Přípravný turnaj v hale splnil svůj účel

Dorostenci HC Hostivař v sobotu 6.11. odehráli přípravný turnaj na novou halovou sezónu 2021/2022. Samotný turnaj pořádaný HC Bohemians se uskutečnil v nové hale ve Kbelích. Z různých důvodů se nakonec turnaje účastnilo pouze 5 týmů. HC President, Litice B, HC Bohemians, Litice A a samozřejmě HC Hostivař.

Samotný turnaj pro nás výsledkově neskončil příznivě, neb jsme všechny zápasy prohráli. Vyjma jednoho zápasu (Litice B – HC Hostivař) to byly však prohry, za které se HC Hostivař nemusí stydět. Dvakrát jsme totiž prohráli pouze o gól a dokonce jsme v obou z těchto zápasech vedli. Nicméně nám tento turnaj především nastínil naše nedostatky, na kterých musíme během haly zapracovat.

Před halovou sezónou jsem jako trenér měl v hlavě myšlenku, kde budu mít mužstvo, které je věkově vyzrálé, a hlavně výkonnostně vyrovnané. Z mého pohledu tedy naprosto zásadní podmínky, aby dorostenci na konci halové sezóny byli úspěšní. Byl a zároveň pořád jsem naprosto přesvědčený o tom, že HC Hostivař má na to, aby hrála o medaile. Nicméně jsou dva faktory, které nás bohužel limitují.

Prvním z nich je naše psychika. Hráči s ní bojují po celou podzimní sezónu. V hale musí hráči udržet chladnou hlavu a vážit si balónku. Pokud naše rozehrávka bude zbrklá jako v přípravných zápasech, těžko potom můžeme pomýšlet na dobré celkové umístění. Druhým faktorem jsou halové zkušenosti. HC Hostivař dlouhodobě netrénuje ve velkých halách, které odpovídají rozměrům zápasového hřiště. Někdy dokonce byly i případy, kdy po celou zimu trénovali dorostenci pouze venku. Jsem tedy velice rád, že nyní se nám povedlo sehnat halu v Kutnohorské ulici, kde budeme mít i díky brigádě k dispozici mantinely. Nicméně je naprosto evidentní, že naši dorostenci mají „handicap“ oproti ostatním týmům. Nejsou zvyklí na herní prostory v hale, nedokáží využít celý potenciál mantinelů a dopouštějí se laciných faulů. Zkrátka jim chybí herní halová mazanost.

NICMÉNĚ

I přes výše zmíněné si stojím za svým stanoviskem. Dorostenci HC Hostivař mají na to, aby na konci sezóny měli medailové umístění. Je vidět poměrně dobrá organizace v zápasech, pokud nepřijde nějaký kolaps. Dále v zápasech byla vidět dobrá zarputilost, v tomto ohledu ze sebe hráči vyždímali maximum. A v neposlední řadě dobrý kolektiv, který má chuť chodit na tréninky a zlepšovat se.

Dále za zmínku stojí první zápasy Dominika Netrefy v dresu HC Hostivař. Dominik přišel na hostování z TJ Sokol Kbely a po vleklých zdravotních problémech byl schopen konečně nastoupit do zápasu.

Turnaje se zúčastnili tito hráči:

Jakub Novotný (br.), Jakub Papírek (br.), David Lachout ©, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, David Smiatek, Adam Šteiner, Matěj Fedoš, Vojtěch Papírek, Matyáš Průša a Dominik Netrefa.

HC President – HC Hostivař 3:2

TJ Litice B – HC Hostivař 6:2

HC Hostivař – HC Bohemians 1:2

HC Hostivař – TJ Litice A 1:3

Závěrečné vyhlášení
Horní řada: Netrefa, Papírek V., Hurych, Průša, Skořepa, Smiatek
Dolní řada (klečící): Lachout, Šteiner, Fedoš
Brankáři: Novotný, Papírek J.

Napsat komentář