Ne příliš pohledný a hokejový zápas v Hradci Králové

Neděle 27.9. zápas v Hradci Králové. Ač nikdy nehodnotím výkony soupeře týmu, neb mi to nepřijde fér a důstojné. Zde v tomto zápase udělám výjimku. Hradecká střídačka během zápasu velmi drze komentovala naši hru, bohužel někdy i s vulgarismy a zápas se z jejich strany rozhodně neřídil v duchu fair play.

Sešli jsme se již klasicky hodinu před zápasem, kde jsme v šatně udělali předzápasovou poradu. S vědomím, že hrajeme znovu v rozestavení 8+1, ač soupeř disponoval 11 hráči, respektive možností hrát 10+1. Ono sice pak máte na střídání, ale prostor, který musí tým vyplnit pouze s 8 hráči paradoxně stojí více sil. Vyjma snad 4 týmu v republice, tuzemské týmy nemají „B“ družstva v chlapech, tudíž mladí hráči nemají možnost, kde se seznámit s klasickým rozestavením 10+1 a tudíž připravit na chlapský hokej. Pokud jim to není umožněno ani v jejich poslední kategorii před chlapami, respektive v dorostu, těžko se pak divit, že hráči potřebují mnohem více času na adaptaci v dospělé složce.

K samotnému zápasu. Družstvo HCH se snažilo být po celý zápas aktivní a napadat soupeřovu rozehrávku. To se vesměs dařilo a dovolím si tvrdit, že jsme po celou dobu měli zápas pod kontrolou. Soupeř s vědomím málo hráčů bránil od své obranné čtvrtiny a v 8 hráčích byl nasáčkovaný v jejich obranném kruhu. I velmi zkušené mužstvo by mělo problém s takto defenzivním pojetí hry. Zda to do budoucnosti přinese nějaké ovoce týmu, který se potřebuje vyhrát, ať každý posoudí sám. Fakticky tomu nepomohl ani velmi těžký terén, kde odebírá mužstvu technickou a hokejovou vybavenost. Došlo tedy k maximálnímu zjednodušení hry a častému centrování do kruhu, kdy ať už tečí nebo samotným zpracováním a dalším ohrožením brány jsme byli nebezpeční. Nicméně bohužel pro nás míče často propadaly a skončily v zámezí. Se slovy trenéra Hradce: „Super, nic nemají. Pouze napalují balony“ si tedy dovolím nesouhlasit. Docházelo k častému otáčení hry a rotaci útočníků v hot zone prostorách, tudíž centru předcházela určitá příprava. Nebyli jsme gólově více efektivní pouze naším nedůrazem v útočném kruhu. Tento nedostatek jsme ale během zápasu eliminovali a zaslouženě jsme vyhráli 4:0. Soupeř pak hrozil pouze z breakových situacích a občasné chybě v naší rozehrávce.

Ke konci zápasu, kdy už o výsledku bylo defacto rozhodnuto došlo ke střetu na polovině hřiště. Náš hráč nestačil zkoordinovat svůj pohyb a ač nechtěně tak faulem zastavil útok Hradce. Chápu výbuch emocí, ale urážet dorostence vulgarismy a pokřiky, zda to máme zapotřebí rozhodně nejsou na místě. Sám hráč se šel okamžitě omluvit, ale jeho omluva nebyla přijata. Při konečném hvizdu to mělo ještě dohru osekání pár hokejek.

Apel pro naše mužstvo. Nesnižte se na úroveň soupeře a zůstaňte nad věcí. Vypoví to o síle a charakteru vašeho týmu.

Soupiska na zápas:

Filip Procházka, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Martin Sýkora, Jakub Chabr, Matěj Fedoš, David Lachout, Jan Fedoš (C), Matěj Průša, Ondřej Chabr, David Smiatek, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek, František Ebr, Adam Šteiner.

Omluveni: Vojtěch Jeřáb – rodinné důvody

Hradec Králové – Hostivař 0:4; góly: 1x Papírek, 1x Chabr Ondřej, 1x Smiatek, 1x Šteiner.

Předzápasová rozcvička
Navrátilec Jan Fedoš
Že by konečně přidání na důrazu
Filip Procházka. Bez helmy s helmou, je mu to jedno.
Budou či nebudou obsazené „hot zony“

Napsat komentář