HC Hostivař muži bohužel na medaili nedosáhli

Final four je již za námi a tudíž se sluší napsat posledních pár vět k sezoně 2020/2021. Celkově se družstvo od Botiče umístilo na konečném 4. místě, kdy prohrálo nejdříve se Slavii v semifinále 2:4 a poté v zápase o bronz s Liticemi 0:7.

Přesto se jedná o zdařilou sezonu a velký úspěch HC Hostivaře, neb v novodobé historii klubu A-mužstvo hrálo final four poprvé od jeho vzniku. Zápasy ve final four byli pro mužstvo odměnou za práci, energii a čas kterou do klubu vložili a věříme, že nám tyto zápasy pomohou k rozvoji dalšího působení v nejvyšší české soutěži a navázání dobré práce, která se v týmu nastavila v posledních letech.

Nyní k samotným zápasům ve final four.

Semifinále proti SK Slavia Praha

První semifinálový zápas byl prvního (Slavia) proti poslednímu postupujícímu do final four, respektive 4. družstvu po základní části Hostivaři. Rozdíl mezi herní kvalitou obou těchto týmu byl tedy nezpochybnitelný a cesta k dobrému výsledku vedla po splnění několika dílčích faktorů. Mezi tyto faktory jednoznačně patří: dobrá organizace hry, zodpovědný, běhavý výkon a vysoká efektivita v útočném kruhu. Dovolím si tvrdit, že všechny tyto faktory HC Hostivař zvládla a mohla odcházet ze hřiště se vztyčenou hlavou. Nicméně je nutno podoktnout, že Slavia jasně diktovala průběh zápasu a bylo to právě družstvo z Edenu, které bylo na hřišti dominantní. Hovoří o tom i počet „vyložených“ šancích do kterých se HC Hostivař v průběhu zápasu dostalo. Za celkový výsledek 2:4 vděčíme i výborně chytajícímu brankáři Tomáši Fialovi, který zneškodnil 2 penalty Slavie a také vysoký počet trestných rohů.

Pozápasová děkovačka fanouškům z 26.6.2021

Zápas o bronz proti TJ Plzeň Litice

Po náročném semifinálovém zápase se Slavii Hostivaři zkrátka došli síly. První poločas jsme ještě zvládli odběhat a hrát víceméně tak, jak bylo řečeno (stav po poločase 0:2 pro Litice). Nicméně po změně stran již Litice pohodlně došli k vítězství, kdy jednoznačně vyhráli 7:0. Bohužel v tomto zápase se nám nepodařilo vstřelit žádný gól, což je určitě věc na které musíme zapracovat a obecně lze hovořit o nezvládnutí rozehrávky a přechodu mezi půlkou a útočnou čtvrtinou, potažmo kruhu.

Nástup na zápas o bronz – 27.6.2021

V konečném součtu tedy HC Hostivař skončila na krásném čtvrtém místě a to je věc, která s odstupem času jistě bude vnímána jako úspěch. Nyní přetrvává zklamání z prohraných zápasů, ale je zapotřebí si uvědomit, že cesta k medaili vede postupnými krůčky a poctivou prací.

Obrovské poděkování patří trenérovi Jaroslavu Krausovi, že převzal tým v nelehké situaci a dokázal s ním postoupit až do final four. Jarda se nyní bude plně věnovat trénování starších žáků právě v Hostivaři. Ještě jednou, Jardo děkujeme.

Nyní pohledem trošku do historie HC Hostivař. Níže si můžete prohlédnout tabulku výsledků Hostivaře od roku 1954 – 2007.

Umístění Hostivaře od roku 1954 – 2007

Posledním velkým úspěchem Hostivaře tak stále setrvává 3. místo v letech 2002 a 2003 a účasti na pohárech vítězů pohárů v letech 2002 (Gibraltar) a 2003 (na Groši). Více o turnaji zde: PVP 2003 V OBRAZECH – aneb první a poslední velká akce na Hostivaři (Na Groši), ohlédnutí po téměř 16 letech – HC Hostivař (hchostivar.com)

Tehdejší soupisku tvořili tito hráči:

Petr Černý, David Švejda, Pavel Klouzal, Jaroslav Vaniš, Michal Sitár, Jan Hlaváč, Miroslav Ludvík, Ondřej Vudmaska, Martin Sitár, Václav Uhlíř, Jiří Musil, Petr Halama, Alexandr Predescu, Jiří Štenberk, Tomáš Bureš, Petr Nádvorník, Jiří Bureš, Petr Klouzal, Petr Hrdina, Jiří Trávník, Filip Jaroš, Petr Mentlík a František Babický.

Trenér Gino Schilders

Úsměvy hráčů z PVP 2003 na Groši

Poděkování za zprostředkované informace patří Miroslavu Ludvíkovi.

Nyní bych zbytek článku rád věnoval určitým hráčům v A-týmu HC Hostivař, jedná se o ročníky 1991 a starší. Ročníky 1992 a mladší si budou muset na medailonek počkat, neb celou hokejovou kariéru mají stále před sebou.

Aleš Bosák

Aleš Bosák, vždy nízko těžiště.

Aleš byl a stále je v roce 2021 zraněný, kde má pochroumané koleno a pořád ho čeká léčba. Přesto nám Aleš pomohl, kdy zastoupil trenéra Jaroslava Krause a ujal se role coachování v zápase, kdy družstvo řídil ze střídačky. Aleš patří k dlouhodobým hráčům základní sestavy a jistě by nám v boji ve final four pomohl. Jedná se o technicky vyspělého hráče, který má zajímavé řešení při střelbě a správnou zarputilost během zápasu. Aleš umí v zápasech přitvrdit, což by se jistě v zápasech final four hodilo. Aleši, přejeme ti co možná nejpohodovější rekonvalescenci, ať všem ještě můžeš ukázat, jak dobrým a kvalitním hráčem jsi.

Jan Pauer

Jan Pauer, v souboji s ním to vždy bolí.

Další hráč, který nám bohužel nemohl pomoci v bojích ve final four byl Honza Pauer. Honza podobně jako Aleš by jistě napomohl k lepším výkonům a jeho klubové zkušenosti, které sbíral po celou svoji dosavadní kariéru, by nyní zužitkoval a přetavil k dobrému výkonu. Honza se vždy stará o péči na klubových akcích, kdy zprostředkovává různé důležité věci. Příprava hudby, pochutin, jídla a pití (hlavně piva) stanů, elektřiny a další. Honza se ať už vědomě či nevědomě stará o dobrou morálku v týmu, kdy se všemi komunikuje a vytváří zdravou, odlehčenou atmosféru v týmu, která je nezbytná k rozvoji všech hráčů.

Tomáš Pauer

Tomáš Pauer, pokrytí míčku je jeho doménou

Bohužel největší ztrátou pro A-tým byla neúčast Tomáše Pauera. Dlouholetého reprezentanta a kapitána HC Hostivař. O jeho hráčských kvalitách nemusíme psát, jsou naprosto nezpochybnitelné. Nicméně, co už tolik lidé nevnímají, je i jeho efekt na tým v podobě klidu na „holi“ a mentorování mladých hráčů. Zkrátka naše největší osobnost týmu bohužel nemohla naskočit a pomoci nám v zápasech final four. Věřím, že hrát Tomáš, projev mužstva se diametrálně zlepší a dost možná bychom letos odcházeli s medailí. Tome, těšíme se na tebe až znovu vyběhneš na hřiště a povedeš tým HC Hostivař k lepším výkonům.

Lukáš Svoboda

Lukáš Svoboda, vždy si umí najít volný prostor.

Lukáš, alias Cíba je nevybroušený diamant HC Hostivař. Stát se pár věci trochu jinak, dost pravděpodobně by si Cíba připsal několik startů za mládežnické kategorie reprezentace a kdo ví, třeba by hrál i na nějakém mistrovství Evropy za A – tým. Lukáš je velmi dobře technicky vybavený s dobrým herním a prostorovým vnímáním. U Cíby je vidět, že když trénuje jeho výkonost jde zákonitě nahoru a stává se výrazným pilířem v zápasech. Problém je, že mu práce ne vždy dovolí trénovat tak jako ostatním hráčům. I přes tento tréninkový handicap je stále výborným hráčem, který jednoznačně má Hostivaři stále co nabídnout. Akorát bacha na ty héčka na banánu…

Michal Dudák

Michal Dudák, jeho adresný centr do kruhu.

Dudy a jeho labutí píseň. V zápasech tvrdý, zodpovědný s dobrou rozehrávkou a jeden z mála hráčů, kteří vtipně centrují do obranného kruhu soupeře. Dudy pořád patří k jedním z nejlepších krajních obránců, které v týmu máme. Michal svým přístupem nejen v této sezoně, ale i v minulých, motivuje mladé hráče k práci a dokazuje že udržení fyzické kondice jde za jakýchkoliv podmínek. Dále se Dudy několik let staral o výchovu mladých hráčů, kde jeho ruky v mladších žácích prošli nyní již stabilní hráči A mužstva chlapů, jako jsou bratři Chábrové, Fedoš, Sýkora či Lachout. Nyní vede školní kroužek na škole a tudíž stále přivádí nové hráče do klubu. Dále se Michal dlouhodobě angažoval i ve vedení klubu a pomáhal řídit klub. Svými názory a myšlením jistě do budoucna pomůže ještě více.

Tomáš Fiala

Tomáš Fiala, chycená penalta – jasná věc.

Tomáš Fiala = gólmanská jistota na několik dalších let. Tomáš se vypracoval mezi nejlepší gólmany celé extraligy a potvrdil to nejenom teď svými výkony ve final four, ale celou dobu co účinkuje v A-týmu HC Hostivař. Podobně jako u Cíby i u Tomáše se stát pár věcí trošku jinak, dost pravděpodobně bychom nyní měli Tomášovu fotku v reprezentačním dresu. Podobně jako výše jmenovaný i Tomáš se stará o celý tým. Domlouvá kolová soustředění a mentoruje mladší hráče nejenom v cyklistice, hokeji, ale i v životě mimo sport. Stará se o dobrou atmosféru v týmu a pomáhá mladším gólmanům v rozvoji. Co je také dobré říct je to, že Tomáš, respektive jeho restaurace, přispěla sponzorským darem na novou sadu dresů a také v jeho restauraci Pizza Jižní Město má A-tým útočiště na pozápasové oslavy.

Petr Klouzal

Petr Klouzal, nestárnoucí legenda Hostivaře.

Poslední z posádky bude Petr Klouzal, alias Klouzi. Nesmrtelný Klouzi by mohl být jeden z několika přívlastků, které naprosto vystihují Petra Klouzala a jeho působení v A- mužstvu. Je jediný z celé současné soupisky, který má bronzovou medaili z tažení Hostivaře v sezonách 2002 a 2003 a účastnil se poháru vítězů pohárů v letech 2002 v Gibraltaru a v roce 2003 na Groši (CUP WINNERS CUP, DIVIZE B). Přijde nám tedy až trošku sci-fi, že Klouzi hrál proti týmu jako KHC Dragons, kteří letos vyhráli belgickou ligu. Petr Klouzal se stal součástí A – týmu již od roku 1999, kdy se účastnil soustředění v Doksech. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi v reprezentacích a nakoukl i do nevyšší chlapské reprezentace. Petr i ve svých 39 letech patří mezi velké opory A – mužstva a pokud mu bude zdraví sloužit, může nastřádat ještě několik hokejových sezon. Klouziho, kterého již přes 20 let můžeme vidět bojovat za Hostivařské chlapy na hřišti, tak určitě uvidíme i v následujících sezonách.

Všem hráčům, trenérům a fanouškům patří obrovské DÍKY za sezonu 2020/2021. Jak říkám svým mladším svěřencům, ve světě sportu není nejdůležitější vyhrávat, ale vytrvat! Těšíme se na další sezonu a HCH nezastavíš!

HC Hostivař v sezoně 2021

Napsat komentář