Zlepšený výkon body nepřinesl – HCH : Rakovník

Dne 12.10. v sobotu se na hřišti u Botiče uskutečnilo předposlední kolo extraligové soutěže mužů mezi Hostivaří a Rakovníkem. Před samotným zápasem se uctila památka mistra Karla Gotta minutou ticha a zápas mohl začít.

Z Ameriky se vrátil střelec Tomáš Holub, a to že svůj um nezapomněl demonstroval hned 2 góly. Dále tým posílili Sataličtí démoni, kdy si zařídili veškeré formální záležitosti, aby mohli nastoupit do zápasu. Konkrétně se jedná o bratry Davida a Lukáše Beníšky. Tým tak konečně mohl využít celou soupisku a nominováno bylo těchto 16 hráčů:

Tomáš Fiala (Br.), Antonín Houška, Václav Průcha, Petr Klouzal, David Beníšek, Michal Dudák, Lukáš Svoboda, Tomáš Pauer C, Tomáš Hynek, Jakub Landa, Jan Fedoš, David Lachout, Tomáš Holub, Filip Vymyslický, Lukáš Beníšek, Ondřej Chabr.

Do zápasu mužstvo vstoupilo velmi aktivně, vypracovalo si několik šancí a svojí agresivitou dělalo velké problémy rozehrávce Rakovníka. Bohužel jsme tento zápasový „trend“ nemohli udržet, neb nás srážela vlastní nedisciplovatelnost, a tudíž jsme nemohli udržet tempo zápasu. Z celého zápasu družstvo HCH hrálo 25 minut v oslabení a soupeř se tak logicky dostal do hry. Poločas prohrál Hostivař 0:3. Doufejme, že se z toho HC Hostivař ponaučí..

Po poločasové přestávce, kde jsme si řekli chyby, jsme znovu vstoupili lépe a konečně jsme za to byli i gólově odměněni. Na 1:3 korigoval Lukáš Beníšek. Bohužel pro nás soupeř využil naší nedůslednost a vrátil se do 3 brankového vedení. To Hostivaři nesebralo na chuti a šlo si za lepším výsledkem. Tomáš Holub se prosadil hned dvakrát za sebou a stav 3:4 nemusel trvat dlouho. Hostivař si v poslední fázi zápasu vypracovalo dvě vyložené šance, které bohužel neproměnilo a ze snahy srovnat stav zápasu si nepohlídala brejkovou situaci soupeře. Na konečných 5:3 už Hostivaři nezbyl čas zareagovat a prohrála.

Ze zápasu si lze odnést určitě mnoho pozitiv a konečně výkon, na kterém se dá stavět. Pohled na tabulku nás samozřejmě nikoho netěší. Týmu nezbývá nic jiného než tvrdě pracovat a se stejným zápalem, co s Rakovníkem, nastoupit do každého zápasu. Poté věřím, že dojde k větší bodové potenci, než tomu bylo doposud.

Zápas odpískali rozhodčí Jakub Kordík a Alexandr Toth a za to jim patří slova díků.

HC Hostivař : Rakovník                    3:5,

góly: 2x Holub, 1x Beníšek