Od prohry k výhře (zápas s Bohemians 28.4.2019)

V neděli dorostenky čekal zápas s Bohemians na domácím hřišti. Jelikož Bohemians vstoupila tuto sezonu do soutěže, tak je pro nás poměrně nepřečteným soupeřem. Do zápasu jsem nastoupily skoro v plném počtu – v základu pouze chyběla Zuzka Halamová. Proto jsme se mohli vrátit k hernímu systému 3-4-1, který obecně lépe svědčí našemu týmu.

Ten kdo zápas viděl, viděl hrát dvě rozdílná družstva HC Hostivaře. V první půli byla převaha na straně týmu Bohemians (i když po shlédnutí videa bychom řekli že i tak míč byl více v našem držení), kdy naše dorostenky předváděli pouze individuální hru zakončenou chybami. Přesto se většina hry odehrávala ve středním pásmu a útoky Bohemians byli zastaveny před obrannou čtvrtinou. Jako první skoré otevřela v 14 minutě Terka Bartlová (pravý obránce), které individuálně prošla do kruhu a z pravého vrcholu kruhu vystřelila přímo do sítě. I tento gól odpovídal individuální hře našich dorostenek, kterým naprosto chyběli přihrávky a týmová spolupráce. Vždy vše muselo být vydřené jedincem. V první půli zápasu se většina útoků Bohemians odehrála po naší levé straně. Kdy naši obránci byli ve většině případů předběhnuti hráčem s balonem!! Tato situace se odehrála i v 16 minutě, kdy hráčka Bohemians zachytila špatnou přihrávku levého obránce, předběhla po naší levé straně posledního a objela golmana přímo do brány. Druhý gól od Bohemians byl obdržen po přímé střele z rohu, střela byla velmi dobře umístěna do levého rohu brány (z pohledu golmana). V první polovině zápasu jsme měli dva rohy, kdy v obou případech ztroskotala střela zleva. Jinak v rozích u našich dorostenek vidíme obrovský posun. Již zvládají všechny nadesignované varianty a pouze stačí vybrousit pár posledních detailů, které se často vytříbí až ve vyšší kategorii. První půle skončila 2:1 pro Bohemians a naše děvčata hřiště opouštěli se svěšenou hlavou.

O poločase jsme se pokusili děvčata probudit a vystřídat dle aktuální formy. Třetí čtvrtinu ještě ovlivnil jeden gól Bohemians, který byl naprosto identický jako gól první. Ale jak přítomní ví, na hřišti se poté objevil zcela jiný tým HCH. Který předváděl týmový přechod do útoku a důslednou obranu. Stejně tak se nám probudili oba krajní záložníci, což považujeme za zlomový okamžik celého zápasu.  I když v zápasu byli stále vidět individuální postupy, tak byli zakončeny přihrávkami ve správný okamžik. Hra se skoro nepřesunula z útočné čtvrtiny a děvčatům se podařilo nasázet 6 gólů, které si rovnoměrně rozdělily.

Díky výhře a vysokému skoré jsem odskočili Litcům o tři body a Slavii o pět bodů. Navíc naše skoré nastřílených golů je velmi vysoké (37) a skoré obdržených gólů je druhé nejnižší v lize (14). Příští dva zápasy nás čekají hlavní soupeři naší ligy a to Litice (12.5.) a Slavie (19.5.). Toto jsou zápasy, kde se rozhodne o umístění v tabulce.