Dorost HC Hostivař stále čeká na první body v halové sezóně 2021/2022

Zápas s HC President

12.12. sehráli hráči HC Hostivař svůj třetí zápas v hale proti týmu HC President. K zápasu lze říct ve zkratce několik věcí: nedisciplinovanost a systémová anarchie. Ty vedly k drtivé porážce 1:8, nutno podotknout, že spoustu gólových příležitostí soupeře zmařil dobře chytající Jakub Papírek. Ve svých 13 letech v něm má klub velký příslib do budoucna. Dále nás sráží stále nízká produktivita a bídné zakončení v útočném kruhu. HC Hostivař se dostává do slibných šancí, kdy může ohrozit branku soupeře, ale samotnou finální fázi nezvládá. Smutnou věcí je fakt, že když dorostenci dodržovali, co měli, tak nic nenasvědčovalo tomu, že bychom prohráli o 7 gólů. Nicméně z výše zmíněných důvodů HC President vyhrál naprosto zaslouženě. Zápas jsme si po Vánocích rozebrali a vyjasnili si určitá pravidla, bez kterých to prostě nepůjde.

HC Hostivař – HC President 1:8; góly: Vojtěch Papírek

Soupiska na zápas: Jakub Papírek, Jakub Skořepa, Max Eduard Hurych, Matěj Fedoš, David Lachout ©, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Vojtěch Jeřáb a Adam Šteiner.

Předzápasové rozběhání s Presidentem

Zápas s TJ Litice A

Ve večerních hodinách v sobotu 8.1. odehrál HC Hostivař o poznání lepší utkání, než tomu bylo před Vánoci. Hráči zregenerovali, odpočinuli si od hokeje a vrátili se se správným hokejovým nadšením. Své síly tentokrát změřili s TJ Litice „A“. S tím, jak dorostenci odehráli tento zápas, jsem víceméně spokojen. I přes prohru to byl, dle mého názoru, jejich nejlepší výkon v sezóně. Nicméně stále mi vadí hlavně dvě věci: za prvé, v zápasech dorostu HC Hostivař jsou stále „hluché“ pasáže, kdy najednou přestane fungovat vše, co hráči umí. Během zhruba 5 minut jsme inkasovali 4 góly a stav utkání byl znenadání 1:5 pro Litice. Došlo k rychlému vysvětlení chyb, opětovnému zkoncentrování do zápasu a hra se začínala pomalu vyrovnávat. To vedlo ke snížení na pouhý gól 5 minut před koncem utkání. Stav v té době byl 4:5 pro soupeře. Nyní se dostáváme k druhé věci, která mi vadí, ale za kterou hráči HC Hostivař tolik nemohou, a to je mentalita vítězů. Místo toho, aby hráči ještě přidali na obrátkách a otočili zápas ve svůj prospěch, mi přišlo, že se najednou začali bát o výsledek a přestali znovu hrát. Konečný výsledek 4:7 pro Litice byl, vzhledem k průběhu zápasu, krutý. HC Hostivař musí od mala budovat mentalitu vítězů, otázkou je, zda nyní zavedené systémy je k tomuto vedou.

HC Hostivař – TJ Litice A 4:7; góly: 2x Vojtěch Papírek, David Smiatek, Jakub Skořepa

Soupiska na zápas: Jakub Papírek, Jakub Skořepa, Max Eduard Hurych, Matěj Fedoš, David Lachout ©, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Dominik Netrefa a Adam Šteiner.

Focení HC Hostivař jde ve všech kategorií velmi dobře 🙂

Napsat komentář