Nekoncentrovanost, špatný vstup do zápasu. Vysoká prohra 1:7

4.10.2020 odehráli dorostenci již svůj 4 ligový zápas. Hostivař za sebou měla, minimálně výsledkově, úspěšnou sérii, kdy se ji podařilo 3x za sebou zvítězit. (Jedna výhra se nepočítá do ligové soutěže, neb družstvo Litice B se z ní odhlásilo)

Hostivař tedy byla velmi dobře naladěná na zápas. Možná až příliš, neb celou předzápasovou poradou jsem u chlapců postrádal koncentraci na zápas. To pak ukázal i samotný vstup do zápasu. Mužstvo Slavie je velmi dobře technicky i takticky vybavené a je to určitě zatím nejtěžší soupeř, kterému HCH čelilo. K bodovému zisku proti takovému soupeři je zapotřebí bojovnost, dodržení taktických povinností, dobrá produktivita a vyvarování se individuálních chyb. Z těchto 4 jmenovaných aspektů si Hostivař může „odfajfkovat“ pouze jednu. Bojovnost, vyjma vlažného startu Hostivař pak po celý zápas chtěla zlepšit výsledek zápasu. Bohužel za stavu 4:0 po poločase můžete chtít, jak chcete, ale výsledek už se těžko zvrátí, obzvlášť, když se týmu nedaří. Co se týče taktické svázanosti mužstva. Apeloval jsem na hráče, aby nechodili zbytečně do soubojů. Bohužel si to dorostenci chtěli zkusit na vlastní kůži a předržovali balon ve chvíli, kdy jsme ho naopak potřebovali dávat „rychle“ od hole. To vedlo ke ztrátě a nejednou jsme po této chybě dostali laciný gól, respektive darovaný gól soupeři.

O poločasové přestávce jsme si vyhodnotili, že už jen velmi těžko otočíme výsledek v náš prospěch. Od tohoto uvědomění jsem si sliboval, že se dorostenci dostanou ze zápasové „křeče“ a nastoupí více uvolněné mužstvo, které může prodat svůj potenciál. To se vesměs podařilo. Hned z první akce Ondřej Chabr korigoval výsledek na 1:4. Od tohoto okamžiku si Hostivař vypracovalo několik gólových příležitostí, ale ani jednu už nedokázala proměnit. Proti takovému soupeři si nemůžeme dovolit zahazovat tyto šance a musíme je proměňovat, pokud chceme být úspěšní. Stát se to může, pozitivní je, že jsme si je dokázali vypracovat.

Během zápasu jsme několikrát svými individuálními chybami ztratili míček a soupeř trestal. Během 2. poločasu jsme inkasovali ještě 3x a konečný výsledek 1:7 pro družstvo Slavie byl zasloužený.

S velkým zklamáním musím avizovat, že ač přesto, že jsem na začátku sezony měl rozhovor s dorostenci o nastavení vhodné atmosféry v týmu, kde nový hráči se nebudou bát hrát s myšlenkou ztráty balonu, tak toto prostředí jim minimálně v zápase se Slavii nebylo umožněno. Hráči by si měli uvědomit, obzvlášť ti starší, že v týmu nejsou od toho, aby poukazovali na chyby druhých. Nebo aspoň ne ve stylu, v jakém to bylo v zápase.  

S konečným hvizdem následovala poměrně dlouhá pozápasová debata, kde jsme si řekli, co bylo v zápase špatně a jakým způsobem se na to musí reagovat. To, jak účelné to bylo, se dozvíme již tuto neděli, kdy hrajeme s týmem Rakovníka.

Soupiska na zápas:

Filip Procházka, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Martin Sýkora, Jakub Chabr, Matěj Fedoš, David Lachout, Jan Fedoš (C), Matěj Průša, Ondřej Chabr, David Smiatek, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek, František Ebr, Adam Šteiner.

HC Hostivař – SK Slavia Praha 1:7; góly: 1x Chabr Ondřej

Plné tribuny, to na dlouhou dobu je tabu. Škoda, děkujeme vám za podporu!
Vojta Papírek s hlavou nahoře. Dobře Vojto!

Napsat komentář