Po dvou výhrách přišla porážka v Liticích – DOROST 2K22

Dorostenci z Hostivaře mají za sebou první tři kola dorostenecké soutěže, ze kterých si nesou dvě výhry a jednu porážku. V krátkosti se pokusím popsat, jak ony zápasy probíhaly.

7.9.2022 Zápas na hřišti SK Slavia Praha

Netradičně se zápas dorostenců uskutečnil ve středu ve večerních hodinách. Bylo vidět, že se jedná o první soutěžní utkání, kde náš tým měl velké potíže v rozehrávce. Pro některé hráče to bylo vůbec první utkání dorostenecké ligy a bylo to znát, neb podlehly nervozitě z utkání. Postupem času se tento faktor vytrácel. Hostivař se prezentovala jednoduchou hrou s účelným ohrožením soupeřovi branky a agresivním napadáním ve středu hřiště. Podařilo se nám vstřelit dva góly po dohrávaném trestném rohu a penaltě, kde se zahrání trestného rohu ujal Jakub Skořepa a penalty Vojtěch Papírek. Soupeř pak snížil také z penalty na konečných 2:1 pro náš tým.

Soupiska na zápas:

František Ebr, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa ©, David Smiatek, David Bártl, Jakub Zátopek, Matěj Fedoš, Adam Šteiner, Jakub Kohák, František Vacek, Jan Svoboda, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek.

Omluveni: Jakub Vopálenský, Vojtěch Jeřáb

SK Slavia Praha – HC Hostivař 1:2; góly: Jakub Skořepa, Vojtěch Papírek

Dohrávaný trestný roh zahrávaný týmem HC Hostivař

18.9.2022 Domácí zápas s HC Rakovník

Zápas, kde se hrálo bohužel v počtu 8+1. Názor na zápasy v nižším počtu hráčů jsem už několikrát psal, tudíž se k tomu nechci již vracet. Nicméně pokrýt hřiště v 8 hráčích je daleko složitější a fyzicky více náročné. To odpovídalo pak i kvalitě hokeje. V tomto zápase jsme se bohužel setkali s nízkou produktivitou a své šance jsme neproměňovali. Nicméně to mladé naděje od Botiče nemuselo mrzet, protože vyhráli 3:2. Postupně se radovali František Vacek, Jan Svoboda a Jakub Kohák, všechno ještě kmenový hráči starších žáků.

Soupiska na zápas:

Jakub Novotný, František Ebr, Jakub Skořepa ©, David Smiatek, Jaroslav Kraus ml., Matěj Fedoš, Jakub Kohák, Adam Šteiner, František Vacek, Jan Svoboda, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek

Omluveni: Jakub Vopálenský, Vojtěch Jeřáb, Kryštof Vilímek, Maxim Eduard Hurych

HC Hostivař – HC Rakovník 3:2; góly: František Ebr, Jan Svoboda, Jakub Kohák

Pozápasová děkovačka
Spokojený střelec Jakub Kohák

25.9.2022 Prohra v Liticích

Tento zápas měl velmi dobrou úroveň a pro nezávislého diváka v něm bylo viděno snad všechno, proč bychom měli chodit na soutěžní utkání. Góly, šance, emoce, vyloučení. Ano i toto dle mého názoru patří ke sportu a je jeho neodmyslitelnou součástí. Já osobně nemám problém se vznětlivějšími povahy, protože je to pro mne zárukou, že jim na výsledku a hře týmu záleží. Bohužel pro nás, jsme zápas odpracovali, vytvořili si několik gólových příležitostí, ale podobně jako v zápase s Rakovníkem, jsme měli problém s koncovkou. I díky tomuto faktoru jsme na soupeře nestačili a prohráli rozdílem jediného gólu 1:2. Svoji premiéru si odbyl Jonáš Rychter, Jonáš určitě nezklamal a ukázal příslib do budoucna.

TJ Plzeň Litice – HC Hostivař 2:1; góly: Vojtěch Papírek

Soupiska na zápas:

Jakub Novotný, František Ebr, Maxim Eduard Hurych, David Smiatek ©, Jakub Vopálenský, David Bártl, Matěj Fedoš, Adam Šteiner, Jakub Kohák, František Vacek, Jan Svoboda, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, Jonáš Rychter.

Omluveni: Jakub Skořepa, Kryštof Vilímek

Oba týmy si po zápase měli co říct

Další zápas nás čeká na našem domácím hřišti 9.10.2022 od 11:00. Jste srdečně zváni.

Další zápas znovu již na domácím hřišti u Botiče

One Comment:

  1. Pingback: Shrnutí podzimu 2022 – HC Hostivař

Napsat komentář