Soustředění dorostu v Rakovníku na sezónu 2022/2023

V období od 13. do 20 srpna se uskutečnilo v Rakovníku hokejové soustředění pro dorostence HC Hostivař. Celkově se soustředění účastnilo 21 hráčů a 7 trenérů, jejichž řady na víkend doplnil bývalý dlouhodobý trenér mládeže a také hráč A – mužstva Tomáš Holub, který tak pomohl zkvalitnit přípravu týmu na sezonu. Soustředění se účastnili hráči od ročníku 2008 až 2004. Za trenérský tým tam pak byli nově vycházející trenéři ročníku 2002. Kompletní soustředění pak zastřešila dvojice František Rozhon (hlavní trenér) a Jiří Novotný (Asistent trenéra, vedoucí mužstva). Konkrétně Jirkovi patří velké díky, neboť celé soustředění zorganizoval a od komunikoval.

Zázemí jsme našli v prostorách Cafexu v Rakovníku, které nám nabídlo potřebný servis. Svěřenci zde mohli aktivně hrát různé druhy sportu v podobě tenisu, nohejbalu, squashe, volejbalu a jiné. Samotné herní tréninky pak byli na domácí půdě týmu HC 1972 Rakovník, kde o nás bylo postaráno, jako bychom byli místní. Hřiště bylo vždy řádně nakropené a nebyl problém si vypůjčit i některé vybavení, pokud jsme potřebovali.

Dorost HC Hostivař pak čekalo celkem 12 tréninkových jednotek, kde byl kladen důraz na hokejové dovednosti a techniku hokejky. Následně jsme se pak věnovali herním cvičením společně s velkoplošným pojetím hokeje, kde jsme se snažili sehrát vícero zápasů tak, aby si dorostenci osvojili herní systém a prostorové vnímání hřiště. Jeden samostatný trénink byl věnován i fyzické přípravě mužstva, kde došlo k testování všech hráčů. Svěřenci se podrobili těmto testům: Cooper test, výdrž ve shybu, skok do dálky, Illinoiský běh hbitosti a počet kliků do 2 minut. Výsledky byly různorodé, důležité je, že každý zjistil, v jakých oblastech by bylo potřeba se zlepšit.

Velkou kaňkou celého soustředění je pak zranění Vojtěcha Jeřába, který se zranil v posledním tréninku a vynechá tak vstup do podzimní části sezóny.

Všem zúčastněným děkuji za odpracované tréninky, věřím, že na novou sezónu jsme dobře připraveni.

Běžný harmonogram dne:

Aktivace

                              Snídaně

                              Hřiště                                   9:30 – 11:30                   

                              Oběd

                              Hřiště                                   15:30 – 18:00                    

                              Večeře

                              Posilování středu těla & Rollování

Soustředění se zúčastnili tito hráči: Skořepa Jakub, Smiatek David, Hurych Eduard Maxim, Průša Matyáš, Vilímek Kryštof, Fedoš Matěj, Papírek Vojtěch, Jeřáb Vojtěch, Šteiner Adam, Ebr František, Kohák Jakub, Vopálenský Jakub, Vacek František, Novotný Jakub, Zátopek Jakub, Kamínek Adam, Richter Jonáš, Kocourek Jakub, Papírek Jakub, Bártl David, Svoboda Jan.

Trenérský tým: František Rozhon, Jiří Novotný, Tomáš Holub, Ondřej Chabr, Jakub Chabr, Jan Fedoš, Martin Sýkora, David Lachout.

Napsat komentář