Dorostenci: Sladko-Kyselá sezona 2020/2021

Pro dorostence HC Hostivař 6.6.2021 skončila sezona v jejich kategorii a pro ročníky 2002 to byl poslední zápas, kterého se mohli účastnit. I když slovo mohli je zde čistě teoretické…

Trénink ze 17.5.2021

V první řadě bych chtěl všem hráčům poděkovat za jejich nasazení a přístup po celou sezonu. Jak všichni víme, tato sezona byla poznamenaná nucenou COVIDOU pauzou, kdy v podstatě od listopadu se netrénovalo ani nehrálo soutěžní utkání. Poprvé kdy jsme společně mohli na hřiště bylo od data 14.4.2021, ale to s velmi přísným vládními opatřeními, kdy jsme v podstatě mohli trénovat pouze ve 6 dvojicích a s 10metrovými rozestupy. Jak tedy mohu tuto sezonu vůbec hodnotit pozitivně? Je to díky fantastickému kolektivu a charakterově zdravému týmu, který jsem měl možnost trénovat. Tým plnil naprosto vše, co jsme si před sezonou domluvili. Od starších hráčů se žádalo hlavně být vzorem pro mladší a vytvořit pro ně takovou atmosféru a prostředí v týmu, kde jim bude umožněno se zlepšovat. Naopak od mladších se žádalo si plnit všechny náležitosti spojené s tréninkem, zápasy a také snaha vracet něco klubu (brigády, rozhodčí pro mladší kategorie atd.) Nicméně co bych viděl jako největší pozitivum je fakt, že tým měl snahu se po celou sezonu zlepšovat. Všichni mají výborná čísla, co se týče docházky na tréninky a účasti na zápasech. Během COVIDOVÉ pauzy plnili tréninkový deník, který pro ně byl sestaven. Někteří více, někteří méně. Nicméně po důrazných varováních se to vždy srovnalo a opět začali „makat“ všichni stejně. To že tým je zdravý poukazuje i fakt, že sami hráči upozorňovali na to, že někdo netrénuje tak, jak bylo řečeno a tudíž došlo k znovunabytí motivace na sobě pracovat bez mého většího úsilí. Toto byl přesně přístup, v kterého jsem doufal od starších hráčů a ti mě nezklamali.

Zápas z 11.10.2020 v Rakovníku

K samotným zápasům dorostu hlavně během podzimní části. Věřím, že hrát se dvoukolově, dorostenci by si zahráli final four. I teď k tomu měli relativně blízko, nicméně museli porazit tým z Litic. Takhle nás bohužel mrzí první zápas v sezoně proti týmu Bohemians, kde jsme po velmi špatném výkonu prohráli 2:3. Zvládnout tento zápas, final four bychom si zahráli. Obecně lze polemizovat, že lepší výkony střídali horší. Proto mě mrzí nízká zápasová a v podstatě i tréninková zátěž mužstva. Dorostenci potřebovali hrát, aby mohli herně růst a získali sebevědomí, které mohli později využít v chlapské extralize. Nyní pro ročníky 2002 to bude o poznání komplikovanější, nicméně je to pro všechny stejné a věřím, že se s tím vyrovnají.

Nyní tabulka samotných zápasů

6.9.2020 Bohemians Hostivař 3:2
13.9.2020 Litice B Hostivař 1:6 (zápas ZRUŠENO)
27.9.2020 Hradec Králové Hostivař 0:4
28.9.2020 Hostivař President 2:1
4.10.2020 Hostivař Slavia 1:7
11.10.2020 Rakovník Hostivař 2:0
6.6.2021 Hostivař Litice A 0:2

Celkové pořadí před final four

UmístěníTýmVRPBody
1.Slavia Praha60018
2.Rakovník40212
3.President40212
4.Litice3039
5.HC Hostivař2046
6.HC Bohemians2046
7.Hradec Králové0060
8.Litice B

Jak jsem psal dříve, to že nejsme ve final four je naše neschopnost ze zápasu s Bohemians z 6.9.2020. Nicméně družstvo HC Hostivař dostalo šanci na reparát v podobě zápasu s Liticemi na domácí půdě. Říkali jsme si, že ten zápas zvládneme, jen prostě nám začalo final four o zápas dříve než ostatním klubům. Bohužel došlo, dle mého názoru, k naprostému selhání ČSPH, kdy nešťastně delegoval ve stejný den, ve stejnou hodinu zápasy kategorií dorostenci a extraligy mužů. Za A-tým musí vždy nastupovat ti nejlepší hráči, pokud to jsou 4 hráči z dorostu, minimálně to ukazuje na jejich kvalitu. Díky tomuto faktu nicméně nemohli zasáhnout do zápasu dorostu, neb oba zápasy se konali v 16:00. Jeden na hřišti Pragovky (extraliga mužů) druhý na domácí půdě v Hostivaři (dorost). Takto oslabený tým i přesto podal odvážný a důstojný výkon, kdy podlehl týmu z Litic 0:2. Nicméně pro tým to byl poslední zápas v sezoně a ve mně osobně převládají pocity zklamání, protože tým dorostu měl reálnou šanci bojovat o medaile. Snaha přesunout zápas byla, ale díky časově náročnému programu a již předem objednanému autobusu týmu Litic do Prahy to nebylo možné odehrát jiný den. Škoda, ale život jde dál.

Soupisku pro rok 2020/2021 dorostenci byla následovná:

Filip Procházka (brankář), Vojtěch Krézek (brankář) Jan Fedoš C, Ondřej Chabr, Jakub Chabr, Martin Sýkora, David Lachout, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, David Smiatek, Matyáš Průša, Kryštof Vilímek, Matěj Fedoš, Vojtěch Papírek, Vojtěch Jeřáb, Adam Šteiner, František Ebr.

K poslednímu zápasu proti Liticím z důvodů malého počtu hráčů byli donominování hráči ze starších hráčů a to konkrétně: Jakub Vopálenský a František Vacek.

Nyní k hráčům, kteří opouštějí dorost:

Jan Fedoš

Jan Fedoš kvůli zranění prstu laboroval první dva zápasy. Dovolím si tvrdit, že mít ho v zápase proti Bohemians v úvodu sezony, zápas zvládneme a vyhrajeme a nyní by nepřevládalo zklamání ale místo toho zdravá nervozita na final four. Honza je dlouhodobým reprezentantem v mládežnických kategoriích a svými výkony, přístupem si zasloužil být kapitánem v HC Hostivař dorost. Pokud na sobě Honza bude dále pracovat má před sebou jistě bohatou kariéru nejen v HC Hostivař, ale i v národním týmu.

Ondřej Chabr

Z Ondry se během sezony stal naprostý leader týmu. Svým přístupem strhával tým k lepšímu přístupu na trénincích a k lepší práci obecně. Díky němu dorost na sobě pracoval po celou sezonu a vytvořilo se pevné jádro, které motivovalo ostatní. Dokládá to i jeho samotná iniciativa prezentovat týmu, co nového se naučil na reprezentačních kempech juniorů a následně jim své zkušenosti předávat. Ondra je jeden z mála hráčů, kteří si žádají zpětnou vazbu ze zápasů a cítím z něj snahu pořád se zlepšovat nejenom hokejově, ale i mimo hokejově, což je mnohdy stejně důležité. Stejně jako u Honzi, Ondřej Chabr má před sebou velkou budoucnost pokud se hokeji bude nadále věnovat minimálně tak, jak se věnuje.

Jakub Chabr

Jakub Chabr byl velkou jistotou v zadních řadách po celou sezonu a svými jistými výkony pomohl k řadě úspěšným zápasům. Jeho dobré hokejové myšlení v zápasech nám pomáhalo řešit situace konstruktivně a s přehledem. Moje rada do budoucna, Kubo nesnaž se srovnávat se svým bráchou. Poctivá práce, píle a zarputilost předčí samotný talent. Odevzdej svoje maximum a uvidíš sám. Věřím, že se staneš stavebním kamenem v dalších letech A týmu Hostivaře. Co je určitě dobré zmínit je fakt, že Kuba jako první z ročníků 2002 se aktivně věnuje trénovaní mládežnických kategorií a pomáhá mladším hráčům v rozvoji.

Martin Sýkora

Martin Sýkora se vypracoval pro mě osobně z jedno z nejmilejších překvapení sezony 2020/2021. V zápasech zastal roli takzvaného volného hráče a velmi dobře pochopil taktickou úlohu tohoto postu. Martin svým jedinečným čistým odebráním balonku, kdy vyrazí s hokejkou proti soupeři, je jedním z nejlepších obránců v lize. Stylem mi připomíná Václava Průchu, dlouholetou oporu A mužstva. Stejně jako výše tři jmenovaní i Martin má za mě jednoznačně slibnou budoucnost v hokeji. HC Hostivař je nyní jistě ráda, že si Martin jako mladý kluk vybral pozemní hokej a ne basketball, který teď hraje se svojí panelákovou partičkou venku. Martin vždy dohlížel na mladší hráče, aby za sebou uklidili hřiště a tím pádem mít čistou plochu pro ostatní týmy následující den a za to ti patří slova díků Martine.

Vojtěch Krézek

Vojta Krézek, alias Gretzky, je zdárným příkladem toho, že i když hráč začne v pozdním věku, je vždy možnost se prosadit pokud je ochotný tomu obětovat čas a energii. V září 2020 za mnou přišli starší kluci, že mají kamaráda, který by si rád vyzkoušel chytat, zda by nemohl přijít. Souhlasil jsem a o necelý rok později Vojta Krézek odchytal svůj první soutěžní zápas a stal se nedílnou součástí mužstva. Nyní pravidelně chodí na tréninky chlapů a všem dokazuje, že není pouze do počtu! Je na něm vidět ohromný progres a chuť se stále zlepšovat. Vojto, klobouk dolů.

David Lachout

U Davida Lachouta ač není ročník 2002 udělám výjimku a dám mu krátký medailonek taky, neb si to svojí prací a přístupem zaslouží. David ač nejmladší z výše uvedených patřil mezi první, kteří trénovali s A mužstvem chlapů. Proč? Protože svým hokejovým umem si to jednoduše zasloužil. Lachy je velmi dobře technicky vybavený hráč, silný na balonku a velmi dobrý při finálním řešení situací. David je nejenom výborný hráč na hřišti, ale i mimo něj a já jsem moc rád, že ho budu mít k dispozici i pro příští sezonu. Lachy je společně s Ondrou Chabrem a Janem Fedošem v širší nominaci U19 na nadcházející mistrovství Evropy ve Vídni.

Kluci děkuji vám za super odvedenou práci a vidíme se v další sezoně, která doufejme již proběhne tak, jak má.

Děkovačka ze zápasu z 28.9.2020 proti Presidentu

Napsat komentář