Vstup do sezony dorost HC Hostivař nezvládl

Neděle 5.9.2021, první soutěžní zápas dorostenecké ligy. HC Hostivař přivítalo družstvo HC Bohemians v odpoledních hodinách na našem domácím hřišti u Botiče.

Jak již článek napovídá, HC Hostivař prohrála 3:4. Nicméně ještě jako větší prohru vnímám samotný vstup do podzimní části soutěže. Na soupisce HC Hostivař před zahájením sezony bylo psáno 18 hráčů – počet který by jistě měl stačit k dobrým tréninkovým jednotkám a ke zdravé konkurenci v mančaftu. Nicméně docházka dorostenců je naprosto katastrofální. Pouze 8 hráčů snese přísnější měřítka docházky, zbytek čísel je naprosto tristní. Samozřejmě jsou v tom spojené určité faktory jako zranění, konec prázdnin či pauza nucená kvůli očkování proti COVIDU. Nicméně pokud se někteří hráči nad sebou nezamyslí, sezona 2021/2022 bude pro tým velmi obtížná.

K samotnému zápasu.

Ač obě mužstva měla k dispozici 11 hráčů, bohužel jsme hráli hokej 8+1. Tento koncept není pro budoucí rozvoj hráčů vhodný, neb dorost je posledním stupněm před seniorskou kategorií, ať už se jedná o extraligu mužů či 1. ligu mužů. Je tedy naprosto žádoucí, aby dorostenci hráli hokej 10+1 a dostali lepší povědomí o taktickém systému hry.

HC Hostivař vstoupila do utkání velice dobře, po krásné akci dala gól a obecně lze říci, že první čtvrtinu si vypracovala více příležitostí k ohrožení branky soupeře. Hostivař dobře organizovala obrannou zónu a dobře přenášela hru. Nicméně poté došlo ke ztrátě koncentrace v týmu a jak to tak bývá, soupeř se dostával čím dál více před naši branku. To vyústilo v tlak Bohemians a následný trestný roh, který hráči Bohemians bezpečně proměnili.  Ve zbytku utkání už to byl zápas spíše nahoru a dolu se spoustou nepřesností na obou stranách a velkým počtem nevynucených chyb. Z dvou našich faulů byly nařízené penalty. Nutno podotknout, že byly odpískané naprosto správně. Dokonce bych ještě řekl, že nám jedna penalta byla odpuštěna. Obě penalty hráči Bohemians proměnili. Hostivaři se nicméně vždy povedlo zápas srovnat po akcích ze hry. Poslední slovo, bohužel pro nás, ale měli hráči Bohemians a ze zápasu odcházeli jako šťastnější tým. Konečný výsledek 3:4 byl pro hráče zklamáním a byla na nich vidět určitá frustrace ze zápasu.

Bohužel musím konstatovat, že ze zápasu odcházím i s pocity, že někteří hráči na hřišti nenechali vše. Kluky znám a vím, jak dokáží bojovat. Nicméně toto nebyl bojovný výkon Hostivaře, který se svojí zarputilostí dostal do povědomí ostatních klubů.

Za zmínku určitě stojí výkon Františka Vacka, který v den zápasu slavil 14. narozeniny. Narozeniny oslavil gólem a asistencí. Utkání dobře řídila dvojice Tomáš Holek a Helena Babická. Za to jim patří slova díků.

Utkání se zúčastnili tito hráči:

David Lachout (C), Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Matyáš Průša, Matěj Fedoš, Vojtěch Papírek, Jonáš Bohm, Petr Katcher, Adam Šteiner, František Ebr (brankář) a František Vacek.

Omluveni:

David Smiatek – zranění ruky z tréninku

Kryštof Vilímek – brigáda

Vojtěch Jeřáb – poranění kolene, dlouhodobé zranění

Tadeáš Devera – dovolená

Dominik Netrefa – zranění

Jakub Kohák – dovolená

Jakub Vopálenský – rodinná oslava

Momentka ze zápasu proti HC Bohemians

Příští zápas čeká kluky v neděli 12.9. v Hradci Králové od 16:00. Jste srdečně zváni.

Napsat komentář