První krok za námi – Dorostenky HCH x Litice

V neděli 12.5. čekal dorostenky první z dvou rozhodujících zápasů o udržení prvního místa v tabulce. A to zápas s Liticemi, kterým se jako jediným podařilo náš tým porazit (první zápas podzimní sezony) a také týmem který s námi dlouhou dobu sdílel první místo tabulky.

Před tímto zápase jsme měli k dispozici dva tréninky, kde jsem se zaměřili na vypilování rohů, obranné a útočné fáze ve čtvrtině a trojúhelníků. Díky volné středě jsme si dorostenky stáhly z center, abychom využili i tréninku v pátek. Na obou trénincích byla velmi vysoká účast, za co děvčatům velmi děkujeme.

Již před zápasem jsme holky varovaly, aby zabrali od první minuty a nenastal stejný scénář jako v minulém zápase. Bohužel se nám nepodařilo správně děvčata namotivovat a první půlka byla s pohledu HCH velmi neslaná a nemastná. Kdy se nám za první polovinu podařilo vystřelit pouze jednou na bránu. Oproti tomu Litice zaznamenali tři střely mimo bránu a jednu na bránu. Kdy jim pouze stačilo lépe zamířit a stav skoré by se otočil v náš neprospěch. Přesto se našim dorostenkám podařilo i touto neatraktivní hrou ubránit stav 0:0.

V prvním poločase bylo nutné děvčata zase probudit a připomenout jim náš společný cíl. A opět se stav hry naprosto změnil. Kdy velkou zásluhu na tom má probuzení Terezy Houškové, která byla iniciátorem prvních dvou gólů. První gól dorostenky dali hned v první minutě třetí čtvrtiny, kdy Terka Houšková, která se z nám neznámého důvodu, ocitla na pro ní na nezvyklé levé straně. Terka prošla zleva do středu až do kruhu, kde vystřelila do golmana a Terka Pazlarová na podruhé balon dorazila do brány. Oproti první polovině, kdy jsme byli v útoční čtvrtině pouze 8x, jsme se v ní v druhé polovině ocitli 36x. Až tak byl dramatický výkonnostní vývoj našich děvčat. V zápase byl vidět i náš neustálý trénink trojúhelníků a náběhů. Stejně tak obráncům prospělo častější střídání. Druhý gól byl obdobný akorát tentokrát dorážela Terka Holubcová, která balonek zametla zobákem mezi nohy golmana. Třetí gol jsme daly po akci Moniky Halamové, která nastřelila balon do kruhu a náš benjaminek Simona Šašková balonek tečnula a díky tomu balon přeletěl golmana. V poslední minutě po obranné chybě jsme také obdrželi gol, kdy šli náběh dva hráči sami do kruhu a tuto šanci proměnili. Díky této výhře si dorostenky pojišťují své první místo v tabulce. Navíc naše kapitánka Terka Holubcová bojuje o první místo střelce ligy.

V neděli nás čeká velmi těžký zápas proti Slavii, která je naším tradičním rivalem a nic si nedáme zadarmo. Navíc musíme opustit domácí hřiště. Doufáme, že se nám i děvčatům podaří  správně na motivovat a začít s naší útočnou hrou již od začátku a ne až od druhé poloviny. Pak nás čeká zápas v pondělí proti Bohemians a zápas v pátek s Pragou. Po tomto náročném týdnu nám dorostenecká sezona končí.