Zápas s Liticemi „B“. Zlepšený výkon v druhé půli přinesl první 3 body.

Dne 13.9. čekalo dorostence druhé kolo. Tentokrát se náš tým utkal s Liticemi „B“ na jejich domácí půdě. Před zápasem jsme měli rychlou týmovou poradu s domněním, že dnešní zápas se odehraje v klasických 10+1. Při vstupu na hřiště, kde nás čekalo finální rozběhání nám soupeř oznámil, že nemá dostatek hráčů a musí hrát v 8+1. Chápu situaci s málo hráči, ale vadí mi, že jsme se to nedozvěděli dříve a nebyla tomu uzpůsobena porada. Nyní k samotnému zápasu.

První poločas byl z naší strany velmi utrápený. V rozehrávce bylo velmi nepřesností a na můj vkus málo agresivity při napadání soupeře. Chlapci se musí snažit přijaté informace v šatně, potažmo na střídačce, přenést na hřiště. Pokud se toto v nich nezlomí, těžko můžeme být v nadcházející sezoně úspěšní. Vše zmiňované bych ale ještě dokázal odpustit. Nicméně 2 věci tolerovat nehodlám. 1) Labilita některých hráčů. V zápase se může chybovat, můžu ztratit balon, dokonce po mé chybě může padnout gól. Pokud ale hráč na to zareaguje rozhozením rukama a nevidím snahu získat balon zpět. Je to na zamyšlenou… 2) „Vybírání si spoluhráčů“. V zápase docházelo až příliš častému držení balonu a pouštění se do kliček mezi 3-4 soupeře. Hráč tento čin pak vysvětlil, že nebude dávat balonek tomuto spoluhráči, ač byl volný, protože ho ztratí. Naprostá dehonestace celé práce týmu.

Věřím, že hráči moc dobře vědí, koho se to týká a nyní vím, že se tohoto chování budou vyvarovat. Proč to vím? Protože tito hráči pak byli jedni z nejlepších na hřišti. Dovolím si tvrdit, že jejich zásluhou jsme v součtu vyhráli rozdílem 1:6. Buďte týmu pilířem, o kterém jsem přesvědčen, že jste a využijte svůj celý potenciál, který ve vás dřímá.

Co je znovu velkým pozitivem, že došlo k zapojení starších žáků. Konkrétně nově příchozích Adama Šteinera a Františka Ebra. Adam se dokonce zapsal mezi střelce. František Ebr znovu ukázal, že je to všestranný hokejista s velmi dobrým hokejovým myšlením, protože jeho celou herní karieru se snaží gólům zabránit, neb je brankář. Nicméně nemá problém zaskočit do pole jako hráč a být stejně platný jako zbytek týmu.

Soupiska na zápas:

Filip Procházka, Jakub Skořepa, Martin Sýkora, Jakub Chabr, Matěj Fedoš, David Lachout, Ondřej Chabr (C), David Smiatek, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek, František Ebr, Adam Šteiner.

Omluveni:

Jan Fedoš – zranění prstu, Maxim Eduard Hurych – viróza, Matěj Průša

Litice B – Hostivař 1:6, góly: 2x Chabr, 2x Smiatek, 1x Papírek, 1x Šteiner

Poznáte hráče podle čísel?
Kapitán týmu Ondřej Chabr
Roh – soupeř
Pozápasová děkovačka, alias úsměvy na tvářích.

Odkaz na fotoalbum ze zápasu zde:

https://d0lp0l.rajce.idnes.cz/Dorost_2020/

Napsat komentář