První turnaj a první úspěch naší přípravky

Sezóna nám začala a s tím se nám krom tréninků rozjely i turnaje. Hned ten první pro nás byl velkým překvapením a nakonec jsme si odvezli stříbro.

Přímo k týmu:

Z předchozí sezóny nám zůstali jen 3 hráči: Kubík, Emilka a Kosťa. Zbytek týmu jsou nováčci, pro které jsou U10 novou zkušeností. Takže nejenom, že se snažíme se sehrát, ale také si i rozumět, a to jak na hřišti, tak i mimo něj.
Proto byl pro nás první turnaj spíš seznamovací, abychom věděli, v čem se zlepšit, jak jsme na tom s technikou a také co ode mě očekávají hráči a naopak.
V celém týmu máme 4 holčičky, a ještě navíc nám chodí pomáhat Štěpa Rendl a i Adámek Melichar z U8, který chodí zatím jen na tréninky. Oba jsou moc šikovní a je vidět, že je to s námi baví.

Celý tým U10

Turnaj ve Kbelích:

Hned na začátek musím říct, že jsme byli všichni trošku nervózní, ale to nás opustilo hned po pár minutách prvního zápasu. Ten jsme odehráli proti Presidentu, a to ve velmi vysokém tempu. Pro nás to bylo velké překvapení, ale když jsme viděli, jak dokážeme hrát, věděli jsme, že bychom mohli dosáhnout i na medaili.

Další zápas jsme odehráli proti Mnichovicím A. Ještě před začátkem zápasu jsme se dohodli, že budeme pokračovat v naší hře – Gól za 1 bod a asistence za 2 body. Musím říct, že to má něco do sebe, protože si hráči začali více nahrávat a padali góly i od našich nováčků. Gratuluji Nelince k první brance za U10!

Dalším soupeřem nám byli holky z Hradce Králové. Zase před zápasem jsem se snažila nějak ,,vyhecovat” naše nové kluky, a tak jsem zvolila již ověřenou metodu: ,,když dáte gól, udělám 10 kliků”. Myslím, že to mělo význam, protože hned po pár minutách zápasu jsem své věty litovala. (Gratuluji Vašíkovi k prvnímu gólu za U10 a vlastně za jeho první branku vůbec). Nakonec jsme, jako v předchozích zápasech, skoro vůbec soupeře nepustili do našeho kruhu.

Další soupeř byl pro nás trochu oříšek. Kbely A jsou na tom výkonností velmi dobře a tým tvoří převážně hráči, kteří jsou v přípravce již druhý rok. To nás ale nijak neodradilo od naší chutě vyhrát a do zápasu jsme šli všichni naplno. Kbelským hráčům se podařilo utéct naší obraně asi jen třikrát, z toho ale nám dali 2 branky, zatímco my jsme byli u nich furt. Sice jsme si odnesli výhru, víme, že to proměňování v kruhu musíme zlepšit. V tomto zápase bych chtěla vyzdvihnout Emilku, která je veliká bojovnice a předvedla snad její nejlepší výkon vůbec.

Ve finále jsme se utkali s ,,prokletým” Hradcem 12. S klukama z Hradce jsme se přeli o první místo i minulý rok. Finálový zápas byl na obou stranách opravdu ve vysokém tempu, ale bohužel jsme neměli Emilku, která měla zase jiný kroužek a musela odjet. I tak ale tým odvedl skvělý výkon a zápas ze stavu 1:2 proměnil v poslední minutě Štěpík krásnou tečí, kterou nás poslal blíže k výhře, protože nás čekali nájezdy. Tady se ukázal náš gólman Lukyn, který nás v brance opravdu podržel. Bohužel ale soupeři byli preciznější a zlatá medaile nám o vlásek unikla.

I tak bych chtěla celému týmu poděkovat, protože opravdu jeli na 100% a odváděli krásnou týmovou hru. Jmenovitě bych chtěla vyzdvihnout Kubíka a Kosťu, kteří na hřišti nechali duši. Emilce, která je prostě bojovnice a všem klukům ukazovala, že jsou na ni krátcí. Ale také všem nováčkům za skvělé (až překvapivé) výkony – Anetce, Nelince, Lucince, Lukynovi, Vaškovi, Štěpíkovi a Lukynovi v bráně.

VÝSLEDEK HRY
(A -asistence 2body
I -gól 1bod)

Za tým přípravky, Tereza Pazlarová

Napsat komentář