HC 1972 Rakovník – HC Hostivař aneb vezeme si cenný bod ze hřiště nevyzpytatelného soupeře

V sobotu 6.10. nás čekal náročný zápas na hřišti Rakovníka, ke kterému jsme vyjížděly v brzkých ranních hodinách.

Do zápasu jsme nastupovaly s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, ale věděly jsme, že nám Rakovník nenechá nic zadarmo. Všechny zápasy s nimi jsou velice vyrovnané a vyhecované a ani tentokrát tomu nebylo jinak a diváci mohli vidět bojovný a vyrovnaný zápas. Zápas začal v rychlém tempu, Rakovník šel od první minuty do presu a naše obránkyně měly opravdu co dělat, aby domácí hráčky uhlídaly a nedostávaly se do gólových situací. Tempu jsme se dokázaly přizpůsobit, a tak byl nakonec první poločas spíše v naší režii a měly jsme podstatně více útočných akcí, ze kterých padl i první gól zápasu. Vybojovaly jsme roh a ke střele se postavila Květa. Ta nedala gólmance střelou k levé tyči šanci a rázem jsme byly ve vedení – 0:1!

O přestávce jsme si řekly, že zápas udržíme v naší režii, a ještě se pokusíme přidat nějaký gól navíc. Příležitostí jsme měly dost, ale bohužel ani jedna střela neskončila za zády domácí gólmanky. Naopak jak to, tak bývá, co se nepovedlo nám, tak se povedlo Rakovníku a střelou z rohu vyrovnaly na konečných 1:1.

Z Rakovníka si odvážíme cenný bod. I když jsme určitě pomýšlely i na plný zisk tří bodů, tak jsme za něj rády. Příští sobotu nás čeká zápas proti Bohemians, tak držte palce, ať vyhrajeme a přijďte nás podpořit od 12 hod na našem hřišti.