Muži HC Hostivař mezi nejlepšími 4 ČR

To nejdůležitější hned na samotný začátek. Mužům od Botiče se podařilo probojovat do poslední fáze extraligy a postoupilo z 4. místa do final four, kde změří své síly v semifinále proti SK Slavia Praha. Jedná se o historický úspěch a odměna za práci nejen v této sezóně, ale práci za dlouhodobý cyklus, který se v posledních letech v klubu nastavil. Všem zúčastněným patří obrovský dík za jejich čas a energii, který do klubu vložili.

Jak se postup do final four v sezóně 2020/2021 rodil se pokusím popsat v následujících řádcích. Na podzim Hostivař odehrála celkem 3 zápasy. Konkrétně se soupeři Hradec Králové, Bohemians a poslední zápas před nucenou pauzou se Slavii. Dovolím si tvrdit, že konkrétně zápas s Bohemians rozhodl o tom, že Hostivař má dobře nakročeno k vysněnému postupu mezi TOP 4 v České republice. Jak již bylo zmíněno, po těchto 3 zápasech následovala nucená pauza spojená s COVID situací v České republice. Výsledkově tedy Hostivař na podzim v tabulce níže:

5.9.2020HostivařHradec Králové3:2
12.9.2020BohemiansHostivař1:2
10.10.2020SlaviaHostivař1:6
Zápas na Slavii z 10.10.2020

HC Hostivař se poprvé sešlo 20.4.2021. V té době jsme vůbec nevěděli, zda se soutěž bude dohrávat či nikoliv. Díky lepšící se situaci s COVIDEM a obrovské snaze ČSPH se uskutečnilo dohrání soutěže (pouze jednokolově). Svazu samozřejmě patří poděkování za možnost klubům dohrát soutěž, vidím to jako pozitivní faktor k rozehrání hráčů na reprezentační turnaje všech kategorií a vyřešení problému, kterému bychom stejně museli čelit v září. Takto se připravila půda pro novou sezónu a její regulérnost, tak jak tomu bylo dříve.

Nyní k jarní části sezóny. HC Hostivař odehrála ve velmi krátké době 5 zápasů. 2 Přípravné s Presidentem a Bohemians a dohrávku 3 zápasů s týmy Litice, HC Praga a Rakovník.

K samotným přípravným zápasům lze říct následovné. Bylo vidět, že se jednalo o první zápasy po tak dlouhé pauze. Obzvláště v zápase s Presidentem byla vidět na našich hráčích nepřesnost a nerozehranost a tím pádem jsme zaslouženě prohráli 1:4. K ideálnímu výkonu to mělo daleko a za mě osobně to byla potřebná „facka“ pro tým a důrazné varování, že to takhle nepůjde. Byl nezbytný další přípravný zápas před samotným mistrovským zápasem. Nyní tým změřil síly s týmem Bohemians. HC Hostivař odehrála o poznání lepší utkání a zaslouženě odcházela vítězně a to rozdílem 4:1. Trenér mužů Jaroslav Kraus zde ukázal dobrý cit pro hru, kde v zápase došlo k přeskupení některých hráčů na jiné posty. Hra díky tomuto kroku dostala potřebný klid na hokejky a napomohlo to k výrazně lepší rozehrávce a mezihře.

Martin Sýkora vstřelil vítězný gól proti Bohemians

K samotným zápasům jara 2021. Díky dobře odehranému podzimu mužům HC Hostivař stačilo získat ze 3 zápasů 3 body. V horším případě dokonce 1 bod, pokud by došlo k zaváhání mužstva Rakovníka. Los HC Hostivař nicméně byl velmi těžký, kdy nás čekalo víkendové dvojkolo. Ve svém prvním zápase jsme změřili síly s Liticemi. V tomto zápase prokázali Litice obrovskou kvalitu a zaslouženě vyhráli 5:1. Ač tomu výsledek neodpovídá, samotná hra nebyla špatná, v určitých pasážích hry jsme byli lepším týmem, nicméně svoje výkony dehonestujeme individuálníma chybami. Na tomto faktoru musíme jednoznačně zapracovat do budoucna, abychom se individuálních chyb vyvarovaly.

V neděli 6.6.2021 nás čekal zápas desetiletí, kde jsme nutně potřebovali porazit Pragovku a tím si zajistit vysněný postup do final four. Celé jaro jsem z mužstva cítil koncentrovanost na toto utkání a mentální připravenost a chuť uspět. Bylo určitě dobré i to, že Pragovka stejně jako my odehráli den před tímto utkáním zápas a to konkrétně se Slavii, takže ubytek sil byl na týmu určitě znát. K samotnému zápasu. Do zápasu jsme bohužel nevstoupili dobře, neb od 24. minuty jsme prohrávali 1:0. Nicméně mužstvo ukázalo vnitřní sílu a bojovnost za jakékoliv situace a ještě před poločasem jsme nepříznivý stav otočili na 1:3. Pak už to byl zápas o jednom mužstvu, kdy jsme během 3. čtvrtiny přidali další 3 góly a zaslouženě jsme vedli 1:6. Nicméně pak došlo k takzvanému uspokojení a ve 4. čtvrtině jsme obdrželi 2 góly a pouze jeden přidali. V konečném součtu jsme vyhráli 7:3 a mohli jsme se radovat z postupu do final four. V týmu propukli obrovské emoce radosti a euforie. Přesně kvůli těmto pocitům se sport hraje!

Vítězná fotka po zápase s Pragovkou ze 6.6.2021

Poslední zápas před final four s týmem v Rakovníku. Podobně jako s Liticemi, byly pasáže v zápase, kdy jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vedli 1:0. Obecně lze říct, že zápas Hostivař odehrála důstojně do prvního poločasu. V druhé půli znovu došlo k individuálním chybám a dokonce i k nekoncentrovanosti na druhé dějství. Během druhého poločasu jsme inkasovali celkem pětkrát a už se nám nepodařilo vsítit žádný gól. Odcházeli jsme ze hřiště jako poražený tým a to s vysokým rozdílem 1:6. Znovu to tým dostalo zpátky na planetu zemi a doufejme, že dojde k uvědomění, že koncentrace, běhavý a zodpovědný výkon jsou nezbytné prvky pro úspěch v zápasech. Bez toho to nepůjde.