První domácí zápas dorostenců v sezoně 2020/2021

Za deštivého počasí odehráli dorostenci vůbec svůj první zápas na domácím hřišti, neb zápas z 20.9. byl přeložen. Naším soupeřem byl HC President. Omluva tomuto klubu za nekvalitní hřiště. Po straně Botiče bylo popadané listí a po víkendových deštích se nashromáždily kaluže vody. Snažili jsme se ze všech sil dát hřiště co možná do nejlepšího herního stavu pomocí hrabel, ale bohužel i tak lze konstatovat, že terén byl velmi těžký.

K samotnému zápasu. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, kde každé mužstvo se snažilo aktivně napadat rozehrávku soupeře. My se s tímto pressem ještě nedokážeme vyrovnat podle mých představ. Zbytečně odpalujeme balóny bez adresné přihrávky a logicky dochází ke laciné ztrátě. Hráči se musí naučit hru zjednodušovat. Kolikrát se snažíme všechno vyřešit kombinačně a hokejově, ale v současném rozpoložení na to NE vždy máme. Pozitivní bylo, že si pomalu začínáme osvojovat herní systém. Neslo to své ovoce, kdy při napadání soupeřovi rozehrávky jsme dostali hráče pod tlak, který ztratil balón a ze spolupráce Davida Smiatka a Ondřeje Chabra se druhý jmenovaný radoval z gólu. Dlouhou dobu se pak zápas nesl v duchu boje o střed pole. Až ve 3. čtvrtině HCH rozehrávala trestný roh a podruhé v utkání se prosadil Ondřej Chabr. Ve chvíli, kdy Hostivař vedla 2:0 a měla zápas v „klidu“ dohrát, došlo k obrovskému zkratu 4 hráčů. Nebudu je zde jmenovat, neb jsme se po zápase dohodli, že za tím děláme tlustou čáru, a i ze strany samotných hráčů jsem cítil, že je mrzí, že svůj tým oslabili. Od 41. minuty jsme se postupně nechali vykartovat na 10 min, 5 min, 10 min a 5 min. Dá se tedy říct, že drtivou většinu 4. čtvrtiny jsme hráli v oslabení ve 6 hráčích. Jsem přesvědčen o tom, že hrát proti zkušenějšímu mužstvu, zápas otočí a my bychom odcházeli jako poražení. Nicméně se tak nestalo a bylo to zásluhou extrémní obětavostí všech 6 hráčů na hřišti a postupné zapojování vyloučených hráčů. Bylo to poprvé, co jsem viděl dorostence se takhle rvát o výsledek. Škoda, že tomu muselo předejít 4členné vyloučení.  Na samotnou věc se tedy dá dívat dvěma pohledy, první je naprostá dehonestace práce, kterou družstvo během zápasu odpracovalo. Na druhou stranu, je obrovsky důležité, že se tým za nepříznivých okolností dokázal semknout a bojovat jako jeden muž.

Nicméně zde vypíšu počet karet a minutáž, kterou tým hrál v oslabení. V zápase na naší adresu padlo celkem 7 karet. 3 zelené, 4 žluté. V součtu tedy hráči nasbírali 36 minut v oslabení. To je více než polovina zápasu a každý by si měl uvědomit, čeho se dopustil.

Celý zápas odpískali bratři Petr a Aleš Větrovský velmi dobře a za to jim patří z naší strany dík.