápas už nebylo co pilovat – teď to bylo buď anebo. Celý zápas jsme tahaly za kratší konec, ale i přes to jsme si dokázaly šance vytvořit. Slavia hrála velice tvrdě, často naše hráčky skončily na zemi s bolestivými grimasami, ale o tom boje v play off jsou. Déňa P. si dokonce vyhodila rameno, ale po chvíli odpočinku k zápasu znovu naskočila. Celý tým bojoval, Slavii jsme k vyloženým šancím moc nepouštěly. Párkrát se jim podařilo vystřelit či tečovat, ale vše jsme dokázaly zneškodnit. Slavia měla nespočet rohů jak v první, tak v druhé půli, ale ani jeden z nich nedokázala proměnit i díky tyčce nebo jejich nepřesnostem. Ve druhé půli naši gólmanku překonali, ale střela šla do sítě a přes naše protesty nakonec rozhodčí gól odvolali. My jsme si pár rohů a střel také vytvořili, ale ani my jsme se nedokázaly prosadit, a proto to byl zápas o tom, kdo dá první gól – vyhrál. Když bylo posledních pár minut do konce zápasu a stav byl stále 0:0, už jsme myslely i na případné nájezdy, ale bohužel jsme dostaly smolný gól, na který jsme nedokázaly odpovědět. Byl to gól po teči, na který obrana ani gólmanka nestihla zareagovat.

Co nás může těšit poslední zápas, ale i celé jaro je to, že jsme nedostaly žádný gól z rohu, a naopak nám rohy vycházely daleko lépe než třeba na podzim.

Celý tým makal na 100 %. Máme spoustu mladých hráček, které se postupně začleňují do našeho týmu a určitě jim bude patřit budoucnost hostivařského hokeje. Hlavu vzhůru, příští rok se o finále pokusíme znovu a věřím, že máme na to porvat se o titul! Teď si užijeme měsíc volna a v srpnu na to opět vlétneme.

Děkujeme všem, kteří nám fandili a moc si vážíme, že jste se za námi byli podívat v Rakovníku a povzbuzovali nás.