Něco málo z archivu – TJ Hostivař a HCH

 

Z rodinného archivu  hokejové rodiny Nádvorníků

Počátkem tohoto týdne mi přišel email od bývalého hráče  HCH a kamaráda Petra Nádvorníka s tím, že posílá něco málo z jejich rodinného archivu. Níže tedy se pokusím okomentovat (na co si vzpomenu) některé fotky, ale skutečně jen matně. Petrovi děkuji. Na fotografiích Petra Nádvorníka však nenajdete, nicméně jiného Nádvorníka, jeho bratra Pavla.  Fotografie pořizoval s největší pravděpodobností pan Nádvorník, tedy otec Pavla a Petra a děda Petra Nádvorníka nynějšího hráče HCH kategorie U12.

Doba ze které je tato fotka byla HCH – TJ Hostivař. Myslím, že to bude kategorie U12. Hřiště U Branek (nyní tenisové kurty oddílu Neridé, za tratí v Hostivaři). Na fotce  poznáváte pana Tomáška, či manžele Halamovi. Rok asi 1984 nebo jaro 1985.

Fotka ze stejného turnaje (jako výše) kategorie U12 proti SKS. Na fotce k identifikaci v dresu TJ Hostivař Lukáš Derbal (ruka v bok), nynější a dlouholetý vedoucí mužstva A mužů SK Slavia Praha, který v roce 1985 přestoupil do SKS. Dál bych identifikoval Petra Urieho s rukou ukazující na brankáře Pavla Nádvorníka.

Momentka z výše uvedeného zápasu na škváře hřiště U Branek. Identifikovat lze pouze brankáře Pavla Nádvorníka.

Pravděpodobně ze stejného dne jako výše uvedené zápasy při turnaji U12 na hřišti U branek v Hostivaři. TJ Hostivař nastupuje proti TJ Praga. Zápas řídila legenda pozemního hokeje v Československu v České republice Dr. Vaněk. Ještě lze identifikovat v dresu Pragy hráče Pavla Bártu či na střídačce v bílé bundě výborného  trenéra mládeže a dětí Pragovky pana Martínka.

Soustředění TJ Hostivař v Jeseníku (lázně). Hřiště již neexistuje, je tam asi Lidl. Rok to bude asi 1984 (ale nejsem si jistý). Identifikace – jen koho poznám, na zemi zleva: Petr Halama, Pavel Nádvorník, Miroslav Ludvík, Přibyl, Tomáš Bureš (asi), zleva stojící: nevím, nevím, Michal Šimků, Honza Černý, Petr Urie, nevím, Lukáš Lonský, Padyásek starší.

Myslím, že to je kategorie již U14, tedy rok buď 1987 nebo 1988. Na fotce Pavel Nádvorník a Petr Halama. Na jakém drnovišti to bylo,nevím,spekuloval bych (nejspíše Mnichovice). 

Dorostenci U18 na fotce z areálu v Edenu. Myslím, že je to po otevření nové umělé trávy (první v ČSFR). Pravděpodobně je to fotka z roku 1992. Jedná se z velké části o mužstvo, které předchozí sezónu 1990/91 vyhrálo federální titul (z cca 20 družstev). Finále bylo v Bratislavě proti Rače Bratislava (zápasy asi 3:1, 2:0 pro Hostivař). Identifikace: Zleva sedící: Petr Halama, Pavel Nádvorník, Lukáš Padyásek, Saša  Predescu, Tomáš Bureš, Radek Vondráček, stojící zleva: Aleš Eger, Miroslav Ludvík, Radek Skořepa, Lukáš Lonský, Michal Šimků, Jan Černý, Petr Urie.

Fotka z nějakého festivalu, kde hrála Hostivař – muži. Rok to bude asi 1992. Na fotce zleva: Ivan Kopecký, Milan Tichý, Petr Halama, Aleš Zabloudil, Pavel Nádvorník.

Určitě to bude ze stejného festivalu jako výše uvedená fotka. Na fotce Martin Malý – brankář Hostivaře, Pavel Nádvorník, také gólman a Radek Skořepa. O tom, že je to byl festival svědčí i šortky na spaní, které má Radek na sobě. 

K Pavlovi Nádvorníkovi, který je pochopitelně na všech fotkách, lze říci, že to byl jeden z největších hokejových – brankářských talentů v Hostivaři (co si mohu pamatovat). Svůj malý vzrůst nahrazoval pohybovými schopnostmi a talentem. Nicméně v 16 letech začal chytat za muže (což bylo a je brzy)  a o to dříve skončil (ve 23 letech), což byla škoda pro něho a pro HCH.

To je vše z exkurze nedávné minulosti.

S pozdravem

Ludvík

originál od Petra Nádvorníka:

 

 

Napsat komentář