SHRNUTÍ VÍKENDU 28./29.9.

MUŽI

Zápas se Slávií 2:12

V sobotu 28.9. čekal náš A tým těžký zápas se Slavií. Tento zápas byl pro nás o to víc speciální kvůli aktuálnímu trenérovi soupeře, kterým není nikdo jiný než Miroslav Ludvík, který vedl náš tým poslední 3 roky. I přes fakt, že Slavie vyhrála minulý víkend s aktuálním mistrem z Litic 3:1, jsme chtěli navázat na podobný zápas jako na jaře.

To se ze začátku dařilo, když jsme prohrávali v závěru 1.čtvrtiny jen 0:1 po gólu z rohu. Poté ale po sérii individuálních chyb a laciných gólu skončil zápas 2:12 pro Slavii. I přes velmi nepříznivý výsledek jsou v tomto zápase i nějaké plusy. A to 2 vstřelené góly v rozmezí 3 minut po skvěle vypracovaných akcích a úseky, kdy jsme měli ze hry více než Slavia. Od těchto pozitiv se pokusíme odrazit do příštího zápasu s Bohemians.

Góly: 2x Chabr O.

Za tým mužů střelec dvou gólů- Ondřej Chabr.

ŽENY

Zápas s Rakovníkem 2:1

Po delší pauze od zápasů se ženy v sobotu konečně jednoho dočkaly a to proti Rakovníku. Věděly jsme, že tento zápas nebude lehký, ale také jsme věděly, že soupeřky nejsou neporazitelné a to jsme také chtěly ukázat.

Zápas jsme, jako každý jiný, začaly poradou, kde jsme si řekly, jak postavit zónu a co by mohlo na ně platit. Poté už jsme se jen rozběhaly, protáhly, rozchytaly brankářky a zápas mohl začít.

Hned od začátku utkání jsme sice hrály od půlky, ale i tak jsme si vytvořily několik hezkých akcí, které naneštěstí gólem neskočily. Z jedné takové akce se nám ale povedlo navést míček na nohy protihráčky, což znamenalo roh pro nás. Toho se ujala Květa, která dala krásnou střelu k tyčce a zvýšila tak na 1:0. Tímto výsledkem skočil i poločas.

Před námi bylo dalších 30 minut a náš styl hry se moc nezměnil. Sice jsme více bránily než předtím, ale i tak jsme si dokázaly poradit a dostávat se do kruhu, což jsme také ukázaly další krásnou akcí, která skončila první brankou za ženy pro Sofču. Po těchto dvou gólech na nás soupeřky začaly ještě více tlačit a po jedné z našich chyb nás potrestaly a zvýšily na 2:1. Ke konci zápasu se protihráčkám ještě povedlo si vytvořit roh, který naštěstí neskončil gólem, jelikož šla střela nad bednění.

A takto jsme si z Rakovníku odnesly 3 body. Co určitě stojí za zmínku je skvělý výkon naší mladé brankářky Kiki a také i skvělý čin od naší druhé brankářky Kačábky, která se vzdala ,,své” půlky zápasu a nechala tak Kikču chytat celý zápas.

(Góly: Balážová, Kučerová)

Za tým žen Terka P./ Pazli

DOROSTENCI

Zápas s Liticemi 2:7

V neděli 29.9. čekal dorostence zápas s loňským vícemistrem z Litic. Do zápasu jsme šli s velkým odhodláním a snahou zopakovat a zahrát ještě lepší zápas než minulý týden s Bohemkou, kdy nám utekl start, ale stejně jsme málem zápas otočili! Prvních 5 minut zápasu jsme měli víc ze hry a Litice nestíhali naše tempo. Jenže po pár chybách a ne tak obětavé hry se soupeři chytili a začali nás přehrávat. O tom svědčí i 2 góly v prospěch Litic v první čtvrtině po nedůrazném osobním bránění.

Po poločase jsme prohrávali 3:0, ale v rozmezí 1 minuty se nám podařilo dát 2 góly, kdy jsme se vrátili do hry a opět jsme měli ze hry víc do doby, než Litice dali gól na 4:2. To nám došla naděje a chuť a dolehla únava ze zápasu A týmu a také to, že jsme měli 1 člověka na střídání. Konečný stav 7:2, což je výsledek, který jsme určitě nechtěli a bereme to jako odstrašující případ do dalších zápasů.

Góly: Lachout, Chabr O.

Za tým dorostenců útočník- Ondřej Chabr.

DOROSTENKY

Zápas s Bohemians 3:1

Dorostenky tuto sezonu již odehrály pět zápasů a každý zápas je poznamenám početnou marodkou našeho týmu. Zatím ani jeden zápas nebyl odehrán v plné sestavě. Proto se naše hráčky často ocitají na pozicích na které nejsou zvyklé. Díky tomu byli první zápasy ovlivněné herní nesehraností a únavou nestřídaných hráčů.

I přes vyrovnaný výkon přišli první tři prohry se soupeři – Rakovníkem, Liticemi a Slavií. Zápas s Bohemians náš tým sice odešel s výhrou, ale i tak se dost srovnával s hrou soupeře a výkon byl velmi nevyrovnaný.

Náš tým dokáže zahrát dobře 15-20minut zápasu, ale prozatím nejsme schopni tento stav udržet. I přesto musíme pochválit naše hráčky, které jsou schopni hrát na více pozicích – jak z obrany do útoku tak z útoku do obrany.  V týmu dřímá velký potenciál který se nám nedaří probouzet u celého týmu a po celý zápas.

Góly: 2x Pazlarová, Zátopková

Za tým dorostenek trenérka Lucka Hlaváčová

MLADŠÍ ŽÁCI

První kolo nadstavbové části soutěže mladších žáků se konalo v Liticích, kde nás na úvod čekal domácí tým Litice B. S tímto týmem jsme se v základní části nesetkali a pro neúčast některých klíčových hráčů jsme do zápasu šli s respektem. V první polovině byla naše hra velmi neuspořádaná, ale i tak jsme  od začátku měli velkou herní převahu. V druhé polovině jsme hru uklidnili a nakonec zápas vyzněl jednoznačně 11:2. Nutno dodat že Litice B je tým tvořený mladšími hráči, kteří přišli z přípravky.

Druhý zápas s týmem Praga byl od začátku vyrovnaný a hraný ve vysokém tempu a nasazení. Po našem gólu dokázala Praga velmi rychle srovnat a poločas skončil nerozhodně. Zápas se nám podařilo rozhodnout až těsně před koncem dvěma góly po pěkných akcích na konečný výsledek 3:1.

Za tým mladších žáků trenér Pavel Bártl

PŘÍPRAVKA

Naši mladí hráči sehráli svůj další turnaj v Kadani a jak je u nich zvykem, nepřijeli zpět s prázdnýma rukama. Pod vedením Mirka Neštického a Jirky Tomáška se kategorie U10 pyšní svými poháry z vyhraných turnajů. Tentokrát se do jejich týmu ale přiřadily i některé holčičky, které se hře kluků velmi rychle přizpůsobily.

Co dál říci? Družstvo nastoupí, zahraje nejlepší hokej, co umí a pak to do branky lítá skoro samo.