Dvě porážky na úvod dorostenecké ligy

Zápas se Slavií

Zápas s SK Slavia Praha ze dne 21.11.2021 se mi nebude hodnotit dobře, protože dorostenci z Hostivaře prohráli vysoko 9:1. Důvodů tak vysoké porážky je hned několik. Jako první důvod vidím příliš vysokou kolísavost výkonu během utkání. HC Hostivař odehrála velmi slušný první poločas. Dobrý, koncentrovaný a zodpovědný výkon měl za následek shodné skóre po poločase 1:1. Nicméně po poločasové přestávce SK Slavia Praha změnila způsob hry, kdy napadala naši rozehrávku a dostávala nás hned po prvním doteku s balónkem pod tlak. Na nový způsob hry jsme nebyli schopni patřičně zareagovat a Slavia zaslouženě vyhrála. Druhým důvodem tak vysoké porážky bylo dětské, až naivní zakončení. HC Hostivař si byla schopna vypracovat dost gólových příležitostí, ale slabým zakončením jsme neměli nárok na zvýšení našich gólových přírůstků. Jako poslední důvod vysoké porážky zmíním nízkou mentální odolnost, respektive samotnou psychiku hráčů. Obecně platí, že když HC Hostivař je výsledkově v zápase, hráči dodržují to, co se po nich žádá. Nicméně ve chvíli, kdy soupeř odskočí o více jak tři góly, celá hra se rozpadne a následuje herní anarchie.

Na omluvu hráčů si dovolím tvrdit, že za výše zmíněné důvody zase tolik nemohou. Už od mladého věku je na hráče kladen vysoký tlak na výsledky. Pokud tedy začnou prohrávat, není divu, že dojde k hernímu kolapsu.

Pokud se HC Hostivaři podaří ustálit svoji výkonnost, stane se velmi nebezpečným týmem pro celou dorosteneckou soutěž.

HC Hostivař – SK Slavia Praha 1:9; góly: Vojtěch Papírek

Soupiska na zápas:

David Lachout ©, Jakub Skořepa, Maxim Eduard Hurych, Matěj Fedoš, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Adam Šteiner, Vojtěch Jeřáb, Dominik Netrefa a Jakub Novotný (brankář)

Omluveni: Kryštof Vilímek, František Ebr, Jakub Papírek

Zápas s Liticemi

Poctivý, odpracovaný výkon bodový zisk bohužel nepřinesl. Dorostenci HC Hostivař sehráli 2. kolo halové soutěže s Liticemi B a prohráli 2:3. Nutno podotknout, že toto byl výkon, za které hráče dorostu musím pochválit. HC Hostivař dobře dostupovala soupeře, měla silnou rozehrávku a přitvrdila i v samotné střelbě a zakončení. Na čem budeme muset ale zapracovat je zlepšení efektivity v útočném kruhu a vyvarování se zbytečných faulů. HC Hostivař totiž srazily 4 karetní vyloučení, které pramenily z přebytečné motivace a možná dokonce i neznalosti pravidel. Pozitivní zprávou nicméně zůstává, že HC Hostivař si za celé utkání vypracovala dost šancí, které ale bohužel neproměnila. Ke zlepšenému výkonu napomohl určitě i fakt, že jsme se rozhodli v určitých fázích zápasu napadat rozehrávku soupeře. Kluci si potvrdili, že běhavý, hodně soubojový hokej je voda na jejich mlýn a díky tomuto způsobu hry jsme byli více než vyrovnaným soupeřem.

TJ Litice B – HC Hostivař 3:2; góly: Matyáš Průša, Vojtěch Papírek

David Lachout ©, Jakub Skořepa, Maxim Eduard Hurych, Matěj Fedoš, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Adam Šteiner, Dominik Netrefa a Jakub Papírek (brankář)

Omluveni: Kryštof Vilímek, František Ebr, Vojtěch Jeřáb a Jakub Novotný