První zápas dorostu, hořká prohra 2:3

6.9. v neděli v odpoledních hodinách sehráli hostivařští dorostenci své první utkání v sezóně 2020/2021 proti týmu Bohemians na hřišti Pragovky.

Před zápasem proběhla taktická porada, kdy jsme si vysvětlovali nový systém a způsob, jakým chceme hrát a prezentovat se. Jednalo se mimo jiné o poctivou práci a zodpovědnosti po celý zápas, respektive udržet si stálý, vyrovnaný výkon. To se bohužel nenaplnilo, o tom později…

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi opatrný, oba soupeři se spíše „oťukávali“ a zjišťovali, co si mohou a nemohou na hřišti dovolit. Z celého zápasu jsme si vytvořili na můj vkus málo příležitostí ohrozit branku soupeře. Bylo to dáno komplikovanou rozehrávkou a zbytečným držením balonu, kdy naopak potřebujeme zrychlit hru. Dokazuje to i fakt, že se podařilo skórovat pouze z trestných rohů. Nicméně se to dá brát i pozitivně. Když se týmu nedaří herně, může zápasy zlomit právě rohama.

Co se obrany týče, čím se hrálo déle, tím víc získávali dorostenci sebevědomí a důvěru pro ně nový herní systém a začali získávat více balonu. Bohužel se nepovedlo využít breakové situace.

Prohra 2:3 mrzí o to více, neb v zápase Hostivař dvakrát vedla. Ale bohužel po vyrovnávací brance soupeře jsme přestali hrát a záhy obdrželi další branku. Ponaučení pro kluky do dalších zápasů, že nesmějí přestat hrát za jakéhokoliv stavu.

Nutno ještě podotknout, že Hostivař měla hráče přesně na hru. Musíme tedy posílit kádr hráči ze starších žáků. Na fyzický deficit se ale nelze vymlouvat, protože hráči z Bohemians měli pouze jednoho na střídání. Síly měli být tedy vyrovnané.

S velkým sebezapřením dohrál zápas David Smiatek, který měl problémy se zády a za to mu patří pochvala stejně tak Martinovi Sýkorovi, který spadl ze židle a hrál s roztrženým obočím a nateklým prstem u ruky. Podivná židle 😊

Pondělní trénink ukázal, že chuť na sobě pracovat dorost má velkou. Není jim lhostejný výkon ani výsledek ze zápasu, což byla nejlepší možná reakce, jakou dorostenci mohli udělat. Poctivá práce se vždy zúročí, jen třeba není na první pohled hned vidět.

Svůj první start za dorost si odbyli hráči: Vojtěch Papírek, Matěj Fedoš a Kryštof Vilímek. Všichni obstáli a odvedli dobrou práci v zápase.

Soupiska na zápas:

Filip Procházka, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Martin Sýkora, Jakub Chabr, Matěj Fedoš, David Lachout, Ondřej Chabr (C), David Smiatek, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek.

Omluveni: Jan Fedoš – zranění prstu, Matyáš Průša – problémy s koleny.

Bohemians : Hc Hostivař 3:2; goly: 2x Chabr O.

Poločasová porada
Pozápasový výklus

Napsat komentář